Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bölcsik, ovik, csana-k dícsérete

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Úgy szeretnék szép hosszú listát írni Biztos vannak még jó bölcsik, ovik, gyertek, meséljétek el, én meg jól felsorolom őket!
    RékaésPetrus (08.09.18.)

    Comment


      #47
      Kispesten a Micimackó magánovi Meg van ott bölcsi is, és Lőrincen is van egy ovijuk. Mi nagyon szeretjük ezt az ovit, és ahhoz képest, hogy magánovi, nem olyan horror az ára. Az egyik óvónéni egész nap angolul beszél a gyerekekhez. (Tudom, van, akinek ez nem szimpi, de nekünk fontos szempont volt.)
      És nem én vagyok ott az egyetlen mamami anyuka
      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

      Comment


        #48
        Sziasztok!

        De jó kis hely ez!
        Akkor én is leírom a tapasztalataimat.
        Két gyerekem van,de már számtalan intézményen vagyunk túl.

        Bölcsöde:
        kőbánya Mádi utca. Szuper a bölcsi, Kende MArika néni csoportjába járt és nagyon szerettük.
        Egy hónapig a Kőbányai Zsivaj utcai bölcsibe is belekóstoltunk és azt kell,hogy mondjam,hogy szintén nagyon kedvesek,aranyosak voltak. HA valaki vacilál,hogy merje-e beadni én bátran ajánlom.
        Hangával ovikat próbáltunk.
        Van két magánovi,,az egyik a XVII, a másik a X. ker-ben. Ezekről itt nem írok,de privátba szívesen, ha valaki épp arra keresgél.
        Aztán a mostani ovin: Kispesten, a a Tarka-barka ovi. A Dobó Katica utcában. Szerintem nagyon jó ovi. Icipici helyen rengeteg gyerek, és ennek ellenére maximálisan elégedett vagyok velük (csak ezek után ne kelljen csalódnom)

        Aztán nem személyes,hanem unokatesók tapasztalata:
        Rákospalotán, Madárka magán ovi: nagyon szeretik, kicsit drága,de megéri az árát.
        Kispesten Tulipán utcában is van egy magánovi, arról is jókat hallottam.

        Azt hiszem ennyi
        De van kilenc unokatesó,mind ovis korú....csak most nem jut eszembe még miket modtak.

        JA, még Esztergomit is tudok. A Kánomi úton lévő ovi szuperjó
        Rékacs,Hanga (2005.01.12), Kende (2007. 01.25), Kolos (2011. 12.17.)
        Építészeti tervezést vállalok
        Pelenkák:http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=32672

        Comment


          #49
          bjuti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Réka, szuper ötlet

          Engem elsősorban állami bölcsi érdekelne (sajnos vagy nem). Mivel 6 órában kell visszamennem dolgozni, így egész napos elhelyezés kell és magán helyen ennek díja Zuglóban alsóhangon 70.000 Ft/hónap.
          Szia! Az én kislányom a bölcsöde utcai bölcsibe járt zuglóba és maximálisan jó tapasztalataim vannak, nagyon féltem a bölcsitől mert sok rosszat hall az ember, de olyan kedvesen, ölben simogatva gondoskodtak Emmusról, hogy mindig hálás leszek érte!
          Orsi és a mindenlébenkanál Emma aki már 6 éves, és Sára aki már 1.5 éves ...

          Comment


            #50
            Én pedig a lengyel utcai (zugló) cseperedő óvodában dolgozom, ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok.
            Orsi és a mindenlébenkanál Emma aki már 6 éves, és Sára aki már 1.5 éves ...

            Comment


              #51
              Borsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Én pedig a lengyel utcai (zugló) cseperedő óvodában dolgozom, ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok.
              Végre egy szakértő Én csak arra lennék kíváncsi, hogy TE milyen szempontok alapján keresnél bölcsit a gyerkőcnek. pl: mennyit viszik ki az udvarra, hány ember foglalkozik velük, hány fő van a csoportban. Alapvetően állami bölcsödére gondoltam de bővíthető a kérdéskör magánra is.
              Balázs (2010.05.04.)

