Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szerintem is megérhet még egy kis puhatolózást, hátha csak "kéreti magát" az illető és valójában szeretne
    Van aki tényleg nem akarja megkönnyíteni az életét! Pl édesanyám... sokat panaszkodott, hogy hú de sok a mosatlan, meg így meg úgy. Javasolták neki a mosogatógépet (meg is engedhetik maguknak), de ugyanígy volt egy sor ürügye, hogy miért ne, erre pár éve valami ünnepre kapott egyet. Ma már nem is használja. Nem a gép hibás, az "okok" a teljesség igénye nélkül: "ha már megfogom azt a tányért, nem tart semeddig se elmosni" "nem lesz olyan tiszta mintha elmosnám" "olyan sokáig lögyböl" "nem fér bele minden, ha meg már nekiállok, úgyis mindegy" persze egy ideig legalább összejövetelekkor meg volt pakolva, egy ilyen alkalommal kaptam rajta, hogy nem kevés ételmaradékot hagyott a tányérokban "van annak szűrője" - mintha direkt csinálná, hogy utána ráfoghassa a gépre, hogy nem mosogat el rendesen Szóval azt vettem észre, hogy ő nem azért panaszkodik, mert van egy megoldandó problémája amiben tanácstalan, hanem mert szeret panaszkodni. Neki arra van szüksége. Néhány együtt érző sóhaj a hallgatóságtól és boldog belenyugvással megy mosogatni (ami egyébként tényleg jó kis meditációs tevékenység egyébként!).
    Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

    Comment


      Háát igen...Anyukámról van szó.. Minden érvet felhoztam neki, még az árát is odaadtam..Bár lehet, hogy jobb ötlet lett volna kész tényként odahozatni, és beszereltetni egyet..Amikor meglátogatjuk, eleinte segítettem elmosogatni, terhesen is, hogy kicsit könnyítsek rajta. Most,amikor meglátogatjuk az unokákival pláne jól jönne az a kis idő,amit megspórolnánk vele. A bojler is kicsi, a melegvizet is fogni kéne. Szerintetek nagyon dacos tőlem, ha hagyom, had mosogasson?

      Comment


        sziasztok, abszolút mosódiós és mosószódásként, na-perkarbonátosként keresek olyan mosószert, ami kb ilyesmi vonalba úgy illik bele, hogy kihozza a komolyabb foltokat/elszíneződést. cudy, vagy melyik márka?
        . o O

        Comment


          huppano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          sziasztok, abszolút mosódiós és mosószódásként, na-perkarbonátosként keresek olyan mosószert, ami kb ilyesmi vonalba úgy illik bele, hogy kihozza a komolyabb foltokat/elszíneződést. cudy, vagy melyik márka?
          nem ismerem az összetételét, de a dm-nek van nature változata
          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

          Comment


            KittyPiano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Háát igen...Anyukámról van szó.. Minden érvet felhoztam neki, még az árát is odaadtam..Bár lehet, hogy jobb ötlet lett volna kész tényként odahozatni, és beszereltetni egyet..Amikor meglátogatjuk, eleinte segítettem elmosogatni, terhesen is, hogy kicsit könnyítsek rajta. Most,amikor meglátogatjuk az unokákival pláne jól jönne az a kis idő,amit megspórolnánk vele. A bojler is kicsi, a melegvizet is fogni kéne. Szerintetek nagyon dacos tőlem, ha hagyom, had mosogasson?
            és mit hoz fel ellene?
            hogy macerás beépíteni?

