Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Képzeljétek, tegnap 13 Erős Pistás üveg csipkelekvár készült el nálunk .
    Jóóó sűrűn folyó lett, szinte megáll benne a kanál.
    A masszát még egyszer beáztattam vízzel, ma este szörpöt főzök belőle

    Ditta, nekem Ausztriából hozta ismerős, itthon nem találtam én sem pektint magában.

    Eszter
    B1 (2004) és B2 (2007)


    Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
    Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
    Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

    Comment


      Gyógyszertárban lehet pektint kapni, de iszonyú drága.
      Milán (2009.06.06.) majomparádé és minden lében kanál 5 éves

      Comment


        Kaptam 2 kilónyi salátacukkinit. Hogy rakjam el, hogy ha jan-febr-ban szeretnék belőle Vítának elsőpépeskaját varázsolni? Reszelve-fagyasztva?

        Comment


          Megpárolod és leturmixolod. Alíznak anno nem raktál el így kaját? Vagy csak az én mélyhütöm volt tele színes zöldségpürékkel?
          Hena
          Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
          ClauWi hordozási tanácsadó

          Comment


            paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Megpárolod és leturmixolod. Alíznak anno nem raktál el így kaját? Vagy csak az én mélyhütöm volt tele színes zöldségpürékkel?
            Ja már most készre? Nem jobb, ha frissen felolvasztva készítem el? Mármint íz-ileg és vitamin-szempontból.
            Aliznak céklás, sütőtökös, krumplis, sárgarépás, almás, banános dolgokat raktam el, de utálta mindet csak a bolti üvegeset nem
            Most okosabb leszek és nem az édes almás-őszibarackos cuccokkal kezdem a hozzátápit, hanem zöldségpürékkel

            Mit érdemes még most eltenni neki télire? Te mit raksz el Nalaninak?

            Comment


              Livi az én tapasztalatom azt mutatja, hogy jobb készen eltenni (kivéve a spenótot, mert az nem szabad újramelegíteni). Az elsö idökben (nálam konkretan az elsö 8 hétben) a fözöcskézés abból áll, hogy mepárolt, mixelt zöldség összekeverve párolt, mixelt krumplival/ rizzsel. Ehhez nem kell sokat bíbelödni. Nagy adag zöldséget megpároltam, aztána fözölével turmixoltam jégkockatartókban lefagyasztottam, másnap, amikor a kockák tutira megfagytak áttettem egy zacsiba. Aztán ebédre/ vacsira megpároltam egy krumplit/ marék rizst és kivettem a fagyóból pár kocka zöldségpürét hozzá.

              Konkrétan nem fagyasztok most le semmit elöre, amivel kezdem majd neki az pont kapható lesz, mire a többi kell, addigra meg azok is. Lassan haladok a HT-val ált. aztán majd meglátom mi lesz most Nalanival.
              Hena
              Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
              ClauWi hordozási tanácsadó

              Comment


                Kösz Hena, ez a jégkockás kisadagos fagyasztás szuper ötlet! Szerintem teszek el így is, meg nyersen lereszelve is cukkinit, meg lehet, hogy padlizsánt is, ezek mehetnek úgy 7-8 hónapos kora körül, nem? Na majd utána nézek, teljeen elfelejtettem Aliznál tuti almával-sütőtökkel kezdtünk (+krumpli, köleskása, rizspép) Milyen egyszerű is, amíg csak szopi van!

                Comment


                  Vettem ma zselésítő szert (nem pektint, mert azt nem kaptam) direkt az almalekvárhoz, és abban is kukoricakeményítő van (többek között). De ajánlják lekvárokhoz is. Akkor ennek nem lesz kétes a kimenetele? Mert a múltkor Vegyész ugye nem ajánlotta a keményítővel való zselésítést lekvároknál.
                  Lili Eperke , Soma Bernát és Fanni Csenge anyukája
                  Aki aromaterapeuta is

                  Comment


                    Dittácska az almalekvárhoz nem kell zselésítö, mert tele van az alma maga pektinnel!
                    Hena
                    Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                    ClauWi hordozási tanácsadó

                    Comment


                      Lányok, van vkinek bevált sütőtöklekvár recepjte? előre is köszi
                      Bea, az ovis nagylány, Zsófi 2008.09.11. és a birodalmi lépegető Ágoston 2011.01.17 boldog anyukája

                      Comment


                        Bocsi, most látom, hogy Paprika honlapján van ilyen lekvár
                        Bea, az ovis nagylány, Zsófi 2008.09.11. és a birodalmi lépegető Ágoston 2011.01.17 boldog anyukája

                        Comment


                          Hú, de ebben chili van Olyan hagyományost keresnék, amit kisgyereknek is tudok a kenyerére kenni
                          Bea, az ovis nagylány, Zsófi 2008.09.11. és a birodalmi lépegető Ágoston 2011.01.17 boldog anyukája

                          Comment


                            Ne rakj akkor bele chilit
                            Hena
                            Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                            ClauWi hordozási tanácsadó

                            Comment


                              paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Dittácska az almalekvárhoz nem kell zselésítö, mert tele van az alma maga pektinnel!
                              Hena, a Te receptedet néztem, és abba írtál pektint (a lekvárba nem a pürébe).
                              Lili Eperke , Soma Bernát és Fanni Csenge anyukája
                              Aki aromaterapeuta is

                              Comment


                                Ok, értem, összekevertem a pürével.
                                Ha nem vagy benne biztos, akkor megpróbálhatod nélküle is (mármint zselésítö nélkül), csak akkor ne 4 percig fözd, hanem kicsit tovább (pl 10 percig és akkor jó, ha nem csak olyan almából készíted, ami édes és mállósra érik- túlérett alma húsa szinte mállik- hanem van benne savanyúbb alma is, azoknak a húsa keményebb, jobban ellenáll a melegre, nem olyan könnyen mállik). Vagy lehet kapni olyan befözöcukrot is, amiben van pektin+ citromsav is, azzal még egyszerübb bánni.
                                Ezt a zselésítöt nem ismerem. Dzsemfix?
                                Hena
                                Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                                ClauWi hordozási tanácsadó

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X