Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Gyere a WAPF topikba, ott megerjesztünk mindent ami a kezünk közé kerül
    Gy és 50 kiló gyerek

    Comment


      Még a friss zöldség-gyümölcs finisben vettem szilvát, meg még uborkát.

      Fkrisztának örök hála a szódabikarbónás savtalanítás ötletéért. A szilva jó savanyú volt , de kapott egy kis sz.bikarbónát, meg egy pici cukrot , és így finom lesz. Kéne nekem egy jó szilva-forrás.

      2 kiló uborka volt (későn jutottunk ki ), csemege lesz belőle, ami pedig nem fér be az üvegekbe, megy egy kicsibe, aztán megpróbálom megsavanyítani sós vízben .

      Comment


        jaja sztem már nem érik be rendesen a szilva. amúgy ha nem plöttyedt akkor esetleg ha pár napot hagyod a lakásban, akkor talán picit utóérik.

        nálunk a piacon nagyon jó volt a szilvakínálat idén. több fajta és vagy 1 hónapon keresztül folyamatosan.
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          Nemá! Pont azt hittem, hogy most, hogy eddig érett és érett, olyan édes lesz, hogy a fülemen jön ki a cukor.

          Biztos nálunk is volt jó szilva, csak ez az augusztus + szeptember eleje nekem olyan össze-vissza volt, nem mertem belevágni nagyobb folyamatokba.

          Comment


            Hát a szilvát én is jól megszívtam, alig volt, az is szr, befőttet szerettem volna, de nem lett. Majd eszi a gyerek anyám cukrosát, azt úgy is jobban szereti

            Jöttem referálni: a csontleves konzerv kontrollcsoport, amit csak szárazdunsztoltam, az megbuggyant, a másik viszont még mindig jó. Egy kicsit mintha meghalványult volna az íze, de nem romlott, és végülis nem örökké akartam tartogatni.

            Ja, és örüljetek velem, lesz helyem pakolni (Mi ugye 40 négyzetméteren lakunk 4en, ami annyira nem tágas, ráadásul nyáron új konyhabútort raktunk be (végre) viszont a polcok egy része még mindig nincs fenn. Eredmény, a lakásba már csak oldalazva lehetett bejönni, mert halmokban álltak a cuccok mindenhol. De most, felszabadult a szomszéd épületben egy mosókonyha, gyorsan lecsaptunk rá és kibéreltük, ma pedig már a pocok egy részét is összeraktuk. Holnap befejezzük és már cuccolhatom is a befőtteket, (meg a több doboz szárazárut, mert ugye pocok vagyok, pánikrohamom van, ha már csak 3 csomag tészta, vagy lencse van itthon) meg a gyerekruhákat ) Úgyhogy öröm-bódottá, megyek is uborkát erjeszteni
            Gy és 50 kiló gyerek

            Comment


              Gyöngyvér, jövőre kibéreltek egy hangárt egy elhagyott repülőtéren!

              3 kiló szilvából 3,5 kicsi üveg lekvár lett. Jó tömény! Ha jövő héten lesz még, akkor veszek még, mert mindent összevetve fini.

              Comment


                Én tegnap tettem el még uborkát, meg apró hagymákat savanyítva. És még mindig vannak pici uborkák a növényeken. Kb. 1-2 üveggel rakok el egyszerre, ahogy érik. Talán azért lesz egy kevéske a kamrában...
                Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
                https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
                Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

                Comment


                  Hogy jártam tegnap! Este 10 óra lett, mire föltettem az uborkákat dunsztolódni. Pár perc múlva csörömpölést hallok a lábosból, hát az egyik üveg alja levált. Volt alattuk tetrapelus, négybe hajtva, a víz meg még csak langyos volt, úgyhogy nem tudom, mi baja volt. Szerencsére volt még felöntőlé, úgyhogy átpakoltam az uborkákat egy üres üvegbe, és betettem a többihez.

                  Nagyon érdekesen néz ki a barna (kókusz) cukorral készített csemegeuborka!

                  Comment


                    babos zakuszka kesz
                    babot 4vizben foztem remelem hasznal vmit.... jah mer anyam osztja az eszt 3napjs h mig szoptatok nem szabad... gyerek meg visitot h deeee csinaljak... jaj....
                    finom
                    Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

                    Comment


                      mit nem szabad szoptatás alatt?
                      Malacka

                      Comment


                        szarazbabot enni
                        Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

                        Comment


                          nem is szárazon eszed, nem?
                          Malacka

                          Comment


                            Micimalacka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            nem is szárazon eszed, nem?
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment



                              nem is ertem hogy jutott ezsebe hisz eszem mindent valogatas nelkul es semmi baja a gyereknek...
                              Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

                              Comment


                                Én egy hónapot vártam. Nyáron volt olyan hét, hogy egy héten 4x volt bab....
                                off vége.
                                Raktam el még 5 üveg kishagymát savanyítva és 2 üveg friss termésű uborkát.
                                Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
                                https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
                                Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X