            én biztos egy kicsit rájátszanék, nem mosogatnék el és kérném, hogy játsszon a gyerekekkel, ne mosogasson hátha leesik neki.
            de ha nagyon ellenáll hagynám, van akinek nem gond a mosogatás.

            amúgy én is ellenkeztem sokáig, anyám vette nekünk, illetve fizette még az első gyerek születésénél. mondta h ragaszkodik hozzá. akkor elkezdtünk nézegetni a neten és rájöttem, h lehet nem hülyeség. de igazából némi idő elteltével jöttem rá, hogy mennyire klassz dolog
            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

            Comment


              Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              nem ismerem az összetételét, de a dm-nek van nature változata

              köszi, úgyis most megyek kb az utsó nagybevásárlásra oda.
              . o O

              Comment


                Érezte valaki a dm-es (sima) mosogatótabletta ízét, illatát az elmosogatott dolgokon? Nekem a műanyag palackjaink, kulacsaink lesznek tőle különösen furák. Vay csak én vagyok hiperérzékeny? (különben az vagyok )
                Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
                Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

                Comment


                  Lehet, hogy nem hozok újdonságot, de azért megosztom, mert hátha más is régóta keres valami természetesebb mosogatógépbe való port és öblítőt. Csak 1 hete tesztelem, szinte minden nap megy a gép, és eléggé vízköves itt nálunk a víz. Nagyon nagyon elégedett vagyok.

                  Szóval:

                  3 teáskanál szódabikarbóna
                  1 teáskanál citromsav

                  Öblítő: 300 g forralt vízben feloldottam 50g citromsavat, kihűlt és egy egy régi/üres öblítős flakonba tettem, amiből könnyen önteni tudom.

                  Pár hónap múlva újra írok, de én már akkor örülök, hogyha csak mondjuk minden 10. használat után kell a foszfátmentest használni.

                  Ja és még egy infó: nem keverem előre össze a porokat, mert állítólag a páratartalomtól is össze tud állni. Simán két külön vödörben vannak és onnan teszem bele a teáskanállal.
                  Enikő egy férjjel és négy törpével
                  ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                  Vega hét menü
                  Kihívás (okt.1-14)

                  Comment


                    enikovisky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Lehet, hogy nem hozok újdonságot, de azért megosztom, mert hátha más is régóta keres valami természetesebb mosogatógépbe való port és öblítőt. Csak 1 hete tesztelem, szinte minden nap megy a gép, és eléggé vízköves itt nálunk a víz. Nagyon nagyon elégedett vagyok.

                    Szóval:

                    3 teáskanál szódabikarbóna
                    1 teáskanál citromsav

                    Öblítő: 300 g forralt vízben feloldottam 50g citromsavat, kihűlt és egy egy régi/üres öblítős flakonba tettem, amiből könnyen önteni tudom.

                    Pár hónap múlva újra írok, de én már akkor örülök, hogyha csak mondjuk minden 10. használat után kell a foszfátmentest használni.

                    Ja és még egy infó: nem keverem előre össze a porokat, mert állítólag a páratartalomtól is össze tud állni. Simán két külön vödörben vannak és onnan teszem bele a teáskanállal.

                    ma használtam először a mosogatógépemet, de ezt a receptet elmentem, mert ki fogom próbálni.
                    köszönöm!
                    Kata,Tibi, no meg Zsombor az áprilisi legény, Emma a márciusi honleány.

                    Comment


                      Azóta is szuperül müködik
                      Enikő egy férjjel és négy törpével
                      ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                      Vega hét menü
                      Kihívás (okt.1-14)

                      Comment


                        Nalunk is hozott a Jézuska gépet 😉 most tesztelés alatt. Electrolux. Engem az érdekel kinek melyik tabletta,por...stb vált be? Biztosvolt mar rola szó csak nincs idom most Ennyire visszaolvasni. Vettünk Müller sajatmarkat elotte volt tesztcsomag finish az jobbnak tűnt...
                        Gergő 2008.09.21és a vegyespáros:Ádám és Eszter 2012.03.26

                        Comment


                          én sokáig dmest használtam illetve lidl sajátmárkásat. De nekem végül a gép csak folyékonnyal mosott szépen, így átálltam arra.
                          Malacka

                          Comment


                            Koszi,folyékony melyik?
                            Gergő 2008.09.21és a vegyespáros:Ádám és Eszter 2012.03.26

                            Comment


                              somat
                              Malacka

                              Comment


                                Jar tabletta a legjobb. Tobbitol nekem kicsit budos marad. Ez jo illatu. Lidl-os van most karcolja a poharat.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X