Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    uhh, én megőrülnék, ha mamutot kellene ennem, meg "fókahúst", ráadásul nyersen, esetleg só nélkül véletlenül be ejtve a tűzbe
    no, és a mai zöccségek is ejtve, mert ugyan, hol voltak ezek akkor...

    lényeg, nekem ez nem jön be, inkább magolok..
    A tejtermékek télleg nem jók (kiv. kecske) és a cukrok sem. na, de, hogy még a fincsi müzlikről és kásákról is lemondjak, az már nem megyen.
    Zöldet és színeset meg szem amúgy is sokat, nyersen is. Hol itt a gond?
    Juli. Fanna (2007.tavasz) BendeManó (2009.ősz) Lizinek műhelye van, blogol... már a facebookon is meg vagyok található KulturálisKreatívok!!!

    Comment


      #47
      Az a helyzet, hogy én elég logikusnak találom az okfejtését, de azért ennyire nem hiszem, hogy gáz lenne a mag- gabonafogyasztás, azért az eltelt évezredek során valószínű valamennyire adaptálódott az emberi szervezet az új táplálékokhoz.
      Én egyébként azon lelkesedtem be, hogy néhányan akik kipróbálták a diétát, arról számoltak be, hogy eltűnt a puffadásuk. Ezért kipróbáltam a dolgot én is. Persze nem tudtam én ezt olyan tutin, mint ahogy elő van írva, de pár napig ment és valóban nem puffadtam, ami nekem nagyon nagyon jó. Sokan mondták, hogy milyen sokat fogytam (1 hét alatt), de amúgy nem fogytam semmit, csak lement a hasam, nincs felpuffadva. Viszont felvetődött bennem, hogy talán csak nem én vagyok a sok közül az egyik látens gluténérzékeny (ez az egyik feltevése Szendinek, hogy az emberek nagy része nem tudja emészteni a glutént, sok a látens lisztérzékeny)? Ha viszont így van, akkor valszeg nem paleodiéta kell nekem, hanem gluténmentes. Meg is beszélem a háziorvosunkkal, hogy csináltassa meg azt a laborvizsgálatot, amiből következtetni lehet, hogy valaki lisztérzékeny-e vagy sem.

      Amúgy, nekem az paleoban a félelmetes, hogy sok a húsfogyasztás. Én nem bírok ennyi húst enni.
      Viszont abban a tézisben , hogy az emberi szervezetnek nincs szüksége ilyen mértékű szénhidrát bevitelre, abban teljesen igaza van.
      Orsi, aki 3 gyermek( Zs 18 éves, N 16 éves, és B 11 éves) anyája.

      Comment


        #48
        Múltkor a férjemmel beszélgettem erről a nyers mamutevésről, és mivel ő olvasta a könyvet, jól lehordott, hogy nem is erről van szó! Nem szó szerint ugyanazt kell ennünk, amit az ősember, hanem olyat, amit a szervezet képes feldolgozni. Annak idején mamut húst ettek, ma lehet elefántot is, mert azt meg tudjuk emészteni, de (a paleolitok szerint) a gabonát nem. (Nagyvonalakban ) Szóval inkább elvekről van szó, mint konkrét kajákról.
        Amúgy nekem még mindig nem fér a fejembe az, hogy hogy lehet, hogy az egyik félnek tudományos bizonyítéka van arról, hogy a gabona jó és a hús rossz, a másik félnek meg tudományos bizonyítéka van arról, hogy a hús jó és a gabona rossz. (Férjemmel mindketten matematikusok vagyunk, és arról már jópárszor beszélgettünk, hogy az orvostudomány - és gondolom, ugyanígy a táplálkozástudomány is - igazából nem tudomány, hanem egy nagy kupac tippelgetés, ami az egyik emberen bejön, a másikon nem. )
        Egyébként én az elmúlt héten eléggé paleolit voltam - napokig nem ettem semmi szénhidrátot (kivéve méz meg mogyorókrém, de azt MUSZÁJ volt) -, de ma már tízóraira kellett az a kenyér.
        Én továbbra is próbálok inkább középutas maradni, mindenből mérsékelten.
        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

        Comment


          #49
          Felhozom a topikot, mivel éppen el akartam indítani, de egy kedves mamami segített megtalálni

          A linkeket én is köszönöm, nem mindet ismertem. Kezdő vagyok, de hagy reagáljak, mivel alig pár oldal vanmég, amit nem olvastam.

