Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #76
    Na, nekem pont a bélrendszerem hülyült meg teljesen egy hete. Nem tudom, hogy most ez még az első sokk-e, hogy lassan két hete nem kap gabonát, vagy ettől függetlenül valami. Szóval én egyelőre jó tapasztalatokkal nem szolgálhatok, de úgy terveztem, hogy 3 hónap próbát tartok, az alatt csak kiderült, hogy jó-e vagy sem.
    A mit egyek kérdés iszonyú macera! Az éhen halás szélén nekem is hiányzik, hogy nem lehet csak úgy benyomni egy szelet kenyeret, hanem főzőcskézni kell. Ami gyorsan kéznél van, az a gyümölcs, de abból kevéssel nem lakok jól, sokat meg nem bírok enni. Szóval most az a megoldás, hogy iszonyú nagy adagokat főzök, hogy sokáig kitartson. És persze közben irigykedem a férjemre meg gyerekemre, akik bármit megehetnek...
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      #77
      Sziasztok,
      most találtam erre a topikra.
      Én félig-meddig paleoztam, és éhezés nélkül megszabadultam a szülés után rám ragadt kilóktól, sőt még néhány terhesség előtti kilónak is búcsút intettem Megszűnt a puffadás, és az állandó székrekedésem is sokkal jobb lett. Mindezt úgy, hogy én nagyon megengedően csináltam addig is, nálam belefért a joghurt, mindenféle sajt, zabpehely korlátozás nélkül, és még a barna rizs is. Meg ha épp úgy adódott (mondjuk anyósom főzött) akkor ettem krumplit, tésztát is, igaz kevesebbet. Heti egy-két ilyen bűnözés simán benne volt. Cukor helyett méz, néha nyírfacukor, de az ugye elég drága, tej helyett kókusztejpor, de túl nagy tejes addig se voltam, mert engem baromira felfúj. Kávéba kis tej, kb ennyi volt a fogyasztás addig is, de ha épp volt itthon tej, (mert a férjem nem tért meg ) akkor ment a kávéba utána is. Kenyér helyett zabpelyhes süti, arra ugyanúgy lehet májkrémet kenni. Szóval lemondást nem is nagyon érzékeltem, az eredmény mégis látványos volt.
      És hogy miért múltidő mégis? Csak átmeneti, mindenképp visszaállok, de most épp az első trimeszterben a reggeli rosszullétemen csak a tortillachips segít és amúgy is elég válogatós lettem szóval most nem tud szempont lenni, h paleolit, vagy sem.
      L. (2009) és Z. (2011)

      Comment


        #78
        Ja, meg még azt akartam, h a dm-ben pl. (meg gondolom gyógyszertárakban is) lehet kapni olyan tesztet, ami a gluténérzékenységet is kimutatja.
        L. (2009) és Z. (2011)

        Comment


          #79
          ja az elején az nekem is teljesen bekergült, meg 2 hétig durva fejfájás is volt. éhhalál ellen én magokat nyammogok meg banánt. És keresem a tutijó tejbegríz pótszert

          Comment


            #80
            Fejfájás nekem is van, bár még csak egy vészes nap volt. De mivel a jó idő épp most jött meg, ezért azt lehet, hogy inkább arra fognám.
            Magok nekem nem elegek éhség ellen, tényleg csak az éhhalált kerülöm el velük. Meg hamarabb besokallok belőlük, mint hogy jóllaknék (asszem ehhez hasonlót írtam délelőtt a gyümölcsökről).
            Tejbegríz pótszer?
            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

            Comment


              #81
              mivel a fiamnak az a kedvence... eddig legjobban az vált be, ha mandulalisztet egy kevés zabliszttel vegyítettem és az egészet zabtejben megfőztem. Kicsi kókusztej édesít rajta, de csak ránézésre hajaz a grízre, totál más íze van. De ezt kb. bevette pótléknak... még nem az ideális... palacsintában sem jönnek be nekem a teljesen zablisztmentesek, egyszerűen szétesnek sajna

