Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    köszi 38,2 volt, amikor írtam, éjjelre feljebb ment (ő amúgy is 39-39,5-es lázakat szokott produkálni), szóval éjjelre kapott kúpot
    most megint jön vissza a meleg
    van kivezetőtök?
    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


    ÁLOMJÁRÓ CD
    születésnaptár
    babahordozási tanácsadó vagyok

    Comment


      Szegényem! Még nincs kivezetőnk, mert azt a tanácsot kaptam, hogy csak akkor használjuk, ha tünetei vannak.
      Nem tudom, hogy számít-e, de csináljuk az echinacea kúrát meg kap még mellé plusz c-vitamint és cebion multit is. Reménykedem.
      Áron hogy viselte a di_per_téket? Lehet ebből szerinted valamire következtetni, vagy az mmr teljesen más?
      Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

      Comment


        azokat teljesen jól viselte és annak idején Ábelnek semmi baja nem volt mmr-től, pedig akkor is ez volt a nagy mumus
        tök jó ez a kivezető dolog, merthogy én meg használtam (előtte való nap, aznap és utána való nap 3×5öt, miért nincs legalább ebben egyetértés? tök jó, mi van, ha a kivezetőtől lázas?
        Utoljára szerkesztette szrekuc; 2010.11.19., 14:43.
        Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


        ÁLOMJÁRÓ CD
        születésnaptár
        babahordozási tanácsadó vagyok

        Comment


          Nem tudom, én is teljesen más véleményeket hallok. (mint szinte mindenben mondjuk)
          Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

          Comment


            Imi is megkapta ma az mmr-t...

            Már a másik oltásos topikban egyszer felvetettem, de azóta sem sikerült utána járni pontosan, mert ezt is- azt is hallottam róla: az mmr oltás után 30 napig ürül(het) a rubeolavírus a nyálkahártyáról. Na most, hogy ez fertőz, vagy sem, ki tudja? Ilyenkor mi van? Pl hogy találkozzak tiszta lelkiismerettes olyan babásokkal, akik nem védettek a rubeola ellen? Nálunk anno a tesóvállalás miatt merült fel ez a kérdés és úgy döntöttünk, hogy kivárjuk a 30 napot biztos, ami biztos. De most tovább árnyalódik bennem. Pl átjöjjenek-e kikkáék csütörtökön és hétvégén menjek-e egy barátnőmhöz, akinek hét hetes a kislánya?
            Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

            Comment


              Hú, Eszter felvetésére remélem gyorsan reagál valaki! Csanádkának esedékes az MMr beadatása, és én állapotos vagyok, bőven az első trimeszterben.

              És egy kérdésem lenne, szerintetek, ha hányásos-hasmenéses víru gyötri jelenleg, akkor mennyi idő elteltével oltassam be?
              Dalma a leendő iskolás (2009. 07. 28.) Csanád, az 5 éves Bulcsú (2011. 07. 01.), a 2 éves Botond (2014. 01. 11.) és egy újabb kis csoda boldog anyukája

              Comment


                Én is figyelem a választ nagyon, addig meg csak távkapcsolatban maradunk, jó, Dalma?
                Benjámin pénteken megkapta az MMR-t, most parázok rendesen, az ekcémája már kezd kijönni, pedig oltáskivezetést is alkalmaztunk. Nincsenek illúzióim, a nagyobbik Fiamat eléggé megviselte, most sem számítok jobbra, de azért igyekszem pozitívan gondolkodni, sokszor elmondjuk naponta, hogy nem fogja megviselni, nem lesz baja.
                Gyerekorvosunk kérdezte az asszisztensét, amikor készülődtek neki az oltásnak, hogy a Prevenar első két oltását is megkapta-e Benjámin korábban, de én mondtam, hogy semmi szín alatt nem szeretném, hogy egyszerre kapja a két szurit, úgyhogy "csak" MMR volt.
                Most drukkolok, hogy minden rendben legyen, és ne legyenek nagyon erősek a tünetei.
                Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                Comment


                  bodzaboris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Imi is megkapta ma az mmr-t...

                  Már a másik oltásos topikban egyszer felvetettem, de azóta sem sikerült utána járni pontosan, mert ezt is- azt is hallottam róla: az mmr oltás után 30 napig ürül(het) a rubeolavírus a nyálkahártyáról. Na most, hogy ez fertőz, vagy sem, ki tudja? Ilyenkor mi van? Pl hogy találkozzak tiszta lelkiismerettes olyan babásokkal, akik nem védettek a rubeola ellen? Nálunk anno a tesóvállalás miatt merült fel ez a kérdés és úgy döntöttünk, hogy kivárjuk a 30 napot biztos, ami biztos. De most tovább árnyalódik bennem. Pl átjöjjenek-e kikkáék csütörtökön és hétvégén menjek-e egy barátnőmhöz, akinek hét hetes a kislánya?
                  hűű, ez jó kérdés, mikor utánaolvastam, bennem is felmerült
                  sztem jó virológust kellene megkeresni-tutira tudná a választ
                  orvossal én nem próbálkoznék
                  Kati

                  Comment


                    dalmika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hú, Eszter felvetésére remélem gyorsan reagál valaki! Csanádkának esedékes az MMr beadatása, és én állapotos vagyok, bőven az első trimeszterben.

