Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    szrekuc, te is magas koleszterines vagy? Én is azért találtam erre a diétára, csak gyenge az akaratom Igazság szerint annyi konfliktust is okozott ez az étrend a minden hétvégés nagyilátogatásokon, hogy feladtam...aztán meg úgy besiklott vissza minden. De sose felejtem, h az első 2-3 kanálnyi puding után hogy fájt a gyomrom, a fejem, és milyen hányingeren lett Aztán már sajnos nem figyelmeztetett a szervezetem, hagyott elromlani

    Én most a Tóth Csaba könyvát olvasgatom. Számomra vannakl benne azért új dolgok, vagy olyanok, amiketz nem hangsúlyoztak azelőtt, vagy nem vettem észre. Pl a 70-30% a hús-zöldség arányban. Meg az is, hogy ha húst eszünk, akkor azért együnk többfélét. Ln megrögzött tyúkevő vagyok. A hétvégén vettem Marhát! Ez nagyon nagy szó! Anyagilag, és egyébként is

    Most úgy akarom magam megtrükközni, hogy megtervezem 2 hétre előre mit mivel és hogyan, meg mikor tudok elkészíteni, és bevinni melóba. Ha meg automatizálódik, akkor már úgyis tudom, hogy minek kell itthon lennie ahhoz, hogy ne éhezzek, és ne is romoljon meg semmi a hűtőben: Legalábbis jelenleg ez a terv. Ezért is vettem a marhát, hogy kitapasztaljam hogyan kell vele bánni.

    Koleszterinről: végülis azt írják, nem az a baj, h magas, bár az én agyamba is ezt ültették el Hanem hogy valami ettől teljesen független okból (ch) gyulladások keletkeznek az érfelon, és ennek kezelésére a szervezet itt a kleszterint is felhasználja gyógyítani, merő jó szándékból. Szóval a gyulladást kell megszüntetni! Szóljatok, ha valamit félreértettem.
    Utoljára szerkesztette Qbogizmo; 2012.09.05., 18:41.
    Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

    Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

    Comment


      Üdv Erika és hajrá!!!
      Qbogizmo, a koleszterinről érdemes még olvasni Robb Wolf könyvéban (Paleolit megoldás), nekem tudott újat mondani a zsírokkal kapcsolatban, nagyon részletesen ír magáról az emésztési folyamatról, zsírokról stb.

      A nagyilátogatások kemény diók, de lehet őket puhítani, nekem mondjuk Anyum év eleje óta paleozik (velünk kezdte), azonban a másik nagyi is szívesen csinál paleokaját, ha megyünk, igaz nagyon ritkán megyünk. Hiába, a fia (férjem) a hard-paleosok közül való...

      Kicsit élménybeszámolok: ezalatt a 8 hónap alatt összességében elmondhatom, h nagyon sok nyavalyától, betegségtől szabadultunk meg családilag (kezdődő inzulinrezisztencia, heveny szívverés, puffadás, kezdődő izületi gyulladás stb), de a legszebb eredmény Anyumé: 3-4-féle vérnyomáscsökkentőt szedett, mégsem tudták neki levinni, többször volt kórházban súlyos állapotban, az orvosok már a kezüket széttárva ingatták a fejüket, amikor belekezdett, és íme: jelenleg az utolsó gyógyszerét építi le dr Tóth Csaba segítségével, és szerencsére nagyon jól haladnak. Unokatesóm (21 éves) is megszabadult a magas várnyomástól, gyógyszermentes, édesapja súlyos érrendszeri panaszai rendeződtek (ő már 3 éve paleózik), Apukámnak is nagyon jól érzi magát, a kezdődő közvény már a múlté.

      Friss élmény: képzeljétek a minap egy bioboltban (!!!) támadtak rám a kálcium-pótlás miatt, h szerinte nem elég, amit mi eszünk ezzel a paleóval. Nem mintha hozzáértő lenne, amikor az ikrei dietetikusát kezdte emlegetni, akkor már rá is hagytam. Sokan felnőnek tehéntej nélkül is egészséges csontozattal, remélem mi is ezeknek a táborát fogjuk erősíteni. Igaz ami igaz néha nagyon nehéz megoldani, ha társaságba megyünk, de mindig van nálam vmi paleolit nasi. Az ovi még arrébb, de igyekezni fogok ott is ebbe az irányba hatni, szerencsére vannak bíztató orvosi kapcsolataink.

