Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    zsvzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát miközben az orvosok benyomják az oltóanyagot a gyerekekbe, pontosan tudják, hogy nagy valószínüséggel lázasak lesznek, és "féloldalas pocokformát vehet fel a feje", söt szólnak is a szülöknek, hogy ez egy "veszélyes oltás".

    no comment. félek, elveszíteném átmenetileg gyöngéd stílusomat.
    (Bocsánat, nem vicces téma egyáltalán, csak ezen a hsz-on muszáj mosolyognom.)
    Vera

    Comment


      MMR-t és Prevenart Kevének is egyszerre adták be. 4 napig volt lázas, már kiváltottuk az antibiotikumot is, mert "az orvosi szakma szabályai szerint" ha 5 napnál tovább van ismeretlen eredetű láz, akkor mindenképpen antibigyó jön... (gyerekdoki mondta.) Azért elmentünk az ügyeletre az 5. napon (épp' hétvége volt, doki mondta, hogy oda vigyünk vizeletmintát, ha nem javul a dolog, mert amíg nála voltunk pénteken, egy darabot nem pisilt a kisfiam.). Ott mondtuk, hogy duplán oltották, erre nagyon furcsán néztek, majd mondták, hogy nyugodjunk meg, ez oltás utáni reakció. Antibiot meg nem adtuk be.
      Nagyon rossz volt, ez volt az első alkalom, hogy hosszabb ideig letört, beteg, lázas volt Kiskavics. De azóta megedződtem az ilyen esetekre.
      Kitartást, és el fog múlni!!!
      Addig is: lázcsillapítás, sok-sok ölelgetés, nyugalom és türelem. Bábozz neki, mesélj, bújjatok össze sokszor. Lelkiismeret-furdalás nélkül tegyél félre minden mást, amit csak tudsz.
      Kiskavics (2008.03.23.), aki önjáró és Kisdömper (2010.12.26.), aki hosszabb távokon még rajtunk jár, egyébként fut. 25 kreatív tipp ingyen!

      Comment


        Ilyenkor miért kell lázat csillapítani? Azt tudom, hogy vírus esetén gátolja a gyógyulást, mert a láz öli a vírust. De azt nem tudom, hogy ilyenkor végülis mire is reagál a szervezet a lázzal? (Jó lenne tudni, mert lehet, hogy ártalmasabb a csillapítás ilyenkor is, főleg, hogy még gyógyszerrel "mérgezni" a szervezetét, ami épp a mérgek ellen küzd)
        Vera

        Comment


          yvolux eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          "Kötelező és a legfontosabb.... " ja persze... sok helyen a hepa A szerintem százszor fontosabb gyerekkorban (most nem feltétlen Mo.ra gondolok) - ez a betanult paraszöveg kiakasztó!
          A legfontosabb arra vonatkozott, h figyelni kell, és nem az oltásra magára.

          Anno Samunak sztem nem volt magas láza, de kicsit neki is bepirosodott és forró volt a helye, valamint pöttyös is lett rendesen.

          Figyelj rá, és nem lesz semmi baj!
          Anya az összeomlás szélén és az állatkert: dilipók, hisztibéka-királynő és sipító kissárkány
          Ha úgy érzed, személyemnek, véleményemnek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz, gondolkozz el, a hiba vajon melyikünk készülékében lehet.

          Comment


            Atyaég!!
            Pocokforma???!!! Rángatózás??!!! Én mindjárt elájulok! Eddig is agyon izgultam magam minden oltásnál, és azt is tudtam, hogy a 15 hós egy kemény oltás....de most rendesen bepánikoltam!!!

            A lányomnak soha semmi baja nem volt az oltásoktól, egyedül ettől az MMR-től volt magas láza pár napig.

            De a fiacskám eddig az összes oltás után belázasodott, a 4 hós után ráadásul 2 napig nem ment lejjebb, hiába csillapítóztuk többféleképpen. Már akkor eltökéltem, hogy hiába javasolta nekem is a doki, a 3. Prevenart tuti, hogy nem az MMR-rel adatom be!

            Amúgy is nagyon félek ettől az oltástól, hisz várható, hogy ha a 2-3-4 hós így megviselte, ez sem lesz egyszerű, de most nagyon megijedtem!

            A homeós bogyók mennyire hatásosak oltáskivezetésre?
            Én is, lányom is szedegettünk már homeós gyógyszereket megfázásra, immunerősítésre, megelőzésképpen is, nem csak akkor, amikor már elkezdődött egy betegség, de bevallom, a világon semmi hatását nem tapasztaltam sem magamon, sem a lányomon. Ezért nem is bízom már nagyon bennük.

            Vevazs, szorítok nektek, hogy hamar túllegyetek rajta!!!!
            Utoljára szerkesztette gnora; 2010.08.25., 21:07.
            Egy 4 éves Királylány és egy 11 hónapos Kisdömper boldog anyukája vagyok.

            Mindemellett: http://www.varlak-gyerekoldal.fw.hu

            Comment


              Vera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ilyenkor miért kell lázat csillapítani?
              Vera, én nem vagyok orvos, de úgy tudom, a 38,2 fölötti láz nagyon megterheli a tüdőt és a szívet. Nagyon. Ezért nem szabad hagyni, hogy afölé menjen. Addig a barátunk a láz, fölötte viszont már túl sokat terhel.
              Nem muszáj "méreggel", gyógyszerekkel - lehet hűtőfürdővel. De ez is nagyon megterhelő. Nálunk pont ennél az MMR-es esetnél volt, hogy csak az vitte le a lázát, de két fürdő után nem mertem többet, az a remegés utána borzasztó volt... De sokat kibírnak ezek a picik!!!
              Kiskavics (2008.03.23.), aki önjáró és Kisdömper (2010.12.26.), aki hosszabb távokon még rajtunk jár, egyébként fut. 25 kreatív tipp ingyen!

