Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Fonás.Jaj, valahol képpel illusztrálva van..de hol.. megvan:

    http://www.youtube.com/watch?v=aXdxJ17vgWc

    Hordozás közben adjál rá lábszárvédőt: Huggalugs, Babylegs. A dörzsöléstől védeni fogja.
    Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
    Meseterápia

    Comment


      nekem lecsúszik a bébilegz, olyan kis vékonyka
      Dius vagyok
      Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

      Comment


        Katanya,
        köszi, már be is fontam
        babylegs-es tippet is köszi, most már csak be kell szerezni
        Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


        ÁLOMJÁRÓ CD
        születésnaptár
        babahordozási tanácsadó vagyok

        Comment


          Marica!

          Mády Anna tanfolyamvezető a 11. kerületben van: http://www.hordozokendo.hu/hogyan/tanfolyam.html
          Itt cseso néven fut.

          babamosoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          bp-en a 11 kerületben brassói úton tud valaki segíteni kendőkötésben?
          Anikó,hordozókendő-tanfolyamvezető, HordozniJó.hu Hordozás a facebookon
          Ingyenes tanulmány a jó hordozóeszközökről Babahordozás Email Kurzus

          Comment


            illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            És tudsz valami frappáns beszólást erre?
            Nem tudok. Mostanában nem a vissszaszólásokban utazom. (Bár időnként most is elsül a számból egy-egy úgy reflexből. ) Igyekszem más megoldást fejleszteni a témában, de még nem az enyém a bölcsek köve.
            Ági

            Comment


              szrekuc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Újabb kérdéseim
              - az normális, hogy ha egy szál body-ban kötöm magamra elöl csomós x-ben a a babát, akkor a térdhajlatánál nagyon piros lesz a bőr? Lehet, hogy ezért nem szereti? mert most az a módi pár napja, hogy 10-15 percig nézeget a kendőben, a táncikálás, mozgás stb ellenére nem alszik el, hanem elkezd sírni, amit semmi nem nyugtat meg, csak ha kiveszem a kendőből és leteszem, akkor viszont azonnal megnyugszik
              Szerintem teljesen normális. Az enyémnek is szokott piros lenni. Ha délután alszol egy jót ( tudom, ez jó vicc, de réééégen volt ilyen, emlékezz arra vissza!), simán ott van a párna nyoma pirosan az arcodon... Szerintem ez ugyanaz a "túlféltős" téma, mint amiről a lábelszorítás kapcsán írtam. Persze, nagyon vékony kendővel, vagy mittudoménmilyen szerencsétlen esetben biztos szét lehet nyomni egy lábat, de nem ez az alapeset. És szerintem nem dörzsölődni szokott, hiszen nem mozog a baba lába és a kendő egymáshoz képest, csak nyomódik. Szóval az enyémnek szokott pirosra nyomódni, és csöppet sem aggódom érte.

              Én továbbra is arra keresném a választ, hogy MOST HOGY szereti (nem arra, hogy szereti-e; ekkora gyereknek az anyjánál a helye, ha az anyja is így gondolja). Talán kicsi a különbség, de máshol a fókusz, ettől szerintem hatékonyabban van meg a megoldás. A leíásod alapján én 15 perc után nem kivenném a kendőből, hanem cicit nyomnék a szájába. Próbáltad már ezt ebben az esetben? Úgy is fogalmazhatok, hogy szerintem nagyobb baja van, mint hogy a kendő nyomná a lábát. (Azért is beszélek könnyen, mert olyan Téged olvasni, mintha Rebekáról írnál.) Akár elöl csomós Xben is lehet, bár talán van kényelmesebb. Lejjebb ereszted, hogy jó magasságban legyen a szája, és vetkőzni kezdesz. Csak kreatívan! Ha elaludt, vissza tudod kötni szorosan, hogy ne gebedj bele, és neki is nyugalmasabb legyen.
              A sétálni kimenős tipp is jó!
              Ági

              Comment


                nekem sokáig sírt kendőben (baromi vastag, rugalmas kendő és még jól be is öltöztünk alá a kánikulában - aztán meg bizonytalan hátratétel..): mindig kivettem belőle. ha megnyugodott (cici vagy bmi), akkor megint megpróbáltam. aztán már ügyesebben kötöttem, rájött Luki is, h a macera után jó lesz neki és egyszercsak már kéredzkedett fel rám, ha felteszem röhög, ha sír megnyugszik (kivéve extrém eseteket: nagyon kell cici, nagyon nem tud elaludni (cicin tud csak, ritkán kendőben), vagy kakis stb.)
                vagy most már azért szokott lekéredzkedni, ha pl. izgalmasabb dolog van a földön, mint a hátamon
                Dius vagyok
                Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                Comment


                  köszi!

