Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hehe, igen, ha csak a kommenteket nézem a mindenféle blogokon, Magyarországon három nagyon jellemző paleós típus van van, amennyire látom: a húsz-harmincas „vadgondolkodó”, aki olvasta Szendit és meg lett győzve; az anyuka/család, akik a gyerekeik kapcsán lettek érdekeltek az egészséges életmódban és végül kikötöttek a paleo felfogásnál; meg a negyven-ötven vagy afölötti, akinek már valami komoly baja volt és a gyógyulás reményében kezdett paleózni (szintén szendiánus hatásra, esetleg orvosi tanácsra vagy valakitről látott gyógyulástörténet alapján).
    Külföldön jellemző rétegnek látom még (néhány fórum ill. blog közönsége alapján) a kiugrott (nyers)vegánokat és más, egészséges táplálkozásban érdekelteket, a sportolókat ill. fitneszbolondokat, és a fogyni vágyókat (akiknek még nincs krónikus betegségük, de túlsúlyosak és ezen akarnak segíteni).
    Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
    Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

    Comment


      Ööö, én a harmincas vadgondolkodó vagyok, aki olvasta Szendit (meg pár mást), de nem tudja, igazából kinek lehet hinni, anyukaként meg totál csőd a 100% szénhidrát-zabáló gyerekével
      Egyébként így közel két év távlatából elmondhatom, hogy tulajdonképpen rám semmi különös hatással nem volt, szóval leginkább szórakozásból csinálom. Na jó, mostanában volt egy csúnya torokfájásom, ami rövid időre lement tüdőre is, meg voltak köhögések, de a torokfájás pszichés alapú (tudom is, mi az, amit nem mondok ki), és összességében sokkal kevésbé voltam beteg, mint máskor, amikor rámjön a fájós-köhögős nyavalya. Na, ezt lehet talán a paleóra fogni?
      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

      Comment


        én egyértelműen a legutolsó kategória vagyok
        -3kg

        Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

        Comment


          teszteltük a lőrinci piacos paleo boltos tortát; nekem ízlett, de a gyerekek egy része nem ette meg, illetve az édesebbhez szokott felnőttek is fanyalogtak azért rendeltem, mert a zsúrra jött két olyan gyerkőc, akik eléggé érzékenyek és nagyon tartják otthon az étkezésben magukat - az egyikük mondjuk nem kért, a másikuk két szeletet evett, mert nekik meg ez az édes szint a megszokott és jó volt neki
          egyébként feketeerdő torta volt; az eper még ennyire sem volt édes, azt is kóstoltuk a krémeket is, azoknak az állaga nekem túl zselés, kocsonyás, én a krémszerű krémet szeretem de szerintem most mindent végigeszek ott próbaképp a felvágottjaikra vagyok még nagyon kíváncsi
          all in all, elsőre tök jó volt, de azért még mindig nem győzött meg az ilyen jellegű helyettesítés

          ja és a népszerűsgéhez: iszonyú sokan voltak a boltban! idősek, fiatalok vegyesen
          Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


          ÁLOMJÁRÓ CD
          születésnaptár
          babahordozási tanácsadó vagyok

          Comment


            Láttátok már ezt a videót? http://vimeo.com/10533993#
            (Wise Traditions London 2010 - Barry Groves)

            Bácsi arról beszél, hogy a növényevő állatok is magas zsírtartalmú étrenden vannak, mert baktériumok intézik a CH-lebontását és rövid szénláncú zsírsavakat kapnak belőle.

            Bocs, ha már volt.
            Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

            Comment


              Valaki itt ajánlotta/hívta fel a figyelmet a húsmíves műhelyre. Nos jelentem (család próbált náluk vásárolni): igen rizikós rendelni tőlük, mivel - fogalmazunk úgy - anyagi nehézségek miatt gyakorlatilag képtelen teljesíteni a rendelést, viszont nem mondja, vállalja, majd a pénzt sem akaródzik visszafizetni, gyakorlatilag kizárólag fenyegetésre. Csak óvatosan!

