Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Én Hanginak annyiban tartom szigorúan, hogy nem adok neki semmi nem-paleót. Hogy Csabi után milyen maradékokat talál meg a földön elszórva, sajnos már más kérdés... (Igaz, a műanyag-szemetesből kukázva is lelkesen hozzátáplálja magát azokkal a fehér habtálcákkal )
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      sajna az ovi miatt nem lehet tartani...itthon ezért igyekszem, de mindig kap apjától, apáméktól valamit...


      kérdés: ha csináltatnék egy vérképet, mi az amit mindenképpen érdemes nézetni:
      vas? d vitamin? kálcium? valamilyen hormon?
      (koleszterin, cukor ilyesmi szokásoson kívül)
      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

      Comment


        Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        sajna az ovi miatt nem lehet tartani...itthon ezért igyekszem, de mindig kap apjától, apáméktól valamit...


        kérdés: ha csináltatnék egy vérképet, mi az amit mindenképpen érdemes nézetni:
        vas? d vitamin? kálcium? valamilyen hormon?
        (koleszterin, cukor ilyesmi szokásoson kívül)
        Az ovin már nagyon sokat agyaltam, pedig nálunk még elég messze van. A Waldorfon is gondolkodtam, de ott aztán még több gabona van.

        Paci! Magadnak akarod a vérképet? A vas, D-vitamin jó ötlet. TSH-t is lehet nézetni (ha túl magas, elhízást okoz, ha túl alacsony, akkor kóros soványságot).
        Szilvi - N. (2012. jan.) és Á. (2015. ápr.)

        ht

        Comment


          jah, de már csak 1 év van és amúgy ok az ovi...
          jah w még gázabb ilyen szempontból...


          aha magamnak csak h milyen állapotban vagyok
          TSH igen az benne van az alap nagyrutinban

          nekem régebben a pajzsmirigyem még épp nem működött alul. voltam izotópos vizsgálaton pici cisztát találtak, de nem kellett semmit csinálnom vele...
          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

          Comment


            Poszáta!
            Itt nálunk az oviban nagyon rugalmasak voltak orvosi allergiateszt nélkül is. Én vittem be a kaját tízóraira, ebéd előtt meg elhoztam a gyereket. Közben pedig odafigyeltek az óvónők is, és amikor kekszezés volt, ő mazsolát kapott (azt is vittem be az ilyen alkalmakra).
            Nem minden gyerekemnél vált be, csak amelyik maga is akarta. A középsőm a mai napig egyáltalán nem hajlandó semmit enni, ami "egészségtelen", akkor sem, ha mellette mindenki jégkrémezik, vagy sütizik A nagy próbálkozik, de van, hogy nem az önuralom győz , a kicsi letojja és alig várja, hogy zsemle kerüljön a tányérjára.
            Szóval azt akarom kihozni, hogy ha a gyerek is hajlandó, akkor az oviban szerintem ez nem akadály.
            Gira, a négy gyerekes anya

            Comment


              melyik ovi az ahova tízórait lehet bevinni? elvileg semmi sk kaját nem lehet, nálunk a torta a kivétel illetve ünnepélyekre süti.

              én csokizás helyett aszaltszilvát vittem be illetve nutella helyett lekvárt. na nem mindig csak volt rá példa. tényleg újra viszek be aszaltgyümit
              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

              Comment


                Gira! Ez melyik ovi?

                Persze, gyereken is múlik, hogy mit hajlandó (nem) enni. Pont ettől tartok, hogy majd nem akar különcködni. Bár ha bátor és önbizalommal teli marad, akkor ezzel nem lesz gond.
                Szilvi - N. (2012. jan.) és Á. (2015. ápr.)

                ht

                Comment


                  Amikor Csabi ovis lett (még akkor sehol nem voltam a paleótól), a cukorra már akkor odafigyeltem. Szóltam is az óvónőknek, hogy lehetőleg Csabinak ne adjanak, meg ha isznak, akkor Csabi vizet kapjon, ne a teának nevezett cukorbombát, mert ilyesmi. Mindkét óvónő bólogatott, hogy oké. Na, képzelhetitek, hogy ezek után a gyerekem már semmi édeset nem kapott... Falra hányt borsó volt, amit kértem. De nekem nincs elég lelkienergiám, hogy külön vigyek be kaját meg ilyesmi. Azt kapja a gyerek, amit adnak neki. Ha teletömik csokival, akkor teletömik csokival. Nem bírok szembemenni a közösség erejével.
                  Itthon persze próbálnám "normálisan" etetni Csabit, de az egyetlen, amit elfogad, és én is jónak tartok, a gyümölcs. Amúgy elkötelezett anti-paleó.
                  Hogy Hangival mi lesz, még nem tudom. Van még két évünk itthon, azalatt én etetem, remélem, nem tanul el túl sok hülyeséget a bátyjától. Aztán meglátom, hogy milyen oviba fogom beadni.
                  Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                  Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                  Comment


                    a mi ovinkban is nagyon keményen vették, hoyg nem lehet csak és kizárólag orvosi igazolással más kaját bevinni, mint a tömegétkeztetés. szóval ez szerintem nem mindenhol megoldható.

                    Paci, labor: emlékeim szerint a paleomedicina holnapon TCS leírja, milyen vizsgálatot érdemes végeztetni.

