Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Vegamami-főzőcske

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Vegamami-főzőcske

    Akció
    Itt gyűjthetnénk azokat a recepteket, amelyek nem tartalmaznak húst, tejterméket vagy tojást. Nem csak vegáknak!
    Utoljára szerkesztette Vera; 2008.10.14., 21:22.
    Vera

    #2
    van egy óriási fej káposztám, valakinek vmi ötlete, mit tegyek vele? paradicsomos káp. és káposztás kocka kilőve, már annyit csináltam!

    esetleg vmi rakott vagy bármi

    köszi!
    marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

    Comment


      #3
      Sajnos a káposztára nincs ötletem, de a minap sült zöldséget csináltam serpenyőben (wok-szerű). Nem egy nagy mutatvány, de azért megosztom veletek. Garam-masala fűszerkeverékkel készül: római kömény, kömény, babér, paprika, szerecsendió, kardamom(az nem volt), fahéj, koriander. Plusz szójaszósz és fokhagyma sok.
      Lényeg, hogy kemény zöldségekkel kell kezdeni, aztán a puhábbak, szinte mindenféle mehet bele, nálam most: répa, zeller, brokkoli, karfiol, hagyma, káposzta, karalábé, cukkini, koktélparadicsom. NEM SZABAD SÓZNI, csak evéskor, mert levet ereszt. Magas hőfokon kell, hogy ropogós maradjon. Isteni volt!!!!! Egyébként Kismama babakonyhája-ból van, csak ott csirkével.
      Utoljára szerkesztette Bambiviki; 2008.10.01., 12:33.
      Benjámin (2006.05.) , Jonatán (2008.06.) és Szófia (2011.03.)

      Comment


        #4
        Marica, nekem más nem jut eszembe: http://veravegakonyhaja.blogspot.com...kje-htvgn.html Csak ez.
        Vera

        Comment


          #5
          köszi lányok!
          ez a wokos dolog működik káposztával is csak nem kell hozzá túl sok!
          tésztával vagy rizzsel is szokták adni! tényleg!
          na lehet megpróbálom ma!
          marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

          Comment


            #6
            Én ma szejtán készítettem stoganoff módra (gomba, savanyú uborka, mustár).
            Nagyon finom volt, mondjuk tettem bele tejfölt, de ezt biztos lehet valami mással pótolni.
            Patrícia

            Comment


              #7
              tegnap a zakuszkát használtam fel kicsit másképp mint szoktuk, főtt csicseriborsót leöntöttem vele és krumplipürével ettük!
              nagyon fincsi volt!
              amúgy csak kenyérre szoktuk kenni.
              marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

              Comment


                #8
                káposzta

                Marica, ha nagy káposztád van, esetleg készíthetsz többféle ételt belőle. Én ilyenkor a felét elkészítem káposztasalinak (ez úgyis 2 nap mire összeérik), egy részéből párolt káposztát (amihez krumplipürét és bundázott zöldséget sütök), de van az a töltött káposzta is, amit édeskáposztából kell elkészíteni. Hú most nem ugrik be a neve, de biztos tudjátok miről beszélek!
                Évi

                Comment


                  #9
                  Most látom, hogy elsején kérdezted a káposztát. Lehet, hogy már meg sincs!
                  Évi

                  Comment


                    #10
                    úristen, szégyen-szégyen, de még mindig itt figyel az óriáskáposztám anyósom kertjéből. kápisalit hhogy csinálod?
                    marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                    Comment


                      #11
                      Káposztasali

                      1 közepes fej káposzta
                      1 nagyobb vöröshagyma
                      2 paprika

                      salátalé:
                      1/2 L víz
                      20 dkg nádcukor
                      pici bors
                      1/2 dl almaecet

                      A káposztát legyalulod, egy tálba soronként rakod és sózod, majd 1 órát állni hagyod. Utána hozzáadod a szeletelt paprikát és hagymát összekevered és elkészíted a saláta levét. A vizet felforralod, beleöntöd a hozzávalókat, elkevered és mehet a kápira. Ha kevés a lé készíts még egy adagot. Érdemes kóstolgatni, hogy utána tudd ízesíteni. Ezek az arányok egy édeskésebb alaplevet adnak. Ha kihűlt mehet a hűtőbe, 1-2 nap múlva érik össze.
                      Utoljára szerkesztette forrásvíz; 2008.10.04., 09:51. Oka: a só kimaradt
                      Évi

                      Comment


                        #12
                        Anyukám holnapra szabolcsias (szerintem Évi is erre gondolt) töltött káposztát csinál, nekünk barna rizzsel és gombával.
                        Benjámin (2006.05.) , Jonatán (2008.06.) és Szófia (2011.03.)

                        Comment


                          #13
                          vIKI, GOMBÁVAL TÖLTI? lEÍROD A RECEPTET?
                          Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                          "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                          Comment


                            #14
                            na meg is csináltam a káposzta salit és ettem is egy jót belőle. sajna a fiúk tyukodra mentek így egyedül dézsmáltam... nem jó így. hiányoznak de nagyon. mennyivel jobb úgy enni hogy még egy kis éhes szájba is raknod kell egy-egy falatot
                            marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                            Comment


                              #15
                              Igen-igen, köszi Viki! Szabolcsi káposztára gondoltam.
                              Évi

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X