              Comment


                Hát ez szomorú, látom is a facebook-oldalon, hogy mi van; ha rendeződni tűnnek a dolgok, akkor sztem teszek vele egy próbát majd valami kisebb adaggal és megírom, mi lett.

                Ez is egy elég jó általános-összefoglaló-előadás arról a konferenciáról... Hmm, lehet jövőre ki kéne mászni oda.
                https://vimeo.com/10502171
                Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                Comment


                  Köszi mindkettőtöknek ezekért. Most tudtam a végére érni. Igazából jó, hogy ide bigyesztették, mert valahogy, különösen mostanában ilyen irányokba kapargatok. Szóval érdekes adalékok és elgondolkodtatók, merthogy a paleo-t is lehet bőven célszerűtlenül csinálni.
                  Meta, ami a húsmívest illeti, sztem utánvétes fizetésnél nagyobb kockázatot ne vállalj kisebb mennyiségnél sem. Nem igazán lehúzós-átb@xós a srác, csak úgy néz ki ... hihetetlenül rossz üzleti érzéke van egy hihetetlenül rossz piaci környezetben.

                  Comment


                    Ja pont idevág, hogy a lányom gyakorlatilag kanállal eszi a zsiradékot: ghí-t, kókuszzsírt (este testápolás közben is , én kenem, ő eszi) és hát mangalica zsírt, no meg szalonnabőrt nyalogat, amióta ilyen cidri lett kint.

                    Comment


                      Akartam rendelni paleós beiglit. Ma mentem ki a lőrinci piacra a bioboltba, kb. fél 2-kor értem oda, és kiderült, hogy ma délben volt a rendelési határidő... Az eladó csaj megpróbált telefonálni, 2-kor sikerült elérnie az illetékest, hogy hátha nem késtem olyan nagyon el. Nos, de, nagyon elkéstem. Nem igaz, hogy ennyi rugalmasság nincs bennük!!! Grrr! (Januári kiszállítással vállalták volna, de mondtam, hogy azt kösz nem. Ha nincs karácsonyra, akkor nincs.)
                      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                      Comment


                        Sajnálom, azért tényleg, gondolom +-1 már annyit nem számít. De ezek szerint mégis.
                        Karácsonyi menüt kigondolt már valaki? Én még csak a rászánom magam lassan állapotnál vagyok, pedig nem az utolsó pillanatban kéne...
                        Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                        Babahordozási tanácsadó

                        Comment


                          Délután nézegettem a neten beiglit, és találtam olyan oldalt, ahol még lehet rendelni (ha szerda reggel 8-ig leadom a rendelést, akkor pénteken kiszállítják nekem). Most értem rá jobban megnézni, elgondolkoztam, és úgy döntöttem, hogy nem adok ki 3500Ft-ot egy beiglire Pláne, hogy kettő kéne, mert én mákos vagyok, a férjem meg diós. Szóval inkább összekutyulok valamit karácsonyra itthon. Ha végül nem lesz beiglink, akkor nem lesz beiglink. Ha valahogy ügyes leszek, akkor lesz. De az elmúlt időben túl sokat költekeztem...
                          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                          Comment


                            Esetleg magad csinálni?? Nálunk már évek óta nincs beigli, aki csinálná, már nem bírja, a többinek meg esze ágában nincs nekiállni De így is szép a Karácsony!
                            Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                            Babahordozási tanácsadó

                            Comment


                              Meglátom, hogy lesz. Valami sütit mindenképp szeretnék karácsonyra csinálni, de nem vagyok egy nagy konyhatündér, paleós sütikben pláne nem. Szóval vagy lesz itthon valami paleós beigli szerűség, vagy lesz itthon egy rakat paleós morzsalék. Vagy valami egyéb.
                              Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                              Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                              Comment


                                Kaptam sms-t a boltból. Mégis sikerült rendelniük nekem beiglit. Még jó, hogy végül éjjel nem adtam le rendelést a másik helyen. Szóval kevesebb macera itthon. (Mondjuk ha már veszek, akkor így jártam jobban, ez a beigli olcsóbb, mint amit éjjel nem rendeltem meg.)
                                Azért valami egyéb formátumú sütit megpróbálok házilag is összeszerkeszteni.
                                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X