Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Várandósok és ex-várandósok: help!
    Mi van velem???? Csak és kizárólag gyümölcsöt tudok enni. Írd és mondd: csak. Brutál mennyiségben. Kinézet, illat és/vagy íz miatt minden egyéb kizárva. Egyszerűen irány a vödör minden egyéb láttán. 2 hete csak gyümölcsön élek. Ja és amiért szintén help: ma beleremegett a lábam egy briós látványába Soha nem jött elő ilyesmi. Veletek mi volt/van?

    Comment


      Nekem nem pont így volt, de azért leírom.
      Nyáron, amikor a legnagyobb kánikulák voltak, volt olyan, hogy alig ettem mást, mint gyümölcsöt. Azidőtájt a napi gyümölcsfogyasztásom az összevésre nézve kb. 50-90% körül mozgott. Szóval nem volt olyan, hogy 100% gyümölcs, és nem is azért volt, mert nem bírtam mást enni, egyszerűen azt kívántam, és kész. Szerintem ha jól esik neked, akkor nyugodtan egyed. Majd túljutsz a nehéz időszakon
      A várandósság elején meg, amikor jött az émelygős időszak (én egyszer sem hánytam, Csabinál és Hanginál sem), alig volt valami, amit meg bírtam enni jóízűen. De bezzeg a Princ3ss meg F0rn3tti ilyen-olyan pizzás vackokat két pofára zabáltam. Akkor úgy voltam vele, hogy vagy nem eszem semmit, vagy igen, és az igen mellett döntöttem, még ha az nyilvánvalóan junk volt is. Aztán 2-3 hét után azt éreztem, hogy olyan mértékben vagyok fáradt, amit nem tudok tisztán a várandósság számlájára írni. Akkor már kevésbé émelyegtem, tudtam több mindent enni, úgyhogy visszaálltam szigorúan a paleóra, és 2-3 nap után normalizálódott a fáradtságom (vagyis már "csak" várandós fáradtság volt). Na, akkor azt gondoltam, hogy a szervezetem leadta nekem a jelzést, hogy mi jó nekem, mi rossz. Úgyhogy megbízom a szervezetem jelzéseiben, és eszem azt, ami jól esik.
      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

      Comment


        Sziasztok,
        nincs időm, nincs erőm, de el vagyok határozva : belekezdek - segitsetek!!!
        Szeretnék lefogyni, minimum 20 kg lenne ideális, de lehet több is.
        nem hiszek az egész paleo-dologban, nem leszek hivő és az elveket nem osztom DE a fogyókúra kedvéért hajlandó lennék belevágni.
        befogadtok?
        számomra halálosnak hangzik, hogy ezentúl szigorúan nem ehetek semmi tejet, gabonát, cukrot, sütit, semmit, amit eddig szerettem és ezeken éltem. tévesen és totál hibásan.
        tudom hogy az én szervezetemnek ezek az ételek szinte mérggek, ezektől hizok rendületlenül, az utóbbi 10 évben 30 kg jött rám. nem maradhat igy, muszáj újra normális alakot öltenem, utálom a mostani testem, hoy mindenhol dudorodik, mindenhol hurkák vannak és nem találok magamra csinos, nőies ruhákat.
        utálom.
        szükségem van bátoritásra, tippekre, konkrét étrendre és midnenre, amit tudnom kell.

        várom a pozitiv válaszokat és ha nem tudtok segiteni, irányitsatok kérlek valahová.
        olvasni nem tudok, nincs rá időm egyszeűen, főleg ha tudományos és nehezen emészthető a téma.

        köszönöm előre is és megteszek midnen tőlem telhetőt.

        Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

        Comment


          Kriszti, akkor én most bátorítalak Linkelek pár oldalt, ezekből néhány webshop - itt láthatod, hogy milyen alapanyagokkal lehet dolgozni.

          http://www.paleo-dieta.hu/
          http://paleovital.hu/
          http://paleolitbazar.hu/
          http://www.paleocentrum.hu/
          http://www.paleoshop.hu/
          http://www.paleotermek.hu/site/
          http://www.paleotermek.com/

          És alapvetően, amit lehet enni:
          - húsfélék (nem a minden szarral teletömött bolti felvágottak!), rengetegféleképpen el lehet készíteni, sült, pörkölt, párolt, főtt... a fantázián múlik
          - zöldségek a hús mellé, nyersen, párolva, bárhogy...
          - gyümölcsök (ha fogyni akarsz, akkor azért ne egyél meg napi 1 kg banánt)
          - diófélék, ezekkel is óvatosan, mert energiadúsak
          - mindenféle maglisztekből mindenféle fincsi sütik készülhetnek
          - halak

          Kezdetnek ebből szerintem kiindulhatsz
          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

          Comment


            nagyon köszi!!!
            megpróbálom olvasni.
            a rövid összefoglalás szuper. ezer hála.

            más? mit mondotok?
            mennyire nehéz elkezdeni? mennyire nehéz tartani a súlyt???

            Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

            Comment


              zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Várandósok és ex-várandósok: help!
              Mi van velem???? Csak és kizárólag gyümölcsöt tudok enni. Írd és mondd: csak. Brutál mennyiségben. Kinézet, illat és/vagy íz miatt minden egyéb kizárva. Egyszerűen irány a vödör minden egyéb láttán. 2 hete csak gyümölcsön élek. Ja és amiért szintén help: ma beleremegett a lábam egy briós látványába Soha nem jött elő ilyesmi. Veletek mi volt/van?
              Hú nálam teljesen más volt, az első trimeszterben konkrétan ketogén módon tudtam létezni (nulla gyümölcs, alig zöldség, és rengeteg fehérje és zsííír), manapság már tudok gyümöcsöt enni, de nem nagyon esik jól. Zöldségből se tudok sokat, még mindig főleg a zsíros husik, tojás ezek mennek egyelőre.

              Kriszti, a fenti linkeket én is csak ajánlani tudom!!! Nekem az első 2 hét elég kemény volt, utána már nem kívántam a "régi"=megszokott ételeket, onnantól sokkal könnyebb volt! Fogyinál csak arra kell figyelni, h a paleon belül is minimál legyen a magvak és a gyümölcsök. Sok-sok erőt, eredményes fogyást és egészséget kívánok!!!
              Utoljára szerkesztette csipetnyusza; 2012.11.17., 21:57.
              Nóri és a három királyfi
              Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

              Comment


                Na a brióst, azért kikerültem és ma még egy húslevest is sikerült lecsúsztatni.
                Csipetnyusza, ezelőtt én is nagyon ketogén voltam .. lehet, hogy most ezért repülök rá mindenre, ami gyümölcs
                Kriszti, szerintem, hogy tényleg igazán és látványosan fogyni tudj 2 dologra nagyon kell figyelned. Egyrészt maglisztes és hasonló paleo sütiket, kenyereket abszolút vissza kell szorítani a minimumra, másrészt minél ketogénabb (nagyon, nagyon sok hús, zsír, ennél kevesebb zöldség, még kevesebb gyümölcs és minimális aszalt, süti, mag), amit csinálsz, annál nagyobb az esély a gyors és hatékony súlyvesztésre. (Egyébként ez utóbbival, ha mondjuk IR is van esetleg a súlyfelesleg hátterében, simán kiegyenesítheted azt is.)
                Kívánom, hogy sikerüljön! (Lehet, egy kicsit nem árt elhinni sem, de csak és kizárólag a hecc kedvéért )
                Utoljára szerkesztette zephyrus; 2012.11.17., 21:46.

