Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Kezdetnek bemásolom ide a paleoihlet.freeblog.hu-ról ezt a menüsort:
    hétfő:
    R: főtt füstölt comb tormával
    T: kemény tojás, gyöngyhagymával
    E: zellerkrémleves, előző napi sült csirke maradék, cékla; mandarin
    V: paleomuffin a gyerekeknek, magunknak kínai-kel saláta

    kedd:
    R: tükörtojás, szelet sonkán
    T: sárgarépa (tisztítva, darabolva dobozkába téve)
    E: hétvégi húsleves, gombapörkölt, főtt, pirított karalábéval; körte
    V: párolt káposzta főtt hússal

    szerda:
    R: gombás rántotta (maradt gombapörkölt)
    T: gyümölcsmix, mindenféle maradék gyümölcs tisztítva, darabolva
    E: brokklolis csirketorta
    V: füstölt comb, nyers savanyú káposztával

    csütörtök:
    R: gépsonka keménytojással
    T: sajt kígyóuborkával, alma
    E: brokkolikrémleves (maradt előző napról brokkoli) sajttal, narancs
    V: sült kolbász (délután töltöttük), a keddi párolt káposzta maradékával

    péntek:
    R: konzervhal, sajt, citromlé
    T: körte, alma
    E:maradék brokkolikrémleves + zabos paleocsinta cukormentes szilvalekvárral - pénteken a lányom szokott sütni, fejenként 1-2 darabot
    V: lecsós tojás, aztán ünnepeltünk, cukormentes gesztenyepürével, meg 81 %-os étcsokival

    szombat:
    R: a gyerekek aszalt gyümölcsöket ettek (szilva, sárgabarack), pisztáciával, mi sonkát padlizsánkrémmel
    T: nincs, korán ebédelünk
    E: pasztinákkrémleves, maradék brokkolis csirketorta, egyeseknek a könyörgés miatt ugyan lisztmentes,de nem paleo főzelék borsóból (már csak pár adag van a mélyhűtőben), sült kolbásszal (még volt, ami nem fért fel a füstölőbe)
    U: gyümölcstálat készítettem: kivi, narancs, mandarin, körte, alma
    V: sült gesztenye (ezzel a gesztenyénk is elfogyott), éheseknek még narancs

    vasárnap:
    R: az utolsó sonka csánkját megfőztem tegnap este, azt ettük padlizsánkrémmel
    T: -
    E: pasztinákkrémleves, maradék kolbászhússal töltött gomba (nagyon finom volt, csak érdemes a gombát magában is megsózni, még a massza beletöltése előtt), gyöngyhagymával,
    U: hideg sertéssült, kápia paprikával
    V: ki fogom próbálni az olajban sült zellert

    Comment


      georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      nekem ezt a szopis tanácsadó oldalon ajánlották. konkrétan a fogyásra kérdeztem rá, mert már lassan elgurulok, és ott ajánlotta egy tanácsadó, aki szintén ezt csinálja, és semmi baja a tejecskének(mennyiségre se-ez aggasztott engem nagyon).
      Meg ettől nem fogunk havi 2 kgnál többet fogyni, és az nem veszélyes, sokan vannak akik eleve fogynak szoptatás alatt-csak én nem az az alkat vagyok sajnos.
      Tanúsítani tudom, hogy arra tökéletes ez az étrend hogy visszanyerjük versenysúlyunkat. Én ugye már terhesen elkezdtem és nem is híztam sokat most szoptatás alatt pedig újra olyan vékony vagyok mint 16 évesen.
      Húgom szoptatás alatt kezdett bele, de ő inkább azért mert vissza akart fogyni és pár hónap alatt ő is belefér minden nadrágjába, sőt a dereka még vékonyabb is lett. Ja és a tejre semmilyen befolyással nincs, nekem is van rengeteg, húgom meg már féléve tejadó is
      Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

      Comment


        nekem nem válaszoltok?
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          én még nagyon kezdő vagyok, így csak idézni tudom:
          http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/tej.php

          a sajt feldolgozott állapotban van már ezért lehet, de csak a kemény sajtok a jók én úgy tudom

          Comment


            rigozsofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Tanúsítani tudom, hogy arra tökéletes ez az étrend hogy visszanyerjük versenysúlyunkat. Én ugye már terhesen elkezdtem és nem is híztam sokat most szoptatás alatt pedig újra olyan vékony vagyok mint 16 évesen.
            Húgom szoptatás alatt kezdett bele, de ő inkább azért mert vissza akart fogyni és pár hónap alatt ő is belefér minden nadrágjába, sőt a dereka még vékonyabb is lett. Ja és a tejre semmilyen befolyással nincs, nekem is van rengeteg, húgom meg már féléve tejadó is
            húúúú de jó hír ez!

