Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ugyanúgy kell, mint az FWCC-t, csak baba helyett a pocakot kell belekötni. Videót sajnos nem tudok.

    Elméletileg karikással is lehet, arról se tudok sajnos videót.
    Krisztina
    4, 6, 8 és egy csecsemő
    Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

    Comment


      Ez esetleg?
      Mellékletek
      B & B & R & B

      Comment


        Vagy ez? https://www.youtube.com/watch?v=xV7Ttni_FHM
        B & B & R & B

        Comment


          Köszönöm továbbítom neki.
          "Azé a világ, aki teleszüli"
          2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

          Comment


            Így 30 hetesen lenne kérdésem. A 11kg lánykámat kötözgetném, de nem tudom, hogy mennyire egészséges, vagy esetleg batyu helyett más típusú kötés javasolt? Egyáltalán az állapotosság alatti hordozása vannak szabályok (úgy, mint pl 7kg-ig javasolt az elöl hordozás).
            Nagyon szeretnék hordozni, de ésszel!
            Köszi a válaszokat előre is!!!!
            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

            Comment


              Ugyanaz vonatkozik ra mint barmely mas "testmozgasra" ha nem a terhesseg alatt kezded hanem elotte is csinaltad a szervezeted hozza van szokva nyugodtan lehet. A kotes tipusanal pedig olyat valassz aminneked kenyelmes ez egyenenkent valtozo. Van aki ilyenkor kap ra a batyura van ako a shortie kotesekkel boldogul csak. Nalunk az elso-masodik kozott van olyan korkulonbseg mint most nalatok lesz. A terhesseg elejen meg hordoztam de utana egyaltalan nem. En azon a velemenyen vagyok hogy egy ekkora gyerek menjen a sajat laban de nalunk ez a velemeny abszolut egybevagott a lanykam kivansagaval ugyanis kb 16 honapos koratol kikerte maganak ha felvettem a hatamra ha kirandultunk turaztunk akkor ha elfaradt hagyta amugy mindenhova jott szepen gyalog. Mpndjuk o nehezebb is volt joval szoval nem bantam...
              De ebben masok a gyerekek szoval ezt te latod. Ha amugy minden rendben a terhesseggel nyugodtan hordozhatsz hiszen elotte is csinaltad. Figyelj hogy kenyelmes legyen illetve ha jelez a baba vagy a tested hogy eleg akkor eleg.

              Comment


                Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Így 30 hetesen lenne kérdésem. A 11kg lánykámat kötözgetném, de nem tudom, hogy mennyire egészséges, vagy esetleg batyu helyett más típusú kötés javasolt? Egyáltalán az állapotosság alatti hordozása vannak szabályok (úgy, mint pl 7kg-ig javasolt az elöl hordozás).
                Nagyon szeretnék hordozni, de ésszel!
                Köszi a válaszokat előre is!!!!
                Ha bírod, és nincs orvosi indoka a tiltásnak (pl veszélyeztetett terhesség), akkor csináld. Ismerek olyat, aki végighordozta a második és a harmadik terhességét, ráadásul télen, hordozós kabátban. Én meg amint teherbe estem, onnantól nem esett jól sehogysem a hordozás, először a hányinger miatt, aztán a pocak miatt. A karikás különösen rosszul esett, sehogyse bírta szegény derekam. Ahogy jött az aktuális magzat, az aktuális hordozott gyerek mindig ment az apja hátára, vagy babakocsiba.

                Van, aki pocak alatt kötöz, van, aki pocak fölött, és van, aki mellkason. A batyu tibeti befejezéssel, vagy az onbu ilyenkor jól jöhet.
                Krisztina
                4, 6, 8 és egy csecsemő
                Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                Comment


                  Az obun gondolkoztam én is, de az olyan kényelmetlennek tűnik.
                  Az első trimeszterben a hányinger miatt nem hordoztam, vagy csak ritkán és akkor még csak csatosban. Most kendőben és pocak fölött kötöm a csomót. Nekem így kényelmes, illetve a kendők hossza is ezt engedi.

                  Ha kötök, akkor nem hosszú távon, illetve nem a hátamon altatom a picurt.

