Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    nekem 2 poronty is van. A Nagyobb már el van szúrva, kenyér és tésztafüggő. Most elsőre az a terv, hogy egyen főtt kaját, aztán fokoozatosan igyekszem paleo felé vinni, de nehéz eset nagyon, mert húst nem eszik és még a paleosütijeimet sem kultiválja. Legalább a tejet kiváltottam, mert a zabtej bejön, de egyéb téren hadilábon állunk

    A Kicsi viszont remek partner, imád enni és mivel még csak 1 éves, minden jöhet az elve. Húsevő, ha lehet köretnek is azt kér, de eleszegeti a pároltzöldet is.

    Én azért merek gyerekkel belevágni, mert nem látom olyan részét, ami árthat! Mit is hagyunk el?
    Cukrot: na ez nem kérdés
    Szénhidrátot a gabonákkal: mi lenne, ami ebből hiányzik
    Tej és tejtermékek: na ebben bizonytalan vagyok, de egyre kevésbé, mert én mostanra már nem bírom meginni a tejet. egyszerűen nem megy. Pedig ha valaki, akkor én igazán imádtam!

    Még egy érdekesség, nálam legalábbis. Mostmár, ha valami tiltottat eszem, a testem jelez. Vagy nagyon nehéz, telített érzés (kenyér vagy palacsinta, tészták), vagy durva hasmenés. Néha csak innen jövök rá, hogy egy házonkívül elfogyasztott dologban volt olyan is, amit nem hittem volna

    Comment


      georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      sima kesudió a bioboltban van, ugye? ez a zabtej finom? egyszer ittam szójatejet, az pocsék volt.
      sztem auchan, spaer, tesco. van mindenhol

      Comment


        Nem emlészem így hirtelen, de hüvelyeseket miért nem lehet enni- bab, borsó,lencse? az is gyűjtögetős volt nem?

        Comment


          anyukka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Tej és tejtermékek: na ebben bizonytalan vagyok, de egyre kevésbé, mert én mostanra már nem bírom meginni a tejet. egyszerűen nem megy. Pedig ha valaki, akkor én igazán imádtam!
          neked melyik póttej jött be?

          Comment


            Marica, milyen az az almával sűrítés? lereszelem az almát és azt teszem a kajába?

            Comment


              Anikó szerintem ne ostorozd magad néha belefér egy kis bűnbeesés. Én pl. ha máshol kávézok van hogy egy löttyintés tejjel iszom és vendégségben néha elkerülhetetlen a tejszín/tejföllel készült ételek evése. A gabonát könnyebb elkerülni mert max csak a husit eszem meg köret nélkül.
              Amúgy meg gesztenyelisztből isteni palacsintát lehet csinálni ugyanúgy mint sima lisztből (tej helyett én csak vizet teszek hozzá). Bár kétségkívül jóval drágább mint a liszt.
              Én Lénának a kezdetektől csak paleót adok, és imád mindent még a spenótot is de a húsokért is odavan. Mondjuk én sosem erőltettem a hozzátáplálást csak amikor mi is ettünk akkor elé raktam a mienkből hogy ismerkedjen vele, a bébipapikat meg messziről elkerülöm
              Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

              Comment


                georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nem emlészem így hirtelen, de hüvelyeseket miért nem lehet enni- bab, borsó,lencse? az is gyűjtögetős volt nem?
                Az nem volt gyűjtögetős hanem szintén a földműveléssel terjedt el mert külön termeszteni kellett őket. Röviden az a baj velük, hogy van bennük lektin, ami növeli a bélfal áteresztő képességét és emiatt a káros fehérjék átjutnak a bélfalon és támadják az immunrendszert. Így fokozzák az autoimmun betegségek kialakulásának lehetőségét mint a cöliákia és az 1. típusú cukorbetegség.
                Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