          kamcsatka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          teljesen ki kell iktatni a gabonafélélet, tejtermékeket, cukrokat (tehát én szimplán éhenhalnék)
          És persze, én is imádoma húst salátával ,de CSAK?????
          Azért nem ilyen sarkos. Szendi is azt mondja, ha valakinek nem megy egyik napról a másikra, ne erőltesse. Csinálja fokozatosan, és menjen addig, amíg neki jól esik.

          hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          (És igenis finom a husi nagy kupac zőccséggel! )


          hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Hát az biztos, hogy az őskorban nem olyan húst ettek, ami tele volt nyomatva antibiotikumokkal... Szóval ha nagyon paleolitot akarnánk enni, akkor bio-kaja. Ahhoz viszont manapság pénztárca sem árt. (Tipikus példa, a tengeri halak. Hú hogy az mennyi mindenre jó, a tengeri népek sokkal egészségesebbek, mert sok halat esznek, meg ilyesmik. Az, hogy manapság, az óceánjáró hajók korában enyhén szólva tele vannak a halak nehézfémekkel, más kérdés.)
          Ez igaz, de a gabonát, zöldséget gyümölcsöt talán nem manipuláljak? A génkezelés sem valami egészséges Ez mr túlzottan komoly belenyúlás szerintem is a ternészet rendjébe.

          illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Semmi se jó?Hajdina,köles,amaránt se?
          Én értem azt is,hogy hüvelyesek állítólag nem jó,de azért néha lehetne,nem?Ha egyszer úúúúgy szeretem időnként...
          Már más is írta, hogy a zabot még elfogadhatónak tartja. Egyébként a glikémiás indexszel van baj a többinél is!! Mert még a barna rizsé sejó, bár jobb, mint a fehéré.

          Mértékkel, ha nem okoz gondot, lehet hüvelyeseket is

          Eszteer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Most értem ide, hogy személyes élménybeszámoljak.
          Ezt6 jó volt olvasni kezdőként. Bíztató!!

          illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ...Bakker,az hogy leülsz enni,ekkora tudomány...?


          bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          én is szívesen paleoznék. kokettálok a dologgal egy ideje, de általában 3 nap után elgyengülök, és következik a CH fürdő.
          szóval szívesen olvasnék én is ötleteket, hogy "jó, de akkor mégis mit lehetne enni reggelire? ebédre? vacsorára? uzsonnára?"

          7 év vegaság után volt 3/4 év light húsevés... és dilemmázom, hogy most akkor újra elhagyjam-e a húst, vagy ne...?
          szóval vega paleo tippek végképp érdekelnének, mert a 100% z-gy fogyasztást nem tudom elképzelni.
          Meggyőződésből voltál vega? És mért adtad fel?

          tintin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          OFF


          Hát többféle termikus hatás is van (forrósító, melegítő, hűtő, frissítő, semleges). Nyáron a hűtőket esszük, télen a kályhákat. ö, melegítőket. amit sokáig főzöl, az pl. általában melegítő cucc lesz, bableves (pfúúúúúúúúúj, nopaleo ), jaj, ne írjak ilyeneket itt. de mondjuk pörkölt, az is melegítő, és a grill dolgok is, de a zöldségsaláta ált. frissít, vagy semleges, vagy hűt. Kápiszcsi?
          ON
          Erről nincs még topik? Oda is benéznék!

          hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Amúgy nekem még mindig nem fér a fejembe az, hogy hogy lehet, hogy az egyik félnek tudományos bizonyítéka van arról, hogy a gabona jó és a hús rossz, a másik félnek meg tudományos bizonyítéka van arról, hogy a hús jó és a gabona rossz. (Férjemmel mindketten matematikusok vagyunk, és arról már jópárszor beszélgettünk, hogy az orvostudomány - és gondolom, ugyanígy a táplálkozástudomány is - igazából nem tudomány, hanem egy nagy kupac tippelgetés, ami az egyik emberen bejön, a másikon nem. )

          Én továbbra is próbálok inkább középutas maradni, mindenből mérsékelten.
          Sajnos az. Lenkei, meg Szendi is ezt erősítette meg bennem, sok más mellett. Kinek mire van bizonyítéka? Szendi nem új kísérleteket emel ki, hanem azokat a régieket, amiket az érdekeik szerint magyaráztak a készítők, megrendelők, ls újraértelmezi őket Valójában jó lenne ezeket látni, de nem tudom mennyire hozzáférhetők.


