Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bölcsik, ovik, csana-k dícsérete

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok!
    A 13. kerületben melyik ovit ajánlanátok és miért?
    Előre is köszi,
    Ildi

    Comment


      kőbányai ill 11. kerületi bölcsikről érdeklődnék. tapasztalat valakinél?
      Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
      privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

      Comment


        Most megpróbálom megkérni az ovit ahova jelentkeztünk (a körzetis), hogy lemondok a helyünkről ott náluk, csak irányítsanak át a másik óvodába. Nagyon remélem hogy nem kell majd sokáig könyörögnöm neki, hogy ezt figyelembe vegye.

        Vagy megpróbálok a Szent Anna oviba bekopogni, hátha megengedik hogy odamehessen Lucus. Nagyon ki vagyok most ez miatt. A lényeg, hogy NEM AKAROM oda vinni a körzetisünkbe a gyereket. Az egyik óvónőnek nem nevezhető lénnyel, aki a szomszédom, igencsak csúnyára fordult a viszonyunk. (egy pitiáner pincevita miatt...hogy én új lakóként kaptam, míg egy másik nő, aki régóta ott van, most problémázik emiatt, és az óvónéni mint kívülálló csak jött veszekedni, és kiállni a régi szomszéd mellett) Viszont a modora, annyira felháborító hogy ilyen ember közelébe a kislányt nem fogom engedni.
        Era és 2009-es Luca + 2018 május: Vajk és Vince

        Comment


          Véleményeket várnék a Campona melletti PILLANGÓ OVI-ról. A baptista gyülekezet által működtetett keresztény integráló ovi www.pillangoovi.hu

          Minden infoért előre is köszi!!!
          Csilla és a lányok: DORKA (2009), KARINA (2010)

          Comment


            Én meg a kispesti Eötvös utcai bölcsiről szeretnék infot szerezni!
            Évi, a zsivány nagylány Lilla Zsófia anyukája, (2010.04.22. 12:01)

            Comment


              FELVETTÉK!!! Lucát az Aradi oviba!!! Eredetileg a Pozsonyiba jelentkeztünk, de az egyik szomszéd óvónénivel való összeveszés miatt (lásd feljebb) küldtem egy kétségbeesett emailt az Aradi oviba, és ma a vezetőnéni kicserélt egy kisfiút a P.ovival, így Lucát hozzájuk tudom beiratni! Jajj lányok, úgy örülök neki, és még a szombati gyereknapra is meghívott, hogy nézzünk be, és lássuk milyen ott! HURRÁÁÁÁ
              Era és 2009-es Luca + 2018 május: Vajk és Vince

              Comment


                ko.dorina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok!

                Engem a 8. kerületi ovikról, főképp a Tolnai Lajos utcairól, illetve a 7.kerületben a Bóbita oviról és a 8.ker Horánszky utcai bölcsiről is érdekelne minden tapasztalat. Előre is köszönöm.
                oviról még nekem nincs sajna, majd csak lesz
                kisfiam szeptembertől Tátikába fog járni, de állítólag az valami szuper ovi, hát majd meglátjuk

                egyébként a Horánszky bölcsibe jár két éve, és semmi rosszat nem tudok róluk mondani
                a kaja nagyon szuper, változatos, figyelnek arra, hogy elég gyümit stb.. egyenek
                a gondozónők is rendben vannak, nekünk soha nem volt gonduk velük
                kint a teraszon van altatás télen azt hiszem talán mínusz 5 fokig, ami brutálnak hangzik, de nekem ez volt az egyik ami a legjobban megfogott, hogy a levegőn alszanak nem a zárt bacis szobákban
                meglepő milyen szuper az udvar! van árnyékot adó fás rész, homokozó, füves rész, sok sok játék!
                az üzenőfüzetben mindig írnak, hogy mi a helyzet a gyerekkel mi érdekli bent a bölcsiben
                és bár nagyon konzervatív bölcsinek tűnik, de semmi kifogás nem volt a moshatópelus ellen, kislányomat már azzal szeretném beadni ősztől és azt mondták persze nyugodtan, csak vigyek egy kisebb nagyon jól záródó vödröt
                " dolgozz keményen, légy tisztában az értékeiddel, és bízz magadban annyira, hogy ez tovább segítsen attól függetlenül, hogy szeretnek-e mások vagy sem"

                Comment


                  Cinege csanáról van valakinek infója? Elhelyezkedésében jónak tűnik, jövő héten megyünk, de azért szerném más véleményét is meghalgatni. Vét sajnos nem vették fel bölcsibe.
                  Babzsizsi és Vendel
                  Kérlek szólj ha függő ügyünk van
                  Belvárosi Babahordozó Klub

                  Comment


                    Sziasztok!

