Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Viki! köszi a tippeket és az infókat!! tök jó hogy bemerészkedtél ide vegaként is!

    erről jut eszembe, tudtátok hogy van olyan hogy nyers-paleo? igen, kb tatárbeefszteak-en és aprított nyers májon meg hasonlókon élnek a nyers gyümölcs-zöldgségek mellett... ööööö
    Igen, igen: nagyon hardcore. De az én emésztőnedveit érte már annyi civilizációs ártalom, hogy ettől tuti bedobnám a törülközőt

    Comment


      tuzko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      sziasztok, bocs, hogy belekotty, mivel én nem vagyok igazi paleós - vega lévén - de ha úgy vesszük, se gabona, se tejtermékek, tehát azért mégis benne vagyok valahol a témában.
      Szóval a szénhidrát-éhséget nagyon jól el lehet gyümölcsökkel venni. Én ha éhes vagyok, bekapok egy banánt (brutális banán fogy nálunk). Szóval én arra jöttem rá, hogy igazából 3 dologgal lehet jól lakni. Hússal - bár az nálam már 7 éve nem játszik - , kenyérfélével, rizzsel, krumplival - ami most szintén nem - illetve gyümölcsökkel. Végül is a gyümölcs is szénhidrát. És nem kell bedőlni a "banán hízlal" dumának. Én úgy fogytam le 15 kg-t szülés után, hogy heti 1-2 gyümölcsnapot tartottam (sok-sok banánnal), és szépen lementek a kilók. Tegnapelőtt vacsorára ettem 3 almából készült pürét. (egyébként nagyon jó, alma, maréknyi dió összeturmixolva és fahéjjal megszórva, tisztára tejbegríz-feelingem volt tőle, mindenki megette a családban, kivéve az egy évest, akinek nem kell az almapüré, na mindegy). Tegnapi vacsorám két nagy banán. Ezt csak azért írom, mert tegnap előtt is jól laktam meg tegnap is jól laktam. Ma meg ettem vacsorára tojásrántottát 3 tojásból majd még 2-ből és még mindig éhes voltam. Most vagy én nem működöm normálisan, vagy valamiért nem lehet ettől rendesen jól lakni. (Pedig még két hagyma is volt benne) .
      Viszont van egy isteni muffin receptem, amiről szerintem meg nem mondja senki, hogy nincs benne liszt. Mondjuk miután már 3 nap is csináltam egymásután (mindig elfogyott), utána pár nap szünetet tartottam. :-)
      4 tojás, 1 dl víz (kb), 200 gr kókuszliszt (de lehet kókuszreszelék is vagy vegyesen) , 100 gr darált dió, 200 gr reszelt répa (kislukún), kb 300 gr reszelt alma (nagylukún), marék mazsola beáztatva, kb 40 gr méz és egy kiskanálnyi stevia - de akár ki is lehet hagyni, ha valaki nem szereti túl édesen. az alma is eléggé édesíti. Igazából ez egy működő süti recept és csak kihagytam a lisztet belőle és teljesen finom és jól összeáll. Kb 18 db szokott nekem kijönni ennyiből.
      Akkor már vili: mindig gyümölcsöt rágcsálok vagy sárgarépát, ha éhes leszek.

      Comment


        A sárgarépa király cucc. Olcsó, van télen is és mindenhez jó: nyersen magában, párolva köretnek/fasírtba/omlettbe. Asszem rá fogok állni h kilószámra vegyem
        Hozok is egyet, megrágcsálom.
        Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
        Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

        Comment


          akik nem bírták a szénhidrátmentességet, azok olvasták már ezt a cikket? nem lehetséges ?

          részlet:

          "A téma a szénhidrátban szegény diétákat követők számára azért is különösen fontos, mert sokszor ez a háttérben lévő probléma a szénhidrátmennyiség csökkentésével drasztikusan előtérbe kerül. Tehát aki már próbálta mondjuk a paleolit, GAPS, vagy egyéb, szénhidrátszegény diétát és nem bírta, mert 1 hét alatt annyira kimerült, hogy abba kellett hagynia, akkor gondoljon a mellékveséire."
          Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
          lekvárok, dzsemek, receptek

          Comment


            De a Gaps egyáltalán nem tiltja a gyümölcsöket és tudtommal a paleolit sem, úgyhogy probléma megoldva.
            Viki, Samu (2008.11.), Joni (2010.12.) és Abi-Babi (2013.12.)

            Comment


              már akinek. nekem se elég sokszor, mert csak savam lesz tőle, meg ráadásul pont a ch minden formáját próbálom háttérbe szorítani. tehát pl napi fél banánt engedek magamnak
              Utoljára szerkesztette neusiedler; 2012.02.13., 13:11.
              Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
              lekvárok, dzsemek, receptek

              Comment


                jaigen: kérdésem lenne: csináltam palacsintát és abba gesztenyeliszt kellett, többek között azért is csináltam, hogy végre felbontsam és használjam a gesztenyelisztet mielőtt rámavasodik, és hát nemtudom.... de olyan büdös: mintha égett műanyag szaga lenne... ez normális? a palacsintán is éreztem, nem is ettem meg. férj szerint is van vmi szaga, de szerinte nem olyan vészes.
                nektek mi a tapasztalatotok gesztenyeliszttel kapcsolatban?
                Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                lekvárok, dzsemek, receptek

                Comment


                  Hűha ... nem t'om, mi lehet. Nekünk nemrégi tapasztalat, de pozitív, még palacsintában is. Nem büdös, finom gesztenye íz ... mondjuk alacsony hőfokon sütöttem a palacsintát. Te hány fokon?

                  Comment


                    de ez az, hogy akkor volt büdös, amikor felvágtam a zacskót ollóval. az meg talán nem okozott akkora súrlódást, hogy égett szaga legyen
                    Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                    lekvárok, dzsemek, receptek

                    Comment


                      neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      de ez az, hogy akkor volt büdös, amikor felvágtam a zacskót ollóval. az meg talán nem okozott akkora súrlódást, hogy égett szaga legyen
                      Sztem az tuti nem normális.

                      Comment


                        Üdv mindenkinek!

                        A probiotikumokra visszatérve: nekem itt a cikória (1-2 kknyi mennyiségnek a lisztformátumban történő) fogyasztását javasolták. A savanyított zöldségek mellé. Mit gondoltok erről? Tapasztalatotok van-e ezzel?

                        Comment


                          cikória?? kávé formájában is fogyaszthatod? mert úgy még szeretem, de amúgy nem is hallottam még róla hogy probiotikum lenne, vagy hogy liszt lenne belőle... ?
                          Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                          lekvárok, dzsemek, receptek

                          Comment


                            ki mit evett mostanában?

                            tegnap reggeli kimaradt (fogászat )
                            ebéd: wokos darálthús gombával meg mindenféle zöldséggel paradicsomosan
                            vacsora: fehérje-bőségtál (tejföl, túró, juhtúró, márványsajt és koktélparadicsom)

                            nass: kolbász apóséktól., tejeskávé fél doboz tejszínhabbal
                            Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                            lekvárok, dzsemek, receptek

                            Comment


                              Én a maradék két csirkemellből meg régi szalonnából meg a múltkori rakottcsirke zsírjából csináltam ilyen összepirított falatokat, bele kis pirospaprika meg csemegecurry hogy szaft legyen a zsírból. Nagyon egyszerű, gyors és finom, N most éppen azt eszegeti már egy ideje.

                              Kicsit ilyen húscsipsz hangulata lett…
                              Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                              Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                              Comment


                                Szerzett hozzá két villát is
                                Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                                Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X