Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Tojásallergia és MMR: olyan esetnél adják be ellneőrzött körülmények között, ahol van papír az allergiáról. Akinek afilaxiás sokkig is fajulhat, annak elvileg más hordozóanyagon (nem csirkeembrión) kitenyésztett oltást kell rendelni. (nem értek hozzá, csak egy érintett barátnőm mesélte).
    14 hónaposan egy fél falat tojástól olyan fuldoklórohamot kapott a gyerekük, hogy csak egy épp nálunk lévő kúp mentette meg, amíg orvosok keze közé került. Azóta (3 éve) semmit nem ehet, amiben akár egy porszemnyi tojás előfordul, és a kontrollvizsgálatok szerint nem nőtte ki, ugyanolyan magas értékei vannak.

    Ehhez képest ennek a nagyon durván tojásallergiás gyereknek (orvosi igazolás mellett) simán beadták a hagyományos oltást egy bp-i kórházban, és utána pár pár óráig megfigyelték. Szerencsére semmi baja nem lett!
    A megfigyelés egyébként kijárna minden gyereknek, minden oltás után, mert soha sem lehet tudni épp mire allergiás.
    Az a vicc az egészben, hogy vajon hány gyerekről derül ki 15 hónapos koráig biztosan, hogy allergiás -e a tojásra?
    Délibábszínház az egész világ...
    GABI, Iván (mindjárt 10 éves) és Anna Léna (6 éves) anyája

    Comment


      Elküldtem a riportot mindenkinek, aki kérte. Ha nem kapjátok meg este, légyszi írjatok privit, és megpróbálom még egyszer. (elég nagy a file)
      Nóra
      Hanna és Álmó mammája

      Comment


        messkete eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Evi
        remelem, jobban vagytok mar!
        Bocs ha mar irta valaki, de itt az mmr oltaskivezetes:
        2 valtozata van:
        - oltas elotti napon, az oltas napjan es az oltast koveto napon is 5-5 golyocska thuya c30 es mmr nozoda C30
        - vagy az oltas napjan 10-10 golyo mmr nozoda valamint thuya.
        Nozodakat es egyeb itthon nem elerheto szereket beszerezhettek itt:
        www.pharmafutar.hu ( a fiumei uton az OBSIval szemben vannak, max 2 nap alatt itt van barmilyen homos szer), ill a gazdagreti gyogyszretar kinalata is boseges.
        Mi 18 honaposan kaptuk az mmrt, a 3 napos oltaskivezetest csinaltam es semmi baja sem volt Bencenek ( bar o a korabbi kotelezo oltasokat is jol toleralta szerencsere. Nem vagyok nagy oltasparti, csak a kotelezoket kapta/ja).
        MMRt prevenarra tiszta szadi egyuttadni
        Mi egy harmadik módon adtuk a nozódát:
        MMR oltás előtt és után Priorix nozóda C30 (2 dl vízben feloldva 2 golyó)
        (+ alkati szer)
        Egy gödöllői doktornőhöz járunk, egy mamami ajánlotta őt. Hihetetlenül szimpatikus még a férjemnek is, aki az egész dolgot elég szkeptikusan kezeli. Az orvos nem a Boiron termékeket ajánlja, hanem a német kis bogyókat, ő adott nozódát is, így nem kellett egy egész fiolával megvenni. Az adagolás is teljesen más, mint amit írtatok.
        Nóra
        Hanna és Álmó mammája

        Comment


          madelka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Van köztetek olyan (gyerek mamája), aki ekcémás, netán tojásérzékenységből fakadóan az, és van vmi tippje, h h intézzem az én lányom 15 hós oltását? Lassan aktuális, és nem tudom, mi a mozgásterem (a csúsztatáson túl).
          Hanna kb. kéthónapos korától ekcémás volt, az nem derült ki, hogy mitől és már bele is fáradtam, hogy az okokat keressem. A tojásról pl. teljesen leszoktam, mióta elkezdtem az ekcéma miatt diétázni. (Egyszer nagyon belobbant neki, amikor megettem egy tojásos szendvicset.) Az viszont biztos, hogy a súlyosbodásának volt köze az Infanrix oltáshoz, mert az MMR oltás után elkezdtük az Infanrix oltáskivezetést, és az ekcéma hipp-hopp eltűnt, pedig nem kis felületen volt csúnya a bőre...
          Már nagyon el voltam előtte keseredve, mert semmi nem használt, így kerültem kapcsolatba a homeopátiával, még az MMR előtt. (Korábban nem igazán hittem benne, és nagy szerencsém volt, hogy egy abszolút hozzáértő orvost sikerült elsőre találni a mamaminak köszönhetően!)
          Nóra
          Hanna és Álmó mammája

          Comment


            Sajnos a Tominak szó nélkül beadták a 2. hós infanrix mellé a prevenart is, későn vettem észre a nagy vigasztalás alatt hogy a doki még egy tűt belenyomott
            És az ajánlott oltási tervben bizony úgy szerepel, hogy a prevenart a 2. a 4. és a 15. hónapban, az MMR-rel egyidőben adják be.
            Sajnos ez kicsi település, mindenki ismer mindenkit név szerint is, szóval lehetetlen eltűnni vagy ennyit csúsztatni mint ahogy sikerült az néhányotoknak.
            Fruzsi
            Nóri 2008.01.08 Tomicsucsu 2010.02.27 Julliska 2012.09.28 anyukája

            Comment


              Fru! De azt kérheted, hogy ne egyszerre kapja a kettőt.
              Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

              Comment


                Sziasztok! Mi is jövünk a klubba.
                Csenge múlt kedden kapta meg az MMR-t (Prevenart is). Másfél hónapot tudtam csúsztatni. Eddig semmilyen oltás meg sem kottyant neki, most ettől a 9. napon mgas láza lett. Elkezdtem csillapítgatni, és nem tudtam, hogy akkor most mi is a helyzet az oltásos lázzal. Tegnap este tévedtem ide, ez a link nagyon jó!!! (Már nemtom, ki rakta be, de köszi). Úgyhogy éjszaka már nem is csillapítottam a lázát, ott aludt szépen, forrón a karomban. Reggelre meg lement a láza magától.

