Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    azt hiszem, ilyen értelemben ez egy nyitott kapcsolat...
    Rebaba blog

    email: hellorebaba@gmail.com

    Comment


      #92
      A sót hova kell tenni? nekünk kb. 4 hónapja van egy Bosch barátunk de még nem kapott sót. Krisz szerint nem kell, mert "jó" a víz, de kezdek gyanakodni h lehet mégis kéne neki. Milyen gyakran?
      Livi, nekünk azt mondták h 2 havonta tisztítsuk ki a gyári cuccal max. hőfokon+ én át szoktam törölgetni ecettel és hetente pucoljuk a szűrőjét.
      "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
      Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

      Comment


        #93
        Brigi!
        A gép alján van egy jó nagy kb tenyérnyi kitekerhető kupak.Azt letekered és kb 1 kiló sót bele öntesz,ha nagy a gép akkor lehet több is bele megy.
        A só bizony kell bele,ha nincs akkor opálos foltos lesz a cuccos.És a legjobb x komponensű tabletta semmit nem ér,kár érte pénzt kiadni.A sima hétköznapi ocsó por pont ugyan azt tudja mint a drága 7komponensú vacak...
        Én spec sosem tisztítom a gépet gyári cuccal.Miért is kéne??
        Anyumnak az első gépe 15évig szolgálta a konyhát,majd utána el lett ajándékozva.Kb 20 éves lehet(vagy több)és különösebb extra gyári tisztítószer nélkül a mai napig jól műkszik ismerősnél...Szóval ez a tisztító cucc is parasztlázítás csak,no meg lehúzás..
        Ez kb olyan lehet mint a mosáshoz az x nevű vízlágyító...Olcsóbb 5évente generáloztatni a mosógépet,mint amennyibe a vízlágyító kerül:-))
        Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

        Comment


          #94
          Tegnap jártam a Fogarasiban is, ott (már) nem volt semmi. Egyébként a Pólusban volt mosópor is hasonló áron, abból én hülye csak egyet vettem (isteni a mentolos illata.... ), most azzal mosom a pelusokat.
          Marcsi és Tibike (2008.08.20.) az én ovis nagyfiam
          Eladó Máv-telepi lakásunk (1,5 szobás tégla, saját kertrésszel), a 15. kerületben

          Comment


            #95
            Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Brigi!
            A gép alján van egy jó nagy kb tenyérnyi kitekerhető kupak.Azt letekered és kb 1 kiló sót bele öntesz,ha nagy a gép akkor lehet több is bele megy.
            A só bizony kell bele,ha nincs akkor opálos foltos lesz a cuccos.És a legjobb x komponensű tabletta semmit nem ér,kár érte pénzt kiadni.A sima hétköznapi ocsó por pont ugyan azt tudja mint a drága 7komponensú vacak...
            Én spec sosem tisztítom a gépet gyári cuccal.Miért is kéne??
            Anyumnak az első gépe 15évig szolgálta a konyhát,majd utána el lett ajándékozva.Kb 20 éves lehet(vagy több)és különösebb extra gyári tisztítószer nélkül a mai napig jól műkszik ismerősnél...Szóval ez a tisztító cucc is parasztlázítás csak,no meg lehúzás..
            Ez kb olyan lehet mint a mosáshoz az x nevű vízlágyító...Olcsóbb 5évente generáloztatni a mosógépet,mint amennyibe a vízlágyító kerül:-))
            Ezt mi is kiszámoltuk, nem gyengén anyáztunk a végén.

            Mondtátok is korábban, hogy a 3:1 vagy több cuccos tablettáknál is legyen bekapcsolva a só, előtte nekem is folyton fehér volt, pedig én a drága agyonreklámozott tabikat vettem (az olcsóbbak nem jöttek be) és a DM Nature és az Almawin is 100x jobban muzsikált (szintén bekapcsolva maradt a só), mint az X:1-es sóval.

            Kissé vertem a fejem a falba..........
            Marcsi és Tibike (2008.08.20.) az én ovis nagyfiam
            Eladó Máv-telepi lakásunk (1,5 szobás tégla, saját kertrésszel), a 15. kerületben

            Comment


              #96
              hú, mi most állunk vásárlás elôtt, biztos volt más is, aki kérdezte, de most nem tudom végigböngészni...bocsiii... milyen szemponotkat kell figyelembe venni??????? a hely a konyhában épp a nagyobbnak való, de nemtom mennyivel fogyazst többet egy nagy, lehet h elég lenne a kissebb is... nemtom nemtom.....
              valaki???
              eszter:Simi, Dani, Milo.
              szülésfotó
              +dúla vagyok,kérdezz bátran!

              Comment


                #97
                Eszter 4 fös családnak nem kérdés, hogy melyiket vegyétek!
                Hena
                Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                ClauWi hordozási tanácsadó

                Comment


                  #98
                  gondolom a nagy a válasz??!
                  eszter:Simi, Dani, Milo.
                  szülésfotó
                  +dúla vagyok,kérdezz bátran!