              Comment


                Az MMR oltás ellen van nozóda (homeopátiás kivezető) + Thuja.
                A fiam semelyik oltás után nem csinált semmit, de a lányom a 15 hónapos után fél nappal iszonyat nyűgös és agresszív lett (pedig ő egy eszméletlenül nyugodt baba volt mindig is), harapott, mart, rugdosott, egész nap nyűglődött. Ez kb. 8 napig tartott. Utána visszatért a szokásos nyugis formájához...
                Szerintem valami olyasmi érzés lehet a piciknek, mint egy lappangó betegség: van aki ilyenkor lázas, másnak baromi rossz a közérzete, fáj a feje, végtagjai. Ritkán vagyok beteg, de olyankor én is nyügi szoktam lenni, de nagyon!
                Délibábszínház az egész világ...
                GABI, Iván (mindjárt 10 éves) és Anna Léna (6 éves) anyája

                Comment


                  egy olyan doki aki egyszerre adja be a két oltást, nos őt nem fogják érdekelni az oltás utáni történések...............
                  Mindig ledöbbenek h mik vannak, de ezek a tapasztalatok csak megerősítenek abban h rajtam és Krisszen kívül senki más nem képviseli a gyerekeink érdekeit, így ha valamit eldöntök akkor azért a végsőkig, értük.
                  "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
                  Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

                  Comment


                    Mi aug.elején kaptuk a 15-hos oltást,rá 10 napra belázasodott,tiszta nyügi volt,mindez 2és fél napig tartott.
                    Legjobb tudásom szerint benáthásodhat,köhöghet bepöttyösödhet,fájhat a füle mögött(nyirokcsomó duzzanat) ilyenek.
                    Melinda (alias Penny ) VIRÁG: IGAZI KIS KAMASZ MÁRK(NEKÜNK CSAK kALIS): ÉS LEGAPRÓBB CSEMETE AKI MÁR TUD EGYEDÛL JÁRNI,Ő PETRA

                    Comment


                      A kivezetés szerintem inkább a léleknek kell Az anyainak
                      "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
                      Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

                      Comment


                        Vera, szerintem egy több napos láz nagyon kimeríti a piciket, muszály csillapítani, ördögi kör ez kérem.
                        pocokforma fej? hidegrázás? jesszum...
                        Ismerek egy képviselőt, akinek a kisfia az mmr után megállt a fejlődésben, most 4-5 éves és másfél éves gyerek szintjén vegetál, nos visszavitték a dokihoz h most mi lesz, erre az közölte h bizonyítsák be h az oltás előtt nem ilyen volt......
                        OFF: ma a metrón kisfiú nyalja azt a fekete gumit ami a metró üvegének a szélén fut, ugye az köztudottan gyerekcsemege, anyuka jó nagyon ráver a szájára miután többször megkérte h ne nyalja. Pedig mi az az ilyen oltásokhoz képest engem nem zavar különösebben ha nyalja, eddig ha 2-3x kívánta meg, bkv vakcina per os
                        Utoljára szerkesztette TBrigi; 2010.08.26., 00:11.
                        "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
                        Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

                        Comment


                          kovka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Vera, én nem vagyok orvos, de úgy tudom, a 38,2 fölötti láz nagyon megterheli a tüdőt és a szívet. Nagyon. Ezért nem szabad hagyni, hogy afölé menjen. Addig a barátunk a láz, fölötte viszont már túl sokat terhel.
                          Nem muszáj "méreggel", gyógyszerekkel - lehet hűtőfürdővel. De ez is nagyon megterhelő. Nálunk pont ennél az MMR-es esetnél volt, hogy csak az vitte le a lázát, de két fürdő után nem mertem többet, az a remegés utána borzasztó volt... De sokat kibírnak ezek a picik!!!
                          Ez sajnos nem így van, Kovka, de erről van külön topik. (A lázról) Szóval nem terheli meg a szervezetet 38 fölött, hanem jóval afölött van az a határ, amikor csillapítani kell. DE itt nem is ez a lényeg, hanem hogy mit véd a szervezet oltáskor a lázzal? A bejuttatott kórokozókat próbálja kiirtani? Vagy a vivőanyagok miatt reagál úgy? Nem tudom, fogalmam sincs. De szerintem a csillapítás szempontjából egyáltalán nem mindegy.
                          Vera

                          Comment


                            Vera, láttam már a IIes gyereken 40 fokos lázzal gyereket, 3 napig tartott neki, 2 hós oltás után....
                            . nálam 39 felett kezdődik a csillapítás.
                            "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
                            Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

                            Comment


                              Itt a topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...hlight=l%E1zas

                              És itt egy nagyon hasznos oldal, ha valakit érdekel a lázcsillapítás: http://home.kpn.nl/~szijjarto/index.html
                              Vera

                              Comment


                                TBrigi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Vera, láttam már a IIes gyereken 40 fokos lázzal gyereket, 3 napig tartott neki, 2 hós oltás után....
                                . nálam 39 felett kezdődik a csillapítás.
                                Igen, 39-39.5 között érdemes elkezdeni gondolkodni rajta amúgy, általánosságban, de nem offolok ezzel tovább.
                                Vera

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X