                    A 15.ker-i Madárka ovival kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Módszerek? Pedagógusok?
                    3 kis gyönyörűség anyája

                    Comment


                      sziasztok, XI.kerben a Pöttöm bölcsit ismeri vki? Ménesi úton van

                      köszi
                      L&P(11.12.14.) &

                      Comment


                        Sziasztok!
                        13. kerületi Boribon bölcsiről van valakinek tapasztalata? Nagyon hezitálok, hogy állami bölcsibe adjam-e a lányomat, vagy magánba.
                        Linda, Emma (2010.10.26) és Simon (2013.11.11) anyukája

                        Comment


                          kassaizsuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én Pestlőrincen a Zenevár óvodáról tudok nyilatkozni (szuperlatívuszokban), ha valaki esetleg ezt az ovit fontolgatja.
                          kassaizsuzs!

                          Szia! Megtennéd, hogy mesélsz nekem a Zenevárról? Mi is tavasszal választunk ovit, mint itt sok mások. Két ovi szompi, a Zenevár, ahová azt hiszem tartozunk is, és a Robogó ovi a Havannán. Semmi képen nem szeretném olyan oviba íratni a lányom, ahol vegyes csoportok vannak.
                          Érdekelne, hogy itt milyenek vannak, hányra kell vinni a gyereket, ovi felszereltsége, óvónénik milyenek, viszik e őket ide-oda, eleget foglalkoztatják e őket, stb...Minden érdekel
                          Az oviról egyébként hallottam jót is, és rosszat is. Valaki, azt mondja merev, és nem családbarát...valaki azt, hogy szigorúak, stb... De nekem inkább az a véleményem, hogy igen is fegyelmezzenek, és legyen szigor, mint hogy az menjen, mint egyes ovikban itt a környéken...
                          Előre is köszi

                          Comment


                            Sziasztok,

                            Van valakinek tapasztalata a XVI-i kerületben lévő Csemete csanáról, vagy az árpádföldi Csemeteházról? Még a Kuckó magánovin gondolkodom, de nem írnak árakat.. gondolom nem olcsó hely. Előre is köszönöm.
                            Betti és a Lányok

