Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    latonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Jöttem hajhúzás témában beszámolni, ne csak panaszkodjon az ember . Akármilyen hihetetlenül hangzik: leszokott róla a gyerek. Néha-néha, ha nagyon dühös, akkor nekiáll, de az az alapból szedem-szét-anya-haját hozzáállás elmúlt. Hátha ez még reményt ad valakinek, aki hasonlóan jár. Végülis kb. 5 hónapot kellett kibírni. Az utolsókban a texilpelusos fejbekötés jött be. Ha kendővel kötöttem be a fejem, azt leszedte, de a fehér textilpelust nagyjából békén hagyta (na persze azért voltak viták). De mostmár ez is csak ritkán kell.
    Nóri nálatok mi a helyzet hajhúzás terén?
    nálunk még van. Alapból is imádja birizgáli a hajam, nem csak amikor a hátamon van. Én egyszerűen nem csinálok frizurát magamnak, ha elmegyünk, mert azt biztosan szétszedi valamennyire.
    De én is jó hírekkel jöttem. Mivel már szépen áll és nyugton is marad, ha a hátamra teszem, simán megy a keresztezett lendítés. Ezen még néha kacagni is szokott
    Én néha képes vagyok elbénázni azért még. Amikor lendítem, akkor valahogyan a kendő a gyerkőc alá kerül és ha már a hátamon van, nem tudom kiszedni alóla, így újra nekikezdek. Természetesen nem jöttem még rá, hogy mit is rontok el. Ez kb 10-ből 4X azért elő szokott fordulni. elég bosszantó.
    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

    Comment


      De jó, akkor mégis kendőzöl! Éljen! Nekem is alatta marad lendítésnél az anyag a gyereknek. Én kihúzkodom. Kissé akrobatikus, mert egyik kezemmel fogom a popót hátranyúlva, másikkal húzkodom, de mégsem parás (nekem legalábbis - meg végülis a gyerek se tiltakozik). Mondjuk pont ezért még sokszor térden csomagolok, de a 12 kilót lényegében egy kézzel hátravetni se az igazi.
      I, (M 2012) és (L 2017) anyukája

      Comment


        Igen, kendőzök, de sajnos Luca inkább két lábon járkálna. Kirúgja magát. volt, hogy mire észrevettem, már alig volt a popója alatt kendő. Azért kendővel föl-le venni nem annyira egyszerű. A csatost csak azért szeretem jobban, mert ugye a derekadon marad, nem kell levenni. Ha közönségem van (amikor kimozdulok) akkor hajlamos vagyok elbénázni a kötést. Sajnos a csatos van többször elővéve még, meg mondjuk a karikások.
        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

        Comment


          Totyogóssal nagyon nehéz jót kötni mikor nem akar hordozódni. Erre szuper a csatos. Én emiatt szerettem a mei tait. (Csatos híján)
          "Azé a világ, aki teleszüli"
          2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

          Comment


            Most, hogy belejöttem a kendőzésbe.... egyébként mióta jobban megy a kendőzés, a csatost kevésbé szeretem. Az eddig kényelmes magyarinda már nem is olyan kényelmes. Ha jól kötöm meg (most már csak nagyon ritkán rontom el), akkor 1000X kényelmesebb a kendő, mint a csatos. volt idő pedig amikor ezt nem hittel el másnak.
            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

            Comment


              kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Totyogóssal nagyon nehéz jót kötni mikor nem akar hordozódni. Erre szuper a csatos. Én emiatt szerettem a mei tait. (Csatos híján)
              Luca egyébként örül, ha előveszem valamelyik kendőmet, de viszonylag gyorsan megunja, ha nem alszik be. Amúgy pedig imádja. Itthon kendőzök, de kimozdulni csatossal tudok csak emiatt.
              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

