Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Viztisztito - ki milyet hasznal es miert?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    vijuci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az áramos vízkísérletnek ne dőljetek be, nem a szennyeződést csapja ki, hanem az ásványi anyagokat, pl. kalcium, magnézium, ami jó, ha benne van a vízben!!!Az egy átvágós trükk!
    Én az E-Springet ajánlom, mert a klórt, gyógyszermaradványokat, vírusokat és baktériumokat is kiszűri, ellenben a szervezetnek szükséges ásványi anyagokat nem. Első évben kb. 38 Ft-ra jön ki egy liter víz, aztán csak szűrőcsere kell, akkor 8 Ft-ra. Szerintem korrekt ár, pláne ásványvizekhez képest, amiknek egy része csapvíz és tartósítószer is akad bennük.
    Hát ez nagyon érdekes! Kiszűri a baktériumot meg a vírust, de az ásványi anyagokat nem? Elárulod, hogy ezt hogy csinálja? Mert az ásványi anyag nem kisebb ezeknél! A kísérletben pedig az áram mindent kicsap a vízből.
    Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
    "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

    Comment


      Víztisztító készülék

      Aludtam rá egyet, de mégsem bírom ki, hogy ne írjak, mivel szakmám folytán némileg érintett vagyok. Hát akkor sorjában:
      1. Víztisztítók: tipikus példája annak, amikor egy teljesen más körülményekre kifejlesztett dolog lebutított változatát beviszik mindennapjainkba, amint látható igen nagy sikerrel. Sajnos a marketing csodákra képes, ui. ahhoz, hogy ténylegesen utánna nézzünk (vagy visszaemlékezzünk általános iskolai kémia tanulmányainkra) inkább hiszünk a hangzatos reklám szövegeknek. Úgy tünik, ha meghalljuk azt a kifejezést, hogy NASA minden fenntartásunk elszáll, függetlenül attól, hogy ahhoz a készülékhez, amik a piacon fellelhetők, már a NASA-nak köze nincs. Ténykérdés, hogy rengeteg napi szinten használatos dolgunk kitalálása a NASA-nál (meg a hadseregnél) indult, mivel itt volt a legtöbb pénz a kutatásokra. Lényeg a lényeg, hogy ezeket a víztisztítókat teljesen extrém körülményekre fejlesztették ki, ahova ívóvizet szállítani sokkal macerásabb lett volna szállítani, mint a heylszínen található "folyadékot" ihatóvá tenni. Persze a tisztított "löttyöt" még dúsították különböző ásványi anyagokkal, így téve ihatóvá. Meg egyébként is az volt a nézet, hogy pár hetes "tisztító" kúra sokkal kevésbé veszélyes, mint a szomjan halás. A tisztító kúrát szó szerint értsd, mert, ha folyamatosan ilyen "lágy" vizet iszol az folyamatos szervezet átmosást jelent, ami semmilyen nézet szerint nem lehet egészséges. "Szerencsére" mi magyarok viszonylag keveset iszunk, "szerencsére" ezek a készülékek csak a bemutatókon produkálják azokat a megdöbbentő eredményeket, így ha ezt használjátok, akkor sem történik túl nagy baj, csak senki ne ringassa magát abban a tévhitben, hogy többet tett családja egészségéért, mintha csapvizet inna. Bármelyik vízmű laborja viszonylag olcsón bevizsgálja a vizet, ne sajnáljátok a fáradságot egy szűrőcsere előtti mintát nézessetek meg, el fogtok csodálkozni.....
      Szívből ajánlom!
      http://www.jogapont.com