                            Comment


                              Sziasztok! Jöttem frissíteni no meg némi élménybeszámolóval kalandos életünkről. Úgy két évvel ezelőtt elmeséltem a Bölcsi - kell? topikban, hogy nálunk már a bölcsiválasztás sem volt elsőre telitalálat. A X. ker.ben az Újhegyi lakótelep Apraja Falva Bölcsijéből futva és főleg sírva menekültünk, még mindig nem tudtam (és valószínűleg már nem is fogom) kideríteni, hogy mit csinátak Petrával, de három hét alatt olyan zárkózott, anyás és félénk lett az addig vidám, mindenkivel barátságos gyerekem, hogy azt mondtam, mindegy, mi lesz, de itt nem maradunk. Csak sejtem, hogy amúgy a bölcsi más csoportjai nem rosszak, de az a gondozónő, akit mi kifogtunk, Nem volt egyszerű, mert már vártak vissza a munkahelyemre, muszáj volt találni valami megoldást, mert nagyik nincsenek nálunk. Legalább másodjára mázlink volt és "belenyúltunk a tutiba", így jött létre ez a topik. Az Apróvár Csana szerintem az egyik legtutibb hely a X. ker.-ben és környékén, igaz, ott is lényeges, hogy Ági néni legyen a gondozónő (Mariann is aranyos). Ő lett a megdönthetetlen igazság a lányom életében, az első olyan igazi kötődés, ami családon kívűli, és bevallom, én is igencsak törölgettem a könnyeimet, mikor eljöttünk. Mindkétszer Mert nekünk ez sem ment egyből Tavaly kipróbáltuk Wekerlén a Micimackó Magánovit, amiről csupa jókat hallottam - de sajnos nekünk nem jött be. Szó sincs arról, olyan trauma lett volna, mint az első bölcsi, csak valahogy én többet várnék egy magánovitól 55 ezerért (+ foglalkozások). Valahogy az volt az érzésem, hogy ez már rég nem egy magánovi, a maga csendes, családias hangulatával - amire mi vágytunk, hanem egy nagyüzem, csoportonként 25 gyerekkel, ahol a gyerek érdekei lassan kikerültek a középpontból. A csoportok vegyesek, hiába kértem és meg is ígérték, h. homogén kiscsoportban kezdünk. Minden napra jutott 2-3 külön foglalkozás, a gyerekeknek alig volt lehetőségük valamiben elmerülni, mert folyton indultak valahova vagy épp érkeztek valahonnan. Hiányzott a rend, szegény óvónénik folyton rohantak a szervezetlenség miatt, ezért reggel nem tudtak foglalkozni a beszokó gyerek bánatával, sírásával- mert épp pénzt gyűjtöttek a foglalkozásokra, vagy reggelit osztottak vagy valami más dolguk volt. Itt úgy érzem, hogy a rendszerrel volt gond, az óvónénik aranyosak voltak, de úsztak az árral. (Pl. nagyon kedves karácsonyi műsort állítottak össze, igazán próbáltak minden formában megfelelni) Lényeg, hogy Petra azt kérte a Jézuskától, hogy visszamehessen a bölcsibe, és mivel - dacára annak, hogy az elején minden rendben volt - november közepétől minden reggel zokogva hagytam ott, belementem a játékba, mert ez nem ért ennyi pénzt.
                              Úgy látszik, nálunk minden csak második nekifutásból sikerül Szeptemberben elkezdtük a Richter ovit, és jelentem: szuper! Mostmár tudom, hogy egy adott intézményen belül is fontos, hogy az óvónéni / gondozónéni legyen jó, mert egy jó oviban is lehet kakukktojás, de jelentem, Anikó néni és Magdi néni kiválóak!!! Délutánonként idő kivárni, hogy Petra az általa megfelelőnek ítélt puszimennyiséget kiossza nekik, ami nála nagy szó, mert nem könnyű elnyerni a bizalmát.
                              Már dícsérték előttem a Richter ovit, és joggal, kedvesek, lelkesek, az óvodavezető is remek és a cég is sokat költ az udvarra, épületre, minden tiszta, modern, szép - de jelenleg nem nagyon veszik fel nem richteres szülők gyerekét a túljelentkezés miatt.
                              Most látom, milyen hosszú lettem
                              RékaésPetrus (08.09.18.)

                              Comment


                                rékus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Úgy látszik, nálunk minden csak második nekifutásból sikerül Szeptemberben elkezdtük a Richter ovit, és jelentem: szuper! Mostmár tudom, hogy egy adott intézményen belül is fontos, hogy az óvónéni / gondozónéni legyen jó, mert egy jó oviban is lehet kakukktojás, de jelentem, Anikó néni és Magdi néni kiválóak!!! Délutánonként idő kivárni, hogy Petra az általa megfelelőnek ítélt puszimennyiséget kiossza nekik, ami nála nagy szó, mert nem könnyű elnyerni a bizalmát.
                                Már dícsérték előttem a Richter ovit, és joggal, kedvesek, lelkesek, az óvodavezető is remek és a cég is sokat költ az udvarra, épületre, minden tiszta, modern, szép - de jelenleg nem nagyon veszik fel nem richteres szülők gyerekét a túljelentkezés miatt.
                                Most látom, milyen hosszú lettem
                                szia!
                                Richter ovi szuper, idén elhozhattuk volna Esztit félnaposra Harasztira, de még az egész napos sem lenne opció. (Erika és Ági néni, Kati dadus néni - ő az idén elkerült másik csoporthoz, Ibolya dadus néni)
                                Magdi nénit Eszti is szereti, valamint Balassa Judit nénit, akikkel ügyeleten és foglalkozásokon találkozik.
                                Ti most milyen csoportosok vagytok? Eszti most középsős, elméletileg mehet 6 évesen iskolába.
                                Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
                                privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X