Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Na én így készítem a céklát:
    Veszek 2-3 nagyobbat, kuktában megfőzöm, utána meghámozom és felkockázom. Van aki reszelni szokta. Készítek rá egy öntetet: fél liter víz, 1-2 ek cukor, só és ecet ízlés szerint (egy-két nagyobb löttyintés). Szoktam tenni még bele köménymagot, reszelt tormát. Üvegekbe szétrakom és fogyasztásig a hűtőben tárolom.

    Comment


      lekvárt senki nem tett még el mézzel?
      HettiAncsa-3 húga és serpája

      Comment


        én nem...., de mintha lett volna már mézzel eltevés kivesézve valahol (főzés után menjen-e bele a méz, stb...)

        most viszont azért jöttem, hogy beszámoljak, érdemes bíbelődni a zöld dióval. csináltam lekvárt és befőttet is.
        A lekvár pl palacsintába isteni lesz
        a befőttnek is finom az íze, még próbálom elképzelni, milyen menűhöz illik.
        de finomnak nagyon finom
        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
        írj a gmailemre az is cyanus

        Comment


          rekubeku eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Na én így készítem a céklát:
          Veszek 2-3 nagyobbat, kuktában megfőzöm, utána meghámozom és felkockázom. Van aki reszelni szokta. Készítek rá egy öntetet: fél liter víz, 1-2 ek cukor, só és ecet ízlés szerint (egy-két nagyobb löttyintés). Szoktam tenni még bele köménymagot, reszelt tormát. Üvegekbe szétrakom és fogyasztásig a hűtőben tárolom.
          Köszönöm, nem tűnik túl bonyolultnak. A kömyény és a torma mennyiségére lenne szükségem. A kömény egész vagy őrölt?
          Kriszta
          Danika2000,Szilvike2003,Noémi2008.okt. anyukája

          Comment


            Bogyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Köszönöm, nem tűnik túl bonyolultnak. A kömyény és a torma mennyiségére lenne szükségem. A kömény egész vagy őrölt?
            Ízlés szerint. De ne őrült köményt használj, csak az íze kell.
            Nomen est omen.

            Comment


              Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              most viszont azért jöttem, hogy beszámoljak, érdemes bíbelődni a zöld dióval. csináltam lekvárt és befőttet is.
              A lekvár pl palacsintába isteni lesz
              a befőttnek is finom az íze, még próbálom elképzelni, milyen menűhöz illik.
              de finomnak nagyon finom
              hogy csináltad? én lekvárról még nem hallottam, a befőttet ismerem csak (meg a likőrt )

              Eszter
              B1 (2004) és B2 (2007)


              Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
              Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
              Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

              Comment


                Vegyész eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ízlés szerint. De ne őrült köményt használj, csak az íze kell.
                Igen, pont így. Egész köményt. A tormát ki is lehet hagyni, attól függ, szeretitek-e.

                Comment


                  Köszönöm szépen Nem hagyjuk ki a tormát, majd óvatosan adagolom. Még egy kérdés, hogy az öntet hideg vagy meleg, netán forralt vízből legyen? Mennyi ideig áll meg a htőben? Ígérem, nincs több kérdés
                  Kriszta
                  Danika2000,Szilvike2003,Noémi2008.okt. anyukája

                  Comment


                    a lekvár is befőttként indul, csak turmixolni kell, és tovább főzni. szegfűszeggel van ízesítve, és abba is ment kis rum.
                    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                    írj a gmailemre az is cyanus

                    Comment


                      ylang eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      lekvárt senki nem tett még el mézzel?
                      Én a múltkor megtaláltam a hsz-t (már nem tudom ki írta), de az volt benne, hogy már csak akkor teszi bele a mézet mielőtt eltenné üvegekbe a lekvárt.
                      Lili Eperke , Soma Bernát és Fanni Csenge anyukája
                      Aki aromaterapeuta is

                      Comment


                        Bogyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Köszönöm szépen Nem hagyjuk ki a tormát, majd óvatosan adagolom. Még egy kérdés, hogy az öntet hideg vagy meleg, netán forralt vízből legyen? Mennyi ideig áll meg a htőben? Ígérem, nincs több kérdés
                        Sima hideg vízzel szoktam és eláll akár 2 hétig is. Megkérdezem anyósomat, de azt hiszem ilyen módon akár télire is lehet eltenni, csak gondolom akkor forralt vízzel kell, és talán kellhet valami tartósítószer is a tetejére.

                        Comment


                          Ma este rakom el a baracklekvárt. Nem tudom eldönteni, rakjak-e a tetejére nártium-benzonátot vagy ne? Itt a topik elején olvastam hogy a lényleg a tiszta üveg, fedő, dunszt, oké. Végülis most a Na-Be az káros, vagy nem? Én úgy tudom hogy a legkevésbé, de vannak itt okosabbak
                          Szonja

                          Comment


                            Felesleges rátenni. Ha nem vagy biztos, akkor fordítsd a kupakra még, még, miután megtöltötted az üvegeket és rácsavartad akupakot. ìgy a kupak belseje is csírátlanítva lesz a forró lekvártól, valamint képez egy vakuumot is. Aztán szárazdunszt és kész is.
                            Hena
                            Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                            ClauWi hordozási tanácsadó

                            Comment


                              Sziasztok!

                              egy kis tanácsot szeretnék kérni. Szoktam rendszeresen különféle lekvárokat, dzsemmeket befőzni és mindig finomak. Egy fogott ki tavaly rajtam a szilvalkvár Az a helyzet, hogy a cukormentes, sütőben sütős módszert próbáltam, de egyszer egy lábasom bánta (pedig ecetet is öntöttem az aljába), másodszorra meg meguntam a nemtomhányóra sütést és kivettem. Finom lett, de nme teljesen lekvár állagú, hanem szinte egyben maradtak a szilvaszemek. Nem tud vki vmi tuti bevált szilvalekvárt? Ami mellett nem kell órákat állni és keverni és esetleg cukormentes? Előre is köszi
                              Bea, az ovis nagylány, Zsófi 2008.09.11. és a birodalmi lépegető Ágoston 2011.01.17 boldog anyukája

                              Comment


                                Bea nézz be a blogomra, szilvalekvár címszó alatt van egy nagyon fincsi recept.
                                Hena
                                Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                                ClauWi hordozási tanácsadó

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X