                    És egy kérdésem lenne, szerintetek, ha hányásos-hasmenéses víru gyötri jelenleg, akkor mennyi idő elteltével oltassam be?
                    A másodikra "tudom" a választ. Én, miután elmúlt a betegsége, 1 hetet várnék minimum. (meg csinálnék nála egy Protexin Restore kúrát)
                    Kati

                    Comment


                      Hát, Eszter, csak ezt találtam:
                      http://www.c3.hu/~oltinfo/betmmr.htm
                      Kati

                      Comment


                        Kati! Fogékony egyedre nem veszélyes? Ez nekem kicsit felemás. Vagy csak paramami vagyok?
                        Én még pár hónapja találtam egy olyat, hogy azt írta a doki, hogy fertőzHET. Na, de ezt ki meri bevállalni?

                        Dalma! Mi lenne, ha kihúznád Csanád oltását, amíg be nem lépsz a második trimeszterbe? Mondd mindig az orvosnak, hogy meg van fázva, akkor nem olthatja be.
                        Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                        Comment


                          Találtam egy ilyeneket is:

                          Kérdés:

                          Második babámmal 16. hetes terhes vagyok, a kisfiam 15 hónapos. Következik neki az MMR oltás, amiről azt olvastam, hogy szövődményként alakulhat ki utána enyhe lefolyású rubeola. Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e ez hatással a magzatra, vagy várjunk egy kicsit az oltással? Azt is olvastam, hogy a 20. hét után már nincs hatása a magzatra. Azt, hogy én voltam-e rubeolás, nem tudom, én nem emlékszem ilyenre.

                          Válasz:

                          A testvér MMR-rel történő oltása nem jelent kockázatot a magzat számára. Ugyanis direkt a véráramba kerül a vírus, és kevés az esélye, hogy a vírus felpasszálódva környezetét megfertőzze.
                          Tehát beoltható a gyermek.
                          Dr. Péter György
                          2004.02.06



                          http://autizmus.gportal.hu/gindex.php?pg=25996525
                          Itt meg azt írja, hogy:
                          A kanyaró, mumpsz, rubeola és bárányhimlő elleni élő oltóanyagoknál mégis fennáll a vírusürítés maradék veszélye és a környezetre
                          való átvitelre. Ez gyengült immunrendszerrel bíró emberekre veszélyes lehet.
                          Utoljára szerkesztette bodzaboris; 2010.11.23., 13:27.
                          Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                          Comment


                            Kati, Eszter, köszi az infókat! Akkor igyekszünk húzni-halasztani az oltást, januárban már belépek a 2. trimeszterbe, de a cikk alapján még akkor 25%-a van amagzati károsodásnak . Bocsánat, hogy ezt írom,de a saját szempontomból még jól is jött a hányásos-hsmenéses vírus Csanádkámnak, bár ez azért morbid... mert szegénykémet nagyon megviseli...
                            Utoljára szerkesztette dalmika; 2010.11.23., 13:53.
                            Dalma a leendő iskolás (2009. 07. 28.) Csanád, az 5 éves Bulcsú (2011. 07. 01.), a 2 éves Botond (2014. 01. 11.) és egy újabb kis csoda boldog anyukája

                            Comment


                              bodzaboris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Imi is megkapta ma az mmr-t...

                              Már a másik oltásos topikban egyszer felvetettem, de azóta sem sikerült utána járni pontosan, mert ezt is- azt is hallottam róla: az mmr oltás után 30 napig ürül(het) a rubeolavírus a nyálkahártyáról. Na most, hogy ez fertőz, vagy sem, ki tudja? Ilyenkor mi van? Pl hogy találkozzak tiszta lelkiismerettes olyan babásokkal, akik nem védettek a rubeola ellen? Nálunk anno a tesóvállalás miatt merült fel ez a kérdés és úgy döntöttünk, hogy kivárjuk a 30 napot biztos, ami biztos. De most tovább árnyalódik bennem. Pl átjöjjenek-e kikkáék csütörtökön és hétvégén menjek-e egy barátnőmhöz, akinek hét hetes a kislánya?
                              Azt olvastam vmi betegtájékoztató-közeli forrásból, hogy elméletileg lehetséges az oltóvírus átterjedése, de még nem találkoztak olyan esettel, amikor ez ténylegesen meg is történt. Immungyenge személy az természetesen más eset.
                              A hét hetest meggondolnám, Kikkát most nemtom megnézni, mekkora gyermeke van...

                              dalmika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Hú, Eszter felvetésére remélem gyorsan reagál valaki! Csanádkának esedékes az MMr beadatása, és én állapotos vagyok, bőven az első trimeszterben.
                              Végeztél egyébként antitest-vizsgálatot? Mi az eredmény, védett vagy?
                              Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

                              Comment


                                Nem végeztem, a háziorvosnál lehet vajon? Nem vagyok járatos ilyesmiben, köszönöm a tanácsot!
                                Dalma a leendő iskolás (2009. 07. 28.) Csanád, az 5 éves Bulcsú (2011. 07. 01.), a 2 éves Botond (2014. 01. 11.) és egy újabb kis csoda boldog anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X