                  Comment


                    #99
                    igen. Gondlj bele, hogy ne csak azt nézd, hogy a nagyobb többet fogyaszt, hanem azt is, hogy több cuccot tehetsz bele. Mert mit érsz egy keskennyel, ha beleteszed a villásreggeli cuccait, de már egy vizespohár sem fér bele?

                    Hétköznap csak 3-an vagyunk. A két 3 év alatti és én. Minden nap fözök, van, hogy 2szer is egy nap és a gép is megy minden nap egyszer. Hétvégén (itthon a ferj), ha nem kirándulunk, szóval ha itthon vagyunk, akkor elöfordul, hogy 2szer is. Belegondolok, hogy vajon hányszor menne, hogy a kisebbik lenne?
                    Hena
                    Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                    ClauWi hordozási tanácsadó

                    Comment


                      Nekünk a kicsi van.Ha még egyszer neki futnék nagyot vennék.Ebbe nem fér be egy normális méretű lábos.Nekünk ez ebből a szempontból kicsi.Viszont a tányéroknak poharaknak bőven elég.
                      Azt hiszem fogyasztásilag olyan húú de nagy különbség nincs is a kettő közt.Mindegyik 12-15l víz közti mennyiséggel mosogat.

                      Ja Zeldácska..az a bizonyos agyon reklámozott vízlágyító éves szinten kb 3-4000ft.Mikor utoljára mosógépet szereltek nálunk kb 3-5év működés után akkor nem volt 10.000ft cak pak kiszállással anyaggal mindennel együtt.Ebben a fűtőszál is benne volt+csapágy(ami Dacia első kerékagy csapágy volt:-)) ) szimering minden.Ez egy elől töltős gép volt,ezek hamarabb romlanak,mert 1 ponton van a dob felfogatva.
                      Most egy kb 4 éves felültöltős van,ennek még kutya baja...

                      Mosogató gépbe bizony kell a só!!És semmi értelme a drág x:1-ben cuccoknak,só úgyis kell bele és öblítő is :-))
                      Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                      Comment


                        Eszter, vegyél nagyot pont azért amit Hena írt+ ha belefér akkor AEG, Bosc, Zanussi, siemens félét. Hasznos ha van rajta eco program(kevesebb víz, 50fok) és az is nagyon jó tud lenni ha az alsó kosár tüskéi lehajthatóak. Még egy tipp: ahová a tablettát lehet tenni ott többféle adagoló létezik, van egy fajta amiből 1-2 év után kiugrik a rugó ált. a régebbi típusok és most is elég sok féle sajna ilyennel készül. Leírni nem nagon tudom, a lényeg h oldalra kell húzni és van alul egy kis pöcök ami kattan, na ez a pöcök szokta megadni magát és erre nincs gari állítólag.
                        "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
                        Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

                        Comment


                          Eszter, ha van hely, nagyot. gazdaságosabb is!!!!

                          nekünk kicsi van, mert csak ez fért be, de ez is éppenhogy, ki van centizve

                          viszont lehajtható cuccok vannak benne, a felső sor feljebb meg lejjebb engedhető és így sütőtepsik, meg nagy lábos is belefér

                          szóval a kicsi is jó, ha sok kis praktikusság van elrejtve benne

                          Orsi, gratulálok az új barátodhoz
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            Noi: Nem 30-40.000-et akartál írni? Mi 60-nak számoltuk emlékeim szerint.
                            Marcsi és Tibike (2008.08.20.) az én ovis nagyfiam
                            Eladó Máv-telepi lakásunk (1,5 szobás tégla, saját kertrésszel), a 15. kerületben

                            Comment


                              húú, lányok, kösziii
                              ez szuper!!!! máris sokkal okosabban fogok válogatni! lehajtható, le-fel pakolható polcok...eszembe se jutottak volna. na meg a kis adagolós kallantyú cuccos....
                              remek!!!!
                              és a só minek??! én azt sem tudom mi kell egy ilyen mûködéséhez.... azt láttam h van lebomlós tabletta, a többi frosch meg ezek a mosószerek mellett, de só?! az minek?? meg öblítô???????? milyen? gondolom h nem a ruha fajta, de mégis, mi ez??
                              eszter:Simi, Dani, Milo.
                              szülésfotó
                              +dúla vagyok,kérdezz bátran!

                              Comment


                                És AAA változatot! Az spórolja a vizet, a mosószert és az áramot is. (Állítólag, én meg bevettem...)
                                Mi 1 kiló sót nyomtunk bele, mert írja a használati utasításban. (Igaz, azt is írja, hogy csak szakember kötheti be, úgyhogy ezt a szerepet a férjem átvállalta. A sóét nem. )
                                Ecettel öblítek, mert az lágyítja a vizet, de nálunk amúgy is lágy víz van, úgyhogy ez nem számít. Novembertől mosódióval szeretnék benne mosni. (De még utána kell néznem ennek a technikának.) Amúgy mi 330 euróért vettük, Indesit.
                                1 fiú, 2 lány

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X