Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

propolisz

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    okozhat... de gondolom, csak annál, aki allergiás. akkor egy éves kora után is allergiás lesz rá, nem?
    mondjuk nem mernék egy pici babával kísérletezni... talán azért mondják, hogy egy éves kor előtt ne, mert utána kevésbé veszélyes egy allergiás reakció?

    Comment


      #32
      Gyöngyusz, köszi! Majd körülnézek ezeken az oldalakon.

      Comment


        #33
        Gyöngyusz, tényleg jó kis oldalakat linkeltél!

        Rá kellett jönnöm, hogy nem jól adagoltam idáig a propolisz tinktúrát... valószínűleg ezért sem gyógyulok olyan ütemben, ahogy szeretném....
        Na de mégiscsak 70%-os alkoholban van.... és szoptatok mellette.

        Amúgy ajakherpeszemet már ecseteltem vele, akkor hatásosabb volt!
        Andi
        Emma (2009.ősz) és Emese(2012.nyár) Attila baba (2015.nyár) anyukája

        Comment


          #34
          igen, Anyunak is 1 nap alatt leszárította.
          Az alkoholra írta valaki, hogy rá kell valamire csepegtetni és idővel kipárolog belőle.
          Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

          Comment


            #35
            Ja igen, olvastam... Kenyérre vagy kockacukorra.
            Holnaptól úgy szedem....biztos, ami biztos! Köszi!
            Andi
            Emma (2009.ősz) és Emese(2012.nyár) Attila baba (2015.nyár) anyukája

            Comment


              #36
              maseditta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hol lehet méhpempőt venni?

              Kriszti, a fogadhoz pontosan hogy használtad a tinktúrát? Rácseppentetted? Bocs, de még nem volt szerencsém propolisz tinktúrához, de nagyon jókat írtok róla.
              a pempőt méhész termelőktől veszem a piacon.

              igen, csak rácseppentettem minden fogmosás után.
              Kriszti, 2010 03 11 óta Andris mamija

              Comment


                #37
                pempőt láttam most webshopban is, jó húzós az ára. 25g-os kiszerelés 4000-5000 forint körül mozog....bár ha csak egy picurka kell belőle, sokáig elég
                Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

                Comment


                  #38
                  mi eddig egyet használtunk el (9 hó).
                  Kriszti, 2010 03 11 óta Andris mamija

                  Comment


                    #39
                    Kriszti, és az mekkora kiszerelés volt? Mintha azt olvastam volna, hogy a szájban kell elszopogatni, gyerekeknek 1 kv kanállal? vagy teás? hű most nem emlékszem.
                    Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

                    Comment


                      #40
                      van hozzá saját adagolókanál, műanyag, mert nem szabad fémmel érintkeznie. kb. egy fél borsószemnyi a legtöbb, amit egyszerre ki lehet venni vele. nekem azt ajánlották, hogy a nyelv alá kell tenni, mert jobb, ha a száj nyálkahártyáján keresztül szívódik fel, mit a gyomorból, akkor kevésbé sérülnek a hatóanyagai, és egyből a véráramba kerülnek.
                      kiszerelés: olyasmi kis üvegben volt, mint a 10 ml-s illóolajok, 4000 Ft.
                      Kriszti, 2010 03 11 óta Andris mamija

                      Comment


                        #41
                        Köszi Kriszti. És tényleg nincs valami jó íze? Mintha ezt is olvastam volna. Ma megkóstoltam a propoliszt....hát szóval.... izé, asszem nem ez lesz a kedvenc szerem Meghagyom külső sérülések kezelésére
                        Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

                        Comment


                          #42
                          igazság szerint a méhpempő rosszabb
                          savanyú!
                          szerencsére a kisfiam még elhiszi, hogy bármi, ami tőlem jön, csak jó lehet, és boldogan elfogadja.
                          (így volt akkor is pl. mikor szemkenőcsöt kellett a szemébe kennem - azt hitte, hogy újfajta simizés, és nevetett. szóval most még szerencsére bármit adhatok neki. minden nap kap vadlazac olajat is - na az sem egy ízorgia!)
                          Kriszti, 2010 03 11 óta Andris mamija

                          Comment


                            #43
                            sziasztok, én Daninak használom a propoliszt ekcémára.
                            csináltam belőle tinktúrát : orvosi alkohozba reszeltem egy jó gombóc szilárd propoliszt (nyersen vettem) és azt sokáig hgytam állni (hónapokig).
                            pár napja nagoyn rosszra fordult Dani bőre, tiszta vörös, érdes kiütés.
                            A tinktórát beletettem körömvirágkrémbe miután kicsit felforraltam és az alkohol távozott belőle (nem teljesen, sok maradt még sajnos).
                            ezt a trutyit kenegetem dani lábára, karjára és már sokkal jobb, pedig csak két napja csináljuk.
                            először nagyon csipte, de már nem.
                            tavaly is segitett, remélem most is jobb lesz tőle.

                            nemt udom, szakszerűen jártam-e el a kotyvasztással, mivel nem keveredett el rendesen a kenőcs és a propolisz, de végülis igy is haszálható.


                            Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                            Comment


                              #44
                              Sziasztok! Próbáltam neten keresgélni, és ismerősöktől érdeklődni, de még nem kaptam (meggyőző) választ, hogy a méhpempő szedhető-e várandósság (és majd szoptatás) alatt?
                              Hasonlóképp érdekelne a propolisz és a virágpor is.
                              Régebben egyedül virágport szedtem némi rendszerességgel, tudtommal nincs allergiám. Lehet vajon most is folytatni? Van bármiféle negatív hatása a babára?

                              A propolisz és a virágpor nálunk is megtalálható helyben, de a méhpempőt illetően tudtok esetleg megbízható beszerzési forrást?

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X