      Comment


        Ásványvizek

        Elöljáróban egy két tévhit eloszlatása:
        1. Ásványianyagtartalom: egyrészt nem a mennyi a kérdés, hanem a milyen, azaz a fontos az, hogy milyen összetevőket tartalmaz az ásványvíz. Természetesen az is fontos ki az aki fogyasztja. Míg egy kohásznak létfontosságú, hogy folyamatosan pótolja a kiizzadt nátriumot, addig egy szívbetegnek kifejezetten káros lehet a sok nátrium bevitel. Az összes többi ásványianyag, ami a magyarországi ásványvizekben van viszont olyan "kevés", a napi szükséglethez képest, hogy semmilyen "lerakódást", kárt nem okozhat. Pl. a legmagasabb kalcium tartalom, (amely sajnos csak nagyon kevés ásványvízben található) kb. 220 mg, az átlagos szervezet napi igénye 1000 mg felett van! Ennél jóval több kell a fejlödő szervezetnek vagy mondjuk a várandós és szoptatós anyukáknak! Így végigmehetünk a magnéziumon és a többin is. De mindenkit megnyugtatok az eredmény ugyanez lesz. Sajnos ma sem a kereskedő, sem a fogyasztó nem tud semmit az ásványvízről. A gyártók próbálják úgy-ahogy kommunikálni, de legtöbbször nem hallatszik a hangjuk. A fogyasztó reklámokból, bulvárlapokból "tájékozódik", ahol szakmailag teljesen megalapozatlan vélemények is nyilvánosságra kerülhetnek.
        2. Összes ásványi anyag tartalom. Az elözőekből talán már nyilvánvaló, hogy túl sok ásványi anyag nem lehet a vízekben, hiszen még a legtöbbet tartalmazóban is "kevés" van. Ha ehhez még azt is hozzáveszük, hogy az előírások szerint szerint az összes ásványi anyaghoz hozzá kell adni a víz több kevesebb természetes szénsavtartalmát, ami egyes vizeknél (szerencsére!) akár 1000 mg/l is lehet, rögtön egyértelmű, hogy még a "legsürűbb" vizekben is max 400 mg/l ásványi anyag van a többi természetes szénsav.
        3. Dúsított és mentes ásványvizek: Anno az ásványvizek csak dúsított formában voltak palackozhatók. Ennek elsősorban az eltarthatóság és az akkori ízlésvilág volt az oka. Aztán jött a fordulat és szép lassan beépült a köztudatba, hogy a dúsított víz "káros", igyunk inkább mentes vizet. A gyártóknak pedig meg kellett oldani a mentes vizek eltarthatósági problémáját, melyre bizony nem túl sok lehetőség van, a mai árszínvonal mellett:
          • nem tesznek semmit, de igen rövid szavatosságot (max három hónap) adnak a termékre (reménytelen dolog, a kereskedelem nem veszi át!)
          • csirátlanítják a vizet, teljes sterilitás mellett palackoznak, amellett, hogy nagyon drága, nem teljesen biztoságos!
          • nitrogénnel palackoznak (a legbiztonságosabb megoldás, sajnos ez is drága)
          • bár tilos, de attól még előfordulhat, hogy valami veszélytelen tartósítószer kerül a flakonokba.
          • nem töltenek mentes vizeket, hanem csak az un. csendest, amibe lehet adni egy minimális szénsavat. A fogyasztó ezt igazából meg sem érzi.
        Csak a teljesség kedvéért igazából soha senki nem bízonyította, hogy a szénsavval dúsított ásványvíz bármilyen szempontból is káros lenne az egészségre (ettől függetlenül van aki nem szereti)
        Szívből ajánlom!
        http://www.jogapont.com

        Comment


          A marketingről

          Minden marketing könyv alaptétele, hogy napjainkban a marketing feladata : az olyan vágyak kielégítése amit a marketing ébreszt az emberekben. Erre aztán remek elméletek és gyakorlatok vannak, amivel nap, mint nap találkozhatunk. Sajnos lassan már azt sem vesszük észre, hogy régóta olyan szükségleteinket elégítjük ki, amik tegnap még nem is léteztek. Egy igen gyakori, ugyanakkor szerintem az egyik "legaljasabb" marketing fogás, amikor "fogyasztónak" álcázott ügynökök próbálják rábeszélni a potenciális vásárlót bizonyos termékekre, vagy szolgáltatásokra. Így ugyanis sokkal "hitelesebbnek" tűnik a dolog, ha a barátnőnk, szomszédunk stb. ajánlja a "nála már nagyon jól bevált" terméket.

