Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #61
    Jövök a kérdésemmel, kérlek aki ért hozzá válaszolja meg, és ha lehet ne vigyorogjatok!!! A bodzás és ebben a topikban is többen használjátok a citromsavat. Én eddig úgy tudtam, hogy a legkárosabb adalékanyag, és legjobban rákkeltő is (E 330), de most akkor , hogy van, én elkerültem messziről, de lehet , hogy ez is valami elllenkampány mint sokminden más? Segítsetek!
    Lackó ,Ilus és Benedek mamija

    Comment


      #62
      Katyica!

      wikipedián ezt olvasom:

      "Élelmiszerekben elsősorban antioxidánsként (bár önállóan nincs ilyen hatása, elősegíti a többi antioxidáns hatását), savanyúságot-szabályozó anyagként, valamint ízesítőszerként alkalmazzák E330 néven. Gyümölcsételek esetén késlelteti a gyümölcsök oxigén hatására történő elszíneződését. Napi maximum beviteli mennyisége nincs korlátozva.[1]

      A hiedelemmel ellentétben semmiféle rákkeltő hatása sincs. A szervezetben természetes úton előfordul, ráadásul a DNS-hez közel, nagy koncentrációban található, így ha rákkeltő hatása lenne, szinte az összes sejtünk ráksejtté alakulna. Mi több, ez az egyik legveszélytelenebb élelmiszeripari adalékanyag. Egyszerre akár 100 gramm is elfogyasztható belőle, bár az íze ilyen mennyiségben nem túl kellemes. A félreértés valószínűleg onnan ered, hogy fő eleme a citromsav-ciklusnak, amit más néven Krebs-ciklusnak (Hans Adolf Krebs fedezte fel az 1930-as években) is szoktak nevezni. Szerencsétlen módon a rák neve németül krebs, vagyis egy téves fordítás során Szentgyörgyi-Krebs-ciklus = rák-ciklus. Ebből következtetve a fordító (hibásan) igen rákkeltő hatást tulajdonított a citromsavnak."

      Veszélyes max. az lehet(ne), ha nem tiszta, ha gyártás során belekerül más dolog. Szerintem.
      Orsi, Anna (2011) Marci (2013) Zsófi (2014) és Bori (2017) anyukája
      ...batyut kötött a hátára, csuhajja...

      Comment


        #63
        Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Virgie nem pont ezt kérdezted, de hátha ötlet. zöldbabot anyósomecetes sós vízbe szokott... meg tököt is.
        Ez izgalmasan hangzik, kipróbálnám! Pontosan mennyi ecet mennyi vízbe? Megkérdeznéd?
        Orsi, Anna (2011) Marci (2013) Zsófi (2014) és Bori (2017) anyukája
        ...batyut kötött a hátára, csuhajja...

        Comment


          #64
          el nem tudom képzelni h a citromsav rákkeltő lenne...
          irtó sok gyümölcsben (is) természetesen benne van...
          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

          Comment


            #65
            Vinor, ha Flóri nem lóg a nyakamon, megkeresem neked, mert erről is találtam receptet
            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

            Comment


              #66
              Katyica, tudomásom szerint a biotermékekben is engedélyezett a citromsav (E330), de ennek azért pontosan utána fogok nézni.

              Eszter
              B1 (2004) és B2 (2007)


              Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
              Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
              Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

              Comment


                #67
                citromsav: én csak annyit tudok, h a gyerkőcömet kiütötte, azóta nem merek adni olyant, amiben ez van.

                Comment


                  #68
                  Itt nem az okozhat gondot, hogy természetes vagy mesterséges citromsav?
                  Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                  Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                  Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                  írj a gmailemre az is cyanus

                  Comment


                    #69
                    katyica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Jövök a kérdésemmel, kérlek aki ért hozzá válaszolja meg, és ha lehet ne vigyorogjatok!!! A bodzás és ebben a topikban is többen használjátok a citromsavat. Én eddig úgy tudtam, hogy a legkárosabb adalékanyag, és legjobban rákkeltő is (E 330), de most akkor , hogy van, én elkerültem messziről, de lehet , hogy ez is valami elllenkampány mint sokminden más? Segítsetek!
                    Pontosan ezt akartam kérdezni!!
                    három a kislány

                    Comment


                      #70
                      Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Itt nem az okozhat gondot, hogy természetes vagy mesterséges citromsav?
                      nálunk egyértelműen a mesterségessel van a gond

                      Comment


                        #71
                        Melyik a mesterséges, mert józan paraszti ésszel gondolkodva a citromban lévő sav természetes, de a boltban található zacskós citromsav az mesterséges nem?
                        Lackó ,Ilus és Benedek mamija

                        Comment


                          #72
                          http://www.vitanaturalis.com/e.shtml
                          Anno ezt olvasva, rémültem meg, sokat lehetett olvasni róla a román sajtóban, és ennek hatására iktattuk ki a citrom savat!
                          Lackó ,Ilus és Benedek mamija

                          Comment


                            #73
                            a c vitaminról is állították már, h rákkeltő...
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              #74
                              Hát, én sem szeretek citromsavat használni, inkább maradok a citromnál
                              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                              írj a gmailemre az is cyanus

                              Comment


                                #75
                                Ez szerintem pont olyan, mint, hogy inkább veszek biológiai erjesztésű ecetet, mint mást, pedig az ecetsav elvileg ecetsav nem?
                                hát ugyanígy citromsav a citromsav
                                nem gondolom, hogy rákkeltő lenne, de ha tudom igazival pótolni, miért ne?
                                (van itthon por is, azzal vízkőtlentem a vítzforralót, mert nem lesz ecetszag a lakásban)
                                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                                írj a gmailemre az is cyanus

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X