Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Bébirépa, köszöi a receptet, jól hangzik!! Úgy látom kapós volt

    Zephyrus: lehetlehet, szerintem is van különbség a kókuszzsírok között! Mert ált. szokott működni az 1 vaj= 0,8 kókuszzsír helyettesítés, de pl. tegnap is megjáródtam, m nem olyan lett az aprósüti, amilyennek szerettem volna. Ízre fincsi, de állagra szétesett. A szaloncukor valódi bomba, elég népes paleocsaládnak készítettük, h kitartson Nem lehet habzsolni az biztos, de nagyon finom! Az ideibe ha jól rémlik egy olcsóbb lengyel csoki ment, két tábla 90%-os, ezért elég sok xilit kellett.

    Mézeskalács-vonalon én nem próbálkoztam, évek óta allergiás vagyok a mézre (dagadok). Az idén gondoltam teszek egy próbát lassan 1 év paleo után, végül úgy döntöttem mégsem, nehogy gond legyen, aztán tegnap mégis megvolt a teszt, igaz tudtomon kívül: a karácsonyi vásárban vásátolt csülök volt mézzel megloccsantva, hát reggel kissé dagadt szemekkel keltem, de délre semmi nyoma nem volt. Hamar eldolgozódott, még Calcimusc se kellett, ez jó hír. De azért maradok a méztelen vonalon..
    Utoljára szerkesztette csipetnyusza; 2012.12.21., 15:44.
    Nóri és a három királyfi
    Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

    Comment


      csipetnyusza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

      Zephyrus: lehetlehet, szerintem is van különbség a kókuszzsírok között! A szaloncukor valódi bomba, elég népes paleocsaládnak készítettük, h kitartson Nem lehet habzsolni az biztos, de nagyon finom! Az ideibe ha jól rémlik egy olcsóbb lengyel csoki ment, két tábla 90%-os, ezért elég sok xilit kellett.
      Ja az lemaradt, hogy megbolondítottam a "szaloncukrot" egy citrom reszelt héjával, szegfűborssal és 1/2 vaníliarúddal.
      Amúgy a mamám megcsinálta a húsvéti bejglit és neki összejött ... hozzáteszem: más mandulalisztet és más kókuszzsírt használunk.
      Bébirépa, jó egyszerűen hangzik, kipróbálom.

      Comment


        sziasztok,
        boldog Karácsonyt kivánok nektek
        én 24-én sütöttem magamnak egy gesztenyés habfalatot, azóta nem ettem édeset. Kari előtt külföldön voltunk és egész héten csak 1x ettem egy fehér zsemlét, muszáj volt, de nagyon nehezen ment le a torkomon.
        a nürnbergi kolbász irtó finom!!!, savanyú káposztával nyamm.
        jókat ettem, nem éheztem.

        5 hete csinálom a paleot, 5 kgt fogytam és szeretem, mert nem kell koplalni.
        az igaz h sok gyümit eszem, ebből lehetne faragni, meg úgy általában kevesebbet ennem, de most úgy érzem, ennyit birok.

        ha kiszámolom ezt az átlagot (heti 1 kg) akkor fél éven belül elérem az álom súlyomat és nyáron bátran mehetek a strandra.
        mondjuk a bőrömet szerintem nem tudom széppé varázsolni és csikos meg plöttyedt lesz a hasam, mellem stb, de reménykedem h mégis kinézek majd valahogy.
        eddig irtóra nem szerettem a fürdőruhát, most már bizom benne hogy szebb leszek.

        egyelőre nem látom sok változást magamon, nem lötyög rajtam a gatya vagy ilyesmi, de egészségesnek és erősnek érzem magamat.

        szóval köszi!
        amúgy az úton Szrek inditott el, a face-on láttam róla egy részlet fotót és elámultam, felhivtam és egyből éreztem, nekem is sikerülni fog.

        köszi csajok!

        Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

        Comment


          Én is itt kibickedem Már három kg lement, alig eszek már édességet. Előtte egy tábla csokit is be tudtam nyomni, most két kocka sem megy le, nem is kívánom. NÁlam is sok gyümölcs megy, de már pl rizsköretet,tésztát szinte meg sem tudok enni. A mákosguba az abszolút favorit, de abból is alig ettem
          Nekem úgy látom, még nincsen gond a bőrőmmel ( de mondjuk "csak" +13 a cél , az alatt nagyon régen nem voltam ) Szreket már nem tudom, hogy hívják, megnézném facebookon
          Ami nagyon bejött, azok a nyersturmixok. Most reggelente csinálok két banánból, egy almából, egy citromból és egy céklából ( ha tudok szerezni, akkor cékla helyett spenót megy, és most a zelleren gondolkozom ). Egész délelőtt bírom velük és nagyon szeretem őket
          De a hús zöldséggel nagyon bejön.
          Mese: Panna (2003. 12.10), Áron (2006.10.13.), Zsombor (2009.07.09.)
          I promise I will carry you until you are ready to face the world and then you will always be carried in my heart.

          Comment


            nagy gratula Kriszti!
            Mese, nem vagyok fent FB-n, nem tudom, hol látott Kriszti, vagy Timkánál vagy Zsuzsnál, gondolom
            a nyersturmixok nagyon jók, nekem is volt ilyen korszakom hajrá

            én teljesen elromlottam nincs is itthon normális kaja, ráadásul megsütöttem életem első zserbóját, saját lekvárral és annyira jó, hogy muszáj enni, de érzem, hogy csak úgy rakódnak rám a kilók itt az óriási traktákkal
            próbálok paleós kajákat beszerezni vagy csinálni, de nagy most az ellennyomás itt karácsony tájékán és hát sokkal könnyebb nem paleósan, ha a család nem paleózik, szóval jaj
            Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


            ÁLOMJÁRÓ CD
            születésnaptár
            babahordozási tanácsadó vagyok

            Comment


              szrekuc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              nagy gratula Kriszti!
              Mese, nem vagyok fent FB-n, nem tudom, hol látott Kriszti, vagy Timkánál vagy Zsuzsnál, gondolom
              a nyersturmixok nagyon jók, nekem is volt ilyen korszakom hajrá

              én teljesen elromlottam nincs is itthon normális kaja, ráadásul megsütöttem életem első zserbóját, saját lekvárral és annyira jó, hogy muszáj enni, de érzem, hogy csak úgy rakódnak rám a kilók itt az óriási traktákkal
              próbálok paleós kajákat beszerezni vagy csinálni, de nagy most az ellennyomás itt karácsony tájékán és hát sokkal könnyebb nem paleósan, ha a család nem paleózik, szóval jaj
              Én alig tudok sütit enni, nem kívánom, szinte minden nap szobabiciklizek, remélem, sikerül lefogynom. A minusz 22 naggyon durva fél év alatt
              Pedig tanulás helyett fél délután téged túrtalak a face-en Diustól kezdve mindenki ismerőseit átkukáztam, bejelöltem fél világot, most is éppen sz rékákat keresek
              Igazán tehetnél képet lelkesíteni. Én amúgy nagyon nem hiszek a paleoban, legalábbis így indultam, de valóban annyival jobban érzem magam és annyira nehéznek érzem a régi kajáimat, hogy azért egyre inkább hiszek benne. De a turmixok királyak, a gyerekek is egyre többet isszák
              Mese: Panna (2003. 12.10), Áron (2006.10.13.), Zsombor (2009.07.09.)
              I promise I will carry you until you are ready to face the world and then you will always be carried in my heart.

              Comment


                nagy szerencsémre valamiért nekem nem hiányzanak a sima ételek, sem a liszt, sem a kenyér, sem tészta, rizs főleg nem. a tejek sem egyáltalán....
                a cukros édességek most igy karácsony táján erősen csábitanak, de nem ettem a bombasztikus bejglimből sem, a mézeskalácsból sem és semmilyen finomságból amit kaptunk ehhez.
                a fekete csoki okoz örömöt, napi 1 kocka kb, ami most lecsúszik, de vissza kell fognom magam mert a fogyás lassabbá vált emiatt...

                a családot nem szeretném paleora birni, egyáltalán annak örülök ha a bolognai spagettit megeszik vagy a rántott húst rizzsel. ezek a fiúk olyan válogatósok. bár az is igaz h mostanában húsételt többet főzök-sütök, ellenben kevesebbszer van mellé köret, csak ilyenkor meg a kenyeret eszik. , hiába a zőccséget kb csak én eszemm meg ötünk közül

                turmixra próbálnék én is ráállni, de valahogy nekem nem laktató, ugyanolyan mintha nem lenne semmi a hasamban

                ki kéne próbálni a valódi zöld turmixokat is.

                ismeritek ezt a filmet? http://www.magyarvagyok.com/videok/l...k-Nearly-Dead/
                Utoljára szerkesztette KKRISZTI; 2012.12.28., 09:41.

                Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                Comment


                  Nem tudom, én nem hinném, hogy a ződturmix olyan óriási és nélkülözhetetlen dolog lenne, ha jól esik, egyed, ha nem akkor ne. Arra biztos jó, hogy a szervezet gyorsan megtisztuljon (bár erre szvsz a böjt is ugyanolyan jó), de nem mindig ennek van ideje. És nem is mindenkinek jó ez.

                  Pl. nekünk ha kicsit is nincs rendben az emésztésünk-bélflóránk, akkor bármilyen gyümölcslé, turmix vagy nagyobb mennyiségű gyümölcs durva hasmenést tud okozni. (most próbaképp csináltam ilyet, hogy hátha, de nagyon nem győzött meg, hogy nekünk erre van szükségünk)

                  Szvsz a turmixozók gyors eredményei nem arra vezethetők vissza (a hit és kétségbeesés hatását leszámítva persze), hogy a turmix olyan csodatevő cucc lenne, hanem hogy hirtelen kategorikusan kiiktattak minden „szart” az étrendből (üres szénhidrátok, adalékanyagok, glutén, (ipari) tej, irritatív növényi részek) és a szervezet felszabadult és elkezdte helyreállitani magát.
                  Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                  Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                  Comment


                    Meg asszem, a turmixokból gyorsabban hozzá lehet jutni a szénhidráthoz, mint az egész zöldségből-gyümölcsből, szóval még csak nem is felel meg a paleós elveknek.
                    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                    Comment


                      fokhagymakrém leves???

                      Sziasztok!
                      SOS: Hogyan lehet fokhagymakrém levest csinálni paleósan?

                      Van itthon lenmagliszt, gesztenyeliszt, kukorica keményítő, zabpehelyliszt...

                      Valaki próbálta már, melyikből a legideálisabb?
                      Nikka
                      Panka: 2007.10.16. (15:31)
                      Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

                      Comment


                        Én még nem csináltam, de szerintem a gesztenyeliszt jól sűrít, azzal próbálnám. (Nem paleósan sem csináltam soha.)
                        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                        Comment


                          Köszi, Hellot!
                          Végül zablisztet tettem bele. Olyan erős íze van a fokhagymának, hogy valószínűleg tök mindegy, mivel sűrítem, a zabliszt meg ki volt bontva. Nagyon finom lett, csak nem egészen paleo, mert tettem bele tejszínt... De hát az év utolsó napján ennyi bűnözés belefér...
                          Nikka
                          Panka: 2007.10.16. (15:31)
                          Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

                          Comment


                            nekem spenótfőzelékkel kapcsolatban van hasonló kérdésem. imádjuk, és sajnálnám, ha nem lehetne valahogy paleosítani.

                            Eszter
                            B1 (2004) és B2 (2007)


                            Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                            Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                            Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                            Comment


                              Boldog új évet!
                              http://www.tenyek-tevhitek.hu/a-pale...-harom-eve.htm
                              Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                              Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                              Comment


                                Sziasztok!
                                Hú, tök jó ez a topik, mi is paleosodunk!
                                Párom csinálja igazán, és hamis paleós vagyok, mert igaz zöldet eszünk hússal, de én nekem ettől 2 hét alatt olyan ch-éhségem lett, hogy most jött a karácsony és mindent megzabáltam amit elém tettek! A túrórudit 6-os csomaggal eszem naponta, meg pl ma fél tepsi máglyarakást betúrtam. Megőrülök annyira kívánom a tejtermékeket meg a cukrot. Egy hónap alatt fogyott a párom 3 kg.t gaz ő eddig sem volt övér, neki eü okok miatt jött az ötlet. én 2 hetet tudtam vele együtt csinálni, de én baromira szenvedek a ch hiánytól, de tényleg leginkább a cukor meg a tejtermék am hiányzik. Ami jó, hogy több halat eszünk, és már meg bírom enni a salátákat is, nem kap el az undor. Na majd szépen lassan, sikerül a többi is. Gondolom egy idő mire átáll a szervezetem. Párom jól bírja ő magától s paleos beállítottságú volt eddig is, szóval neki nem megy nehezen. Gyorsan visszaolvasgatok majd, vannak talán receptjeitek is? Aztán még jövök!
                                Pocakpalotából érkezett tündérkislány anyukája!
                                bölcsi-ovi-suli

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X