              Comment


                #52
                hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kispesten a Micimackó magánovi Meg van ott bölcsi is, és Lőrincen is van egy ovijuk. Mi nagyon szeretjük ezt az ovit, és ahhoz képest, hogy magánovi, nem olyan horror az ára. Az egyik óvónéni egész nap angolul beszél a gyerekekhez. (Tudom, van, akinek ez nem szimpi, de nekünk fontos szempont volt.)
                És nem én vagyok ott az egyetlen mamami anyuka
                Tudtam én, hogy kell ilyen topik!!! Épp a vekerlei Micimackóval szemezünk, ugye azt mondtad kispestinek? Megírnád, hogy mennyi, akár priviben is...
                RékaésPetrus (08.09.18.)

                Comment


                  #53
                  dreamy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Végre egy szakértő Én csak arra lennék kíváncsi, hogy TE milyen szempontok alapján keresnél bölcsit a gyerkőcnek. pl: mennyit viszik ki az udvarra, hány ember foglalkozik velük, hány fő van a csoportban. Alapvetően állami bölcsödére gondoltam de bővíthető a kérdéskör magánra is.
                  Nekem egyetlen szempont volt fontos: szeressék a gyerekeket! Ha ez megvan, akkor a többi jön magától! Az jó, ha egy gondozónénire nem jut több 6-8 gyereknél, és két csoporthoz legyen min. egy dadus, aki besegít, ha valami gond van. Az sokat elmond, ha sűrűn látod, hogy ölbeveszik a gyerekeket, úgy érzem, hogy az a gondozónéni, aki testkontaktussal nevel, vígasztal, biztos szereti a gyerekeket, ezt nem nagyon lehet látszatból csinálni.
                  RékaésPetrus (08.09.18.)

                  Comment


                    #54
                    dreamy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Végre egy szakértő Én csak arra lennék kíváncsi, hogy TE milyen szempontok alapján keresnél bölcsit a gyerkőcnek. pl: mennyit viszik ki az udvarra, hány ember foglalkozik velük, hány fő van a csoportban. Alapvetően állami bölcsödére gondoltam de bővíthető a kérdéskör magánra is.
                    Ovi, bölcsi, suli esetében mindig pedagógust kell választani, mert az intézmény szemlélete adott, viszont, hogy adott pedagógus hogyan dolgozik az nagyon fontos.
                    A bölcsőde az alapvetően egy egészségügyi intézmény az óvoda az első oktatási. A bölcsődében az alapvető szükségleteket látják el ezért fontos, hogy a gondozó néni egy odaadó kedves megnyugtató dadus legyen. Az én választásomban az volt a meghatározó, hogy a gondozó néni "tyúkanyó" legyen ezt meg is találtam a bölcsőde utcában.
                    Orsi és a mindenlébenkanál Emma aki már 6 éves, és Sára aki már 1.5 éves ...

                    Comment


                      #55
                      rékus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nekem egyetlen szempont volt fontos: szeressék a gyerekeket! Ha ez megvan, akkor a többi jön magától! Az jó, ha egy gondozónénire nem jut több 6-8 gyereknél, és két csoporthoz legyen min. egy dadus, aki besegít, ha valami gond van. Az sokat elmond, ha sűrűn látod, hogy ölbeveszik a gyerekeket, úgy érzem, hogy az a gondozónéni, aki testkontaktussal nevel, vígasztal, biztos szereti a gyerekeket, ezt nem nagyon lehet látszatból csinálni.
                      Pont ma reggel volt, amikor vittük Csabit, az egyik óvónéni épp egy nagymamával beszélt meg valamit, és közben olyan lazán ott volt a kezében az egyik kissrác Tök aranyosak voltak.
                      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                      Comment


                        #56
                        Szia Borsa!

                        A Bácskai utcai bölcsiről mit tudsz?
                        Ott is a szárnyuk alá veszik a gyerekeket a dadusnénik? Szeretik a gyerekek?
                        Úgy általában a bölcsiben van valamilyen foglalkozás az "évveszteseknek"? Bábozás, ének, mozgás, rajzolás, gyurmázás. Ilyesmire gondoltam, kötetlenebb formában. Bálint nagyon szereti ezeket a dolgokat és - szerintem - jót tenne neki, ha a bölcsiben is részese lenne ezeknek a dolgoknak. Nem egy rohangálóbajnok, (habár nagyon szeret a szabadban lenni), amolyan kis kíváncsi tudós. Szóval neki "kevés" lenne, ha csak játszanának egész nap mindenféle kreatív izgalom nélkül.

