Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hordozási tanácsadók ide!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    jaj dehogy akarok én vitázni meg bárkit is győzködni egyetértünk, több módszer is lehet szabályos

    biztos, hogy belejöttök, egy ilyen apróságot szerintem a legnehezebb kötni. Hamarosan fixen tartja a fejét és nem lesz gond

    Comment


      Hoztam képeket. Úgy alakult, hogy a kendő épp ropogós, betöretlen, a baba viszont aludt, amikor felkötöttem, szóval nagyjából reális kötés....
      Mellékletek
      Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

      Comment


        Picit talán sok a nyakában az anyag, de amúgy nagyon jónak tűnik, főleg ahhoz képest, hogy rugdalózóban van Illetve egy kicsit még ereszthetnéd lejjebb.

        Tudsz TE!!
        Szilva


        Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
        Hurcibaba Klub (8)

        Comment


          beszilva eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Picit talán sok a nyakában az anyag, de amúgy nagyon jónak tűnik, főleg ahhoz képest, hogy rugdalózóban van Illetve egy kicsit még ereszthetnéd lejjebb.

          Tudsz TE!!
          Köszönöm a segítséget! Próbálom lejjebb még.... nem túl széles ez a terpesz?

          (Igen, rugi, mentség. hogy 68-as az 58 cm-es lányon, de nem csinálunk belőle rendszert...)
          Utoljára szerkesztette SwankyDoodle; 2016.04.29., 22:34.
          Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

          Comment


            Tudnátok abban segíteni h a natibaby fabula hungarica kizárólag lenes változatban létezik? Itt is kerestem, slingo.festen is, mindenhol lenest ad ki.
            A kérdésem lényege h vennék egy ilyen kendőt, de az eladó nem tudja az anyagösszetételt, létezik ebből más mint lenes?
            Köszönöm
            Emese, egy elsős fiú, egy ovis fiú és egy kicsi leány anyukája

            Comment


              SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Köszönöm a segítséget! Próbálom lejjebb még.... nem túl széles ez a terpesz?

              (Igen, rugi, mentség. hogy 68-as az 58 cm-es lányon, de nem csinálunk belőle rendszert...)
              szerintem is jó ez csak csúsztasd picit lejjebb
              a terpesz teljesen jónak tűnik.

              a rugi miatt meg nem kell pironkodni szerintem, ez pont olyan megosztó kérdés mint a kendő vagy csatos dolog szerintem
              értem, hogy miért javasolt a lábfej nélküli rugi (ugyebár abban nem feszülhet vissza a lába) de mindkét gyerekemet rugiban kötöttem, a hordozós overáljuk is lábfejes volt. Arra figyeltem, hogy hosszú legyen rájuk és kötésnél mindig lejjebb húztam, hogy kicsit lógjon. így nem feszült semmi de nem is csúszott fel mint a lábfej nélküli. Próbáltam azt is, de utáltam pici babát olyanban kötni. Na szóval ki így ki úgy a végső cél az egészséges testtartás a babánál

              Comment


                Meskó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Tudnátok abban segíteni h a natibaby fabula hungarica kizárólag lenes változatban létezik? Itt is kerestem, slingo.festen is, mindenhol lenest ad ki.
                A kérdésem lényege h vennék egy ilyen kendőt, de az eladó nem tudja az anyagösszetételt, létezik ebből más mint lenes?
                Köszönöm
                Ha jól emlékszem 30% lenes. Csak ilyen van.
                Szilva


                Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                Hurcibaba Klub (8)

                Comment


                  Köszönöm Szilva
                  Emese, egy elsős fiú, egy ovis fiú és egy kicsi leány anyukája

                  Comment


                    SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Köszönöm a segítséget! Próbálom lejjebb még.... nem túl széles ez a terpesz?