              Comment


                #82
                hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Na, én nemrég elkezdtem olvasni a könyvet. Hát, nem mondom, hogy hideg téli estékre kis könnyed olvasmány! Tele van az agyam az ilyen-olyan kutatások eredményeivel. Bele is fáradtam, mostanában nem jutottam hozzá. (Van más olvasnivalóm.)
                Amit eddig olvastam, az arról győzött meg, hogy szkeptikus legyek. Egyrészt a hagyományos felfogással - "Mi aztán tudjuk a tutit, bebizonyítottuk, hogy a koleszterin hú de rossz!" - másrészt Szendivel kapcsolatban is. Most már senkinek sem hiszek. (Ezt már azt hiszem, írtam is korábban, hogy az én matematikus gondolkodásom nagyon nem bírja a találgatásokon alapuló "tudományokat", márpedig az orvoslás és táplálkozás inkább alapszik találgatásokon, mint matematikailag 100%-ig egzakt bizonyításokon.)
                Mindamellett belevágtam a paleóba. A gabonákat már teljesen kiiktattam (csak egy ici-pici rizs csúszott be szombaton a cukkini töltelékeként), a hüvelyeseket még nem teljesen. Meg hát a könyv végét még nem olvastam, szóval nem is tudok pontosan mindent. Most attól félek, hogy mivel egyelőre nem sikerült kitalálnom, hogy akkor mit is egyek (a főtt kaja oké, de amikor reggel majd éhen halok és gyorsan szeretnék valamit enni, akkor nagyon szar, hogy nem tudom mire rákenni az amúgy tök szuper zöldségpástétomaimat), ezért nem nagyon tudok jól lakni. Márpedig a paleo még jóllakás mellett is fogyasztó étrend, én meg ugye inkább híznék. Szóval még bőven van mit kigondolnom ennek kapcsán.
                Ja, és nemsokára elutazom hétvégére egy rendezvényre, illetve ismerősöket is mennék látogatni Svájcba egy hétre, ezek mind nem olyan alkalmak, amikor az ember a saját étrendjét tudja követni. Szóval ott muszáj lesz feladnom, ha nem akarok napokig éhezni vagy a vendéglátóim orra előtt a saját kis elemózsiámat eszegetni.
                Javaslom neked a kvről írt kritikát, megSzendi válaszát, hátha tisztáz valamit. Nekem is csak úgy lenne meggyőző az egész, ha a hivatkozott irodalom is a kezemben lenne, de mivel nem értekorvosul, valszeg nem érteném azt se, vagyis marad a próba, majd az elfogadás. A bukásé, vagy a sikeré....ez majdkiderül. De jelenleg ez az egy diéta kínál olyasmit, amire nekem szükségem van.

                illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nekem is egyelőre az tűnik a legnagyobb nehézségnek,hogy ész nélkül kell sütni a mák vagy kókusz alapú sütiket,ha reggelizni akarsz és nem gyümölcsöt.


                És ebből kifolyólag fogya z ember Merhogy nincs mit enni, ha nincs időd

                neria eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok,
                most találtam erre a topikra.
                Én félig-meddig paleoztam, és éhezés nélkül megszabadultam a szülés után rám ragadt kilóktól, sőt még néhány terhesség előtti kilónak is búcsút intettem Megszűnt a puffadás, és az állandó székrekedésem is sokkal jobb lett. Mindezt úgy, hogy én nagyon megengedően csináltam addig is, nálam belefért a joghurt, mindenféle sajt, zabpehely korlátozás nélkül, és még a barna rizs is. Meg ha épp úgy adódott (mondjuk anyósom főzött) akkor ettem krumplit, tésztát is, igaz kevesebbet. Heti egy-két ilyen bűnözés simán benne volt. Cukor helyett méz, néha nyírfacukor, de az ugye elég drága, tej helyett kókusztejpor, de túl nagy tejes addig se voltam, mert engem baromira felfúj. Kávéba kis tej, kb ennyi volt a fogyasztás addig is, de ha épp volt itthon tej, (mert a férjem nem tért meg ) akkor ment a kávéba utána is. Kenyér helyett zabpelyhes süti, arra ugyanúgy lehet májkrémet kenni. Szóval lemondást nem is nagyon érzékeltem, az eredmény mégis látványos volt.
                És hogy miért múltidő mégis? Csak átmeneti, mindenképp visszaállok, de most épp az első trimeszterben a reggeli rosszullétemen csak a tortillachips segít és amúgy is elég válogatós lettem szóval most nem tud szempont lenni, h paleolit, vagy sem.
                De örülök!! Olyan jó, h vannak még hozzám hasonló mazohisták!! Akörnyezetemre nem jellemző....

                Gratula a bébihez! Rafinált dolog a terhesség Én az első harmadban vizet ittam, és csakk húslevest ettem. Annak is a levét, kicsi tésztát esetleg...meg barackot. Az biztos, h nem most kell bekeményítened

                neria eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ja, meg még azt akartam, h a dm-ben pl. (meg gondolom gyógyszertárakban is) lehet kapni olyan tesztet, ami a gluténérzékenységet is kimutatja.
                Asszem megvan, h ma mit fogok akkor keresni! Gondolom rajta lesz a megbízhatóságról is valami százalékos kimutatás?
                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                Comment


                  #83
                  Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Javaslom neked a kvről írt kritikát, megSzendi válaszát, hátha tisztáz valamit. Nekem is csak úgy lenne meggyőző az egész, ha a hivatkozott irodalom is a kezemben lenne, de mivel nem értekorvosul, valszeg nem érteném azt se, vagyis marad a próba, majd az elfogadás. A bukásé, vagy a sikeré....ez majdkiderül. De jelenleg ez az egy diéta kínál olyasmit, amire nekem szükségem van.
                  Az nagyon tetszik a könyvben, hogy állandóan hivatkozik. Az irodalomjegyzéke több mint 30 oldalas Szóval ez biztató, hogy nem csak kiragad dolgokat, hanem nagyon komoly háttéranyag van mögötte. Csak, ahogy te is írtad, én sem fogom elolvasni ezt mind, mert úgysem érteném. Szóval nem győzne meg jobban, mint bármi más. (Azért matematikusként tényleg nagyon kíváncsi lennék a konkrét számokra, ami az idézett pro és kontra kutatásokból kijött. De szép is lenne egyszer ezekből adatbányászni... )

                  Így, ahogy írtad, marad a próba. Egy ideig kitartok, aztán meglátjuk, az én szervezetem hogyan reagál.

