Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Tízórai, uzsi az iskolába

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    noncso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    na, majd jövök én is. kezdem unni a szendvicseket
    gyere gyere
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    Comment


      Sziasztok, én csak a közös sütés miatt néztem be,jönnek a hosszúesték, a lányom meg imád konyhatündérkedni. A házimüzli receptjét mutatjátok?
      Óriás csokis kekszet tuti kipróbáljuk
      http://divany.hu/alapkonyha/2015/08/..._csokis_keksz/
      ..... ma sajtos rudat sütöttünk....( fogyózom, így csak megkóstoltam)

      a héten már pizzacsigát sütöttünk, tegnap meg zöldséges tepsis fasírtot, ami muffinformában is süthető

      Comment


        mi is ma sütögetünk, hideg van és hűl a ház is de így kicsit bemelegítjük
        a fiúk diót törtek, először csokisfehérjés-diós zabkeksz készült (nagyfiamnak és nekem, bár mindenki ehet belőle, ha akar), 3x3 ment a mélyhűtőbe (nagyfiamnak)

        dédi diós pitéje lesz a következő, aztán holnap fahéjas, kakaós-diós muffin. Most csak olyat akarok sütni, aminek jó illata van (sütik), hogy ne kelljen szellőztetni utána a konyhát és nyitva lehessen az ajtó, így jól kimegy a meleg a nappaliba-szobákba is
        Eszter - 3 fiú (19, 11 és 5 évesek) anyukája Blogom a háztartásról és egyéb kihívásokról
        Kaja kihívás összesítő

        Comment


          bővül a meleg reggeli vagy uzsonna választék nyami: http://gyereketeto.hu/konyha/mekis-a...c-alatt-otthon
          Eszter - 3 fiú (19, 11 és 5 évesek) anyukája Blogom a háztartásról és egyéb kihívásokról
          Kaja kihívás összesítő

          Comment


            Évakata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok, én csak a közös sütés miatt néztem be,jönnek a hosszúesték, a lányom meg imád konyhatündérkedni. A házimüzli receptjét mutatjátok?
            Óriás csokis kekszet tuti kipróbáljuk
            http://divany.hu/alapkonyha/2015/08/..._csokis_keksz/
            ..... ma sajtos rudat sütöttünk....( fogyózom, így csak megkóstoltam)

            a héten már pizzacsigát sütöttünk, tegnap meg zöldséges tepsis fasírtot, ami muffinformában is süthető
            http://gyereketeto.hu/konyha/tizorai...1-resz-a-nasik

            a 2. recept
            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

            Comment


              én ma tervezem ezt a müzliset, h kiszáradjon. de durva, h ti mennyit süttök
              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

              Comment


                Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                én ma tervezem ezt a müzliset, h kiszáradjon. de durva, h ti mennyit süttök
                szeretek sütni és sok recept elég gyors is, a hosszabbak meg inkább a kelesztési idő miatt tartanak tovább
                ilyenkor már mindig a hideg ellen sütök, nekem most a konyhában van az irodám, ha ott meleg van, én elvagyok és ez a pihenőidőm is egy csomó mindenen tud mélázni az ember, miközben tésztát gyúr

                na meg a nagycsaládos gáz kedvezmény villanysütővel tuti nem sütnék
                Eszter - 3 fiú (19, 11 és 5 évesek) anyukája Blogom a háztartásról és egyéb kihívásokról
                Kaja kihívás összesítő

                Comment


                  milyen kedvezmény? nem is hallottam.

                  de amúgy most csinálom ezt a mézes müzlit, hát nem tudom, hogy mikor áll ez össze...kicsit slendrián a recept...
                  Utoljára szerkesztette Kockapaci; 2015.09.26., 22:35.
                  Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                  Comment


                    van nagycsaládosoknak szóló kedvezmény a gázra. Nem tudom pontosan mennyi, mert kicsit össze vissza számolnak, valami kvóta alapján, de nekünk a fűtés egy része arról megy, meg a tűzhely is, és kb 1/3-át megspóroljuk vele

                    na anyósom is beindult tegnap, biztos ők is fáznak a nagy házban pont sült a diós pite, mikor középsőm megjelent egy tál almás pitével anyós küldte
                    egyből gugli: fagyasztható az almás pite? Igen! Na akkor ment is 12 db belőle + 2 doboz diós pite, mindenből csak pici kóstolónyit hagytam (most vagyunk túl egy hf víruson családilag, kicsit diétázunk)

                    szeparáltan vannak csomagolva a darabok, így akár 2-esével is ki tudom venni uzsinak (talán az almáspite túl maszatolós)

                    úgy látom, hogy marad a rossz idő még, így minden napra ki kell találnom valami sütést (megfogadtam, hogy szeptemberben nem vagyok hajlandó begyújtani a cserépkályhába ) de legalább egy időre letudom az uzsikat
                    Eszter - 3 fiú (19, 11 és 5 évesek) anyukája Blogom a háztartásról és egyéb kihívásokról
                    Kaja kihívás összesítő

                    Comment


                      hm alapíthatnál valami nagyüzemi uzsi céget pitét akarok!!

