Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Vera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez sajnos nem így van, Kovka, de erről van külön topik. (A lázról) Szóval nem terheli meg a szervezetet 38 fölött, hanem jóval afölött van az a határ, amikor csillapítani kell. DE itt nem is ez a lényeg, hanem hogy mit véd a szervezet oltáskor a lázzal? A bejuttatott kórokozókat próbálja kiirtani? Vagy a vivőanyagok miatt reagál úgy? Nem tudom, fogalmam sincs. De szerintem a csillapítás szempontjából egyáltalán nem mindegy.
    Szerintem is nagyon fontos, hogy pontosan mire reagál a szervezet a lázzal.

    Szomorú vagyok és tehetetlen dühöt érzek, hogy nem kutatják tudományosan az oltások hatását és hozzák nyilvánosságra az eredményeket.

    Szükös ismereteimet összeszedve sz nyilvánvaló, hogy a bevitt élö vírus rendkívül aggresszív támadást jelent a szervezetre, ami ellen védekezni próbál. A vivöanyagokról annyi már kiszivárgott, hogy nem kóserek.

    TBrigitöl: pocokforma fej? hidegrázás? jesszum...
    Ismerek egy képviselőt, akinek a kisfia az mmr után megállt a fejlődésben, most 4-5 éves és másfél éves gyerek szintjén vegetál, nos visszavitték a dokihoz h most mi lesz, erre az közölte h bizonyítsák be h az oltás előtt nem ilyen volt......
    OFF: ma a metrón kisfiú nyalja azt a fekete gumit ami a metró üvegének a szélén fut, ugye az köztudottan gyerekcsemege, anyuka jó nagyon ráver a szájára miután többször megkérte h ne nyalja. Pedig mi az az ilyen oltásokhoz képest engem nem zavar különösebben ha nyalja, eddig ha 2-3x kívánta meg, bkv vakcina per os


    Mi is ilyen allegóriákban szoktunk megszólalni, csak sajnos falakba ütközünk. Mint a leírt esetben is, az orvosok "furán néznek", de azzal, hogy "oltási reakció" minden el van intézve, ebcsont beforr!!!

    amit írtál a kiállásról a gyerekért az nagyon megérintett...
    [I]Zsuzsa[/I] - szívemnek három csücske van: a szíves-okos Valerie, aki a lányom, Sebastian, aki majd 20 évig a fiam volt, és Zoltán, a férjem, aki a nyomulós-hordozós Nagypapa

    Comment


      Hát eltelt ez az éjszaka is. Tegnap este hűtőfürdőztünk. Szegénykém nagyon nehezen tűrte és rettenetesen remegett. Lement újra a láza 37,3 ra majd egy kicsit nedves törölközőbe bugyoláltam. Megivott 3 dl teát. Aztán elaludt. Ahogy elaludt, újra megmértem a hőmérsékletét és 36,9 volt. Felöltöztettem. Szegénykém annyira ki volt merülve, hogy fel sem ébredt semmire sem. Azt a lábát szabadon hagytam ami piros és görcsös. Bekentem egy kis körömvirágkrémmel és egy órán át vizes borogatt neki. Aztán vittem a szobájába aludni. Egész éjszaka figyeltem nehogy baj legyen, de szerencsére nem történt semmi. Reggel ahogy felkelt, azonnal megmértem a hőmérsékletét és kerek 36 fok volt.
      Írtátok, hogy valamelyik gyerek ilyenkor kikel magából. Hát ami azt illeti van benne valami. Hozzám ugyan bújik, de azért sír is bőven. De az apjával teljesen máshogy viselkedik. Apa már meg is jegyezte, hogy ez nem normális amit a gyerek művel. Mert az apját püföli. Aztán torkaszakadtából üvölt a gyerek. Pedig az apja a kedvence. Inkább hozzá szokott jobban bújni, mint hozzám.
      Szóval apát is megviselik a dolgok. Látom rajta, hogy ő is ideges. Nem tud mit kezdeni a helyzettel.
      gondolom nagyon fájhat Csengének a lába. Olyan , mintha egy fél pinpong golyó lenne rátéve a combjára. Szegénykém. Nem egyszerű ez az egész.
      Anyukám ma hozza a homeos bogyókat. Remélem fog segíteni abban, hogy ne legyen nagyon rosszul 1 hét múlva az újabb mellékhatásoktól...
      Félek már előre ettől...
      A lázcsilapítás is nehéz téma, mert hát gyerek válogatja, mikor is érdemes nála elkezdeni a lázcsilapítást. Van aki 38foknál lázgörcsöt kap és van aki még 39-40foknál is nyugodt, vidám. Mi ugyan nem vagyunk hajlamosak a lázgörcsre, de a gyerek hamar letör, kedvtelenné, kezelhetetlenné válik.
      Évi Csenge 2009. május 24.

