Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

propolisz

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    zorka1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi szépen, megpróbálkozok akkor vele. Előtte akkor ledarálod kávédarálóval és úgy teszed bele, jól értelmeztem?
    3 éves gyerek már eheti? mekkora adagban?
    Szegény legkisebbem pont ma belázasodott, köhög is, remélem gyorsan gyógyul, hátha ez is segítene.
    Bocsi, hogy csak most válaszolok.
    Elöszőr kalapáccsal összetöröm, aztán darálom kávédarálón és úgy keverem mézbe.
    Simán eheti a 3 éves.
    "Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"
    Andi és a három tündérke: Andika 09.01.19. Léna 04.11.25. Bogi 02.02.26.
    Köszönöm lányok! markotandi78kukac citromail pont hu

    Comment


      #17
      Nekem a méhész azt mondta, hgoy még a rendőrök is használják az alkoholos tinktúrát úgy, hogy egy darab kenyérre, cukorra (jáájjjj) valamire kiönti azt a kb 1-20 cseppet, amit minden nap kéne inni, egy éjszakát mondjuk áll, és az alkohol huss elillan. Sose próbáltam...

      A méz nyers élelmíszernek számít (nem érdemes pl. felforralni), ezért nem szokás adni 2 éves kor alatt. Hááát én ezt nem tartottam be. Most képzeld el, a nagy kap... a kicsi meg néziiiii Nálunk nem lett baj, mi nem vagyunk allergiások...
      Jégkor
      gyerekek: Aga 2006jún, Bi 2009jan, Csongi 2011jún,Tünde 2014máj

      Comment


        #18
        Igen, az allergia betehet szerintem is. Én pl. a virágpor adagomat hetente növelem 1 golyóval, mert allergiás vagyok. Most 8 golyónál tartok, és mikor beveszem, érzem az allergia enyhe tünetét pár percig. Nagyobb dózisnál lehetnének gondok is szerintem, ezért kell fokozatosan növelni az adagot. Szerintem a gyerekeknél is jobb az óvatosság, illetve a fokozatos hozzászoktatás, de én nem vagyok se tudós, se orvos, csak magamból indultam ki
        Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

        Comment


          #19
          amíg nem lehet mézet, virágport, propoliszt adni, addig adjátok a méhpempőt. nekem az Aranyasszony mondta, hogy azt bármilyen kicsi gyereknek lehet adni.
          tipp:
          a méhpempő megszünteti a náthás orrdugulást, felszabadítja a légutakat.
          Kriszti, 2010 03 11 óta Andris mamija

          Comment


            #20
            Hol lehet méhpempőt venni?

            Kriszti, a fogadhoz pontosan hogy használtad a tinktúrát? Rácseppentetted? Bocs, de még nem volt szerencsém propolisz tinktúrához, de nagyon jókat írtok róla.

            Comment


              #21
              ez a méhpempő engem is érdekel, most aktuális is lenne orrdugulás, nátha miatt
              Amíg jön Kriszti, utána nézek guglin
              Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

              Comment


                #22
                A mézet egy éves kor alatt a butulizmus (asszem nem így írják) nevű baktérium miatt nem ajánlják. A dokink pedig a benne lévő virágpor allergizációját emlegette.
                Ági (hordozási tanácsadó, oktató) és az orgonasíp: Anna (2003.08.), Máté (2006.08.), Balázs (2008.09.), Dóra (2012.03.)Hordozós klub havi rendszerességgel Gyulán kluBlog
                Kreálom

                Comment


                  #23
                  Andi, köszi.

                  Közben anyu volt megint a méhésznél és érdekes, az is azt mondta, hogy ha simán a mézbe keverem a nyers propoliszt, akkor nincs igazán hatása. A méhészek is alkoholos tinktúrát rakják bele, csak töményebben és kevesebbet.

                  Mindegy azért kipróbálom.

                  A nyers propoliszra azt mondta hogy egy pici darabot fel kell nyomni a fogad tövéhez, az ínyhez, és akkor ott is hat
                  Meg rágcsálni egy kis golyónyit, mint a rágó

                  Hú, hát én a virágport kiskanállal adom a gyerekeknek, mézzel, nem kezdtem kis adagokkal, szerencsére nincs bajuk
                  A férjem viszont allergiás, parlagfű és asszem virágpor is, akkor neki ne merjem adni, vagy egyesével kipróbálhatja?
                  Kinga
                  Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
                  Piciházikó

                  Comment


                    #24
                    zorka1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A férjem viszont allergiás, parlagfű és asszem virágpor is, akkor neki ne merjem adni, vagy egyesével kipróbálhatja?
                    Nekem így mondták: Allergia esetén, első héten napi 1 golyó, második héten napi 2 golyó, harmadik héten napi 3 golyó stb. Ha elfelejti bevenni valamelyik nap, akkor a következő napon vissza kell térni az előző heti golyószámra, tehát mondjuk a 6. héten elfelejti bevenni kedden, akkor szerdán 5 golyótól kell folytatni a hetet. Ha folyamatosan szedi, akkor elvileg jövőre nem kéne, hogy kijöjjön az allergiája. DE ha tünetmentes lesz, akkor sem szabad abbahagyni még egy évig a szedését, mert visszaeshet.
                    Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

                    Comment


                      #25
                      Hú, köszi szépen az infót. Gondolom golyóra egy kis virágpor golyóra gondolsz csak hogy biztos legyek
                      Kinga
                      Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
                      Piciházikó

                      Comment


                        #26
                        igen, virágpor golyócska
                        Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

                        Comment


                          #27
                          Esetleg vki össze tudná foglalni vagy megbízható linket ajánlani, hogy mire jó és hogyan alkalmazandó a propolisz-virágpor-méhpempő?

                          Comment


                            #28
                            ezt én is hallottam, de csak itthon, hogy allergizál a méz. egy ajurvédával foglalkozó könyvben meg azt olvastam, hogy újszülöttnek érdemes egy csepp mézet adni, mert beindítja a szopóreflexet... ettől az "allergizál" szótól egyébként én a falra mászok (de lehet, csak azért, mert tudatlan vagyok )

                            amúgy én propoliszos mézet eszegetek naponta, immunrendszer erősítésre, kisbabám meg még csak anyatejet eszik, úgyhogy közvetve erősítem őt is mézet talán azért nem fog kapni egy éves kora előtt, hogy ne az édes ízre kattanjon rá...

                            Comment


                              #29
                              én is most bogarázgatom össze az infókat
                              méhpempő
                              http://www.natursziget.com/egeszseg/...gyito-mehpempo

                              propolisz tinktúra
                              http://www.mezvilag.hu/a_propolisz.html

                              virágpor
                              http://nyiregyhaza.kerak.hu/cikkek/i...=cktart&ck=113

                              ez csak egy-egy leírás a netről, de vannak még máshol is infók, érdemes böngészgetni
                              Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

                              Comment


                                #30
                                Biztos, hogy okozhat allergiás reakciót. Én gyerekkorom óta allergiás vagyok elég sok mindenre (speciel a hársról nem tudtam). Reggel kapart a torkom és egy kis kanál hársmézet töményen megettem...hát viszketett a szájpadlásom, bizsergett a nyelvem tőle rendesen
                                Gyöngyi meg a törpék: Lili (megkezdtük az iskolát ) és Eszti (a kiscsoportos )

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X