Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Elől zsebes rugalmas kendővel volt a téma Más mint sima kendővel. De amúgy az elöl zsebes lényege hogy a baba lába között keresztezve hátravisszük, kvázi ez tartja a babát, így elég nehéz elképzelni hogyan lehetne a popója alatt megcsomózni rögtön
    Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
    hordozási tanácsadó (ClauWi)
    KreaTúra blog
    "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

    Comment


      nem lehet,h előrehozza a szárakat és köt egy csomót még popsi alatt,mert olyan hosszú a kendő?
      "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
      Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

      Comment


        zsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        nem lehet,h előrehozza a szárakat és köt egy csomót még popsi alatt,mert olyan hosszú a kendő?
        rövid zsömbire vonatkozott a kérdés, úgyhogy kétlem

        Azért nem csomózzuk az elölzsebest popsi alatt, mert akkor a baba a csomón ül. Mivel az elölzsebesben (feszesre kötve) nem lehet a térdeket köldökmagasságig felhúzni, ha a szár nincs keresztezve hátravezetve, könnyen kijön a fenék alól.

        Rugalmas kendőnél az elöl zsebest amúgy is teríteni kell, ha azt csomózzuk popó alatt, oda a terítés.

        A kötések fizikája miatt mindig úgy kell őket kötni, ahogy az eredeti kötés van, hiszen abban a formában tudja azt a maximumot hozni, ami kihozható belőle.
        Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

        Comment


          Igen, én is az előbb arra gondoltam, hogy ha hosszú a kendő, akkor hátulról vezetve előre hozni és úgy csomózni, mivel engem hátul zavar a csomó, nem tudok vele hátradőlve leülni.
          Enikő + 3 kicsi fiú

          Comment


            de az nem gond,ugye,ha miután megkötöttük hátul,és marad hosszú lelógó,láb alatt előrehozva megkötjük még egyszer?

            ja,közben enika is ezt írta
            "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
            Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

            Comment


              Ja, akkor oké, ha nem gond! Mert én direkt azért akarok most 6-os kendőt, holott az 5-ös is elég lenne az elől zsebeshez, hogy hátul elvezetve előre tudjon kerülni a csomó
              Enikő + 3 kicsi fiú

              Comment


                enika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ja, akkor oké, ha nem gond! Mert én direkt azért akarok most 6-os kendőt, holott az 5-ös is elég lenne az elől zsebeshez, hogy hátul elvezetve előre tudjon kerülni a csomó
                Attól még hátul meg kell csomózni, ha utána előrevezeted. Ha nem zárod le a kötést hátul, egy csomó lazaság visszavezetődik a kötésbe
                Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                Comment


                  Na! Akkor csak nem tudom elkerülni a hátul csomót! Pedig úgy gondoltam, hogy a két szàrat "megtekerem" hàtul és úgy előre (most ez lehet, hogy hülyén hangzott, de nem tudom jobban körülírni )
                  Enikő + 3 kicsi fiú

                  Comment


                    enika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Na! Akkor csak nem tudom elkerülni a hátul csomót! Pedig úgy gondoltam, hogy a két szàrat "megtekerem" hàtul és úgy előre (most ez lehet, hogy hülyén hangzott, de nem tudom jobban körülírni )
                    akkor teljesen eltolódik a terhelés a kötés nem úgy fog "működni" ahogy kellene. Szerintem a lezárás helye az egyik legfontosabb egy kötésnél (tudom minden más is ) pont amiatt, hogy a lezáró csomó "dönti el" hova nehezedik a baba súlya, hogy hat rá és rád is a gravitáció. Hű de hülyén hangzik majd a profik megfogalmazzék szépen

                    Comment


                      Nem beszélve arról hogy akkor már kétszer kötöd gúzsba a derekadat, ami pl. egy rugalmas kendőnél elég fullasztó dolog Ha hátul meg van rendesen kötve és utána csak előrevezetve, az teljesen más érzés
                      Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                      hordozási tanácsadó (ClauWi)
                      KreaTúra blog
                      "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                      Comment


                        Na jó! Ezt ti tudjátok jobban Én csak azt vettem alapul, hogy milyen kényelmetlen hátradőlve ülni huzamosabb ideig úgy, hogy közben hátul egy csomó nyomja a derekam és milyen jó lenne, ha az nem lenne ott . Egyéb okokra nem gondoltam. Ezért is jó, hogy kiokosítottatok
                        Enikő + 3 kicsi fiú

                        Comment


                          Totál igazad, van tényleg marhára tudja nyomni az ember hátát De ez már csak ilyen kötés A kenguru kötésnél elől van a csomó
                          Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                          hordozási tanácsadó (ClauWi)
                          KreaTúra blog
                          "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                          Comment


                            meg az elöl csomós Xnél is
                            "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                            Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                            Comment


                              köszi a válaszokat, tehát ha zsömbi akkor hosszú inkább
                              Angéla és Gergő (10.12.03.) a macskavadász, Bálint & Roland (12. 11. 28.) a csipet-csapat
                              Ligeti Baba Klub - XVI. kerület

                              Comment


                                Nemrég béreltem ki egy EmeiBaby-t kipróbálni, de nem volt valami meggyőző, legalábbis ár-érték arányban háti babához.
                                Tudtok esetleg még olyan csatost, félcsatost, ami hasonló elven működik?
                                Dackorszakos Detti (2010.10.26) és Vasgyúró Gyurka (2014.03.23.) és 2016 november közepétől várhatóan Petrácska anyuja. Ülök a káosz tetején, és élvezem a napsütést

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X