      Szóval itt is és mindenhol csak ódákat tudok zengeni: hajrá paleó!

      Többiek hogy vagytok?
      Utoljára szerkesztette csipetnyusza; 2012.09.06., 00:44.
      Nóri és a három királyfi
      Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

      Comment


        Igen, és akkor aki mondjuk tejfehérje-érzéḱeny az ássa el magát rögtön (hahó kínaiak, már rég ki kellett volna halnotok, nem tudtátok?). Vagy akinek nem él meg a tehén az országában, főleg nem a napi száz litert adó szénnénemesített fajták?
        Esetleg mi európaiak volnánk olyan genetikai hulladékok, hogy bármi egyébből képtelenek legyünk kalciumot szerezni a tejen kívül? Hááát...

        Lól.
        Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
        Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

        Comment


          Meta én eddig azért voltam szkeptikus a paleóvl, mert bármit is olvastam itt, mindenütt sajttal teletömött paleószendvicsekkel találkoztam a városban szóval ez az utolsó 5 hsz számomra új megvilágítást adott és olvasni fogok. Visszafelé megint és előre is

          alapokat tudtok nekem ajánlani? leginkább netről kéne, könyvre most nincs pénzünk...
          Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
          ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
          Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

          Comment


            Nahat, de jo, hogy sokasodunk .
            Nalunk a csaladban - legutobbi fejlemenykent - hyperglycemia-t, triglicerid-szintet pofozott ki ez a fajta taplalkozas.
            Nagyon jo, hogy irjatok a magas vernyomas-eredmenyeket, most cserkeszem be az egyik magas vernyomasost (amugy nagyon durva, mert szabalyosan halalfelelme van attol, hogy elengedje a gyogyszereit ... mivel az orvosa szerint enelkul vege van ... le vagyok dobbenve) meg egy cukorbeteget.
            Ja es meg valami: a 1,5evesem tokeletesen elfogadja, ha azt mondom valamire, hogy az nem ennivalo, nem esszuk meg ... egyszeruen visszateszi, visszadja .

            Comment


              sziasztok
              én mostanság rosszalkodom lement a kb 20 kiló, szóval tök örülök, meg jól is érzem magam így, de nehéz megoldani a napközbeni kajálást paleósan
              és hát kívánnék mindenfélét, joghurtot, fagyit, édességet

              uram hajlana a paleóra, de még bele kell tanulnom a paleós főzésbe (én magamnak egyáltalán nem csináltam nagy faksznit a dologból), a nagyfiamnál viszont esélytelennek látom, ő gyakorlatilag vega - amit egyébként teljesen el tudok fogadni

              Anikó, igen, magas szokott lenni a koleszterin, majd a köv laborra is kíváncsi vagyok, hogy hosszú távon mennyire rendezi
              Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


              ÁLOMJÁRÓ CD
              születésnaptár
              babahordozási tanácsadó vagyok

              Comment


                nektek egyébként nem voltak vagy vannak mindenféle korszakaitok, amikor ezt vagy azt jobban ennétek? nekem az elejétől fogva vannak, hetekig tartanak, akkor ipari mennyiség fogy az adott dologból pl karalábé volt az elején, aztán volt aszalt gyümi és mag korszak, sárgadinnye, eper, banán, tojás, sztem kolbász is aztán meg már nem is érdekeltek, rájuk se bírtam nézni

                most meg olyan semmilyen hangulatom van, csak bűnözni volna kedvem normális kajából semmi nem érdekel illetve amiért most megőrülök, az az ömlesztett sajt : (ettől még nem paleó koromban is tartózkodtam, úgyhogy ki érti ezt?)
                Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                ÁLOMJÁRÓ CD
                születésnaptár
                babahordozási tanácsadó vagyok