      Comment


        gnora eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Atyaég!!
        Pocokforma???!!! Rángatózás??!!! Én mindjárt elájulok! Eddig is agyon izgultam magam minden oltásnál, és azt is tudtam, hogy a 15 hós egy kemény oltás....de most rendesen bepánikoltam!!!

        A lányomnak soha semmi baja nem volt az oltásoktól, egyedül ettől az MMR-től volt magas láza pár napig.

        De a fiacskám eddig az összes oltás után belázasodott, a 4 hós után ráadásul 2 napig nem ment lejjebb, hiába csillapítóztuk többféleképpen. Már akkor eltökéltem, hogy hiába javasolta nekem is a doki, a 3. Prevenart tuti, hogy nem az MMR-rel adatom be!

        Amúgy is nagyon félek ettől az oltástól, hisz várható, hogy ha a 2-3-4 hós így megviselte, ez sem lesz egyszerű, de most nagyon megijedtem!

        A homeós bogyók mennyire hatásosak oltáskivezetésre?
        Én is, lányom is szedegettünk már homeós gyógyszereket megfázásra, immunerősítésre, megelőzésképpen is, nem csak akkor, amikor már elkezdődött egy betegség, de bevallom, a világon semmi hatását nem tapasztaltam sem magamon, sem a lányomon. Ezért nem is bízom már nagyon bennük.

        Vevazs, szorítok nektek, hogy hamar túllegyetek rajta!!!!


        a pocokforma gondolom a mumpsz miatt fordulhat elő...


        én is olvasgattam az mmr előtt a mamami tés nagyon bepánikoltam én is...kár volt, nálunk ez volt a legkisebb gonddal járó oltás.

        igaz szereztem homeós bogyókat, mmr oltáskivezetőt, előtte és utána 3 napig kellett adni. nem tudom, h emiatt vagy sem, de szinte semmi nem volt...


        jó az internet, de ez az olvasgatás nagyon kétélű, terhességem alatt is inkább rossz volt. jó, h megtudsz sok dolgot, amit esetleg nem kötnek az orrodra, viszont elkezdesz parázni olyan dolgoktól is ami nem kéne, vagy nem visz előre...
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          ja még annyit akartam, h mivel én is féltem ezért húztam, kb 18 hósan lett beoltva.

          de ami igazából fontos, annak aki előtte áll még, h ne legyen beteg a gyerek az oltáskor. előtte 2 napig hőmérőztem, h nem bújkál-e valami. igaz ez sem 100%.


          jobbulást!
          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

          Comment


            Jajj, mi még előtte állunk Az oltáskivezető nozóda is kapható csak úgy a gyógyszertárban? És Évi, jobbulást!
            "Itt a cici szopjá szépen, Néked adom lelki mézem, Bele öntöm boldogságom, Magzatomat úgy táplálom " (palóc altató)

            Comment


              Esetleg a megmaradt homeós bogyóitokat átvenném majd...
              "Itt a cici szopjá szépen, Néked adom lelki mézem, Bele öntöm boldogságom, Magzatomat úgy táplálom " (palóc altató)

              Comment


                Èvi, sok sok eröt nektek! Most, hogy alig aludtál, és még elöttetek vannak a nehéz napok, lesz rá szükséged, szükségetek.



