Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Viztisztito - ki milyet hasznal es miert?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nézzétek csak, mi van a Tudatos Vásárló ehavi számában:
    http://www.tudatosvasarlo.hu/cikkek/1190

    Ez nem a Tiszta Víz készüléket árusító cég? Említi a Tiszta Víz üzletházat is...

    Eszter
    B1 (2004) és B2 (2007)


    Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
    Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
    Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

    Comment


      Igen, ez valóban az a cég. Nekem semmi ilyesmit nem állítottak. Egyedül a háromhavonkénti fertőtlenítés új információ számomra, amit valóban hiányoltam én is.
      Na, tényleg viszem a vizet bevizsgáltatni. Úgyis jönnek hamarosan csereberélni...
      Mégsem búcsúzom.

      Comment


        Hova viszed bevizsgáltatni?

        Eszter
        B1 (2004) és B2 (2007)


        Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
        Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
        Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

        Comment


          nagyon jó, h megjelent a cikk...

          "a berendezés által tisztított (kezelt) víz maradéka összes keménység értéke visszasózó patron használata nélkül kisebb a jogszabályokban előírtnál, így a kezelt víz ivóvízként történő fogyasztásra visszasózó patron használata nélkül nem alkalmas. A nagyon kis keménységű (nagyon lágy) víz tartós fogyasztása egészségügyi szempontból nem javasolható,"

          amúgy ez észrevételeztem is korábban.

          Ikra, úgy tudom, h be lehet csattogni vízmintával, csak nem is tudom hova kell... pedig tanultam annó.
          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

          Comment


            biztos mert amerikában tényleg fertőzött lehet a víz ezzel próbáltak itt is érvényesülni...
            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

            Comment


              Köszi Ikra a cikket!
              Kérdés, hogy a Gazdasági Versenyhivatal miért csak most reagál, miután nagyon sok víztisztítót eladtak már... De legalább reagál.
              Egyébként megdöbbentő, hogy ha rákeresel a neten az RO-ra, vagy a desztillált vízre, kb. 100-ból 99 helyen az a reklámszöveg megy, hogy csak az RO eljárással tisztított víz iható, a csapvíznek túl nagy az ásványianyag-tartalma, stb. És ilyen hivatalos cikk, mint ez, alig van!
              Egyébként ezt eddig nem mertem leírni Nektek, de most megkockáztatom...
              Bedobtam Apámnál a víztisztító témát. Ő hőerőgépész, évtizedeken át dolgozott hőerőművek építésésnél, karbantartásánál. És pontosan tudta, mi az RO! Azt is, hogy a Nasa fejlesztette ki a 60-as években. Elmondta, hogy azért csinálták, hogy a vizeletből is lehessen ivóvizet csinálni az űrben, tehát hogy minden folyadékot vissza tudjanak ivóvíz formájában nyerni. Miután megalkották ezt az RO-val működő gépet, eladták a tengerészeknek, mondván, a tengervízből is tudnak ivóvizet csinálni. És most jön a csavar! A tengerészetnél nem vált be. Sajnos Apu nem emlékszik, miért. (na, erről kerestem bármiféle adatot, semmit nem találtam. Feltételezem, hogy vagy azokon, akik rendszeresen fogyasztották valami tünetet észleltek, vagy az orvosok nem engedték... ). Így került ipari felhasználásra az RO készülék. Gondolták, a tisztított víz jó lesz a hőerőgépekbe desztillált víz helyett. Ezzel kísérleteztek Apuék is egy ideig, de erre meg nem volt elég tiszta az RO-val előállított víz. (Oda teljesen lágy víz kell, mert a vízkő kirakódik a berendezés falára, és nagymértékben csökkenti a hőleadást.) Szóval ez a felhasználás sem vált be. Úgy fejezte be Apu: Nem tudom, azóta mi lett ezzel a készülékkel.
              Én már tudom.
              Nikka
              Panka: 2007.10.16. (15:31)
              Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