                    Eszter
                    B1 (2004) és B2 (2007)


                    Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                    Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                    Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                    Comment


                      Kedves paleósok!
                      Kérdésem lenne... hátha tudtok okosat mondani!
                      Sok-sok éve voltam vega, vegán, idén szinte egész nyáron nyersvegán... no erre most elkezdtem nagyon kívánni a halat. És mivel azt gondolom, ennek biztos jó oka van, eszem is rendesen. Mélyhűtött hekket sütök, meg riomarés tonhalkonzervet eszem, lazac is be-becsúszik, mikor találok kifizethetőt. Ez eddig oké is lenne, de sokat olvastam arról, hogy pl..a tonhal meg a lazac is erősen szennyezett lehet higannyal, és szoptatós anyáknak nem ajánlják különösebben, végképp nem nagy mennyiségben...
                      No most akkor hogy legyek okos? Egyem, ne egyem? Vagy ha ez tényleg para, akkor mely halak jöhetnek?
                      Köszönöm előre a segítséget...
                      Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

                      Comment


                        Hát ha ennyire tilos, akkor meg se írom, melyik ovi, nehogy bajba keveredjenek azok az angyali óvónénijeink Ez egy falusi ovi egyébként, ahol még - meglepő módon - tényleg a szeretet a mozgató. Mondtam, hogy nem ehet a gyerek búzalisztet... az óvónéni képes volt neki külön rizslisztes palacsintát sütni, amikor a többiek azt ettek... szóval ez úgy látszik más világ, mint a nagy gépezet. Más ovit nem próbáltam, ezért gondoltam azt, én naiv, hogy máshol is így van. Bocsi
                        Gira, a négy gyerekes anya

                        Comment


                          Én úgy tudom, minél nagyobb testű a hal, annál több vacak halmozódik fel a testében. Szóval érdemesebb kistestű halakat enni.
                          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                          Comment


                            Ami a közösségben, oviban evést illeti, mi úgy döntöttünk, hogy az egyszeri benti étkezést a többiekkel, ami egyelőre csak egy tízóraiféleség, meghagyjuk olyannak, amilyen. Persze egészen más átgondolást igényelne, ha mondjuk az ebéd is bent lenne. Szóval most és egyelőre ehet kedvére és azt, amiből a többiek. Aztán itthon, ahol persze elég keményvonalasok vagyunk, úgyis kijut a jóból és így is eléggé mentesül. Egyrészt, mivel ez az ovi egy eléggé konzisztens hely (értsd: a közös étkezés közös előkészítése és együttes elfogyasztása), az odatartozást, az ilyen módon is megnyilvánuló közösségi érzést nem akartuk ilyen módon csorbítani, még akkor is, ha értelemszerűen nem mindenben értünk egyet a közösséggel, ami az étkezést illeti. Másrészt meg itt a közös étkezésen adott kaják (amelyet hétről-hétre más-más család biztosít) megszabottak, azaz megszabták, hogy cukortartalmút, édességeket, süteményt nem lehet, de tejtermékből is max. joghurtot (ezt a Kicsilány eleve nem állhatja) és sajtot, a kenyeret is mellőzni kérték, ellenben sok nyers és párolt zöldséget, aszalt és friss gyümölcsöket kérnek be ... szóval elég jó, de azért pemikán persze nincs a listán .
                            Harmadrészt az is arra vitt, hogy hadd ismerkedjen meg a nem paleokompatibilis élelemmel is, hogy most ezekkel - még - az anyatej védelme alatt találkozhat. Aztán az az álláspont is a nem teljes tiltás irányába tolt, hogy nagyobb az allergia esélye bármire, ha egy huzamosabb ideig tartó mentességet követően rázúdul az emésztőrendszerre pld. a glutén ... amire pld. elég nagy esély van, ha már sulis lesz. Végül nagyon kíváncsi vagyok, hogy él a szabadsággal, a választás lehetőségével, rábízom és aztán figyelek . Egyébként sem hiszek a tiltásban.

                            Kicsicsillag, mi úgy próbáljuk válogatni a halat, hogy ahogy egyrészt Hellot-Timi írta, ne legyen nagytestű, aztán lehetőleg ne legyen tenyésztett, ne legyen konzerv (ld. alumínium- és satöbbitartalmú konzervdobozok), aztán mi itt próbálunk olyat enni, amit lehetőleg nem jó messziről hoznak ide, azaz Magyarországon még jó szempont lehet az is, hogy édesvízi legyen .

                            Comment


                              szerintetek a paleós dokinak (milyen csaba?) ha elküldöm a leletemet, kirétékeli? most csináltattam mindent, nem paleózom, hanem kb péksüti péksütivel és van egy-két jó szar értékem nem tudom, kell-e aggódni. de a tsh jó így is, szerencsére

                              arra is kíváncsi lennék, hogy most így 5 hós gyerek mellett belevághatok-e csak úgy megint, nem fog-e vmi méreganyag átmenni (már egy ideje azon vagyok, hogy el kéne kezdeni vmit, kb 2 hónapig csináltam tejmentes diétát, aminek őrült ch-bevitel lett az eredménye úgyhogy arról most leállok, vagyis inkább kiveszem a pékárut is, de túl sok húst se szeretnék)

                              Nóri, néha rám is rámtör a halevés, én ilyenkor az apró halakat próbálom enni, azt olvastam valahol, hogy azok mivel kicsik és rövidebb idő alatt megnőnek, nem tudnak annyi méreganyagot összeszedni, mint a nagytestűek
                              Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                              ÁLOMJÁRÓ CD
                              születésnaptár
                              babahordozási tanácsadó vagyok

                              Comment


                                ja, látom a halra hasonlükat írtatok
                                Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                                ÁLOMJÁRÓ CD
                                születésnaptár
                                babahordozási tanácsadó vagyok

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X