Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    celesztina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sziasztok, gondoltam, egy kérdést megér, hogy sok kendőt kipróbáltak szerint melyik jó választás egy nagyobb súlyú és még súlygyarapodásban levő bébihez? (ez az 5 hó 9 kiló bébi)
    És ha most kb megvan mekkora kendő kellene nekünk akkor hiába nő meg lesz még nagyobb súlyra is jó marad az a kendőhossz, ugye?
    Hú, jól kinőtte magát.
    Én a helyedben MT-t vennék. Hasonló cipőben jártam, mint te,bár nekem volt egy Lanám, ami nehéz gyerkőcökhöz is ideális. Mikor Keve elérte a 10 kg-ot, azt hittem, abba kell hagynunk a hordozást,fél-egy óra elteltével úgy érztem, leszakad a vállam, a hátam. Aztán hála Jázmininek és Kamcsatkának lett egy Bamberoonk, s amit korábban elképzelni sem tudtam volna, a 12-13 kilós fiamat órákon keresztül képes vagyok hordozni.
    Angéla
    Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

    Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

    Comment


      galang eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hú, jól kinőtte magát.
      Én a helyedben MT-t vennék. Hasonló cipőben jártam, mint te,bár nekem volt egy Lanám, ami nehéz gyerkőcökhöz is ideális. Mikor Keve elérte a 10 kg-ot, azt hittem, abba kell hagynunk a hordozást,fél-egy óra elteltével úgy érztem, leszakad a vállam, a hátam. Aztán hála Jázmininek és Kamcsatkának lett egy Bamberoonk, s amit korábban elképzelni sem tudtam volna, a 12-13 kilós fiamat órákon keresztül képes vagyok hordozni.
      Ja, kinőtte, már azon gondolkozom, hátha extra hideg telünk lesz és azért raktároz
      Mt-nk volt, de a kendőzés jobban bejön nekünk, mert kicsi imád oldalra dőlve lenni, kicsit sem szimmetrikusan és a kendő sokkal kényelmesebb mindkettőnknek. Egyelőre nem gond nekem a súlya, elől is simán elviszem hosszabban is, ha kell (pl. tömegközlekedés) de persze gyúrunk a hátizásra.
      Viki
      Lányaim L(9), J(7) és D(4)

      Comment


        Varda Tintalle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Zsuzs! Én mindig nem kibontott szárút kötök, aztán meg kibontom a szárat
        Varda, Zsuzs, mi ez a kibontott/nem kibontott szárú???

        és zsebes keresztezettet hogy lehet előre megkötni???
        Utoljára szerkesztette emili; 2008.10.06., 09:55.
        Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

        http://emilialkot.blogspot.com/

        Comment


          Tegnap kaptam meg az 5-ös Katja kendőmet.
          Az a problémám,hogy Az fwcc-t csak nagyon kicentizve tudom megkötni.Van esetleg még olyan kötésfajta amit nem kell előre megkötni,hanem lehet állítani?A kenguru igazán nem tetszik!
          A másik problémám,hogy nagyon magasan van Matyinak a feje,és nem tudja rám tenni alváskor!Majdnem az államnál van!Lehet,hogy elérte azt a méretet,hogy mindenképpen hátra kelljen tenni,vagy egyszerűen kössem lejjebb?Én úgy gondolom,hogy akkor nem lesz elég szoros.Vagy nem?
          Anna

          Comment


            Annnna:
            1. A használattal pár centit nyúlik a kendő!
            2. Igen, lehet, hogy kinőtte Matyid az FWCC-t! De az FWCC-t nem kell előre megkötni, lásd Varda videóját! Én sme tudom már pont emiatt előre tenni a fiamat (meg túl nehéz is lenne), mert a feje kb az enyémmel van egy magasságban.
            Szilva


            Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
            Hurcibaba Klub (8)

            Comment


              Igen ,azt tudom,hogy azt nem kell előre megkötni,de arra vagyok kiváncsi,hogy ezen kívül van-e olyan amit nem kell előre megkötni.
              Viszont ha már kinőtte az elölhordozást,akkor mindegy!
              Az hogy lehet,hogy a Kozy-ban teljesen jól elfért?Lehet,hogy azt nem kötöttem eléggé szorosra?
              Anna

              Comment


                Szerintem kendőben magasabban ül, mint az MT-ban.
                Szilva


                Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                Hurcibaba Klub (8)

                Comment


                  Emili: Az elől kereszt esetén a kendő közepét előre teszed, a hátadon átveted keresztben a pántokat, úgy, hogy felsőszegések a nyakad felé essenek. Eztán mehet bele a baba, kitenni a lábakat és a felső és alsószegéseket megeszíteni kényelmesre, majd a sálakat átvetni a lábak alatt, feszíteni, és jöhet a csomó, vagy tűrögetés a háton. Ezután a sálakat széthúzni a babón. A karokat, fejet be is teheted és kint is hagyhatod, ahogy a kicsinek jó. Tavaly télen végig így hordtam a babát és imádtuk. 5-8 hóig.

                  Comment


                    Emili: pontosabban az elől zsebes keresztet írtam le fent.

                    Comment


                      dorka: igen, ezt ismerem, tehát az előre megkötés jelen esetben annyi, hogy már félig rajtad lógó kendőbe teszed a babót?
                      Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                      http://emilialkot.blogspot.com/

                      Comment


                        Igen. Csak a pontosság kedvéért: a kendő nem lóg, hanem csak annyira laza, hogy a baba beleférjen.

                        Comment


                          Néhány kérdés:

                          1. A Girasolok közt anyagukban van különbség? Mindegyik puha? Ezt nem kell betörni ezek szerint soha? Nagyon nehéz használni a puhasága miatt?
                          2. Girasolt tanácsoltok kezdőknek?
                          Ábel (2008. 12. 16.) és Áron (2010. 11. 18.) anyukája,
                          Egy Vatanai Teesa boldog tulajdonosa.

                          Comment


                            IgazDani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Néhány kérdés:

                            1. A Girasolok közt anyagukban van különbség? Mindegyik puha? Ezt nem kell betörni ezek szerint soha? Nagyon nehéz használni a puhasága miatt?
                            2. Girasolt tanácsoltok kezdőknek?
                            Én egyet tudok mondani: a puding próbája....

                            HÉDI
                            Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                            Comment


                              Én is próbáltam előre megkötni és úgy beletenni Barnust, de nagyon nehezen találtam el a bőséget (lazaságot). Volt, hogy alig tudtam belepasszírozni, volt, hogy nagyon lecsúszott.
                              A megoldást nálunk a lazán rámtett kendő jelentette, abba beleteszem a gyerekcsét és utána fejezem be a kötést. Ha kocsival megyek, már otthon magamra rakom és akkor nem söpri az utcát a kendőszár.

                              A háti zsebes keresztezett nekem minidig lejjebb csúszik, mint ahová kötöm, pedig kényelmesebb, mint a zsebes. Mit csinálok rosszul? Volt, hogy olyan szorosra húztam, hogy majdnem megfulladtam. Mondjuk akkor mintha tartott volna, csak a kevés oxigén miatt nem emlékszem.
                              Lexi picasa

                              blog

                              Comment


                                Én rugalmassal kezdtem a hordozást Emma 6 hetes korától, és kb 5kg-os koráig szuper volt. Utána váltottam Didymosra. Nem bántam meg egyiket sem . A rugalmast a babaközelben-ről rendeltem. Aztán Emma elmúlt 4 hónapos, amikor vettem a mei tai-t, és azt is nagyon szeretem! Egyikről sem mondanék le!
                                Eszter, 4 lányom van

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X