              Comment


                Én már korábban is írtam, most is írom, hogy ezekben a készülékekben mind van ásványvisszapótló patron. Annak idelyén mikor írtuk volt Kisviccel akkor Nikka nagyon félreértett, mert mind azt szűrte le a mondandónkból, hogy a vízből kiszürt ásványi anyagok pótlódnak vissza. Ha akarjátok olvassátok vissza.
                Csege (2011.03.04)
                " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

                Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

                Comment


                  Ja, és nekünk is azt mondták, hogy a szűrőket három havonta cserélni kell, meg azt is, hogy hosszabb nem használás után ki kell folyatni legalább 2 liter vizet. Minket tájékoztattak itt megfelelően.
                  Csege (2011.03.04)
                  " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

                  Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

                  Comment


                    Kóka, én is írtam, h kell bele patron, illetve OPCIÓ! szóval ha nem teszel bele, mert mondjuk nem tudod, akkor jól megszívod.

                    sőt ezt a patron dolgot nem is mindegyik gépnél olvastam...


                    és ugye ezt mondják, h túl magas az ásványianyag tartalma a csapvíznek, ezért jó ez a gép. miért is? hogy leszűrje az egészet aztán visszategye?


                    elnézést mindenkitől de egy kicsit felbosszantott ez az átverés szagú dolog. nekem olyan ez mint a lábon keresztüli méregtelenítő készülék.


                    mindenesetre Varda mondta a tutit szerintem, hogy bizonyos dolgokhoz jó ez a víz. pl teához, leveshez.
                    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                    Comment


                      Nekünk nem opcióként volt, hanem benne van, hozzá tartozik. Már írtam egyszer, de mindenki maga dönt és mindeki azt hisz amit akar. Én hiszem, hogy jobb a tisztított víz, mint a csapvíz, és tényleg nagyon jó teák készülnek belőle.
                      Csege (2011.03.04)
                      " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

                      Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

                      Comment


                        Azt mondjuk tutira tudom, hogy Anyukáméknak évente egyszer fognak jönni cserélni a nemtudommit a készülékben. háromhavi partoncserét biztosan nem említettek nekik, mert akkor mondták volna nekem. na akkor most hogy is van ez?
                        (mondjuk az övék nem a Tiszta vizes, de RO készülék)
                        na ha hazamegyünk a hétvégén és nem felejtem el, rákérdezek, ill felbiztatom őket, hogy hívják fel a céget. csak gondolom a patron sem olcsó mulatság...

                        Nikka, ez nagyon érdekes!

                        Eszter
                        B1 (2004) és B2 (2007)


                        Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                        Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                        Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                        Comment


                          Nem tudom nekik mennyibe kerülnek a szűrők és a patron. Nekünk egyáltalán nem olyan drága, szóval három havonta simán lehet cserélni. Nem csak a patront kell cserélni, hanem a szűrőket is. Azt mondta a szerelő és a tájékoztató is írta, hogy legkésőbb hat hónapig lehet hagyni a szűrőket. Az egyik barátnőm hat hónapig hagyta és csak utána cserélt, de előtte megnézték a víz minőségét és még mindig sokkal tisztább volt mint a csapvíz. Nekünk AURA víztisztítónk van és az Ökonet forgalmazza.
                          Csege (2011.03.04)
                          " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