                Számomra a hozzászólásokból az derül ki, hogy a homeopátiás bogyók megvédik az idegrendszert az oltás támadó hatásától, nincs püfölés-sírás. Minden jót a kislánynak, meg a többi gyereknek-szülöknek, akik még tervezik az oltást!
                [I]Zsuzsa[/I] - szívemnek három csücske van: a szíves-okos Valerie, aki a lányom, Sebastian, aki majd 20 évig a fiam volt, és Zoltán, a férjem, aki a nyomulós-hordozós Nagypapa

                Comment


                  vevazs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A lázcsilapítás is nehéz téma, mert hát gyerek válogatja, mikor is érdemes nála elkezdeni a lázcsilapítást. Van aki 38foknál lázgörcsöt kap és van aki még 39-40foknál is nyugodt, vidám. Mi ugyan nem vagyunk hajlamosak a lázgörcsre, de a gyerek hamar letör, kedvtelenné, kezelhetetlenné válik.
                  Ha esetleg elolvasod az általam belinkelt orvos honlapját, láthatod, hogy a lázgörcs nem előzhető meg csillapítással, nincs köze hozzá.

                  Letört, kedvetlen, kezelhetetlen: igen, a beteg gyerek ilyen. Erről szól a betegség, egy kis pihenő a szervezetnek, a környezetnek Csak manapság hajlamosak vííííaM agyunk elvárni (pl. reklámokból, stb), hogy mindig mindenki 100%-on égjen.
                  Vera

                  Comment


                    Köszönöm a bíztatást mindenkinek!
                    Évi Csenge 2009. május 24.

                    Comment


                      Évi, szurkolok, hogy minden gyorsan rendbe jöjjön. Én is féltem ettől az oltástól, húztam is, ameddig lehetett + homeós nozóda előtte, utána. Mi szerencsére megúsztuk egy kis náthával. De a gyerekorvos tényleg meg van róla győződve, hogy semmi gond nem lehet, én kérdeztem rá a mellékhatásokra, és akkor mondta, hogy egy hét múlva be szoktak kicsit lázasodni...
                      Előtte sokat olvastam az oltásról; meg körbekérdeztem az összes kisgyerekes ismerősömet, és mindenki azt mondta, hogy ne izguljak, náluk nem volt semmi gond. Ez Téged nyilván nem vigasztal, csak azért írtam le, hogy akik még előtte állnak, kicsit megnyugodjanak, hogy nem törvényszerű az ilyen mellékhatás. Az oltást persze nem akarom védeni, sőt.

                      A H1N1-es topikban olvastam, hogy Regi riportot készített a kötelező védőoltásokról a Szent István Rádióban. Elkértem tőle, és megengedte, hogy odaadjam másoknak is. Akit érdekel, annak szívesen elküldöm, szerintem érdemes meghallgatni.
                      Nóra
                      Hanna és Álmó mammája

                      Comment


                        Kérlek küldd majd el nekem!
                        Köszönöm!
                        Évi Csenge 2009. május 24.

                        Comment


                          Évi, kitartás és jobbulást Csengének
                          Angica + 4 kicsi
                          tej-, tojás- és cukormentes:
                          http://angi.mentesnasi.hu

                          Comment


                            Nóri, küldd el nekem is légyszíves!
                            "Itt a cici szopjá szépen, Néked adom lelki mézem, Bele öntöm boldogságom, Magzatomat úgy táplálom " (palóc altató)

                            Comment


                              Nóri, minket is érdekel. zsvaczi idetudodmi web.de

                              [I]Zsuzsa[/I] - szívemnek három csücske van: a szíves-okos Valerie, aki a lányom, Sebastian, aki majd 20 évig a fiam volt, és Zoltán, a férjem, aki a nyomulós-hordozós Nagypapa

                              Comment


                                Nóra,nekem is küld el légy szives:zsofka30@hotmail.com
                                Köszi.
                                Gergő 2008.09.21és a vegyespáros:Ádám és Eszter 2012.03.26

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X