                  Amúgy szépen összeillenek a dolgok. A kontinuum elvről decemberben olvastam a könyvet (2 végigolvasáson vagyok túl egyelőre), most a paleo étkezést olvasom, és régebben olvastam az Izmaelt. Mindhárom ugyanarra a dologra vezeti vissza a "bajokat", csak más-más aspektusból. Azért így, hogy már három független szerzőtől is olvastam arról, hogy úgy kéne csinálni, ahogy ősi őseink, tényleg eléggé kezdem elhinni, hogy mennyivel jobb lenne úgy élni. Csak azért baromi nehéz lenne kiszakadni ebből a mostani világból.
                  Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                  Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                  Comment


                    #84
                    Gratula a bébihez! Rafinált dolog a terhesség Én az első harmadban vizet ittam, és csakk húslevest ettem. Annak is a levét, kicsi tésztát esetleg...meg barackot. Az biztos, h nem most kell bekeményítened
                    Köszi
                    Én a lányomnál ilyenkor nem bírtam húst enni, mert akárhogy volt elkészítve, a nyers ízét éreztem

                    Asszem megvan, h ma mit fogok akkor keresni! Gondolom rajta lesz a megbízhatóságról is valami százalékos kimutatás?
                    Hát ezt passzolom, egyszer néztem, de azt hiszem 5-6e Ft körül van, úgyhogy elhalasztottam a vizsgálatot... Viszont ha jól emlékszem a tesztnek csak egy része a gluténérzékenység mérése, mást is vizsgál, de meg ne kérdezd, h mit
                    L. (2009) és Z. (2011)

                    Comment


                      #85
                      Hétvégén megsütöttem életem első paleolit "kenyerét" A paleo szakácskönyvből csináltam. Lenmagliszt az alapja. Még kicsit kísérleteznem kell vele, hogy hogyan fűszerezzem, hogy finom legyen. Engem kissé sütire emlékeztet, csak hát nem édes, ezért muszáj lesz találnom neki valami jó ízt. Valamint a megadott mennyiség a megadott tepsiméretben elég lapos lett, így nem lehet jól szeleteket vágni belőle, úgyhogy ki kell próbálnom, hogy más sütőformában átsül-e eléggé. De kezdetnek mindenképp jó, és legfőképp: bármikor lehet valamit gyorsan bekapni. (Jelenleg sütőtök- illetve avokádó-pástétomom van, amivel kenegetem.)
                      Maga az előkészítés meg kb. 20 percet igényel, és sütőben gyönyörűen megsült 40 perc alatt. Még nem tudom, meddig tart ki egy adag, de ha ezt 3-4 naponta kell csinálnom, az nem túl nagy munka.
                      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                      Comment


                        #86
                        nekem van jó kenyérreceptem, most fele tk tönköly fele zablisztből csináltam és jó lett. és egyszerű is. bár ebben pici élesztő van, de más nem csak só meg víz.
                        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                        Comment


                          #87
                          Hát igen, az a nehéz a paleolit kenyérben, hogy nem lehet benne gabona. Bár Szendi szerint a zab mehet, mert abban más a szénhidrát felszívódása, mint a többiben, és gluténmentes. Én eddig szigorúan tartottam magam a gabonamentességhez.
                          (Jaj, előre félek, mindenfelé utazgatni fogok a közeljövőben, és muszáj lesz ennem azt, ami van.)
                          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                          Comment


                            #88
                            akkor tisztán zabból elvileg mehetne nem?

                            bár az a kérdésem, h tönköly azért elég régen is volt nem? meg azért az másféle mint a sima búza nem?

                            na mindegy ezek csak kérdések, egyelőre nem paleózom, várom a visszajelzéseket. most első lépésben megpróbálok 1 fokkal egészségesebben élni, több zöldséget enni, kevesebb kenyeret és azt is nem sima búzalisztből. aztán ha ez jól megy akkor innen lehet továbblépni
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              #89
                              utazás, azért sokfélét lehet enni bárhova mész, de ha nem akkor biztos vannak kisebb kompromisszumos lehetőségek is.

                              bár mondjuk franciaországban nem bagetten és sajton élni bűn lehet
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                              Comment


                                #90
                                utazás, azért sokfélét lehet enni bárhova mész, de ha nem akkor biztos vannak kisebb kompromisszumos lehetőségek is.

                                bár mondjuk franciaországban nem bagetten és sajton élni bűn lehet
                                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X