Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    belevágtam, egész nap éheztem , tartottam a paleot ahogy tudtam.
    fincsi husit sütöttem, hagymás zöldségekkel.
    de sajnos egy db pogácsa lecsúszott, ma sütöttemelőször túrósat és muszáj volt megkóstolnom... sótlan lett
    amúgy jól vagoyk
    még

    Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

    Comment


      Paleó mellett egyáltalán nem kell éhezni! Pont arról van szó, hogy olyan kajákat eszel és annyit, hogy jól érezd magad.
      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

      Comment


        már nem, de ,ég mindig erősen gondolok rá de sztem amennyi tojást összeettem az elmúlt félévben, az most jódarabig elég lesz ,most a szagát se bírom most még kicsit dorbézolok, aztán sztem igyekszem visszaállni (ebéd pl ugyanúgy megy, viszont van kenyér, ami nyamm, ezt be kell valljam)

        kedves barátnő is most kezdte, furcsa az átállás a paleóval szinte szöges ellentétben álló vega és gabona alapú kajálás után, de pajzsmirigy problémái lettek, és paleóval 2 hét alatt látványos lett a javulás
        Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


        ÁLOMJÁRÓ CD
        születésnaptár
        babahordozási tanácsadó vagyok

        Comment


          Egyébként azt figyelem, hogy egyre több ember paleózik. Már a fészbukon is találtam több embert, köztük van olyan is, akit nem ismerek, mégis a látóterembe került. Szóval vagyunk már páran
          (Mondtam már, hogy a férjem szülinapjára paleó tortát rendeltem? A tésztája mindenkinek ízlett, a krémje - sajnos - kókusztej alapú volt, a gyerek nem ette meg.)
          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

          Comment


            engem viszont még mindig izgat a vega és a paleo viszonya, valahogy nekem annyira ellentétesnek tűnik, hisz ott nagy a hangsúly a hüvelyeseken és a gabonán
            és a vegák (nem a pudingok, az igaziak ) általában egészséges, kiegyensúlyozott stb emberek, szóval hogy van ez?

            Timi,
            honnan rendelted a tortát?
            Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


            ÁLOMJÁRÓ CD
            születésnaptár
            babahordozási tanácsadó vagyok

            Comment


              A lőrinci piacon van paleo-bolt, ők árulnak sütiket is, náluk rendeltem. De tortát csak feketeerdőt tudtak adni Elvileg szeletelve árulják, de én kértem, hogy egy egészet adjanak.
              Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
              Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

              Comment


                A vegaság engem sosem vonzott. Életemben egy időszakom volt, amikor elegem volt a húsból, de később rájöttem, hogy megfelelő mennyiségű zöldség mellett semmi bajom vele. Nagyon nem mindegy, mit eszünk mellé, a szénhidrátbombákkal tényleg nem jó.
                Nekem még a nyers koszt tetszik valamennyire, de mivel nyers húst nem akarok enni, így ez kizárva.
                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                Comment


                  Szrekuc, én voltam vega: krónikus B12 - és egyéb hiányokkal léptem ki belőle. Amúgy igen a vegák lehet, hogy átlagban és a többi emberrel összevetésben egészségesebbek. Ennek oka szerintem alapvetően az lehet, amit magamon is tapasztaltam anno, hogy tudatosabban esznek, élnek, mint az átlagosan-jellemzően étkezők + jó esetben szintén kevesebb feldolgozott-finomított kaját + jóval kevesebbet szemetet is esznek.

                  Hellot, sztem is rengeteg paleos van. Ami jó. Ami viszont kevésbé hasznos vagy célszerű vagy, hogy is mondjam, hogy a döntő többség csak alapanyag-csereként éli meg/valósítja meg az egészet és kevésbé figyel esetleg pld. arra, hogy gyakorlatilag ugyanolyan mértékben eszik finomított-feldolgozott, nagy kalóriasűrűségű kajákat ... csak éppen glutén- és tehéntejfehérje-, illetve cukormentesen. Persze ez utóbbi is vívmány bizonyos mértékig.

