Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kendőátalakítás: rövidítés, rojtozás, festés, stb.

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    fúú Anci, az átmenetes gyönyörű lett

    Comment


      giligali eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ez valahogy elkerülte a figyelmemet
      én nem festeném
      megvárom, hátha mégiscsak befut a Jimem.
      Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

      Comment


        Lujzus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        megvárom, hátha mégiscsak befut a Jimem.
        mekkora Jim lesz?

        Comment


          dalmair eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          mekkora Jim lesz?
          asszem 6os
          Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

          Comment


            Kriki, álomszép lett végül a népmesésed! Színkivetted még egyszer, vagy mitől lett ilyen "csontfehéres"?
            2011, 2013, 2016

            Comment


              Nem, ez ugyanaz, egyszer volt csak színkivéve. Csak az első fotót még vizesen csináltam, és annyira csalódott voltam, hogy nem úgy sikerült, ahogy vártam, hogy észre sem vettem ,mennyire szép így, elkönyveltem "elrontott"-ként. (tipikus hiba a gyereknevelésben is, nem igaz? ) Aztán valaki érdeklődött iránta, így kivasaltam és lefotóztam, és ekkor rájöttem, hogy mennyire szép.
              Igazából nem teljesen csontfehér, hanem van egy leheletnyi zöld árnyalata. Valami pasztelles színátmenetest álmodok rá, csak még gyakorolnom kell. Kellene egy kis idő...
              Tinge Garden - a sorozatfestő...

              Comment


                Szerintetek mi történne a fekete zarámmal, ha színkivenném? Mozdulna vmennyit?
                Bogi, Misi, Andris.

                Comment


                  visszaolvastam, kis megerősítést vagy javítást kérek szépen.

                  mosógépben festenék, kb. 27-30 dkg kendőanyaghoz tennék fél csésze mosószódát, 1,5 csésze sót és 12 g türkiz festéket. így jó?

                  ha karikás kendő készül a darabból, akkor először vágjam le a db-t, szegjem le, fessem, bontsam ki a varrást és varrjam rá a karikát?

                  köszi

                  (ja és nincs itthon mosószódám, hol kapok? natriumperkarbonát nem jó?)
                  Ritkán jövök

                  Comment


                    bogg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szerintetek mi történne a fekete zarámmal, ha színkivenném? Mozdulna vmennyit?
                    terra megmozdult,a fekete az talán,de lehet h piszkos szürkés zöldre fakítaná
                    nem bizti h megérné... vagy egy darabkán kísérletezz
                    D-2003.Cs-2006.T-2011.
                    K-2015.
                    WAHM ALKOT(ás)OK http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=45206

                    Comment


                      kicse eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      visszaolvastam, kis megerősítést vagy javítást kérek szépen.

                      mosógépben festenék, kb. 27-30 dkg kendőanyaghoz tennék fél csésze mosószódát, 1,5 csésze sót és 12 g türkiz festéket. így jó?

                      ha karikás kendő készül a darabból, akkor először vágjam le a db-t, szegjem le, fessem, bontsam ki a varrást és varrjam rá a karikát?

                      köszi

                      (ja és nincs itthon mosószódám, hol kapok? natriumperkarbonát nem jó?)
                      sztem jó, bár a türkizből állítólag sok kell,-én még nem használtam.
                      mindenképp karika nélkül fesd! mosószódát az a.uchanban is lehet kapni.
                      D-2003.Cs-2006.T-2011.
                      K-2015.
                      WAHM ALKOT(ás)OK http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=45206

                      Comment


                        kicse eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        visszaolvastam, kis megerősítést vagy javítást kérek szépen.

                        mosógépben festenék, kb. 27-30 dkg kendőanyaghoz tennék fél csésze mosószódát, 1,5 csésze sót és 12 g türkiz festéket. így jó?

                        ha karikás kendő készül a darabból, akkor először vágjam le a db-t, szegjem le, fessem, bontsam ki a varrást és varrjam rá a karikát?

                        köszi

                        (ja és nincs itthon mosószódám, hol kapok? natriumperkarbonát nem jó?)
                        Mosószóda van a dm-ben és a rossmanban is.
                        Zsuzska Kolos(2012. 09.) Bende (2014. 11.) anyukája

                        Comment


                          köszi! akkor már csak a 12g a kérdés, hogy jól számoltam-e.
                          Ritkán jövök

                          Comment


                            Én is festenék mosógépben!Ám nekem régi,Hajdu Energomat gépem van,abban is lehet?Nekem 2x olyan súlyú kendőm van,mint előttem kicsének,akkor minden hozzávalót duplázzak?
                            Ja,és még valami:nandu tengert,ha sárga procival festek,akkor ugye zöldet kapok,sárga csíkokkal?
                            Teca vagyok,a gyerekek:Máté (2010.11.12.)és Kata (2012.10.11.)

                            Comment


                              lányok, teljesen analfabéta vagyok festés terén. mi lesz egy bézs/lila selymes kendőből [konkrétan lila/bézs natibaby selymes irisz], ha szinkivevőzzük? nagyon nem érzem most magamhoz passzolónak a lilát, eladni nem tudtam, és mivel a kendő nagyon kényelmes amúgy, gondoltam a szinén kéne változtatni...

                              Comment


                                Hú, abban pont a lila a selymes rész. Biztos lenne hozzá merszed?
                                Én a helyedben esetleg acidosan próbálnám megfesteni, színkivevőzni nem merném szerintem.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X