Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok!

    Nekem a Jézuska hozott új barátot, Mr. Siemens nemtudomfejbőlatípuszámot és fél napig csak simogattam (ráadásul anyuéknál voltunk a kicsikkel, és azt tudtam, hogy jön az asztalos beszerelni az új sütőt és főzőlapot végre, szóval teljes meglepi volt, mikor hazaértünk, és plusz egy gép figyelt a konyhában )
    DM-es tabitával etetem, még egy dobozzal van, meg 2 doboznyi DM natur, és elvileg lágy vizünk van, úgyhogy most nincs benne só (van vízlágyítónk, különben fél évenként cserélhetnék a teljes szerelvényparkot, 40 dH-s a víz kb, és ez komoly! ez egy ilyen környék), de elő kéne bányászni a vízkeménységmérő pakkot egy pontos mérésre...

    Egyelőre nem pöttyöz, gyönyörűen mosogat, és nem tudom, mennyi időnek kell eltelnie, míg nem csodaként élem meg, hogy bepakolok, és csillogó-villogó edényeket-miegyebet veszek ki belőle
    Maczy, meg a bocsok: Bori (07.01.29.), a kisasszony , Zsombor (09.02.27.), az égedelem , Janka (11.09.21.), a ráérős maratonista októberben elérjük az optimumot, és mindehez a körítés

    Comment


      .....
      Utoljára szerkesztette Aja; 2011.11.01., 19:04.

      Comment


        Sziasztok!
        Van vkinek ariston 116 a, teljesen beépíthető mosogatója? karira kaptam és eddig calgonit AIO-t használtunk, de szeretném vmi öko-ra cserélni. eddig nem is lenne baj, de azt sem tudom mit kell tenni bele és azt is hova?
        Szóval ha vki tud segíteni,megköszönném, ha útba igazítana!
        Kriszti

        Comment


          a pöttyözös lehet gondolom több dologtól. sok mindennel lehet variálni.
          vízkeménységet jól beállítani, a vízművek honlapján szokott asszem táblázat lenni, h melyik kerületben milyen...
          az öblítőszernél is vannak fokozatok, lejjebb kell lehet venni, vagy ecet.
          a szárítás rész is fontos, h mikor nyitod ki az ajtót, nincsenek pontos megfigyeléseim, de tudom, h ha nem nyitom ki sokáig akkor más mintha rögtön kinyitnám.
          lehet a tablettától is, egyszer próbáld ki mással.
          só rendesen fel van töltve?
          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

          Comment


            tipetupa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Viki, a miénk is pöttyöz, de csak a műanyag edényeket. Megoldás rá, ha a szárítás végén kiveszem, és ezeket áttörlöm, mert a műanyagokat szárítja legnehezebben, a tárolódobozokat. Nekünk AEG van. Elég régóta megvan már, és mivel szeretem próbálgatni a mosogatószereket, meg Anyuval mindig cserélgetni szoktuk a tablettákat, így dupla annyit próbálok ki, szóval már egy csomó félét próbáltam. Anyunak - neki Bosch van - és nekünk is szinte a legeslegjobb a Te@co-ban kapható Poppy nevű tabletta, ami olcsó, és ettől a legkevésbé pöttyösek az edények. Egy próbát megér, tényleg nem drága.
            Nálam mindent pöttyöz.
            Tényleg kipróbálok majd másik mosogatószert. Úgyis éppen kifogyóban van.
            http://www.szamoca.eoldal.hu

            http://www.macoka.eoldal.hu

            Comment


              Időközben kaptam segítséget priviben (köszi Verocs!) így már nem aktuális a kérdésem.
              További jó fórumozást mindenkinek!
              Kriszti

              Comment


                Végigolvastam, és mint új lány, kérdeznék is rögtön. Az ecetes öblítés pont tegnap került szóba nálunk a párommal, de nem mertünk belevágni, örülök, hogy előkerült itt is a téma. Hány %-os ecetet használtok?
                Vegyész, amit mondott anno a mosógépszerelőnk, hogy az ecet megeszi a gumitömítéseket, az butaság?
                Egyébként nem tud valaki környezetbarát port-tablettát, akármit? A mosószódát ajánlották, kipróbáltam, de egy undi réteg lett az edényeken, két tablettás mosás szedte le róluk.

