Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ... és sokkal lassabb is héjastul passzírozni
    én héjjal csinálom is áttolom előtte a turmixon a java részét megcsinálja
    gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

    Comment


      én nem hámozok
      Malacka

      Comment


        Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        na most nem értem, ha lehúzzátok külön a paradicsom héját akkor minek passzírozni is? vagy az egyik vagy a másik felesleges, nem?
        szóval nálunk van a nagyon egynemű paradicsompép, amiből pl. ketchupot is főzök, abban se mag se héj.

        a sima mezei paradicsomszósz pl. bolognaihoz és társaihoz az vagy héjtalanított és akkor turmixolom csak, vagy nem héjtalanítom és akkor passzírozom, de előtte is turmixolom, mert úgy egyszerűbb.

        de évről évre változik a technika.

        ahogy nézem a kenwoodhoz már nem forgalmazzák a passzírozófeltétet, így idén is sakkozhatok azzal, hogy mi lesz az épp aktuális technika a szósszal.
        gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

        Comment


          Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          meg tudod, csak sokáig tart, a lényeg, hogy mindig csak egy picivel kevesebb cukrot tegyél az ételébe. Meg fogja szokni
          13 éve csinálom, még remélem sokáig kell csiszolnunk egymást
          Babett és a fiúk- Laci, Zétény 09/07 és Dávid 13/06

          Comment


            MÁLNA http://mamami.hu/forum/showthread.ph...71#post3735971
            Malacka

            Comment


              szóval ki hogy csinál málnaszörpöt?

              és kinek van jó uborka receptje vizes uborkára? Ikra Eszterét láttam, de elszámoltam a kaprot, gáz ha kevés kapor van aaltta?
              Malacka

              Comment


                Timi tök mindegy mennyi a kapor sőt más fűszerekkel is próbálkozhatsz
                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                Comment


                  Most raktam el felkockázott vízben főtt karalábét. Kíváncsi vagyok milyen lesz. Mondjuk csal 3 kis bébiételes üveggel.
                  Csybe

                  Comment


                    Update: a 3 nem vákuumosbol par nap utan 2 becuppant.
                    Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                    Comment


                      Sziasztok!
                      Nálunk sorra gyűlnek az üvegek és már nem tudom hova rakni őket. Épp nem kellenek, de nem tudom már hova tegyem őket. Szóval ha kellene bárkinek, szívesen adnám... Óbudán lennének helyileg.
                      kb. 50-60 db magas meggybefőttes üveg (700 ml)
                      10-15 db magas ivóleves üveg
                      sok kicsi, közepes még hozzá
                      Üdv
                      Judit, T (2013), L (2016), R (2019)

                      Comment


                        Micimalacka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        szóval ki hogy csinál málnaszörpöt?

                        és kinek van jó uborka receptje vizes uborkára? Ikra Eszterét láttam, de elszámoltam a kaprot, gáz ha kevés kapor van aaltta?
                        szerintem sem kardinális a fűszerezés, bátran kísérletezz mással, többel, kevesebbel. az eljárás a lényeg.

                        Eszter
                        B1 (2004) és B2 (2007)


                        Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                        Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                        Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                        Comment


                          arra van valakinek ötlete, hogy a meggy-cseresznye magokról hogyan szedjem le könnyedén a rajtamaradt húst? Van pár olyan fánk, aminek "magvaváló". A magokat meg évek óta gyűjtöm.
                          Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
                          https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
                          Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

                          Comment


                            kabocakati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            arra van valakinek ötlete, hogy a meggy-cseresznye magokról hogyan szedjem le könnyedén a rajtamaradt húst? Van pár olyan fánk, aminek "magvaváló". A magokat meg évek óta gyűjtöm.
                            sós vízben áztatás majd főzés és dörzsölgetés.
                            Nagyon szépen tisztára lehet mosni.

                            de frissen sokkal könnyebb, mint akkor, ha már rászárad
                            gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                            Comment


                              ikra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              szerintem sem kardinális a fűszerezés, bátran kísérletezz mással, többel, kevesebbel. az eljárás a lényeg.
                              Koszi, van kapor aa kertben, csak nem annyi, de akkor nem aggodok
                              Malacka

                              Comment


                                kabocakati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                arra van valakinek ötlete, hogy a meggy-cseresznye magokról hogyan szedjem le könnyedén a rajtamaradt húst? Van pár olyan fánk, aminek "magvaváló". A magokat meg évek óta gyűjtöm.
                                Aztasd be jo sos vizbe, csak batran, fozd ki ugy egy orat, dorzsolgesd meg es szarotsd ki, ne peneszedjen ossze
                                Malacka

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X