                    (Igen, rugi, mentség. hogy 68-as az 58 cm-es lányon, de nem csinálunk belőle rendszert...)
                    Ha hosszabb a lábánál, akkor nem gond. De ha éppen jó, akkor két dolog is gond lehet:
                    1. Mivel a rugi anyaga feszül a térdhajlatában, kidobja a kendő anyagát és kicsúszhat a feneke alól a kendő.
                    2. A lábfejét egy felfelé/ vízszintesen álló kényszertartásában tartja.
                    Ha el lehet kerülni, akkor inkább tudjunk róla.
                    Szilva


                    Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                    Hurcibaba Klub (8)

                    Comment


                      beszilva eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha hosszabb a lábánál, akkor nem gond. De ha éppen jó, akkor két dolog is gond lehet:
                      1. Mivel a rugi anyaga feszül a térdhajlatában, kidobja a kendő anyagát és kicsúszhat a feneke alól a kendő.
                      2. A lábfejét egy felfelé/ vízszintesen álló kényszertartásában tartja.
                      Ha el lehet kerülni, akkor inkább tudjunk róla.


                      Bumszlibb fazonú mosipelusnál (pici babán) egyébként nem fordulhat elő ugyanez, mármint, hogy a térdhajlatból szinte kilöki a nagy csomag a kendőtömeget? Vagy hogy a nagyobb mosipelustól esetleg fel sem tudja húzni köldökig a térdeit a baba, és/vagy nem tudja zárni őket (csomagolásnál)? Találkoztatok ilyennel?

                      (Disana megkötőst adtam ma Jankára, és próbálgattam a térdfelhúzást vele a pelenkázón. Nem állítom, hogy nem tudja felhúzni a térdeit, de azért más az egész, mint pici eldobhatósban)

                      És remélhetőleg egy ideig utolsó kérdésem az újszülött batyu témában: tanácsadóként mit szoktatok javasolni abban az esetben, ha egy baba bármi okból _egyáltalán_ nem tűri a szoros csomagolást, mindig kifeszíti a lábait? Inkább hagyja akkor az anyuka a batyut egy ideig, vagy próbálkozhat háton csomagolással az újszülöttel is jobb híján?
                      Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                      Comment


                        Erre szerintem nem lehet válaszolni, meg kell nézni, hogy mi az a _bármilyen ok_. Sokszor van hogy a szülő azt gondolja, hogy nem tűri a gyereke a csomagolást, közben pedig banális okok állnak a háttérben, amik egy jó szemű ht-nak fél pillanat alatt feltűnnek, és kb ugyanennyi idő alatt korrigálhatók is.
                        Ha pedig nem banális az ok, akkor sem mindegy h mi, mert pl egy tónuszavar miatt feszítő gyereket én nem javasolnék háton szabadkendőzni.
                        Utoljára szerkesztette Batyuklán; 2016.05.02., 13:08.
                        Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                        Comment


                          Batyuklán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Erre szerintem nem lehet válaszolni, meg kell nézni, hogy mi az a _bármilyen ok_. Sokszor van hogy a szülő azt gondolja, hogy nem tűri a gyereke a csomagolást, közben pedig banális okok állnak a háttérben, amik egy jó szemű ht-nak fél pillanat alatt feltűnnek, és kb ugyanennyi idő alatt korrigákhatók is.
                          Ha pedig nem banális az ok, akkor sem mindegy h mi, mert pl egy tónuszavar miatt feszítő gyereket én nem javasolnék háton szabadkendőzni.
                          Értem, és köszönöm. Abszolút logikus és korrekt így a válaszod. Ez az a határ, amin túl valószínűleg nem lehet már látatlanban, írásban segíteni. Jár az agyam, hogyan juthatnék el tanácsadóhoz, nem egyszerű

                          Minél nyilvánvalóbb lett, hogy a nagyon jó csomagolás a lelke a batyunak kisbabánál, annál frusztrálóbb, hogy csak kivételesen sikerül jól a csomagolás, a többi esetben erősebben feszíti a lábát fektében Janka, mint amilyen erővel meg tudom tartani a már összeszedett kendőt körülötte. Az összeszorított markom egyszer csak az álla alól a gyomra elé kerül.....
                          Utoljára szerkesztette SwankyDoodle; 2016.05.02., 13:07.
                          Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                          Comment


                            Szerintem - a képek alapján - nincs baj a batyuddal próbáld meg elhinni!
                            Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                            Comment


                              Sziasztok, felteszem itt is: tudna valaki linkelni megbízható angol nyelvű FWCC videót? Egy ismerősömnek kellene, aki nem tud magyarul meg németül. Köszi!
                              Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                              Comment


                                Batyuklán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szerintem - a képek alapján - nincs baj a batyuddal próbáld meg elhinni!
                                Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X