                Comment


                  ana eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Végigolvastam, és mint új lány, kérdeznék is rögtön. Az ecetes öblítés pont tegnap került szóba nálunk a párommal, de nem mertünk belevágni, örülök, hogy előkerült itt is a téma. Hány %-os ecetet használtok?
                  Vegyész, amit mondott anno a mosógépszerelőnk, hogy az ecet megeszi a gumitömítéseket, az butaság?
                  Egyébként nem tud valaki környezetbarát port-tablettát, akármit? A mosószódát ajánlották, kipróbáltam, de egy undi réteg lett az edényeken, két tablettás mosás szedte le róluk.
                  Abban a töménységben és ideig amíg hat nem okoz kárt. És nem egyforma a Simmering meg a gumitömítés se mert van szilkongumi is amit egyáltalán nem károsíthat Csak a kimondottan selejtes rossz keverésű gumi az ami károsodhat de az a mechanikai igénybevételt se bírja. Előbb megy tönkre a mechanikus igénybevételtől mint a gyenge savtól. A szóda nem való a mosogatógépbe a tableták direkt ehhez a technológiához lettek kifejlesztve.
                  Utoljára szerkesztette Vegyész; 2010.01.19., 18:03.
                  Nomen est omen.

                  Comment


                    Vegyész eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A szóda nem való a mosógépbe a tableták direkt ehhez a technológiához lettek kifejlesztve.
                    A szóda mellé volt egy lap, azon állt. Én balga meg benyaltam

                    Comment


                      ana eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A szóda mellé volt egy lap, azon állt. Én balga meg benyaltam
                      Elírtam! Mosogatógépbe nem való a szóda!
                      Nomen est omen.

                      Comment


                        Ana, környezetbarát por ill tabletta (bár a hiperek a tablettát árusítják, de van por változata is, bioboltban kell érdeklődni): Almawin, Ecover.
                        A DMnek is van egy zöld dobozos sajátmárkás Nature nevű tablettája, az is környezetbarát és még az ára is kedvező. Ezeket ajánlom.
                        Vegyész, köszi az ecetes öblítéses szakmai meglátásokat, én csak a magam laikus tapasztalatát tudom, lassan három éves a gépünk, eceten kívül mást nem látott még az öblítőrekesze, és semmi gondom vele.

                        Eszter
                        B1 (2004) és B2 (2007)


                        Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                        Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                        Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                        Comment


                          Vegyész, az én lapomon mosOGATógépbe adagolást írt! Ezért akadtam ki, hogy néztek ki az edényeim
                          Ikra, olyan Nature mintha lett volna nekem is már. Az Almawin emlékeim szerint nem a mi pénztárcánknak való. Ecetből hány %-osat használtok? A 20 ugye nagyon durva? (Mondjuk én a mosógépbe is 20ast teszek öblíteni)

                          Comment


                            Almawin sajnos valóban drágább, bár por alakban szerintem sokkal jobban adagolható és takarékosabb, mivel tovább elég (viszont viszonylag kevés helyen kapható). Ecetből a 15%osat használom, mert az van itthon mindig, de a 20%os sem hinném hogy durva lenne.

                            Eszter
                            B1 (2004) és B2 (2007)


                            Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                            Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                            Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                            Comment


                              Sziasztok,
                              nekünk nagyon jó szolgálatot tesz Sári, ez a mosogatógépünk neve. A topikban nagyon sok hasznos dolgot találtam, köszönöm ezúton is. Ma már én is ecetet használok öblítéshez.
                              Az Almawin nevű terméket hol lehet beszerezni? Szeretném én is kipróbálni, de eddig még sehol nem találkoztam vele.
                              Bence 08/07/23, Gergő 10/08/10 és egy újabb pocaklakó (11/10/04?)

                              Comment


                                Tök jó, hogy másnál is van a háztartásigépnek neve Mi Dömének hívjuk, én is imádom, sőt a fiam is. Mondhatnám, nálunk a gyerek mosogat: ki- bepakolja, rendezi, beállítja, figyelemmel kíséri mennyi idő van még hátra a programból.
                                Almawin termékeket neten tudsz rendelni több bioáruházban is és láttam már hipermarketben is + azt hiszem a dm- ben is láttam szórólapjukat mostanában.
                                Sziszka , aki mindig időzavarban van és a család: Levente (2004), Gabi apa + a lányok (két labrador keverék eb)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X