                Comment


                  Sziasztok itt is.
                  Na szóval az van, hogy én is áttértem a paleolit táplálkozásra. Mesélem a sztorit. Ugye azzal kezdődött, hogy az asszony időnként elő vette a "dagadt vagy" kártyát. Egy idő után mondom, mi tagadás, hát tényleg nehezebben látom már a hasamtól a szerszámomat, 75 kiló a versenysúlyom, vajon mennyi lehetek? Na, megtudtam. 89. Hű mondom, ennek már a fele se tréfa, igaza van asszonynak, dagadt vagyok mint egy zsírsertés. Na de mondom, a hasam domború, máshol nem vagyok túl dundi, nézzük csak, mit mond erről a szakirodalom. Hát persze hogy azt, hogy aki hasra hízik, az sokkal hamarabb sínyli, mint aki mindenhová. Még csak asszonynak se pofázhatok, mert többnyire én főzök itthon, a saját főztömtől vagyok zsírdisznó. Ejjj... na jó, csinálni kell valamit. Ilyen diéta, olyan diéta, ezt ne egyek, azt felejetsem el, stb. Paleo. Egyik ismerős lány csapatja, átküldött pár könyvet. Hát mondom hús itt van gazdagon, nagy baj már nem lehet. Gyümölcs, zöldség. Jó, rendben. Tészta nem. Ajjaj.... nagy a baj. Tej nem. WTF? Hát sajtokat készítek itthon a családnak, imádom a sajtot meg a joghurtot, nem lesz ez jó. Ja, de jó, lesz, mert félkemény és keménysajt módjával mehet. Joghurtról lemondok, hát áldozat nélkül nincs eredmény. Szussz. Sör. Hát az nem paleo. Bazzz... sört is készítgetek itthon (még csak tanulom), és nagyon szeretem is. Mondjuk akkor ezt letojom.Ha ziccer van, iszom sört, és kész. Tejfeles bableves tunkolt kenyérhéjjal ugrott. Húúúúhogyaza... na mindegy. Aztán megcsináltam két paleo kaját, és nagyon finomak. De hiányzik a kenyér nagyon. Imádom. Tudom, hogy lehet sütni paleo kenyeret, de ad. 1 az nem olyan, ad. 2 egy vagyon. Szóval itt tartok most, próbálok kitartani, egyelőre piszokul nem nehéz, ezer és egy ötletem van, hogy milyen kajákat csináljak, és mind remek egy étel. A saját sajtomból fogok enni, ha a fene fenét eszik is. Sört is fogok inni. Van ezt értelme így csinálni szerintetek, vagy húzzak innen ebből a topicból a manóba?
                  Utoljára szerkesztette Fater; 2012.09.09., 11:45.
                  András, valójában papapi, az AC/DC-re ugráló Kendének (2010.07.14) és csupa mosoly Lucának (2012.04.16.) a zapája

                  Comment


                    András, az egyetlen, amit nem tartok be az a sör, részemről maradhatsz!
                    Katik('84. és '10.10.10.)
                    hta

                    Comment


                      Zsemuka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      András, az egyetlen, amit nem tartok be az a sör, részemről maradhatsz!
                      Jaj de jó, nem vagyok egyedül!
                      András, valójában papapi, az AC/DC-re ugráló Kendének (2010.07.14) és csupa mosoly Lucának (2012.04.16.) a zapája

                      Comment


                        Fater, tetszik a szöveged Bár a makacs férjemet nem hiszem, hogy meg tudnám hatni.