            Comment


              Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              én a zsírral vagyok így. régen sok zsíros kaját ettem, mert akkor még többnyire azzal sütöttek főztek. nem is volt gond. aztán jött az olaj és egyre kevesebb zsírt eszem. eljutottam odáig, h szalonnasütés után, ha 2 kicsi kenyérnél többet csöpögtetek meg éjjel kihányom pedig szeretem.
              Én is így gondolom, hogy ez valahol megszokás kérdése lehet. Én is veszek észre magamon ilyeneket, függetlenül attól, hogy egészségesnek van kikiáltva az adott élelmiszer vagy nem.

              A tejről azt írja, hogy az is relatíve későn került be a táplálkozásba, csak az állatok háziasítása után. Ezen kívül a tejet összességében kockázatnövelő tényezőnek írja a rák kialakulásában (tehát nem önmagában ez okozza, csak növeli az esélyt); a szervezet inzulinválasza olyan magas a tejre, mintha kenyeret ennénk, ez nem kívánatos; inzulinrezisztencia kockázatának növekedése; a többi az az hasonló a gabonák és hüvelyesek ellen felhozott érvekkel: idegen fehérje, amit a szervezet megtámad, ezzel növelve az autoimmun betegségek kockázatát, meg ismét a bélfal áteresztőképességéről ír, amit én nem egészen értek...majd írnak azok, akik tájékozottabbak
              Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
              türelemjáték

              Comment


                Hétvégén nem voltam itthon, és ha nem akartam éhen halni (márpedig nem vittem magammal annyi tartalékot, hogy a szobában sutyiban azzal jóllakjak, és hát a társaságból sem akartam kivonni magam), akkor meg kellett ennem a menzakaját. A kenyértől nem volt bajom (azt még csak 3 hete hanyagolom, szóval még nem szoktam el teljesen), de első reggel megittam 2 bögre teát, azt a jó cukros menzai izét (amit amúgy mindenki imád), és egész délelőtt fejbeverve éreztem magam. A cukor már nagyon régóta tiltólistás nálam, szóval arról tényleg leszoktam, és most ez a tea nagyon emlékeztetett rá, hogy nem szabad. A vasárnapi ebédnél viszont volt savanyúság a husihoz, úgyhogy nagy örömömre nem kellett krumplit ennem köretnek.
                Most itthon próbálom visszapaleózni magam.
                Viszont jövő héten vendégségbe megyek egy hétre, és nem tehetem meg a vendéglátómmal, hogy nem fogadom el, amit ad enni. "Szerencsére" gluténérzékeny az illető, így legalább a glutént továbbra is ki tudom iktatni, de minden másban kénytelen leszek azt enni, ami van.

                Ja, amúgy amit írtam múlt héten kenyeret, abból még mindig van pici, és még mindig jó! Pedig több mint egy hetes. Szóval hűtőben nagyon szépen eláll.
                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                Comment


                  Kockapaci,
                  a rövid válasz arra, h tej miért nem: mert az ősember sem evett, amíg gyűjtögetett - csak mikortól földet művelt. (vadonban melyik állat vár meg, h utólérd és megfejd??) az meg még csak kb. 10000 éve volt...
                  Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                  HipnoSzülés a tévében

                  Comment


                    [QUOTE=bonyolult;1264785(vadonban melyik állat vár meg, h utólérd és megfejd??)[/QUOTE]

                    Ez nagyon jó
                    Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                    türelemjáték

                    Comment


                      Bonyimami, ez tömör és velős volt
                      Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

                      Comment


                        Köszi a válaszokat!

                        Kockapaci, jobban én se tudtam volna összefoglalni a tej ellenérveit. Legalábbis a Szendi szerinti érveket. De a tej ellen már régóta berzenkednek diétás programok. Még kamasz koromban testkomtrolloztam (ha már agykontroloztam is, gondoltam ezt is kipróbálom) és működött, egy darabig legalábbis, bár kombináltam egyéb saját ötleteimmel Az egészet csak azért írom, mert már az a vonal is leszólta a tejet, és abszolut elvetette. pedig ha jól emlékszem az émerikában a 80as évek végén került be a köztudatba (?) már nem emlékszem.