          Én mért?

          Én az a bizonyos születetten magas koleszterines (13) vagyok, akinek gyógyszert kell szednie, úgyhogy én konkrétan az életemmel.....kísérletezem. Ha megengeditek, ebben a topikban fogom jelezni h mikkel találkozok, milyen a vérképem, mert nekem havonta kell mennem ellenőrzésre....nem teszem, mert inkább babázok

          Azért volna kérdésem: a könyvben említett gabonaérzékenységet szűrő vizsgálat, ill Cr2..vagy mi vizsgálata, mi előjelzi a szívérrendszeribajokat, sima tesztekkel mutatják ki? Vagy ne is próbálkozzak a háziorvosnál?
          Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

          Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

          Comment


            #50
            Ha már felhoztad a topikot
            Én a könyvet nem olvastam, egyiket sem, csak cikkeket a témában. Bizonyos tapasztalataimmal nagyon egybevág, tulajdonképpen ezért érdekel. Tapasztalatból tudom például, hogy számomra a túl sok gabona (és alapvetően a szénhidrát) az nem jó, mindenféle fura tüneteteket okoz. De ilyen mértékben nem tudok róla lemondani.
            Aki esetleg olvasta a könyvet, vagy egyebeket: ez a gyulladáselmélet a szénhidrátok miatt (meg a tejtermék miatt is?) pontosan micsoda? Nem értem egészen. Ellentmond ugye más irányzatoknak, akik szerint meg mintha pont a húsfogyasztás okozna ilyesmit. (de lehet, hogy mással keverem, nem tudom)

            A sok zöldség husival szerintem is nagyon-nagyon finom , mi gyakran eszünk ebédre ilyen ételpárosítást, és én ezt alapvetően jó hatásúnak érzem magamra nézve (ezért is érdekel ez a paleo dolog). Másrészről a túl sok hús sem jó, úgy érzem.
            Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
            türelemjáték

            Comment


              #51
              szerintem is nagyon egyénfüggő lehet. vagy inkább lehet hogy nagyon sok tényezős a dolog.

              közeli ismerősömnek idősebb kicsit mint középkorú) a dokija azt mondta, hogy sok ammónia van a szervezetében, ami a túlzott fehérje fogyasztás miatt lehet. ő azt mondja h nem is a hús olyan sok, hanem a sajt. de gondolom van akinél a túlzott húsfogyasztás is ilyesmihez vezethet. ebből lesz úgy tudom a köszvény pl.
              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

              Comment


                #52
                filoméla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha már felhoztad a topikot
                Én a könyvet nem olvastam, egyiket sem, csak cikkeket a témában. Bizonyos tapasztalataimmal nagyon egybevág, tulajdonképpen ezért érdekel. Tapasztalatból tudom például, hogy számomra a túl sok gabona (és alapvetően a szénhidrát) az nem jó, mindenféle fura tüneteteket okoz. De ilyen mértékben nem tudok róla lemondani.
                Aki esetleg olvasta a könyvet, vagy egyebeket: ez a gyulladáselmélet a szénhidrátok miatt (meg a tejtermék miatt is?) pontosan micsoda? Nem értem egészen. Ellentmond ugye más irányzatoknak, akik szerint meg mintha pont a húsfogyasztás okozna ilyesmit. (de lehet, hogy mással keverem, nem tudom)
                Szénhidrát ÉS tej m iatt is. Nem tudja megemészteni a kis testünk Remélem jól interpretálom, de nem vagyok szaki: szal mint az autoimmun betehségeknél, ezekből olyan fehérjék jutnak át a bélfalon, amiket az immunrendszer megtámad, mint betolakodót, ugyanakkor hasonlítanak is a saját fehérjeösszetételeinkhez, így előferdülhet, h nem csak a betolakodót, hanem a hasonló 'magamat' is támadom Na ezt megaszondtam! És így beindul egy önromboló folyamat.