                        Na, én rég írtam, most csak beköszönök. Másfél hét kórház. Hát, ezt dobta a gép. (Koraszülés, sajna muszáj volt bemenni, amúgy a franc se akart kórházban szülni...) Na szóval próbáltam a kórházi kosztból kikotorni a számomra ehetőt. Valahogy ott eljutott a kajaosztók tudatába, hogy én paleós vagyok (pedig hivatalosan erről senkinek sem szóltam, mert gondoltam, úgysem adnak kórházban paleó kaját). Hát erre nem megpróbáltak azt adni? Bár ne próbálták volna... Komolyan, hogy mekkora homály van az emberek fejében arról, hogy mi a paleó!!! Mert az, hogy az osztályos nővérnek magyaráznom kell, hogy én a szigorú paleós vagyok, úgyhogy nem eszem zabot sem, egy dolog. Nem az ő dolga, hogy értsen hozzá. De amikor a központból úgy küldik fel nekem a kaját, hogy személyre szólóan (a személy itt persze a 120/1-et jelenti) paleósat, és a leves dugig van tésztával, valamint ott figyel a husi mellett köretnek a krumpli meg a párolt zöldbab, akkor azért elgondolkozom, hogy a kórházi dietetikus vajon elolvasott-e egyetlen rövidke kis cikket is arról, hogy mi az a paleó.
                        A férjem volt az egyetlen látogatóm, ő mérsékelten tudott nekem kaját hozni, a szobatársak meg a szomszéd szoba dobta nekem össze a felvágottakat (tudom, hogy gáz, de éhen mégsem halhatok), és igyekeztem jó sok gyümölccsel enni mindent.
                        Már a várandósság alatt éreztem én, hogy elég keveset eszem ahhoz, hogy valószínűleg negatívban fogom végezni. Végül 2 héttel a szülés után tudtam mérni magam, és több mint 1 kilóval voltam könnyebb, mint a várandósság előtt. Itthon meg egy picit híztam. Szóval lehet, hogy a kórházi "bőséges" koszt nem tett túl jót. De amióta itthon vagyok, végre ismét tobzódom, rendes paleós kajákat eszem.

                        Elolvastam én is Tóth Csaba könyvét. Volt pár jó dolog benne, de engem baromira zavart, hogy túl sok orvosi kifejezés volt benne ahhoz, hogy a magamfajta laikus megértse, de ahhoz meg túl kevéssé volt szakmai, hogy szakirodalomnak lehessen nevezni. Szóval se ez, se az, ennek így sok értelme nincsen. De ott figyel a polcon Robb Wolf könyve is, hamarosan azt is átrágom, kíváncsi vagyok egy nem szendi-ista véleményére is.
                        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                        Comment


                          Fater: Apum is sörözik időnként, mégis most építi le a vérnyomásgyógyszereit! Sajtot én is szoktam - időnként..

                          Hellot: nem semmi ez a kórházas koszt!! Én még paleo előtt is megrökönyödtem, h micsoda szoptatást támogás megy itt a zöldborsó levessel meg társaival, csupa olyan kaját kaptunk, amit amúgy se nagyon tanácsolnak a szopisoknak... rémes volt! Hála égnek otthon, és most már tessék mihamarabb rendbe jönni!! Gratula a Picurhoz!!! Tóth Csaba könyvét én is néhol nehezen tudtam követni, Robb könyve meg olyan amerikai szövegelés, de vannak benne nagyon hasznos részek (a falat útja meg amit a zsírokról ír, nekem nagyon hasznos volt)
                          Utoljára szerkesztette csipetnyusza; 2012.09.10., 00:03.
                          Nóri és a három királyfi
                          Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                          Comment


                            Egész jól megy eddig a paleozás. Sörön kívül nem is "bűnöztem".
                            András, valójában papapi, az AC/DC-re ugráló Kendének (2010.07.14) és csupa mosoly Lucának (2012.04.16.) a zapája

                            Comment


                              hát én most nagyon de annyira jól esik, és a paleós kajákra meg rá se bírok nézni, szörnyű azt hiszem, nem úszom meg a paleo-kenyeret, mert kimondottan elkezdett hiányozni
                              hajrá az újaknak
                              Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                              ÁLOMJÁRÓ CD
                              születésnaptár
                              babahordozási tanácsadó vagyok

                              Comment


                                Hmmm ... megint riadót fújtak olyasmire, amit mindenki kőbevésettnek gondol , azaz Javaslat a transzzsírok betiltására
                                ... mivel na bumm: szív-érrendszeri betegségek, cukorbetegség, hasonló nyalánkságok.
                                És ugye mindenben ez van: "vajas" sütemények és pékáruk, keksz (a baba is!), fánk, puffancs, általában a ropogtatnivalók és bizony minden amiben hidrogénezett/hevített növényi olaj van így ún. növényi pástétomok, félkész ételek, pizzák estébé én már nyomorult ketchup-ban, egyes húskészítményekben és tejtermékekben, sajtban is találtam . Jó étvágyat hozzájuk!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X