                  Szóval akkor nincs kimondott szabály, hanem csináljam úgy, mint eddig, azaz csak addig hordozzak amíg kényelmes. A pocaklakó jelzéseit soha nem hagyom figyelmen kívül, semmilyen körülmények között.
                  Ez jó hír! Köszönöm lányok a válaszokat! Imádom a hátamra kötni, de nyilván már csak alkalmanként és rövid távon. Fura mód az enyém szereti, csak eleinte tiltakozik, aztán jól el van. Mondjuk akkor kötök főképp, amikor látom rajta, hogy igényli (nyűgös, mint pl most amikor beteg volt).
                  Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                  Comment


                    Hat nem egyformak a gyerekek. Nalunk eddig mindket gyereknel legkesobb masfel eves korban veget ert a hordozos korszak. No de lattad mar oket eloben kisse mozgasigenyes gyermekek
                    Viszont sokszor latom hallom olvasom hogy akar 2.5-3 evesen is hordozodnak gyerekek. Kinek mi valik be mi az anyuka apuka es persze a gyerek igenye. Masok vagyunk.

                    Es igen roviden annyi a szabaly hogy hordozz ameddig jol esik. Nekem a masodik terhessegnel is ezt mondta az orvosom.

                    Comment


                      Én szerettem terhesen alkalmanként hordozni, főleg a vége felé, akkor könnyebb is volt őket így vinni, mint karba venni.
                      "Azé a világ, aki teleszüli"
                      2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                      Comment


                        Egy új kérdés. Sikerült batyuba feltenni a lányom. De nagyon vágott a vallamnal, pedig lapos volt. Rendben nem volt tökéletes a kötés sem, na de ennyire? Pedig nem esett le Mit rontottam el?
                        Csybe

                        Comment


                          Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Egy új kérdés. Sikerült batyuba feltenni a lányom. De nagyon vágott a vallamnal, pedig lapos volt. Rendben nem volt tökéletes a kötés sem, na de ennyire? Pedig nem esett le Mit rontottam el?
                          Nem vagyok guru, igazából totál kezdő batyuban, de nekem a lana vágott, se a zara, se a leo. Szóval kendő "hiba" is lehet.
                          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                          Comment


                            Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Egy új kérdés. Sikerült batyuba feltenni a lányom. De nagyon vágott a vallamnal, pedig lapos volt. Rendben nem volt tökéletes a kötés sem, na de ennyire? Pedig nem esett le Mit rontottam el?
                            Elszoktál tőle? Időközben nehezebb lett a gyerek?

                            Illetve a relaxin hormon is lehet a ludas, ami ellazítja az izmokat, ízületeket. Laza vállizomzaton jobban bevághat a kendő.

                            De igazából csak találgatok.
                            Krisztina
                            4, 6, 8 és egy csecsemő
                            Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                            Comment


                              Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Egy új kérdés. Sikerült batyuba feltenni a lányom. De nagyon vágott a vallamnal, pedig lapos volt. Rendben nem volt tökéletes a kötés sem, na de ennyire? Pedig nem esett le Mit rontottam el?
                              A batyunál a "nem esik le" azért kevés a boldogsághoz de tök jó a megfogalmazás tetszik.
                              Nekem mindig akkor vág ha nem jól húztam meg sávonként, kapkodtam, elnagyolt mozdulatokkal csináltam. le tudod tesztelni a kötés feszességét úgy, hogy amikor egyszer már végighúztad sávonként hátranyúlsz egészen a vállad felett és hátulról hozod előre az anyagot szintén sávonként. Hű nem tudom ez érthető e. De a lényeg, hogy nem a válladnál fogod a kendőt és húzod, hanem sokkal hátrébb egészen a lapockáid hátranyúlva. Sokszor meglepődik az ember mennyi anyagot hagyott így hátul ami bizony azt eredményezheti, hogy vág a kendő.
                              A másik amire figyelj az a gyerek keze. Ha kint kint, ha bent bent, de ha a kötés befejezése után húzza ki mondjuk akkor kezdheted elölről hiszen lazaság keletkezik a kötésben. Mondjuk én azt tapasztaltam, hogy ha egy batyuból simán ki-be dugdossa a kezét a baba akkor az eleve laza kötés.
                              Én úgy szoktam tesztelni a végén, hogy jobbra balra dülöngélek egyet, ha tőled külön mozog a gyerek akkor nem jó. Együtt kell maradnotok mintha rád ragasztották volna jó azért minimális mozgás van de érthető remélem mire gondolok
                              remélem tudtam segíteni

                              Comment


                                Ja és még egy gondolat amit már írtak is előttem, bizony vannak kendőt amelyek nem tűrik a pontatlanságot, ha nem "tankönyvien" kötjük vágni fog. No meg persze vannak a "jó fej" kendők ahol belefér egy kis pontatlanság. Ezt ki kell tapasztalni.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X