                Azért nem kerestem vissza, de mintha eztírta volna a gyulladás alpjául. Aztán persze kinél hol alakul ki gyulladás, ott betegszik meg.
                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                Comment


                  #53
                  Köszvény:
                  naja. Nem csak ahúsfogyasztást kell fokozni, hanem a zöldséget, gyümölcsöt is De ezt a paleolit szó miatt mindenki elfelejti megjegyezni

                  A sok hús a ló másik oldala. De a sok szénhidrát se jó, sőt rosszabb!! És ez utóbbi állítás itt a fájó azoknak, akik ellenzik ezt a nézetet.
                  Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                  Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                  Comment


                    #54
                    Én mindig csak várom,hogy jön a sok-legalább részben-átállt és hajdejó változásokat felmutató mamami,és toszogatnak-noszogatnak,hogy csinájjadmáolyanjó'...
                    De nem nagyon mozog a topik.
                    A könyvet már megvettem,aztán még alig olvastam bele.
                    És jaja,margarinoskenyeres vagyok.Konkrétan évekig fő kajámnak mondható volt(ebédre is)a margarinos vagy tejfölös kenyér,vagy lekváros,májkrémes...
                    Gondolom más is volt úgy diákkorában,hogy suliból hazaérve hiába volt főtt kaja,valahogy a lekvárosüveg "jobban kézreesett"....de én eléggé úgy is maradtam.
                    Tényleg sokat befolyásolnak a családi szokások.Pl.salátákat sose ettünk(nálunk a saláta az a fejes saláta-nem igazán szeretem- vagy a káposztasaláta oszt kész.Esetleg franciasaláta,vagy majonézes krumpli.És létezik még a majonézes kukorica.Nekem van még a zöldborsósaláta sajttal,szezámmaggal...)hát én se.Pedig szeretném.
                    És tudom,hogy egészséges,jó,aztán mégse csinálom.Ha mégis,akkor mindenféle belemegy,meg balzsamecet meg olívaolaj,mint a nagykönyvben és hűdejó,de a vége folyton kidobódik...
                    Így télen nincs semmi,a hús drága,a zöldségféle is+nem tudni honnan van(fiam ugye fulladt már be egyiptomi,cseh krumplitól,külföldi szőlőtől,bolti pritaminpaprikától és a friss de nem magyar kelbimbó is gyanús-még maradunk a megszokottnál.)
                    Azért gondolok rá,hogy lehetne így vagy úgy,és a fiammal együtt lenne jó elkezdeni,de az ő allergiája úgy néz ki,hogy húst is szinte csak csirkét ehet(mást meg szintén nagyon megválogatva,de így se jó)-az meg szintén tudjuk milyen a gyári...
                    Remélhetőleg nyárra valahogy összehozzuk,hogy tudjunk pár csirkét nevelni minél kisebb korától,ami nem kap brojlertápot.Legalább a csirke jobb lesz.
                    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                    Comment


                      #55
                      Na akkor jövök,bár lövésem nincs miről van szó..De hogy a topik mozogjon

                      Kb 7évvel ezelőtt kiiktattam a szénhidrátot a kajámból.Ok azért csurrant cseppent de fogyókúrába kezdtem.Semmi koplalás..csak rengeteg zöldség és sok sok hús.
                      Másfél év alatt kb 22kilót adtam le,koplalás nélkül.Ok benne volt heti kb 6-10óra lovaglás és pár óra úszás is.De lovagolni előtte is lovagoltam..

                      Krilla vannak bio lelőhelyek,nyilván felétek is.Nagyon finom a reszelt káposzta ,alma,s.répa,kis oliva olaj rá+ kis citrom lé.Ehhez annyi húst eszel amennyi jólesik.
                      1fej káposztát,5-8db répát 2-3 almát kb 1hét alatt sem eszel meg.
                      Szerintem nézzél utána.
                      És bizony rengeteg minden van télen is.Pl cukkini cékla,ezek mind mehetnek nyersen(is) és finomak.
                      És nem utolsó sorba.Nem tudom te mennyire eszel bio és diétás kaját?
                      De ha nem,jó lenne elgondolkodni rajta.Ugyanis hiába figyelsz a fiad kajájára,ha a tiedre nem figyelsz.Vagyis kb mintha a szart csapkodnád
                      Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                      Comment


                        #56
                        Először is:fiacska itt nyüzsgött(eszem a húsát,azért 11-re csak elaludt),percenként-2-3 percenként akart valamit,közben is dumált,elég összevissza lettem,ahogy olvasom...