              Comment


                Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Most, hogy belejöttem a kendőzésbe.... egyébként mióta jobban megy a kendőzés, a csatost kevésbé szeretem. Az eddig kényelmes magyarinda már nem is olyan kényelmes. Ha jól kötöm meg (most már csak nagyon ritkán rontom el), akkor 1000X kényelmesebb a kendő, mint a csatos. volt idő pedig amikor ezt nem hittel el másnak.
                Én is így vagyok, s férjnek is kényelmesebb a meitai a csatosnál. És ez teljesen hihetetlen volt régen, mert akkor a meiainál kényelmesebb volt a csatos, a kendőnél meg főleg. Pedig nem is volt rossz a nandum, csak a kötés.
                "Azé a világ, aki teleszüli"
                2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                Comment


                  kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                  Én is így vagyok, s férjnek is kényelmesebb a meitai a csatosnál. És ez teljesen hihetetlen volt régen, mert akkor a meiainál kényelmesebb volt a csatos, a kendőnél meg főleg. Pedig nem is volt rossz a nandum, csak a kötés.
                  Most Encsinél van egy kendőm és félcsatos lesz belőle. Valamennyire mégis csak kendőzés félig-meddig. Vállban biztosan olyan lesz, mint, ha kendőznék, csak sajna derékban nem. Én annyira szeretem derékban magamon szétteríteni a kendőt a mellkasig, így olyan,mind ha egy vastag öv lenne rajtam és jobban is tart, kényelmesebb (vagy csak bebeszélem magamnak). A csatos meg esztétikailag nem olyan szép látvány, mármint elölről. Mindegy. Az a lényeg, hogy hordozzak és kényelmes legyen mind a kettőnk számára.
                  Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                  Comment


                    Sziasztok! Nyár végén fog születni a kisbabám, neki keresek hordozókendőt. De itt elég gyér a felhozatal és j.fogason is főleg rugalmast meg na.ndut találok. Elsősorban használtban gondolkozom, de mivel egyik sem lett szerelem, lehet, hogy újat vennék. Olyat szeretnék,ami puha, vagy könnyű betörni. Az új didymos nehezen adja magát? 100 % pamut zsákárt néztem ki. Nemrég megfogdostam egy fidellát, eléggé tetszett, az állítólag új korában is puha. De vajon nagyobb gyerekkel is használható? Mármint nem annyira profi kendőző is meg tudja kötni kényelmesre? Sajnos a nagyobb babámmal nem sikerült a háti kötéseket megtanulni, csak egy kölcsön nandum volt, most viszont mindenképp szeretném!
                    ​​​​​ (Háton hordoztuk amúgy hoptye-jal és manduca-val, ezek kényelmesek is voltak, de amíg nem nőtt bele a meitaiba, nem tudtam hordozni☹️. Elöl elég hamar kényelmetlenné vált.)
                    Mikor érdemes tanfolyamra menni? Gondolom már saját kendővel, de még nem hatalmas pocakkal, ugye?

                    Köszönöm a tanácsokat!

                    Comment


                      Szia! NEm tudom, hogy fent vagy-e te vagy a párod FB-on, mert a kendők adás vétele ott megy, azért nem találsz máshol. Erre vannak külön szakosodott csoportok, külön van eladós, tanácsadós, kiegészítő öltözékes, stb.
                      Mi már nagyon kinőttünk a hordozásból, így nem vagyok tisztában a kendőkkel, abban nem tudok tanácsot adni.
                      A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