                Comment


                  anyukka, nagyon szeretik ijesztgetni az embert azzal hogy mi lesz a gyerekkel ha nem kap tejterméket. Ezzel szemben a legtöbb allergiát a tej okozza és nagyon sok betegséggel lehet még összefüggésbe hozni, többek között a fiatalkori cukorbetegséggel. Rengeteg tejjel kapcsolatos tanulmány van fent szendi honlapján amik engem teljesen meggyőztek. Nekem már régen is gyanús volt a tej emiatt nem is ittam csak a kávémban és meg vagyok győződve hogy ez az egész erős csontozat kérdés a tejlobbitól ered.
                  Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

                  Comment


                    Mielött reagálnék: szülinapi torta recept paleo módra babának? Van valakinek ötlete? Egyet találtam, de abban van liszt.

                    Aztán az is érdekelne, h az 1 éves lánykámnak nem merek még msgvskst sdni, mert ha én eszek, attól is kiütése lesz....pedig úgxnézem sokmindent váltsnsk ki ezek. Hogy vág bele az ember az ilyemn kritikus dolgokba? káécium ampullával a kezében, vagy eleve a kórház területén?

                    georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    nekem elég drágának tűnik, főleg ha mindenáron helyettesíteni akarom a tejet valamivel, és a dió, mák, mandula is elég drága. én egyenlőre nem tűnik úgy hogy kevesebbet ennék... te igen?
                    háááát még a szénhidrátokat nem zártam ki, és a fogyás miatt vacilálok. Szoptatok, nem akarom pont most belepumpálni a mérget az egyébként is fogzó Hangámba....nem igazán merek most belecsapni mindenestül

                    georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    sima kesudió a bioboltban van, ugye? ez a zabtej finom? egyszer ittam szójatejet, az pocsék volt.
                    zabtej édeskés, szójatej nekem kávéban oké, de a szója is feketelistás szendinél

                    anyukka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    elsőre drágább volt nekem, de most 2 hónap alatt végül billenni látszik a mérleg. Alapanyagok drágábbak, de laktatóbbak. Ráadásul a bolti kínálat 95%-a nem neked szól, így biztosan nem veszed meg ) nekünk sok pénz elment a "kidobált", megromlott kajákra is. Most ez is csökkent, hiszen az alapanyagok nem annyira romlékonyak, mint pl. a tejtermékek
                    Remélem, h így lesz!! Mi inkább azért dobálunk ki, mert32 évesen is hiába főzök, anyukámra, anyósomra rájön a küldhetnék, persze egyszerre, aztán egynap alatt kapunk 3-4 napi adagot, ami mégf a hűtőbee se fér be.

                    Aranyoak, de néha kicsit olyan, mintha kritika lenne részükről. Most meg mondjam nekik, h liszt és tej nélküli kaját elfogadunk? anyukámnak említettem, szegény kapásból mondta, h olyant ő nem tud

                    rigozsofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Anikó szerintem ne ostorozd magad néha belefér egy kis bűnbeesés. Én pl. ha máshol kávézok van hogy egy löttyintés tejjel iszom és vendégségben néha elkerülhetetlen a tejszín/tejföllel készült ételek evése. A gabonát könnyebb elkerülni mert max csak a husit eszem meg köret nélkül.
                    Amúgy meg gesztenyelisztből isteni palacsintát lehet csinálni ugyanúgy mint sima lisztből (tej helyett én csak vizet teszek hozzá). Bár kétségkívül jóval drágább mint a liszt.
                    Én Lénának a kezdetektől csak paleót adok, és imád mindent még a spenótot is de a húsokért is odavan. Mondjuk én sosem erőltettem a hozzátáplálást csak amikor mi is ettünk akkor elé raktam a mienkből hogy ismerkedjen vele, a bébipapikat meg messziről elkerülöm
                    Köszönöm a felmentést