                        Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Krilla vannak bio lelőhelyek,nyilván felétek is.Nagyon finom a reszelt káposzta ,alma,s.répa,kis oliva olaj rá+ kis citrom lé.Ehhez annyi húst eszel amennyi jólesik.
                        1fej káposztát,5-8db répát 2-3 almát kb 1hét alatt sem eszel meg.
                        Szerintem nézzél utána.
                        És bizony rengeteg minden van télen is.Pl cukkini cékla,ezek mind mehetnek nyersen(is) és finomak.
                        És nem utolsó sorba.Nem tudom te mennyire eszel bio és diétás kaját?
                        De ha nem,jó lenne elgondolkodni rajta.Ugyanis hiába figyelsz a fiad kajájára,ha a tiedre nem figyelsz.Vagyis kb mintha a szart csapkodnád
                        Kajakra a hüvelyeseket,krumplit is?
                        "Biobolt" van,de ott nincs friss dolog(és ugye nem minden bio ott se).Max.a piacon néha szezonban lenne paradicsom és paprika bioban és kifújt,de épp szezonban megkértem egyszer Pirost,vegyen már,de nem árultak már akkor se,se utána.(lehet eladták a nyagybanin vagy ilyesmi)
                        Hát,így elsőre pfujj.Káposztából keveset eszek nyersen az tuti,a répát nyersen sokszor lenyelni se bírom.Egyszerűen száraz.Mézzel is.Ha nem az van,hogy friss és agyonlocsolt.(na most van félig főtt aszalt,néha csipegetem,de nem jelentősen).
                        Nem akarok kötözködni,de célka nyersen...Egyszer próbáltam sok éve nyers céklalevet.Hát,mintha a földbe haraptam volna,csak nem csikorgott-annyira földíze volt.Cukkini..Hát már nem terem,amit nem fagyasztottam le és nem ettünk meg az már elrohadt.Annyira az se téli.Piacra mondjuk nem járok,de mindenféle marketekben külföldi van.(Húúú.Most vettem gyönyörű padlizsánt jó drágán,aznap és másnap nem került rá sor,harmadnapra kezdett romlani foltokban és a színe is ment el)

                        Biot nem eszek a havi párezer forintomból.Diétás...A gyerek diétája...?Volt,amit már beépítettem magamnak és most újra kikerül a táncrendből.

                        Félreérthetően írtam a végét:a gyereknek vannak erősen gondjai és én hiába paleóznék,az rajta nem segít sokat,viszont ha a pár féle kajából,amit megehet épp elveszem nagy részét...?Mit enne?És mibe kerülne az?
                        Így legalább kenyeret ehet.

                        Nem hülyeség a szénhidrát mellőzése abból a szempontból sem,hogy nem enném magam dugig este 9 után rántott karfiollal,mert a sima főtt nem olyan finom...
                        Tényleg,ha már írtad,cukkini:szintén:3 féle módon eszem:rántva(most ugye tojás nélkül),simán olajban sütve,és ha friss és zsenge,akkor esetleg ecetes-hagymás lében nyersen savanyúságnak-bár az évi 2x max.Most főztem főzeléket fagyasztott,héjasan reszeltből,hát az nagyon tuti.De paleosan az is csak párolva mehetne ugye?Vagy lehet valamivel sűríteni?

                        Vagy vissza a gyerekre:a Sinlac se nagyon paleos...

                        Ui:a 2-3 alma most valahogy kikerült a látóteremből,de volt,mikor átlag napi 2-5-öt ettem mérettől és kedvtől függően,ritka volt az almamentes nap.És mindezt csak azért,mert jól esett--nem is fogytam akkoriban sem.

                        De az azért érthető asszem,hogy ilyenekre célzok,hogy ha egyszer nekem valami nem finom,vagy ízetlen,akkor nem szívesen eszem.
                        Vagy:hiába olvasom,hogy 70-80%-ban(ha jól emlékszem ennyiben) nyerset kéne enni,ha nekem a zöldség=főzelék.A káposztát isárolva tudom tömni,nyersen annyi elég,amit reszelés vagy vágás közben elcsipegetek.
                        De próbálok majd többet enni.Épp van egy fejem és kipróbálom nyersen almával-épp hoztam almát.(fagyasztott répa nem jó bele,aszalt se hirtelen,bár beáztathatok,legalább megnézem,tényleg vissza tud-e alakulni.Ami a tárolóban maradt az meg már félig múmia lehet,tuti gáz pucolni,újat most nem veszünk.)Köménymag vagy más fűszer nem kell bele?

