Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    szerintem jó ha van fagyasztva és jó ha van befőtt is
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    Comment


      ikra: szalicil: sejtettem, hogy nem a legjobb, de a másikat nem tudtam, valami kell bele, mert felforr. A fahéj szegfűszeges cucc is remek lehet, és Anyud mivel tartósítja? Szerintem hozhatod a receptet, meggyet már nem hajlandó senki szedni, marad a madaraknak, de egy kis adagot megpróbálok.
      ikra: most olvastam vissza, látom írtál tartósítás ügyben megyek belemélyedek
      Utoljára szerkesztette belin; 2009.06.03., 21:43.
      Judit 3 fiú (9,6,2) anyukája.BelinBolt-egyedi táskák, hátizsákok,hordozóstáskák,dekorációsdolgok.Galéria.BelinBolt/Facebook

      Comment


        na ja, ha nem forralod meg, megforr, igazad van. szerintem Anyukám a ribizliszörpbe (amit így, hidegen tesz el) Na-benzoátot tesz, ha jól rémlik. Egyébként vajon ha megforraljuk, sok veszendőbe megy az anyagokból? Csak hangosan gondolkodom, még nem csináltam bodzán kívül más szörpöt...

        Megpróbálom megszerezni a receptet. Egyébként a másik sláger a magozva fagyasztás, abból tényleg bármi készíthető aztán (leves, rétes, süti...)

        Eszter
        B1 (2004) és B2 (2007)


        Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
        Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
        Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

        Comment


          Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

          a gyümiket meg kicsit kilapogatod gondolom ha magasnak tartod, de nem hinném, h szilvát, czeresznyét szeletelni kéne
          Felezni, vagy negyedelni kell, nem karikára vágni
          Lackó ,Ilus és Benedek mamija

          Comment


            Ikra!Amúgy én nem vettem észre többletfogyasztást, elég keveset fogyaszt!
            Lackó ,Ilus és Benedek mamija

            Comment


              belin! Miért kell bele víz?
              Én ma délelőtt egy vödör meggyet kimagoztam, kézzel összenyomkorásztam, raktam rá egy kg cukrot. Estére felforralom, holnap reggel átszűröm, és üvegekbe rakom a szörpöt, fagyasztom. A maradékból dzsemet főzök.

              A másik vödör meggy itt várakozik, a legszebb szemeket forrázom, aztán az aszalóba magostól. Ha már kicsit szikkad, akkor kimagozom, és vissza rakom.

              Ami még marad a vödörből, az megy a fagyasztóba.
              Magdi
              Barnabás 2007.10.31.

              Comment


                Víz? nem tudom, így írja a recept. Te felforralod? fagyasztod? az is okos ötlet!
                Judit 3 fiú (9,6,2) anyukája.BelinBolt-egyedi táskák, hátizsákok,hordozóstáskák,dekorációsdolgok.Galéria.BelinBolt/Facebook

                Comment


                  Á, csak olyan fura volt elsőre, mert szörpnél a cél, hogy sűrűbb legyen, és később higítsuk. De biztos jó így.
                  Forralásra azért gondoltam, hogy ez sűríti. De nem recept, csak az én kósza ötletem.És mivel van egy nagy hűtőládánk, ezzel ki tudom a tartósítót zárni.
                  Hauser aszalóm van. Ledöbbentem, mert elég sok meggy fér bele. Kevesebbre számítottam. Csak én éjszakára nem merem bekapcsolva hagyni...
                  Magdi
                  Barnabás 2007.10.31.

                  Comment


                    Barnim!

                    Majd beszámolnál az eredményről? A csajok imádják a szörpöt, nagyon kellene eltennem.

                    Esetleg eperlekvár receptet valaki tud? Egyszerűt, gyorsat...többb kívánsárom nincs
                    Emmi, két tündéri ördög-nagylány anyájaés egy igazi királylányé
                    Mailem: emmaszilvia84@gmail.com
                    Számom: 06-70-398-83-36

                    Comment


                      eperlekvár

                      Eperke megmos,( ha nincs sok időd, akkor félbevághatod, vagy botmixerrel megtörheted)rétegesen cukorral leszórod, állni hagyod egy órácskát. Kevéske citromsavval felfőzni míg zselésedik. Üvegekbe, fejreállítani 5-10 percig aztán mehet a száraz dunsztba.
                      Én így csináltam, arányokat nem tudok mondani, érzésre szórtam.
                      Nekem nagyon finom lett.
                      HettiAncsa-3 húga és serpája

                      Comment


                        Magdi, ez az előaszalás jó ötlet, én is épp gondolkodtam, hogy lecsöpögés ellen mivel védekezzek. A ventillátor fölötti rácsot ui nem lehet kivenni, bepotyog oda mindenféle, és ha a lé be is csöpög, azt nem lehet majd kitakarítani. Valami papírra gondoltam, de akkor meg nem jön át a levegő

                        Eszter
                        B1 (2004) és B2 (2007)


                        Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                        Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                        Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                        Comment


                          Még nincs teljes végeredményem, de leírom a tapasztalataimat, hátha segít valakinek.
                          Az én meggyem nagyon korai, és elég leves, gondolom, ha más a fajta, akkor azért az én tapasztalataim nem biztos, hogy arra is ráhúzható.
                          Aszalás előtt nem magoztam, hanem az átválogatott megmosott meggyet egy pillanatra nagyon forró vízbe öntöttem. Utána beleraktam a nem kimagozott meggyett az aszalóba. Pár órát aszaltam, aztán éjszakára kikapcsoltam. Most reggel fejtettem, és visszarakosgattam a tálcákra, és újra indítottam.
                          Sokkal könnyebb volt a kicsit megszikkadt meggyet magozni, és egyáltalán nem csöpögött, se előtte, se most magozás után sem. Aztán ami még fontos, ha előre kimagozom, és úgy dobom a forró vízbe, akkor mi lett volna belőle? És ahogy olvasom, a meggy forrázása hasznos lehet, talán nem lesz nagyon kemény a héja?!

                          Szörpöt még nem forraltam, nem szűrtem át, mert tegnap este nem volt rá időm, de sztem az is jó lesz. Még azon agyalok, hogy szűrés előtt forraljam, vagy szűrés után. Ha szűrés előtt forralom, akkor talán több rostos rész maradna a szörpibe. Ha szűrés után forralnám, akkor meg talán a forralással lehetne sűríteni, és több lekvárnak való maradna...
                          Magdi
                          Barnabás 2007.10.31.

                          Comment


                            meggy eltevése - abszolut nem bébifrendli módon: sok rumot a befőttbe!
                            Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                            HipnoSzülés a tévében

                            Comment


                              Anyukámmal évekkel ezelőtt csakígy - rummal raktuk el a meggyet. Finom volt.
                              Magdi
                              Barnabás 2007.10.31.

                              Comment


                                Ylang!

                                Nagyon köszönöm, remélem ma sikerül epret szednem, és akkor kipróbálom

                                Egyszerű szörp recepteket szeretnék még kérni Tőletek!

                                Köszönöm
                                Emmi, két tündéri ördög-nagylány anyájaés egy igazi királylányé
                                Mailem: emmaszilvia84@gmail.com
                                Számom: 06-70-398-83-36

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X