                A mi dokink ilyen:
                -Nem baj, ha egyszerre több oltást kap?
                -Ha egyszerre több szalonnát tart a tűzben, azok ugyanúgy megsülnek, mitha egyet.

                Rossz volt a kérdésfeltevés, másra válaszolt. És csak utólag merült fel bennem, magamba a frappáns folytatás:
                - Nem azért aggódom, hogy megsülnek-e a szalonnák, hanem attól tartok, hogy a több szalonnából több zsír csöpög, és attól nagyon felcsap a láng.

                A dokink büszkén mesélte, hogy a saját gyerekének egyzserre 7 oltást adott be. "Persze sírt nagyon, hehe". Rá akart venni, hogy akkor már a 18 hós oltást is tudjuk le, de azt nem engedtem.
                GÁÁÁZ.
                Nojno és Csenge (5 és fél)
                "Én azt csinálom, amit akarok!"

                Comment


                  messkete eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Evi
                  remelem, jobban vagytok mar!
                  Bocs ha mar irta valaki, de itt az mmr oltaskivezetes:
                  2 valtozata van:
                  - oltas elotti napon, az oltas napjan es az oltast koveto napon is 5-5 golyocska thuya c30 es mmr nozoda C30
                  - vagy az oltas napjan 10-10 golyo mmr nozoda valamint thuya.
                  Nozodakat es egyeb itthon nem elerheto szereket beszerezhettek itt:
                  www.pharmafutar.hu ( a fiumei uton az OBSIval szemben vannak, max 2 nap alatt itt van barmilyen homos szer), ill a gazdagreti gyogyszretar kinalata is boseges.
                  Mi 18 honaposan kaptuk az mmrt, a 3 napos oltaskivezetest csinaltam es semmi baja sem volt Bencenek ( bar o a korabbi kotelezo oltasokat is jol toleralta szerencsere. Nem vagyok nagy oltasparti, csak a kotelezoket kapta/ja).
                  MMRt prevenarra tiszta szadi egyuttadni
                  mesi köszi az infót
                  mariann ábel (2009.03.21.) és jónás (2012.01.16.) anyukája hordozási tanácsadó (clauwi)
                  Értékeléseim

                  Comment


                    Nojno eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                    A dokink büszkén mesélte, hogy a saját gyerekének egyzserre 7 oltást adott be. "Persze sírt nagyon, hehe". Rá akart venni, hogy akkor már a 18 hós oltást is tudjuk le, de azt nem engedtem.
                    GÁÁÁZ.
                    juj.
                    mariann ábel (2009.03.21.) és jónás (2012.01.16.) anyukája hordozási tanácsadó (clauwi)
                    Értékeléseim

                    Comment


                      Lányok, a mi dokink azt mondta, h MMR mellett nem ad be mást, és csak egy hónap múlva adja a következőt, ha akarom...az okra már nem emlékszem, de az oltás jellege miatt mondta ezt.
                      Amúgy én Barnussal ki tudtam tolni még 2 hónapot, bár aktívan ment a cseszegetés a védőnő részéről...és persze két hét után a gyermeken kijött a rubeola kiütése. Nem beteg volt, de a bőrén kiütött...

                      Comment


                        Nojno eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A dokink büszkén mesélte, hogy a saját gyerekének egyzserre 7 oltást adott be. "Persze sírt nagyon, hehe". Rá akart venni, hogy akkor már a 18 hós oltást is tudjuk le, de azt nem engedtem.
                        GÁÁÁZ.
                        Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                        Comment


                          Most olvasom az oltásos könyvemben, hogy ez a helyi reakció a Prevenar miatt van valószínűleg, és hogy gyakori ennél az oltásnál. És azt is írja, hogy a Prevenar nem hatékony, vizsgálatok szerint nem alkalmas a streptococcus-fertőzések lecsökkentétésére
                          Vera

                          Comment


                            Már jól van a kislányom, szerencsére. De még a pukli mindig ott van és ráadásul tegnap ahogy kenegettem a a nagy szeméremajkánál bepirosodott és a bőr alatt érzek apró golyót. Lehet, hogy a nyirokcsomója is bedagadt neki? A lágyékánál is hasonló golyócskákat vettem észre.
                            Évi Csenge 2009. május 24.

                            Comment


                              Egyre jobban félek ettől az oltástól.

                              Ha valakinek hasonló korú a gyereke, mint Imi, nincs kedve velem felesben venni mmr és prevenar oltáskivezetőket?
                              Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                              Comment


                                én mmr-t rendeltem,az elvileg,hacsak nem kell sokszor ismételni,maradni fog.
                                vera,én is utánaolvastam,sztem is a prevenar miatt van a pukli:_(
                                évi nyirokmirigy sztem is
                                kata

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X