                        Válaszodat előre is köszönöm!
                        Utoljára szerkesztette Nyúlanyóca; 2011.02.23., 17:53.
                        Évamama és Bálint, a kis csillagász (2008. október 2.)

                        Comment


                          #57
                          Azt a bölcsit nem ismerem, de általában tudnod kell azt, amit már feljebb írtam a bölcsi egy egészségügyi intézmény. A napjaik a mindennapos teendőkkel telnek. Elvileg nem is szabad semmilyen tevékenységet kezdeményezniük (pl. festés, verselés...) nyilván, ha olyan a gondozónéni akkor úgyis csinálni fogják, de alapvetően nem szabad.
                          Viszont a csak játszanak is lehet irányított játék, és szabad játék is. Nyilván rengeteg ingerrel fog találkozni, ami önmagában is izgalmas lesz, és az sem utolsó, hogy beletanul egy új napirendbe, életvitelbe. A játék a gyermekek legalapvetőbb, legfontosabb tevékenységi formája, és annak ellenére, hogy azt gondolnánk ez milyen könnyű, ez alapvetően egy nagyon is nehéz folyamat. Munkám során gyakran tapasztalom, hogy a mai gyerekek zöme nem tud játszani. A sok inger ami körülveszi őket, nem ösztönző az önálló és a csoportos játék megtanulására. Szóval jó ha a közösségben az első időben túlnyomórész engedik a szabad játékot, mert a gyereknek legelőször is meg kell tanulnia játszani! Azért ennek a bölcsinek bent ma utána kérdezek, hogy hátha ismeri valaki.
                          Orsi és a mindenlébenkanál Emma aki már 6 éves, és Sára aki már 1.5 éves ...

                          Comment


                            #58
                            Borsa, köszönöm szépen a választ!

                            Azzal én is egyetértek, hogy a játék az elsődleges tevékenység egy ilyen csepp számára. Csak azért kérdeztem a foglalkozásokat, mert ha Bálint "szerencsésebb" időpontban születik, akkor nem bölcsibe, hanem oviba kerül, ahol már a játékon kívül egyéb programok is vannak 3-4 éveseknek.
                            Ahogy írod, valószínű, hogy annyi új élmény éri, hogy nagyon jól el lesz egy darabig. Viszont itthon tényleg annyi mindent csinálunk együtt aminek egy része a napi tevékenységek (takarítás, mosás, főzés, vagy akár szerelés, virágültetés), de rajzolunk, gyurmázunk, énekelünk is (meg járunk játszócsoportba, Ringatóra). Egyszerűen így alakult, ezek a dolgok érdeklik. Persze játszik is egyedül, de valahogy az általunk végzett dolgokat izgalmasabbnak találja. Ezért tartok attól, hogy egy idő után, amikor már elmúlik a varázs a "csak-játékkal-eltöltött" napok sora kevés lesz neki.
                            Vagy túlparázom a dolgot és valóban bele fog jönni?

                            Huhh, ez hosszú lett... Bocsánat, hogy eltértem a topik témájától.

                            Köszi, ha hozol infókat a Bácskai utcai bölcsiről.
                            Utoljára szerkesztette Nyúlanyóca; 2011.02.24., 13:24.
                            Évamama és Bálint, a kis csillagász (2008. október 2.)

                            Comment


                              #59
                              Tök jó, hogy Bálint ilyen érdeklődő, ez azt jelenti, hogy sok dolgot csináltok együtt és ez szuper Remélem nem volt bántó amit írtam mert nem annak szántam. Nekem is hasonló igényeim voltak a bölcsivel kapcsolatban és szerencsére olyan volt a gondozó nénik, hogy meg is kaptam ezeket, viszont sok helyen ez sajnos nem így van
                              De hidd el a bölcsiév hamar elröpül lehet hogy találtok egy odaadó gondozónénit is és az oviban annyi program lesz, hogy alig várja majd, hogy csak úgy szabadon játszhasson
                              Orsi és a mindenlébenkanál Emma aki már 6 éves, és Sára aki már 1.5 éves ...

                              Comment


                                #60
                                Borsa,
                                egyáltalán nem volt bántó, amit írtál, hiszen ugyanazok az igényeink.
                                A jövőhétre tervezem, hogy nekiállok érdeklődni a bölcsiknél, oviknál, hogy a nyílt napra már felkészültebb legyek.
                                Évamama és Bálint, a kis csillagász (2008. október 2.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X