                        Nyissunk egy paleo receptes topikot?(Hát ahogy elnézegetem az Elmira hírleveles receptjeit...szép,szép,de vagy drága,vagy azzal nem laknék jól,vagy pepecsesnek tűnik,vagy valami nehezen beszerezhető...szóval itteni recepteket szívesebben próbálnék-bár a szakácskönyvet még nem láttam.Van valahol blog,de ott is kevés a recept,meg Szendinél.Nézegettem múltkor,de annyi mindent ki kéne hagynom...áááh:lemondóanlegyintősmiley:
                        Ha meg minden salátát úgy csinálok,hogy ecet v.citromlé,illetve kis olaj,kis balzsamecet-elég egyeníze lesz,nem?Ötletbazárt szeretnék)
                        Utoljára szerkesztette illaberek; 2010.12.27., 00:50.
                        Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                        Comment


                          #57
                          Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kb 7évvel ezelőtt kiiktattam a szénhidrátot a kajámból.Ok azért csurrant cseppent de fogyókúrába kezdtem.
                          Azért feltételezem, hogy valóban csak a tömény szénhidrátokra gondolsz, mondjuk gabona, krumpli (Szendi is ezekre gondol, ha jól emlékszem)... vagy esetleg a hüvelyesek is teljesen (azokban is elég sok szénhidrát van). Gyümölcs? Csak mert én pl. csak zöldborsóból esetleg répából simán meg tudok enni annyit egyszerre, ami mondjuk megfelel 5-10 dkg kenyérnek... szénhidrátban, hmm. Egyébként gratulálok a fogyáshoz (nekem eddig erre nem volt szükségem, én csak keresek )
                          Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                          türelemjáték

                          Comment


                            #58
                            illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                            Káposztából keveset eszek nyersen az tuti,a répát nyersen sokszor lenyelni se bírom.Egyszerűen száraz.Mézzel is.Ha nem az van,hogy friss és agyonlocsolt.(na most van félig főtt aszalt,néha csipegetem,de nem jelentősen).
                            Nem akarok kötözködni,de célka nyersen...Egyszer próbáltam sok éve nyers céklalevet.Hát,mintha a földbe haraptam volna,csak nem csikorgott-annyira földíze volt.Cukkini..Hát már nem terem,amit nem fagyasztottam le és nem ettünk meg az már elrohadt.Annyira az se téli.Piacra mondjuk nem járok,de mindenféle marketekben külföldi van.(Húúú.Most vettem gyönyörű padlizsánt jó drágán,aznap és másnap nem került rá sor,harmadnapra kezdett romlani foltokban és a színe is ment el)
                            Én sem szoktam biot venni, árérzékeny vagyok
                            Cukkini valóban "nincs" ilyenkor, illetve ami van, az külföldi, ki tudja, milyen. Én azt szoktam grillezve (csíkokra vág, pici olajban átforgat, fűszerez, sütőbe be) és párolva is.
                            A többit mitől érzed száraznak nyersen? Csak azon gondolkoztam, hogy néha én is annak érzem, de kifejezetten azért, mert akkor azok tényleg kókadtak, szárazak. Ilyenkor beáztatom őket vagy fél napra hideg vízbe (a gyökérzöldségek szépen meg tudják így szívni magukat, és olyan utána, mintha frissek lennének ), és utána már rendben van. De lehet, hogy ezt a trükköt te is ismered. Esetleg reszelve lehet rá tenni egy kis vizet, úgy is megszívja. Mondjuk én szeretem a céklát nyersen (ha te tényleg nem szereted az ízét így, akkor tárgytalan a dolog), összereszelve pl. pont répával, vagy almával, vagy mindkettővel, kis darált diót rá, citromlevet, ilyesmi...
                            A káposzta az nekem sem megy igazán nyersen, illetve csak nagyon kevés. Akkor is joghurtos-majonézes öntettel . A karalábé viszont igen (de ilyenkor szerintem az is külföldi, vagy melegházi, vagy ki tudja... csak én azt nagyon szeretem és szoktam venni).
                            Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                            türelemjáték

                            Comment


                              #59
                              cékla nyersen, kb ahogy Filoméla írja én is úgy ismerem, van egy saláta: cékla, fekete retek, alma, talán kis hagyma, méz? citromlé vagy ecet bele.

