Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Tájszólás,babonák,népi bölcsességek...

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nekünk nincs rendetlenül hagyott ruhára szavunk. Tök jó ez a pacuha!
    Verekedjünk tovább: Olyat rádverek, attó kódúsz!
    jaj, ezt mindig akartam írni. Engem az Egyetemen ki szoktak röhögni az 'ám' szóért. Mondatba foglalva:
    Nekem van ám babám.-amolyan kiemelésként használjuk, és ezt Pesten nem ismerték,és egy időben minden mondatba belerakták, amit hozzám intéztek
    Brigi
    LRB

    Comment


      Én nem vagyok egy észkombájn, de a csedvás az girnyót jelent, nem? Szóval olyan vékonyka, csenevész
      Brigi
      LRB

      Comment


        Kicsit félreérthetően fogalmaztam, azt hiszem. A pacuhát akkor használjuk, ha rajtad áll rendetlenül vagy inkább rendezetlenül a ruha. Pl. nadrágba félig betűrt ing vagy póló.
        Detti
        Nóra (2007.11.03.) és Marci (2010.08.08.) anyukája

        Comment


          motyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kicsit félreérthetően fogalmaztam, azt hiszem. A pacuhát akkor használjuk, ha rajtad áll rendetlenül vagy inkább rendezetlenül a ruha. Pl. nadrágba félig betűrt ing vagy póló.
          Jaj, nem, én voltam tinó,és nem olvastam el jól Bár erre sincs szavunk. Hacsak nem a hacuka. De ez inkább azt jelenti, h vmi hülye holmi Találtam egyet: olyan lelencesen vagy felöltözve Lehet ez a szinonímája.

          Van köztünk szögedi? Olyan szívesen olvasnék egy ilyen tájszólást. Nagyon tetszik!
          Brigi
          LRB

          Comment


            Nem tudom, mennyire tartozik ide, de tegnap ettem tökipompost. Nagyon finom volt. (kenyérlángos)

            Comment


              hbdzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Van köztünk szögedi? Olyan szívesen olvasnék egy ilyen tájszólást. Nagyon tetszik!
              Két gyerek lapbdázik,elgurul a labda....
              -Hol a labda?
              -Mögötted!
              -Dehogy öttem mög!
              Döme és a lurkók.

              Comment


                Döme! Ez jól esett!
                Nekem is van:
                -Anyu! Kimehetek a játszótérre?
                -Ki.
                -Hát, én!
                Brigi
                LRB

                Comment


                  lnd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem tudom, mennyire tartozik ide, de tegnap ettem tökipompost. Nagyon finom volt. (kenyérlángos)
                  Hogyne tartozna ide?? Irigy-irigy-irigy Imádom!
                  Brigi
                  LRB

                  Comment


                    hbdzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Én nem vagyok egy észkombájn, de a csedvás az girnyót jelent, nem? Szóval olyan vékonyka, csenevész
                    Igen Bár a girnyó inkább csak sovány,vékonx.
                    A csedvás is lehet ez,viszont az csenevész is.

                    Off. Cseso.Zongora,trombita,baritonkűrt,furulya....
                    Utoljára szerkesztette Döme; 2008.12.14., 22:56.
                    Döme és a lurkók.

                    Comment


                      Öhh.Verőköltő nem mégis a krumplibogár?Mintha Vágó úr egyszer arra mondta volna...

                      Tréhongya,tréhány-trehány,felelőtlen,rendetlen
                      Dummand-testes,zömök
                      Csömör,csömörödék-irigy
                      Polész-rendetlenül kinéző
                      Csecse-szép
                      Picös-szép,csinos,új(pl.de picös vagy;de picös a ruhád)
                      Géló-hááát...mocsok?Gonosz?Rossz?Akire haragszanak...(viselkedés)
                      (Héló géló...)
                      Az a mondó vagyok-amondó vagyok,azt gondolom...
                      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                      Comment


                        Verőköltő bodobács-sztárfotók

                        Nem jól emlékeztem...
                        Ehun van...répabarkó
                        Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                        Comment


                          illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem jól emlékeztem...
                          Ehun van...répabarkó
                          Ez lessz azz!! Milyen szép a képen... Élőben nem annyira.
                          Döme és a lurkók.

                          Comment


                            ...de nem bánt.Csak millióan van.És a pattanóbogár az mi végülis?
                            Hahóó,falusi lányok!!!
                            Répabarkó-bodobácsnál jóval kisebb.kb.1 mm széles,fél cm hosszú(vagy picit hosszabb)érdekes színe van,valami gyöngyházas barna,meg van asszem fekete is.Kitinpáncélos szárnya van,alatta úgy emlékszem rendes is,és ha a tenyeredbe teszed háttal lefelé,akkor egy kis fészkelődés után felpattan vagy 10 cm-re,úgy fordul meg.Tök aranyos,lánykoromban sokat játszottunk velük,de rég láttam olyat.
                            Jó lenne legalább a nevét tudni...
                            Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                            Comment


                              illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              ...de nem bánt.Csak millióan van.És a pattanóbogár az mi végülis?
                              Hahóó,falusi lányok!!!
                              Répabarkó-bodobácsnál jóval kisebb.kb.1 mm széles,fél cm hosszú(vagy picit hosszabb)érdekes színe van,valami gyöngyházas barna,meg van asszem fekete is.Kitinpáncélos szárnya van,alatta úgy emlékszem rendes is,és ha a tenyeredbe teszed háttal lefelé,akkor egy kis fészkelődés után felpattan vagy 10 cm-re,úgy fordul meg.Tök aranyos,lánykoromban sokat játszottunk velük,de rég láttam olyat.
                              Jó lenne legalább a nevét tudni...
                              És én sem bántom!
                              A másik lényről nem tudok.Falusinak falusi vagyok,de nem szeretem a bogarakat.
                              Döme és a lurkók.

                              Comment


                                ..én se.Csak ezt szerettük,mert olyan érdekes volt,ahogy felpattant.Amúgy csak lepkéket fogtunk,5-6 félét,persze elengedtük őket(és volt valami sakktábla-kockás is egyik nyáron,na olyat is csak párszor láttunk).Volt egy bokor nem messze,amit szerettek a lepkék.
                                Ja,szöcskét(szöcskő)is fogtunk és lótetűt.Azt már nem fogdosnám...
                                Békát akár most is.
                                Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X