                        Jó ötlet ez a menü megosztás!! Csak én még fegyelmezetlen vagyok, és képtelen az előre tervezésre szedegetem össze magam, és akkor csatlakozom! De sajnos úgy néz ki, h egyedül paleozok, a Zuram hiába győzködöm, nem győződik meg Hangácska meg hol eszik, hol nem, mondjuk neki még lehet alakítani, leszámítva, h a rokonság kíváncsi hozzátápis kérdéseit továbbra is meg kell válaszolnom, mit miért nem úgy csinálok, ahogy ők

                        Vettem gluténtesztet!!! Nem volt 2E HUF! Még nem bontottam ki, de nagyon várom már De most nem merek zörögni, mert lassan ébredés lesz, majd utána.
                        Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                        Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                        Comment


                          filoméla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én is így gondolom, hogy ez valahol megszokás kérdése lehet. Én is veszek észre magamon ilyeneket, függetlenül attól, hogy egészségesnek van kikiáltva az adott élelmiszer vagy nem.

                          A tejről azt írja, hogy az is relatíve későn került be a táplálkozásba, csak az állatok háziasítása után. Ezen kívül a tejet összességében kockázatnövelő tényezőnek írja a rák kialakulásában (tehát nem önmagában ez okozza, csak növeli az esélyt); a szervezet inzulinválasza olyan magas a tejre, mintha kenyeret ennénk, ez nem kívánatos; inzulinrezisztencia kockázatának növekedése; a többi az az hasonló a gabonák és hüvelyesek ellen felhozott érvekkel: idegen fehérje, amit a szervezet megtámad, ezzel növelve az autoimmun betegségek kockázatát, meg ismét a bélfal áteresztőképességéről ír, amit én nem egészen értek...majd írnak azok, akik tájékozottabbak


                          remélem ha elolvastad a könyvet, beszámolsz, mert tényleg érdekelnek ezek a dolgok. elhiszem, h egészséges a paleo, viszont némelyik kitétel számomra illogikus.

                          pl az emésztésünk és mi is változtunk nyilván.

                          valaki meg azt írta h a keleti táplálkozás, hát ott talán annyi van, h kevés tejterméket fogyasztanak, viszont hüvelyest rengeteget. meg tésztát is esznek.
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kockapaci,
                            a rövid válasz arra, h tej miért nem: mert az ősember sem evett, amíg gyűjtögetett - csak mikortól földet művelt. (vadonban melyik állat vár meg, h utólérd és megfejd??) az meg még csak kb. 10000 éve volt...
                            szóval csak a gyűjtögető korból valókat lehet?
                            de mi nem változtunk azóta?

                            és pl lenmag már volt akkor?

                            ha valaki kiolvasta ezt a könyvet és kölcsön adná...elolvasnám meg kínai kel?
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kockapaci,
                              a rövid válasz arra, h tej miért nem: mert az ősember sem evett, amíg gyűjtögetett - csak mikortól földet művelt. (vadonban melyik állat vár meg, h utólérd és megfejd??) az meg még csak kb. 10000 éve volt...
                              a fejbevágott
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                              Comment


                                Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Köszi a válaszokat!

                                Kockapaci, jobban én se tudtam volna összefoglalni a tej ellenérveit. Legalábbis a Szendi szerinti érveket. De a tej ellen már régóta berzenkednek diétás programok. Még kamasz koromban testkomtrolloztam (ha már agykontroloztam is, gondoltam ezt is kipróbálom) és működött, egy darabig legalábbis, bár kombináltam egyéb saját ötleteimmel Az egészet csak azért írom, mert már az a vonal is leszólta a tejet, és abszolut elvetette. pedig ha jól emlékszem az émerikában a 80as évek végén került be a köztudatba (?) már nem emlékszem.

                                Jó ötlet ez a menü megosztás!! Csak én még fegyelmezetlen vagyok, és képtelen az előre tervezésre szedegetem össze magam, és akkor csatlakozom! De sajnos úgy néz ki, h egyedül paleozok, a Zuram hiába győzködöm, nem győződik meg Hangácska meg hol eszik, hol nem, mondjuk neki még lehet alakítani, leszámítva, h a rokonság kíváncsi hozzátápis kérdéseit továbbra is meg kell válaszolnom, mit miért nem úgy csinálok, ahogy ők

                                Vettem gluténtesztet!!! Nem volt 2E HUF! Még nem bontottam ki, de nagyon várom már De most nem merek zörögni, mert lassan ébredés lesz, majd utána.
                                értem én a tej ellenességet. sokan vannak ellene, sokan mellett.

                                amit nem értettem, h sajtot miért lehet
                                mert ha csak annyi h feldolgozott, akkor a joghurt is az pl...
                                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X