                Comment


                  zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Na a brióst, azért kikerültem és ma még egy húslevest is sikerült lecsúsztatni.
                  egy túrós táskának a jómúltkor nem sikerült nemet mondanom nem is esett jól, csak amíg fogyasztottam
                  Nóri és a három királyfi
                  Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                  Comment


                    fúj, csajok, durván bezabáltam este és mivel köhögés-torokfájás van, így mézes tea is csúszott, és most fúj, hányinger, minden

                    szió Kriszti
                    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                    ÁLOMJÁRÓ CD
                    születésnaptár
                    babahordozási tanácsadó vagyok

                    Comment


                      Kkriszti: a mennyire nehéz elkezdeni, az nagyon egyéni. Lehet, hogy durva elvonási tüneteid lesznek bizonyos dolgoktól, lehet, hogy szinte rögtön jobban fogod érezni magad és rá se tudsz nézni az „előző életedbeli” dolgokra.
                      A hit segít, de nem feltétel, sőt

                      Eddig miket ettél gyakran?
                      Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                      Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                      Comment


                        sajnos az utóbbi időben, hetekben, hónapokban főlegg az édesség, sütik és a kenyér+ feltét (lekvár pl dögivel), meg a gabonakásák mentek.
                        bármennyi kiflit meg tudtam enni. meg csokik, eyebek, durva.

                        de ma már rántottát reggeliztem, szalámival. meg 2 db mandarint. egész jól vagyok lakva.
                        kissé rosszul vagyok, nem szeretem a húst, sem a tojást, igy elég kemény a dolog.

                        nem hiányzik a kenyér, de ugye még nem is vagyok benne...

                        szóval az édes fog hiányozni, az tuti.
                        érdemes sokat inni, ugye? citromos viz pl?

                        szopit mennyire bántja ez a diéta? Boróka még kizárólagosan szopik...

                        de abban biztos vagyok, hogy a tejek elvonása nem fog ártani, mert ekcémára hajlamos, meg hasmenése is volt kisebb korában, akkor nem is ettem tejet.
                        a kenyér nélküli élet is csak segiteni fog, az biztos. lehet hogy majd később egy jó rozskenyeret nem hagyok ott, de a fehér lisztes cuccok, a péksütik csak mérgek.

                        mondanátok egy mintaétrendet, ami nektek bevált és nem éreztétek magatokat rosszul?
                        a fogyás most elsőrendű szempont nálam.
                        ha gyorsan mennek le a kilók, az nem baj? nem lesz jojó effektus? ettől félek nagyon!

                        Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                        Comment


                          KKRISZTI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szeretnék lefogyni, minimum 20 kg lenne ideális, de lehet több is.
                          nem hiszek az egész paleo-dologban, nem leszek hivő és az elveket nem osztom DE a fogyókúra kedvéért hajlandó lennék belevágni.
                          Kkriszti,
                          én teljesen együttérzek veled, a kiinduló helyzet (kilók) nálam tök ugyanaz, csak én elolvastam egy csomó könyvet és el is hiszem, amit írnak.
                          Egy másik fórumon (index) is bele szoktam olvasgatni a paleos fórumba, ott több ismerősöm belekezdett, olyanok, akik a futós-bringás fórumokból személyesen is ismerek és nagy sportemberek, tök jól megy nekik az extrém sok futás vagy bringa is ezzel az étrenddel.
                          Én elolvastam a paleodoki (Tóth Csaba) könyvét is, nekem nagyon meggyőző volt. Ennek ellenére még nem bírtam magam rászánni, folyton megingok, csak egy kis ez, csak egy kis az...
                          De volt egy periódus, mikor nagyjából tartottam és egyáltalán nem kívántam az édességet.

                          Egyet mondjatok meg, mit tegyek a kávémba tej helyett? A napi 2 tejeskávét nem adom, múltkor vettem rizstejet, de annyira rossz volt, hogy két napig inkább nem kávéztam, a harmadikon visszatértem a tejre. (Lehet, hogy valami rossz terméket választottam, de nagyon drága volt, csak literes kiszerelést láttam, szóval nincs sok kedvem kisérletezni.)
                          Nem árulnak valami iható tejpótlót kisebb kiszerelésben? Csak a kávéhoz kellene.
                          Ági és Zsófi ördögfióka 2007.10.04.

