Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Vegamami-főzőcske

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szilda, tudod, hogy mi is vegánok vagyunk, mégis sok minden van, amit nem ehet így 7 hónaposan. De a gomba sokáig tilos. (Mi egyáltalán nem eszünk, csak szökőévente egyszer)
    Vera

    Comment


      A gombával jól pórul jártunk egyszer: én nagyon szeretem a jó rókagombát vagy vargányát, és nem bírtam ellenállni ősszel egy gombaleves, és vargányás steak menünek, ami szegény Hunort másnap igencsak megviselte. És én nem tudtam mi volt a baja, míg a helyiek nem mondták, hogy a gomba is tiltós a " mit ne együnk, ha szoptatunk" c. listán! Ezt az otthoni védőnőtől, gyerekorvostól sosem hallottam.
      üdv, Dóra és a csacsogó - dacoló . (08.06.01.)

      Comment


        Nem tudom így hirtelen a gombán kívül mi fordul meg a konyhánkban ami gond lehet...Egy remek hanganyagot hallgattam meg 47.es előadás. Javaslom mindenkinek, az egész sorozat fantasztikus.
        szilda
        Olivér
        Tivadar és Johanna anyukája
        Életünk képei "hobbim"

        Comment


          Citrusfélék, magok, méz, különböző gabonák, stb.

          Tóth Gábort nagyon szeretem, biztos, hogy meg fogom hallgatni ezt az előadást.
          Vera

          Comment


            Sziasztok!

            receptes topikot kerestem, de nem nagyon találom.
            Narancslekvár és hagymalekvár recepteket szeretnék olvasni, mert olvastam már egy párat, de még asszem várok az igazira
            (a libamájbefőttet itt nem kérdezem inkább )
            Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
            lekvárok, dzsemek, receptek

            Comment


              neusiedler narancslekvárt szerintem találsz az sk ajkándék topikban többet is, és sok hasonló szupi dolgot.
              szilda
              Olivér
              Tivadar és Johanna anyukája
              Életünk képei "hobbim"

              Comment


                Lehet,hogy nem ide tartozik,de lenne egy kérdésem!
                Ti BIO zöldséggal és gyümölccsel főztök?Mennyire számít?
                Mostanában állandóan ezen vacilálok!
                Ha nagyon átgondolom a vásárlást akkor esetleg belefér,de tényleg annyit számít-e ,hogy állandóan ezért küzdjek!?
                Anna

                Comment


                  Ha beleférne, én azt vennék.
                  Vera

                  Comment


                    én szintén. néha veszek is, bár a spaar nagyon borzalom árakat ad. de a banánt pl onnan szoktam, mert arról sok rosszat hallani. az jut mindig eszembe hogy mikor mi kicsik voltunk anyáink szintén arany áron vették a banánt ha volt pult alól
                    most én is inkább ritkán de jobbat. amúgy meg alma, körte meg ami van.
                    marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                    Comment


                      jaj most jutott eszembe hogy már régen akartam itt kérdezni. ahogy nőnek a gyerekeitek, nem kérik a húst? még levi nem kérte, habár a nagyapja tányérján látta és mondta is hogy husi, papa eszi. de ahogy nő biztos meg akarná kóstólni. nálatok hogy zajlott ez?
                      lehet volt már téma de nem láttam
                      marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                      Comment


                        ez engem is érdekel. már hogy egy vega mama most "ráerőszakolja" a szokását a gyerekre, vagy hogy megy ez?
                        Az unokatesóim körében van ez a vicc, hogy "tudod honnan ismerni meg a vegetáriánus szülők gyerekét az oviban? Suttyomban lopja a parízert"

                        nem bántásból írtam, szerintem aranyos _vicc_.
                        Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                        lekvárok, dzsemek, receptek

                        Comment


                          na igen ezt nem nagyon szeretném!
                          egy család van ahol tudom követni hogy megy ez, ott a kisfiú még a többieket is kioktatja miért rossz a hús, rágógumi
                          a kislány viszont néha eszik, demondjuk meg van engedve csak azért látszik a különbség. a kicsi azt mondja húú de finom ettem egy kis husit.
                          pedig ugyanazt a bánásmódot kapták érdekes
                          marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                          Comment


                            Nem volt még téma, és érdekelne a többiek tapasztalata is. Nálunk úgy van, hogy én ezt is ráerőszakolom a gyerekekre, mint ahogy azt is, hogy nem iszunk a nagypapa söréből, és nem nyúlunk a konnektorba Nekem ez egyértelmű.
                            Viszont el kellett jutnom oda, hogy rájöjjek, szükségük van némi döntési szabadságra. Ezért az utóbbi időben néhányszor (2 alkalommal) kaptak húst. A nagy semmit nem evett meg, pedig ő anno nagy húszabáló volt, úgyhogy vele megbeszéltem, hogy egy időre hagyjuk a témát. A kicsi, aki anno semmi húst nem fogadott el, legnagyobb döbbenetemre bevágott egy tenyérnyi parasztsonkát. Ott még ki kell forrnia a dolognak
                            Másoknál hogy van ez?
                            Vera

                            Comment


                              de gondolom tolerálnátok ha valamelyikük végülis azt mondaná hogy a sonka finom, kérek még? vagy nem, mert nem egészséges? lásd nagypapa söre?
                              vagy most még az van hogy "amíg az én kenyerem eszed" addig nincs hús? aztán majd ha nagy lesz, eldöntheted hogy mit szeretnél? mint ahogy a vegák is születnek (márhogy később, kamasz vagy felnőttkorban)
                              Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                              lekvárok, dzsemek, receptek

                              Comment


                                Amikor vegetáriánusok lettem 3 évvel ezelőtt, Bence fiam 10 éves volt. Nagy húsevő. Apja szintén, hiszen az ő apja hentes, ebben nőtt fel. Én szépen elhagytam a húst, Jankát is már így vártam, de a fiúknak továbbra is készítettem a húsos ételeket. Eltelt 1-2 hónap és a Kedves magától követett. Semmit nem tettem, nem mondtam, rájött, hogy ez neki is jobb. Persze, mindig ott van, ha bármikor a szervezetünk úgy kívánja, enni fogunk húst, de ezt most nagyon nem érzem. Sőt.
                                Aztán Bencus is egyre inkább meghagyta a húsokat, mindig a kutyák ették meg. Kérte, hogy már szalámit se vegyek neki a szendvicsbe. És szép lassan leszoktam a húsfőzésről (örültem, mert már nem szeretek hozzáérni, addig se nagyon, de most különösen nem), mamáknál mindig ehetett, nem volt tiltva, de volt időszak, amikor ott sem kért. Most újabban ismét többet eszik, iskolai menza, rokonok, de itthon nem kéri, hogy készítsek neki külön, pedig, ha szeretné, megtenném. Nagy örömömre az addig húst és tésztát evő fiam most már sok zöldfélét is megeszik. Persze, nem annyit, mint mi, de sokkal többet a szinte nullához képest.

                                Janka eddig nem evett semmi húsfélét, pár évig nem is szeretném még, hogy egyen. Aztán biztos lesz, amikor nagyon szeretné kipróbálni, meg fogom engedni, de azt már nem tudom, mi lesz, ha rendszeresen szeretne majd húst enni... Bízom a mi példánkban, és marad vegetáriánus.
                                Gabi (Bence, Janka Freya és Luca Sára)
                                Születésnaptár Free Geréb Ágnes! A szülés valódi természete

                                Privi helyett: dako pont gabriella kukac gmail pont com

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X