                  katanya, mindegy, mikor, most született a baba. megadhatom az elérhetőséged?
                  marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                  Comment


                    Nálunk Marci folyamtosan mozgatja a lábát. Tekeri a bokáját, nézeget erre-arra.. Egészen kicsiként is ezt tette. Még soha nem dörzsölte ki a lábát a kendő.
                    A Lana nagyon finom kendő.
                    Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                    Meseterápia

                    Comment


                      Persze Marica! Nyugodtan.
                      Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                      Meseterápia

                      Comment


                        Nekem pl. szuper kényelmes a karikás, de csak HA jól van megkötve: nem a gyerek karját nyomja a karika, és nem odapasszírozva van a gyerek a testemhez (mindkettő sikerült már ), hanem jól benne ül és a térdahajlatában van a kendő. Szerintem keress valakit, aki jól fel tudja rád tenni a gyereket így és ha szuper kényelmesnek találod, akkor csak gyakorolni kell utána.
                        (Nekem pl. a hátik a kényelmetlenek mert én meg azokhoz vagyok full béna)

                        Comment


                          Panka batyuban is lelkesen fészkelődik, mert mindent látni akar, lehetőleg mindkét oldalamról, és a vállam fölött is. Így tud annyira fészkelődni, hogy a kendő valahogy kicsúszik a térdhajlatából, combtő fele. Na, most én csinálok valamit rosszul a kötésnél, vagy a gyerek túl élénk, és csak kössem újra?
                          Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                          Comment


                            Mi csak nemrég kezdtük el használni a kendőnkent, lelkesen gyakorolunk. FWCC-t szoktam kötni és próbálom elég szorosra kötni, mikor beleteszem a gyereket akkor úgy érzem, hogy az is, de egy idő után érzem, hogy lejjebb van a gyerek, ő jól elvan, alszik, de szinte össze van gömbölyödve és a feje is előrebukik úgy van a mellkasomon, nem tudom jobban leírni
                            mégsem kötöm elég szorosra???
                            ja, és van még egy dolog. még csak 3 hetes, de amikor beleteszem a kendőbe, folyton kibújik a kis fejével a kendő alól, nem tudom belerakni, hogy megtartsa a fejét, persze mikor elalszik az más, de mikor belekötöm akkor ordít, ha ráhúzom a kendőt
                            persze az lenne a legjobb ha valakivel személyesen tudnék gyakorolni, de a térképen nem találtam a közelben mamamit, megnézem a taglistát, hátha van esztergom és környékén hordozós anyuka...
                            Márti és a három fiú :
                            Csabi (2002.05.09.), Attila (2006.09.21.), Nimród (2009.07.21.) és még egy : Bulcsú (2015. 09.21.)

                            Comment


                              Szrekuc,
                              Mi is beleszerettünk ebbe a névbe,hát még a viselőjébe.
                              Sámuel,de Samunak becézzük.
                              Talán ha már te biztonsággal kötsz,a babád is elfogadja.
                              Drukkolok Nektek
                              3 "S" anyukája, Krisztina
                              Sámuel 2008. dec. 30. Sára 2011. júli. 21. Simon 2014 március 28

                              Comment


                                Márti!
                                A babák nem nagyon szokták szeretni, ha ráhúzod a fejükre a kendőt. Többnyire csak alváskor viselik el, mint te is írod. Ha a kendő keresztbe menő szárait egészen a tarkójáig jól felhúzod, úgy is tartja a fejét a kendő, és nem kell a kendőszárat ráhúzni.
                                Akkor kötöd elég szorosan, ha bármerre hajolsz is, a testetek nem távolodik el egymástól. Ha úgy érzed, laza a kötés, húzd meg jobban. Akkor is meg tudod ezt tenni, mikor már elaludt benne a baba.

                                Tanfolyamok a Pilisben: http://hordozokendo.hu/hogyan/lengyel_eniko.html

                                Üdv,
                                Anikó,hordozókendő-tanfolyamvezető, HordozniJó.hu Hordozás a facebookon
                                Ingyenes tanulmány a jó hordozóeszközökről Babahordozás Email Kurzus

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X