                    Még egy kérdésecske: szendi szerint csak akkor várjunk eredményt, ha mindent elhagyunk, ill. követünk rendesen. Namost. Akkor ha sikerül pl lisztet tejet elhagyni de bebecsúszik pl a cukor, vagy más kombinációban mondjuk esetenként a liszt...stb. akkor az olyan az érfalaimat tekintve, mintha nem is 'diétáztam volna?'
                    Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                    Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                    Comment


                      most nézem, h nem jó betűket írtam ittott, ez csak azért lehet, mert alszik Manóka, és vaksötétben edzem a szemem
                      Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                      Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                      Comment


                        georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        neked melyik póttej jött be?
                        zabtejezem... van aki szerint a rizstej is ok, de nekem a kettő eléggé egyízű. mandulatehet fogom még kipróbálni, de eddig nem vettem rá magam a készítésre. No meg persze kókusztej, csak annak nagyon intenzív íze van

                        Comment


                          tejtermék, tiszta feledékeny vagyok nem tudom kérdeztem-e már, h miért nem lehet tej a paleoban...? régen nem volt teje biz állatoknak? igaz annyi mint most, biztos nem, hisz a tehéntej ipari. de h kecsketej vagy egyéb ne lett volna za fura.

                          meg valaki írta, h sajtot eszik. az nem tejtermék?

                          ------------------


                          írtátok, h ha olyat esztek ami nem jó, akkor hasmenés egyebek. szerintem ez inkább za, h az ember el tud szokni nagyon dolgoktól, függetlenül attól, h jó-e vagy sem.

                          én a zsírral vagyok így. régen sok zsíros kaját ettem, mert akkor még többnyire azzal sütöttek főztek. nem is volt gond. aztán jött az olaj és egyre kevesebb zsírt eszem. eljutottam odáig, h szalonnasütés után, ha 2 kicsi kenyérnél többet csöpögtetek meg éjjel kihányom pedig szeretem.
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            :

                            Még egy kérdésecske: szendi szerint csak akkor várjunk eredményt, ha mindent elhagyunk, ill. követünk rendesen. Namost. Akkor ha sikerül pl lisztet tejet elhagyni de bebecsúszik pl a cukor, vagy más kombinációban mondjuk esetenként a liszt...stb. akkor az olyan az érfalaimat tekintve, mintha nem is 'diétáztam volna?'
                            Hát tulajdonképpen igazi eredményt akkor lehet várni ha minden káros élelmiszert elhagysz. De szerintem aki nem beteg effektíve csak megelőzésképpen tért át annál nagyon ritkán belefér egy kis tej a kávéban egy kis szelet nagyon fekete csoki stb. Csak azt mondja mindig hogy ebben az a veszélyes ha egyre többször bűnözünk és a végén észrevétlenül visszacsúszunk a nyugati táplálkozásba.
                            De minél inkább eltérünk a nyugati táplálkozástól annál egészségesebbek leszünk szerinte
                            Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

                            Comment


                              Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                              háááát még a szénhidrátokat nem zártam ki, és a fogyás miatt vacilálok. Szoptatok, nem akarom pont most belepumpálni a mérget az egyébként is fogzó Hangámba....nem igazán merek most belecsapni mindenestül
                              nekem ezt a szopis tanácsadó oldalon ajánlották. konkrétan a fogyásra kérdeztem rá, mert már lassan elgurulok, és ott ajánlotta egy tanácsadó, aki szintén ezt csinálja, és semmi baja a tejecskének(mennyiségre se-ez aggasztott engem nagyon).
                              Meg ettől nem fogunk havi 2 kgnál többet fogyni, és az nem veszélyes, sokan vannak akik eleve fogynak szoptatás alatt-csak én nem az az alkat vagyok sajnos.
                              Utoljára szerkesztette georgina1; 2011.01.24., 08:08.

                              Comment


                                lehetne olyat csinálni, hogy leírjuk, h mit főztünk/ettünk aznap- ötletszerzésként? nekem nehéz még kitalálni mit csináljak, valahogy a régi dolgok ugranak be, ha gondolkozok mit kéne főzni.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X