                      én megcsináltam a müzliszeletet.
                      1. mivel nem írta, hogy a sütőben hány fokon pirítja, ezért én inkább a gyorsaság miatt egy wokban pirítottam a zabpehely+ mag keveréket.

                      2. nem írta, hogy a formából mikor veszi ki, én úgy értelmeztem h ő rögtön, de nekem akkor még nem állt össze, így egy nap után borítottam ki a formából őket. és így egyben vannak, holnapig még száradnak.


                      + én kókuszzsírból csináltam vaj helyett, mert tejmentes diétán vagyok...

                      ++ elég nagyok a formák, lehet hogy kettévágom őket.
                      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                      Comment


                        Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        hm alapíthatnál valami nagyüzemi uzsi céget pitét akarok!!

                        én megcsináltam a müzliszeletet.
                        1. mivel nem írta, hogy a sütőben hány fokon pirítja, ezért én inkább a gyorsaság miatt egy wokban pirítottam a zabpehely+ mag keveréket.

                        2. nem írta, hogy a formából mikor veszi ki, én úgy értelmeztem h ő rögtön, de nekem akkor még nem állt össze, így egy nap után borítottam ki a formából őket. és így egyben vannak, holnapig még száradnak.


                        + én kókuszzsírból csináltam vaj helyett, mert tejmentes diétán vagyok...

                        ++ elég nagyok a formák, lehet hogy kettévágom őket.
                        köszi a tippeket, majd én is nekilátok a héten, mára már elég volt:

                        1 adag (12 db) kakaós-csokis-fahéjas-diós muffin (szintén kókuszzsírral és egy kis fehérjével, egyelőre 4 db ment a mélyhűtőbe, holnap visznek 1-1-et és ma eszik, aki akar) és mivel ment a sütő, előtte gyúrtam egy adag mini sajtos bagettnek tésztát (LImara receptje: http://www.limarapeksege.hu/2010/08/...-bagettek.html), most tönkölylisztből, így szépen megkelt a melegben, mindjárt sütöm. Szendvicsben kenyér helyett jó alternatíva, szívesebben eszik a szendvicset, ha házi a péksüti
                        Eszter - 3 fiú (19, 11 és 5 évesek) anyukája Blogom a háztartásról és egyéb kihívásokról
                        Kaja kihívás összesítő

                        Comment


                          Gofrit próbáltatok már? Az vajon milyen barátságban van a fagyóval?
                          Viki&Lackó(14,5)
                          https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                          Comment


                            Tündérviola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Gofrit próbáltatok már? Az vajon milyen barátságban van a fagyóval?
                            jó barátságban
                            csak a mikróban meg kell melegíteni és azonnal enni
                            így adagonként érdemes fagyasztani, ami azonnal elfogy, mert kemény és rágós lesz, ha melegítés után kihűl

                            ez is de jó ötlet, bevetem
                            nekem most egy adag palacsinta is van a mélyhűtőben, mert szerdán bekevertem a tésztát, éjszaka pihentettem, erre beteg lettem másnap (a kicsitől elkapva). Férj nem tud palacsintát sütni, és mikor látta, hogy anyós is azt süt, rá akarta beszélni, hogy süsse ki a miénket is, de először elfelejtett szólni, erre anyós beállított 25 palacsintával, mert "a fia (férj) olyan furcsán nézett rá, miközben látta, hogy palacsintát süt, és azt gondolta, mi is kérünk) a még egyben lévő gyerekek ettek belőle
                            csütörtökön picit jobban voltam, kisütöttem a palacsintát, hogy ne menjen kárba a tészta, ahogy kihűlt ment a fagyóba
                            Eszter - 3 fiú (19, 11 és 5 évesek) anyukája Blogom a háztartásról és egyéb kihívásokról
                            Kaja kihívás összesítő

                            Comment


                              én lusta voltam, a múlt heti müzlisből maradt 4 db az elég lesz a hétre

                              nem olyan tökéletes állagú amúgy, kicsit szétesős. de finom
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                              Comment


                                Én limarás pizzás csigát készítettem ma, és az ment a fagyó is. Megint kellene kakaós csiguszt sütni.
                                Viki&Lackó(14,5)
                                https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X