          Sajnos a túlkínálat, a profitkényszer sok etikátlan lépésre kényszeríti a gyártókat, de a mi felelősségünk, hogy minek dőlünk be és minek nem.
          Szívből ajánlom!
          http://www.jogapont.com

          Comment


            Mi Pi-vizet iszunk. Eddig hordtuk kannában, de meguntam, meg nagyon sok is fogyott belőle (ezzel főzök is), így vettünk egy készüléket. Ezt
            Nem a legolcsóbb, de ez tuti
            Kriszti

            Comment


              Én beszereltettem a RO készüléket kb 3 hete. A végső lökést az adta, hogy beszéltem vízművekes ismerőssel, és kiderűlt, hogy nem olyan tiszta ám az ivóvíz, mint sokan hiszik. Csak ennyit akartam
              Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

              Comment


                Annyi marhaságot írtatok, hogy nincs kedvem ide jönni és megcáfolni. Csak remélni tudom, hogy lesznek, akik megértik, hogy ha testünk 80%-a víz, akkor az a víz, amit megiszunk hány százalékban befolyásolja az egészségünket.
                Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                Comment


                  Tények

                  kisvic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Annyi marhaságot írtatok, hogy nincs kedvem ide jönni és megcáfolni. Csak remélni tudom, hogy lesznek, akik megértik, hogy ha testünk 80%-a víz, akkor az a víz, amit megiszunk hány százalékban befolyásolja az egészségünket.
                  Igazad van, a tényekkel nehéz is vitatkozni. Tudod addig nincs is semmi baj, amíg valaki csak saját magát győzködi meg, ez az ő dolga. De amikor ezeket az áltudományos dolgokkal másokat is meg akar győzni, az már egy más kategória. Lelke rajta.......
                  Szívből ajánlom!
                  http://www.jogapont.com

                  Comment


                    kisvic: teljesen megértelek. Egyébként meg mindenki éljen úgy, ahogy neki tetszik. Én nyugodt vagyok, hogy ennyivel többet tettem a családom egészségéért
                    Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

                    Comment


                      gyöngyusz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      kisvic: teljesen megértelek. Egyébként meg mindenki éljen úgy, ahogy neki tetszik. Én nyugodt vagyok, hogy ennyivel többet tettem a családom egészségéért
                      Én is!!!
                      Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                      "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                      Comment


                        Na, most végigolvastam az egészet. (A "szakmai" szövegeket átugrottam, csak az "emberi" hozzászólások kötnek le...) Az egész fórum tele van pro és kontrával. Én tökre nem értek az egészhez. Na akkor most mi legyen? Szeretnék valami víztisztítót, de semmivel sem vagyok előrébb, mint egy órája. Nem akarok dönteni, hogy közületek kinek higgyek inkább.
                        Egyelőre nálam az van, hogy csapvíz megy a félliteres palackba, iszogatom, naponta párszor feltöltöm. Mást nagyon ritkán iszom. Csabinak is csak ezt adom.
                        Azért remélem, hogy egyszer sikerül találnom valami jobb megoldást.
                        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                        Comment


                          (Ja, múltkor a barátnőmnél kicsit megszédültem, és kértem egy pohár vizet. Nekik van RO vízszűrőjük. Hát a víz ízétől majdnem hogy rosszabbul lettem. De az íz nyilván csak szokás kérdése.)
                          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                          Comment


                            Hellot! A RO-s víz íze elméletileg a személytől függ. Ha rossz az íze, az utalhat valamilyen egészségügyi problémára. Persze, ha rendben van a készülék és nem épp szűrő, vagy membráncsere esedékes
                            Varda

                            Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                            Az igazságnak sok arca van

                            Comment


                              A víz: színtelen, szagtalan, íztelen folyadék a definíció szerint. Az RO-s víz valóban is az.
                              Varda

                              Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                              Az igazságnak sok arca van

                              Comment


                                de a víznek van íze, vagyis nincs, de mégis szóval pl azt mondják, h a kemény víz finomabb. lehet h ezért a túl lágy meg olyan furi.

                                ezzel nem akartam pro meg kontra, mert azt már elmondtam, csak íz ügyben akartam mondani
                                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X