                          Comment


                            A kókusztejet én 4 decis kiszerelésben szoktam látni. Sokan használják kávéba. De annak nagyon erőteljes az íze, én nehezen bírom. (Én nem kávézom, szóval kókusztejes kávé tapasztalatom nincs.)
                            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                            Comment


                              csipetnyusza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              egy túrós táskának a jómúltkor nem sikerült nemet mondanom nem is esett jól, csak amíg fogyasztottam
                              ki tudja, lehet, hogy jól tetted, én meg nem ... most azon gondolkodtam, hogy vajon jó-e a 101 % paleo a gyereknek odabent, vagyis ugye neki most az anyai test a közvetítő és ha azon keresztül nem találkozik szennyezéssel, az vajon jó-e, hogy majd csak akkor találkozik, ha már kibújt és x pár éves vagy ilyesmi?
                              vagy pld az is kérdés bennem, hogyha a magzat az alacsony ch-hoz akklimatizálódik odabent, illetve később a hasonló ht alatt, akkor esetleg nem lesz-e hízékonyabb idekint (vagy bármi egyéb gikszer), ami ugye egy kaja- és kalóriabő világ, ha esetleg beleesik az oviban a csokis fánkba majd minden nap és/vagy hasonlók?
                              szóval nem tudom, hogy érthető-e tisztán, amit kérdezek
                              a lényeg annyi lenne, hogy egy alacsony ch-ból működő anyai szervezetben esetleg a magzat úgy fejlődik, hogy hajlamosabb raktározni, mivel kevésből kell élni, akkor idekint - kicsit korosabban - térdig gázolva a kalóriákban, vajon mi lesz a szervezetével? (ha nem tévedek gyakorlatilag, ez adja fel a civilizált ember szervezetének is a nagy leckét...)
                              meg ugye a másik: ha nem találkozik szennyezéssel, akkor méregként értékeli-e majd a szervezete az ismeretlen cuccot ... lehet mégis kell az a briós?!

                              szrekuc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              fúj, csajok, durván bezabáltam este és mivel köhögés-torokfájás van, így mézes tea is csúszott, és most fúj, hányinger, minden
                              te akkor most paleo vagy nem paleo? vagy elvesztettem azt a fonalat valahol

                              KKRISZTI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              érdemes sokat inni, ugye? citromos viz pl?

                              éhségelverésre tuti működik

                              szopit mennyire bántja ez a diéta? Boróka még kizárólagosan szopik...

                              a miénket nem bántotta


                              mondanátok egy mintaétrendet, ami nektek bevált és nem éreztétek magatokat rosszul?

                              én pont a szoptatás miatt ettem, amit értem ...képtelenségnek tűnt ilyesmire gondolnom
                              a fogyás most elsőrendű szempont nálam.
                              ha gyorsan mennek le a kilók, az nem baj? nem lesz jojó effektus? ettől félek nagyon!
                              ez utóbbit meg sztem látni fogod, hogy mennyire gyors, meg mire jön vissza ... sztem ez nagyon egyéni, főleg a szoptatással megspékelve
                              sztem éppen a szoptatás miatt/alatt (ha eddig nem ment gyorsan), valszeg nem lesz őrületes a tempó, ami nem feltétlen baj a szervezetednek

                              Kriszti, egy dolog még eszembe jutott, ami fontos lehet: ne akarj/vágyj olyat és azt főzni, enni, amit korábban imádtál, azaz azoknak a kajáknak a paleo mását ... nagyon demotiváló-kiábrándító lehet az eredmény miatt
                              ja a kávé: kókusztejjel, de tényleg vad az elején

                              Comment


                                Ezt meg tudom erősíteni: ne a "hagyományos" kajákat akard megcsinálni paleo módra. Tényleg kiábrándító. Úgy néz ki, de tök más íz. Nem ajánlom. Minimum úgy kell hozzáállni, hogy tudod, hogy más étel lesz. Viszont van egy csomó étel, ami alapból paleo-kompatibilis, azoknál nincs ilyen probléma
                                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X