Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    szerintem az aznnali fogyasztás - süti, és a tartósított - lekvár, befőtt eléggé nem azonos kör, itt lehet a különbség
    Malacka

    Comment


      Tegnap jött apukán és kaján vigyorral az asztalomra tett 6kg paprikát, 3kg hagymát és 3 kg paradicsomot, majd megkérdezte: "Nem akarsz egy kis lecsót befőzni?"
      Akartam.
      Judó - Viktória (2010.szeptember) és Bence (2012.március) anyija

      Comment


        én is akarnék
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          itt s latjuk szeretettel ha erre jar
          Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

          Comment


            beus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Én mézzel csináltam - még anno a sós vizes ubi előtti korszakban - a csemegeubit, működött.
            Mi a recept? Én még savanyút sose próbáltam eltenni, csak lekvárokat meg befőttet, de kb. egy 7dl-es üveg fogy el csemege (ecetes) ubiból egy étkezésre.
            Én is a mézre szavaznék, ha már nagyon muszáj édesíteni.
            Utoljára szerkesztette angica; 2014.09.24., 13:24.
            Angica + 4 kicsi
            tej-, tojás- és cukormentes:
            http://angi.mentesnasi.hu

            Comment


              A Vumenke-féle recept szerint csináltam, bár én mindig kóstolgatom, és amikor jónak érzem, akkor abbahagyom az ízesítést. Most ezzel nyilván sokat segítettem És utoljára vagy 3 éve csináltam, mert a család a sósvizes ubira szavazott.
              Bea
              Máté (2007. december 21.) és Nóri (2010. február 9.) és Lelle (2013. január 11.) anyája

              Comment


                beus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A Vumenke-féle recept szerint csináltam, bár én mindig kóstolgatom, és amikor jónak érzem, akkor abbahagyom az ízesítést. Most ezzel nyilván sokat segítettem És utoljára vagy 3 éve csináltam, mert a család a sósvizes ubira szavazott.
                A sósvizesbe nem kell cukor/édesítés?
                Láttam, h sokat értekeztetek róla, mi a recept?
                Utoljára szerkesztette angica; 2014.09.24., 15:18.
                Angica + 4 kicsi
                tej-, tojás- és cukormentes:
                http://angi.mentesnasi.hu

                Comment


                  Bizony, abba csak víz kell, só, meg az ubi.
                  Ubi alaposan megtisztít, tiszta, sterilizált üvegekbe sorakoztat, én hosszában félbevágtam őket, hogy több férjen (nem kaptam olyan aprót, amilyet szerettem volna). Sós víz (literenként 1 ek. só) felforral, lehűt, és az üvegekbe önt, hogy minden ubi víz alatt legyen. Üveg lezár, félretesz, érdemes alá tálcát tenni, vagy olyan helyre állítani, ahol nem probléma, ha kifolyik a lé, mert erjedés közben ez előfordulhat. Ezután már csak várni kell. Akkor van kész, ha letisztult. Nagyon finom, a kovászos ubihoz hasonló íze van. Próbáld ki!
                  Bea
                  Máté (2007. december 21.) és Nóri (2010. február 9.) és Lelle (2013. január 11.) anyája

                  Comment


                    beus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Bizony, abba csak víz kell, só, meg az ubi.
                    Ubi alaposan megtisztít, tiszta, sterilizált üvegekbe sorakoztat, én hosszában félbevágtam őket, hogy több férjen (nem kaptam olyan aprót, amilyet szerettem volna). Sós víz (literenként 1 ek. só) felforral, lehűt, és az üvegekbe önt, hogy minden ubi víz alatt legyen. Üveg lezár, félretesz, érdemes alá tálcát tenni, vagy olyan helyre állítani, ahol nem probléma, ha kifolyik a lé, mert erjedés közben ez előfordulhat. Ezután már csak várni kell. Akkor van kész, ha letisztult. Nagyon finom, a kovászos ubihoz hasonló íze van. Próbáld ki!
                    Beus, köszönöm a részletes leírást
                    Ha kovászos jellegű az íz, az valszeg nálunk nem jönne be...nálunk csak a csemege vagyis ecetes fogy. Gyerkők is azt eszik, mert a szülők csak azt szeretik...
                    Még egyszer köszönöm!
                    Angica + 4 kicsi
                    tej-, tojás- és cukormentes:
                    http://angi.mentesnasi.hu

                    Comment


                      a sós ubinak nincs az a kovászos íze, csak savanyú és sós. igaz nem ecetesen savanyú, hanem tejsavasan, mint mondjuk egy joghurt.
                      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                      Comment


                        Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        a sós ubinak nincs az a kovászos íze, csak savanyú és sós. igaz nem ecetesen savanyú, hanem tejsavasan, mint mondjuk egy joghurt.
                        Most esett le, Paci, kvázi erjesztem, ugye?
                        Angica + 4 kicsi
                        tej-, tojás- és cukormentes:
                        http://angi.mentesnasi.hu

                        Comment


                          az viszont igaz, hogy más íze van, mint a csemegének, savanykásabb, ezért az enyémek ezt szeretik jobban.

                          Eszter
                          B1 (2004) és B2 (2007)


                          Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                          Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                          Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                          Comment


                            angica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Most esett le, Paci, kvázi erjesztem, ugye?
                            aha igen
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              ikra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              az viszont igaz, hogy más íze van, mint a csemegének, savanykásabb, ezért az enyémek ezt szeretik jobban.
                              kérdés mennyire ecetes az ecetes a két évvel ezelőttim olyan savanyú lett, h mindenki köszönte és nem kért többet az első után
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                              Comment


                                Nálunk az édes-savanyú megy nagyon, tehát a csemege- ecetes cuccok de ez az erjesztéses érdekelne amúgy.
                                Hena
                                Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                                ClauWi hordozási tanácsadó

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X