                              amúgy én is sajnos ch-s vagyok, de nagyon...az vígasztal, h az olaszok is és jól elvannak. bár a cukorral próbálok leállni, ha nem is teljesen, de csökkentettem az utóbbi időben. (jó most karácsony kivétel)
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                              Comment


                                #60
                                filoméla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Én sem szoktam biot venni, árérzékeny vagyok
                                Cukkini valóban "nincs" ilyenkor, illetve ami van, az külföldi, ki tudja, milyen. Én azt szoktam grillezve (csíkokra vág, pici olajban átforgat, fűszerez, sütőbe be) és párolva is.
                                A többit mitől érzed száraznak nyersen? Csak azon gondolkoztam, hogy néha én is annak érzem, de kifejezetten azért, mert akkor azok tényleg kókadtak, szárazak. Ilyenkor beáztatom őket vagy fél napra hideg vízbe (a gyökérzöldségek szépen meg tudják így szívni magukat, és olyan utána, mintha frissek lennének ), és utána már rendben van. De lehet, hogy ezt a trükköt te is ismered. Esetleg reszelve lehet rá tenni egy kis vizet, úgy is megszívja. Mondjuk én szeretem a céklát nyersen (ha te tényleg nem szereted az ízét így, akkor tárgytalan a dolog), összereszelve pl. pont répával, vagy almával, vagy mindkettővel, kis darált diót rá, citromlevet, ilyesmi...
                                A káposzta az nekem sem megy igazán nyersen, illetve csak nagyon kevés. Akkor is joghurtos-majonézes öntettel . A karalábé viszont igen (de ilyenkor szerintem az is külföldi, vagy melegházi, vagy ki tudja... csak én azt nagyon szeretem és szoktam venni).
                                A szárazkérdésre remekül meg tudok felelni...Laikusként azt mondanám,amiről eddig olvastam és lehetne esélye,hogy befelé növő pajzsmirigymegnagyobbodás is lehetne esetleg(bár úgy 7 éve is nézték),de a reflux miatti kisebb nyelőcsőszűkület az simán...(bár 7 -8éve volt egyszer nyelőcsőröntgenem is nyeléssel),ott nem láttak semmit)Úgy 6 éve tészta(ha szárazabb,még ha túrós is) rizs,tarhonya,szárazabb kelt tészta nagy ellenségem,meg a fujtósabb kaják.Ha nem ésszel eszek,nem figyelek,és nem iszok hozzá időnként,vagy kapkodok,hirtelen nyelek,akkor előfordulhat hogy visszajön a falat,netán kihányom(bocsi)vagy úgy érzem csomó van a torkomban(ez utóbbi hirtelen nagy kortyokban lezúdított nagy adag víznél is fennállhat)és fáj egy ideig.
                                De ez csak 6 éve van inkább,akkor volt egy jelentős állapotromlásom,majd műtétem.Eleinte azt gondoltam,hogy az öszsébb szabályozott gyomorzáróizom nem nyit eléggé vagy ilyesmi,de lehet szűkület,hiszen a csomó nyelésnél és a répa az volt hamarabb is(otthon termelt frissen kiásott nem "vízben nőtt"répát iskolás koromban se tudtam megenni)
                                Megnyugtatásul közlöm:ha nyelőcső,akkor az tud szűkülni még,ha már csak folypép megy le szinte(előbb úgyse szánnám rá magam,meg lehet nem is protokoll)akkor egy pár napos befekvéssel Szegeden kitágítják és harmadnap már lehet darabosat enni,aztán még jobb lesz,a későbbieket nem tudom. (már azt,hogy meddig marad úgy,jónak.Heges nyelőcsőszűkület után x évvel jobb esélyem lesz nyelőcsőrákra,de ez csak statisztika,ne jöjjön be)
                                És bibi,képes vagyok nagyon elgondolkodva a vizet is félrenyelni.Pl.ma délelőtt is.(Műtét előtt mondtam néha,hogy én egyszer egy fél deci víztől fogok megfulladni,amit épp iszok,annyira gyakran félrenyeltem)

                                Cékla:Magát még nem próbáltam nyersen,a leve földízű.Lehet egészben jobb.Jövőre kipróbálom.
                                A káposzta nem száraz,csak simán nem szoktam.A karalábé tuti,ha nem erős.De attól még nem az életem része.

                                Azt tudom,hogy vöröshagyma nyersen nem a barátom,és jaaa,a cékla...az bűnös.Volt már,hogy szinte le se ért,már meghajtott...talán ha nem magában eszem a céklasalátát valami mellé,akkor jó lehet...?Úgy még nem próbáltam.És a kaliforniai piros paprika is hajtós...És néha a sóska,spenót
                                Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X