                  Comment


                    Meg ami még rossz szerintem, hogy egy csomó hely, ami úgy hirdeti magát, hogy paleósat árul, az valójában a "kompromisszumos" paleót adja. Vagyis egy kis sajt, egy kis zab mehet... Én meg, szigorú paleósként ezeket nem akarom enni. (Meg Szendi vissza is vonta, hogy a zab megengedhető, csak ez még nem ment át a köztudatba.)
                    Ami meg még fontos lehet, hogy azért a paleó elvileg nemcsak étrend kell legyen, hanem "diéta" is - a diéta szónak az eredeti, teljes életmódra vonatkozó értelmében. Azért közülünk hányan vannak, akik rendszeres testmozgást végeznek (a gyerek emelgetésén túl), és napon vannak ahelyett, hogy a szobában ücsörögnének? Szóval teljes egészében megvalósítani nagyon nehéz, nekem sem megy.
                    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                    Comment


                      szrekuc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      engem viszont még mindig izgat a vega és a paleo viszonya, valahogy nekem annyira ellentétesnek tűnik, hisz ott nagy a hangsúly a hüvelyeseken és a gabonán
                      és a vegák (nem a pudingok, az igaziak ) általában egészséges, kiegyensúlyozott stb emberek, szóval hogy van ez?
                      Én most Robb Wolf Paleolit megoldás c. könyvét olvasom (mindent elolvasok, csak nem tartom be, de ami késik, nem múlik), szóval ő hardcore vega volt, de lett egy csomó betegsége, rátalált a paleolitra és elmúlt.
                      (Meg persze blogot írt és könyvet adott ki és konditerme van és jó sok pénzt keres vele, de ettől független nekem tetszik a könyv és szimpatikus a fickó. Mellesleg kutatóbiológus és az amerikai olimpiai csapat edzője. )
                      Ági és Zsófi ördögfióka 2007.10.04.

                      Comment


                        hát ez a glutén-dolog csak nehezen tűnik el a gondoltaimból
                        a tejet simán kibirom, még a sajtot is, túrót sem hiányolom.
                        de a pogácsa, sütik, péksütik- jajj.
                        ma is megettem Dani fél pogiját (tegnapi), nem birtam ott hagyni

                        mennyire gáz ha 1-1 ilyen cucc becsúszik?

                        az édességért ölni birnék.
                        almát eszem helyette, meg kókuszszeleteket (száritva), meg napraforgómagot stb.
                        Nem birom elképzelni az életemet feketeerdő-torta, puding, fagyi, csokibanán, gesztenyepüré stb nélkül

                        és még csak 1 nap telt el

                        Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                        Comment


                          KKriszti,
                          majd elmúlik az édességvágy. Én is nagyon édesszájú vagyok, de amikor nyáron pár napig tartottam a paleot, akkor nem is hiányzott. Sőt, utána sokszor egy kommersz csoki (mondjuk egy túrórudi) már kifejezetten rosszul esett, éreztem, hogy túl édes és túl émelygős.
                          Ha nagyon édeset ennél, mondjuk párolj almát mikróba és szórj rá fahéjat. Ez nekem tök jól imitálja az almás sütit.
                          Gesztenyével hirtelen nem tudom, mi a helyzet, de a sima sült gesztenyét én simán megenném.
                          Amíg átállsz, csinálhatsz magadnak valami paleo sütit. Mondjuk egy meggyes-mákos?
                          Ági és Zsófi ördögfióka 2007.10.04.

                          Comment


                            A gesztenye elég édes magában is (legalábbis az én ízlésemnek - eléggé eltolódott az édes íz ingerküszöböm ), szóval ha találsz cukrozatlan gesztenyemasszát (kicsit vadászni kell, de van), akkor a gesztenyepüréről sem kell teljesen lemondani, csak a tejszín hiányozna a tetejéről. De egy kis gyümölccsel tök jól feldobható.
                            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                            Comment


                              kókusztejszínból meg tojásfehérből lehet csinálni egészen tejszínhabszerű dolgokat is...
                              Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                              Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                              Comment


                                hajrá, Kriszti!!! egyébként nekem az egyik legnehezebb az volt, hogy elfogadjam: egy csomó kaja megy a kukába, pl fél pogik, akármik

                                Zephyrus
                                köszi gondolom ott is, mint ahogy itt is figyelni kell arra, hogy mindent bevigyen az ember, bármiféle egyoldalú táplálkozással tök hamar kialakul valami hiány
                                Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                                ÁLOMJÁRÓ CD
                                születésnaptár
                                babahordozási tanácsadó vagyok

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X