Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Batyuklán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A gyümölcsöt is megeszik édesítes nélkül, ez tulkepp ugyanaz.
    fura, mert megeszik a gyümölcsöt magában
    de a lekvár az valahogy más, férjem kiszaladna a világból, ha nem lenne édes
    anno a mamája még az ubi salátát is mézédesre készítette...ezt hozta otthonról, nem tudom megváltoztatni, bár már sokat finomult
    Babett és a fiúk- Laci, Zétény 09/07 és Dávid 13/06

    Comment


      azért én is csinálok natúr meggyet és natur barackot, azt valahogy csípik
      lehet, hogy idén bepróbálkozok a natur lekvárral is, legfeljebb tovább tart majd
      Babett és a fiúk- Laci, Zétény 09/07 és Dávid 13/06

      Comment


        Batyuklán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        lehet hogy idén is magos lesz a paradicsomszósz meg a lé? Végülis abban van a vitamin, ugye
        És te különben sem magozol, mint tudjuk.

        Comment


          Batyuklán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A gyümölcsöt is megeszik édesítes nélkül, ez tulkepp ugyanaz.
          boba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          fura, mert megeszik a gyümölcsöt magában
          de a lekvár az valahogy más, férjem kiszaladna a világból, ha nem lenne édes
          anno a mamája még az ubi salátát is mézédesre készítette...ezt hozta otthonról, nem tudom megváltoztatni, bár már sokat finomult
          Nekem valahogy nem ugyanaz. Gondolkodom rajta, mi a különbség. Valami koncepcióbeli lesz, de még nem tudom, pontosan, mi. Meg lehet, hogy nem is szórakoztatom vele itt az Úri Közönséget.

          Comment


            Ha nem kaptak sosem tömény, cukros lekvárt, nem is tudják, mit "kéne" szeretniük! ;-)

            Tegnap ment a fagyóba majd egy kg málna. Anyósnál szedtem, de iparkodnom kellett, hogy gyorsabban szedjem, mint ahogy Ida ette.
            Osztatlan sikert aratnak az osztogatott tavaly lekvárjaim a családban. Nálam még mindig bőven van. (Egy-két 13-as is)
            Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
            https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
            Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

            Comment


              vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              én szűrőn passzíroztam merőkanállal?
              kicsinálta-e a csuklómat?
              én is így, de nem csinálta ki a csuklómat, csak hosszú mármnt az egész folyamat: leforrázni egy adag paradicsomot, lehúzni a héját, bele a nagy lábosba. Kövi adag paradicsom forrázása, héjlehúzása... és így tovább, aztán mikor teli a nagy lábos, felfözöm, hogy jó puha legen a pari és egy másik lábosba szürön keresztül elnyomtam, viszont merökanál hátoldalával (felgömb) gyorsabb van egy müanyag merökanalam azzal jól ment.
              Hena
              Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
              ClauWi hordozási tanácsadó

              Comment


                boba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                fura, mert megeszik a gyümölcsöt magában
                de a lekvár az valahogy más, férjem kiszaladna a világból, ha nem lenne édes
                anno a mamája még az ubi salátát is mézédesre készítette...ezt hozta otthonról, nem tudom megváltoztatni, bár már sokat finomult
                meg tudod, csak sokáig tart, a lényeg, hogy mindig csak egy picivel kevesebb cukrot tegyél az ételébe. Meg fogja szokni
                Csybe

                Comment


                  paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  én is így, de nem csinálta ki a csuklómat, csak hosszú mármnt az egész folyamat: leforrázni egy adag paradicsomot, lehúzni a héját, bele a nagy lábosba. Kövi adag paradicsom forrázása, héjlehúzása... és így tovább, aztán mikor teli a nagy lábos, felfözöm, hogy jó puha legen a pari és egy másik lábosba szürön keresztül elnyomtam, viszont merökanál hátoldalával (felgömb) gyorsabb van egy müanyag merökanalam azzal jól ment.
                  pont így
                  annyi, hogy a vízbe be, vízből ki fázist Máté csinálta
                  gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                  Comment


                    de lehet évenként is csökkenteni a cukoradagot...
                    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                    Comment


                      na most nem értem, ha lehúzzátok külön a paradicsom héját akkor minek passzírozni is? vagy az egyik vagy a másik felesleges, nem?
                      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                      Comment


                        vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        pont így
                        annyi, hogy a vízbe be, vízből ki fázist Máté csinálta
                        Ezért szül az ember, nem?

                        Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        na most nem értem, ha lehúzzátok külön a paradicsom héját akkor minek passzírozni is? vagy az egyik vagy a másik felesleges, nem?
                        A magok miatt talán.

                        Comment


                          Anais eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ezért szül az ember, nem?



                          A magok miatt talán.
                          értem én de ha passzírozom akkor meg minek a héjat külön lehúzni?

                          ha főzök be idén paradicsomot, akkor asszem megpróbálom ezt a héjlehúzóst és nem fogok a végén passzírozni, talán gyorsabb lesz
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            értem én de ha passzírozom akkor meg minek a héjat külön lehúzni?

                            ha főzök be idén paradicsomot, akkor asszem megpróbálom ezt a héjlehúzóst és nem fogok a végén passzírozni, talán gyorsabb lesz
                            Mert ha rajta a héja, akkor ezzel a paszírozós módszerrel folyton eldugul a szűrő
                            Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                            Comment


                              ... és sokkal lassabb is héjastul passzírozni
                              Hena
                              Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                              ClauWi hordozási tanácsadó

                              Comment


                                nem tudom nekem annyira nem tűnt fel, mert kézi hajtánnyal csináltam de én nagyobb lukun, mert a magok egy részét átengedtem.
                                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X