                          Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

                          Comment


                            Mi szénsavmentes szentkir-it iszunk, és nagyon remélem hogy nincs benne semmilyen tartósítószer (egy korábbi hsz-ben olvastam)! Az csak kiderülne valahogy, nem?
                            Bár most egyre inkább azon gondolkodom ha egy kémiatanár simán megissza a csapvizet akkor lehet hogy mi is jobban járnánk vele, itt vidéken nem olyan rossz de a klórtól én is rosszul vagyok...
                            Nikka! Mi történik akkor ha felforraljuk a csapvizet? Hogyan változik meg az ásványianyag tartalma? Az látszik hogy a vízkő kicsapódik(ha jól gondolom azt látom, ugye?) és a klór pedig elpárolog (vagy az mondjuk forralás nélkül is?) Érdemes úgy inni inkább?
                            Mi még gondolkozunk hogy mit igyunk, addig továbbra is a palackos vizet isszuk...
                            Fruzsi
                            Nóri 2008.01.08 Tomicsucsu 2010.02.27 Julliska 2012.09.28 anyukája

                            Comment


                              lezso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kisvic, nekünk LUX víztisztítónk van, arról mi a véleményed? Remélem jó, mert nem volt olcsó.
                              Nálunk is a LUX-tól jött a bemutatós pasi, és szeritem ő nem beszélt patronról, hanem arról, hogy visszakevernek a tisztított vízbe valamennyit (de kevesebbet, mint eredetileg volt) a leválasztott ásványokban dús vízből. Nektek van patronotok, Lezso?
                              Kókamóka, én nem Tőletek vettem azt, hogy nincs hozzá patron, hanem ez a pasi nem beszélt erről. De lehet, hogy csak már elege lett a végén, mikor férjemmel az élő fába is belekötöttünk.
                              Utoljára szerkesztette nikka; 2009.02.15., 22:16.
                              Nikka
                              Panka: 2007.10.16. (15:31)
                              Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

                              Comment


                                fru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Mi szénsavmentes szentkir-it iszunk, és nagyon remélem hogy nincs benne semmilyen tartósítószer (egy korábbi hsz-ben olvastam)! Az csak kiderülne valahogy, nem?
                                Bár most egyre inkább azon gondolkodom ha egy kémiatanár simán megissza a csapvizet akkor lehet hogy mi is jobban járnánk vele, itt vidéken nem olyan rossz de a klórtól én is rosszul vagyok...
                                Nikka! Mi történik akkor ha felforraljuk a csapvizet? Hogyan változik meg az ásványianyag tartalma? Az látszik hogy a vízkő kicsapódik(ha jól gondolom azt látom, ugye?) és a klór pedig elpárolog (vagy az mondjuk forralás nélkül is?) Érdemes úgy inni inkább?
                                Mi még gondolkozunk hogy mit igyunk, addig továbbra is a palackos vizet isszuk...
                                Szia Fru!
                                A szénsavmentes ásványvízről én írtam, hogy a víztisztítós állította, van benne tartósítószer, de ennek nem találtam nyomát a neten. Nem tudom. Kérdés, mitől áll el hónapokig... De ha meg lenne benne, abból valszeg ugyanúgy büntetés lenne, mint ebből a víztisztító-ügyből, nem?
                                A nem kötött klór, ami fertőtlenít, és amitől olyan zavaros, fehér lesz a víz, nagyrészt távozik, ha hagyod állni. Forralással pedig lényegében maradéktalanul.
                                A forralás azért is jó, mert ha van benne esetleg valami mikroorganizmus (baci, alga, akármi), azt megöli. Egy picivel lesz lágyabb a víz. Létezik a változó és az állandó keménység fogalma. Állandó az, ami forralás után is megmarad, változó meg az, ami kicsapódik forralással (igen, azt látod). Tehát lágyabb lesz, de nem távozik az összes ásványianyag.
                                Én egyéves koráig forraltam Pankának a vizet. Azóta nem, de az is igaz, elég ritkán kap csapvizet, inkább teát, rizstejet. De nyugodtan lehet szerintem adni nekik egyéves kor felett kicsit állni hagyott csapvizet. Főleg, hogy a belinkelt cikk is írta, 14. helyen végzett a magyar ivóvíz a 122 (vagy mennyi?) mintából.
                                Nikka
                                Panka: 2007.10.16. (15:31)
                                Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X