                      Comment


                        uhubagoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok! Nyár végén fog születni a kisbabám, neki keresek hordozókendőt. De itt elég gyér a felhozatal és j.fogason is főleg rugalmast meg na.ndut találok. Elsősorban használtban gondolkozom, de mivel egyik sem lett szerelem, lehet, hogy újat vennék. Olyat szeretnék,ami puha, vagy könnyű betörni. Az új didymos nehezen adja magát? 100 % pamut zsákárt néztem ki. Nemrég megfogdostam egy fidellát, eléggé tetszett, az állítólag új korában is puha. De vajon nagyobb gyerekkel is használható? Mármint nem annyira profi kendőző is meg tudja kötni kényelmesre? Sajnos a nagyobb babámmal nem sikerült a háti kötéseket megtanulni, csak egy kölcsön nandum volt, most viszont mindenképp szeretném!
                        ​​​​​ (Háton hordoztuk amúgy hoptye-jal és manduca-val, ezek kényelmesek is voltak, de amíg nem nőtt bele a meitaiba, nem tudtam hordozni☹️. Elöl elég hamar kényelmetlenné vált.)
                        Mikor érdemes tanfolyamra menni? Gondolom már saját kendővel, de még nem hatalmas pocakkal, ugye?

                        Köszönöm a tanácsokat!
                        Nandut nem érdemes venni, mert egy jól betört didt is már kb annyiért is lehet már kapni.
                        Tudsz tanácsadót a közeledben? Amúgy a háti kötéseket én pocakosan tanultam meg és saját kendővel is és a tanácsadónő kendőjével is kötöttem.

                        (bocsánat nem akarok tolakodni, de lenne ám itt is eladó kendő, de senki sem hirdeti meg. Ha van valami elképzelésed, pl színvilágban, akkor indítsd egy kereső topikot. (és a zárójelen belül, nekem is van vajpuha, de csajos hosszú kendőm eladó, csak még nem mertem meghirdetni)).
                        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                        Comment


                          Köszönöm a válaszokat! Igen, ezt gondoltam, hogy a facen nagyobb a pörgés. Nem vagyunk fent, de lehet, hogy regisztrálok, ha végképp nem találok.

                          Huhh...nandut nem is akarok, most az igazit keresem!

                          Én is gondoltam arra, hogy indítok egy keresőtopikot. De gondolom akkor van értelme, ha már tudom, hogy mit keresek (méretben sem vagyok még biztos). El fogok menni a hordozóházba, ott remélem tudnak segíteni és kipróbálhatok több kendőt. Annyit már tudok, hogy inkább a fiúsabb árnyalatok fognak tetszeni

                          ​​

                          Comment


                            Szia! Nem tudom milyen kendővel szeretsz kötni. A fidellák amik a kezemben voltak vastagok voltak, vagyis egy didynél vastagabb. Nekem ami nagyon bejön a zsákárd hoppedizek, nagyon jó velük kötni. A darjeeling ami nekem van picihez és nagyhoz is szuper.
                            Amúgy vannak fenn néha jóf.ogáson is jó kendők sokkal kevesebbért, de igen, a fészbuk mindent visz, én is onnan szedem a kendőimet már. Nagyon sok olyan eladó van aki nincs tisztában a kendő valódi értékével ezért nagyon áron alul adja a kendőt.
                            "Azé a világ, aki teleszüli"
                            2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                            Comment


                              Ez az, hogy nem igazán kötöttem szövöttel annakidején. Az elején előre rugalmassal kötöttem a babát, aztán a nanduval próbáltam hátizni, de az katasztrófa volt. Lett később egy új natibaby-ből varratott karikásom, hát azzal is szenvedtem eléggé, most is próbálom törni, hogy puha legyen az új babának. 6-7 hónapos korában ült fel a lányom, onnantól jött a meitai, 1 évesen meg a manduca. Szóval szövöttből nagyon zöldfülű vagyok, minden tanács jól jön! A fidella nekem extra vékonynak és puhának tűnt, de biztos csak, mert kb semmi mást nem ismerek még. De akkor szerinted egy fidella nagyobb babával is kényelmes lehet? És a hoppediz zsákár kendők könnyen betörnek?

                              Nagyon köszönöm neked, is, hogy írtál!

                              Comment


                                megragadom a lenyeget hihetetlen hogy van meg aki nem fb ozik marmint rajtam kivul mert en sem vagyok regisztralva

                                de sajnos igen allitolag minden ott van. Valoszinu nekem is lesz elado kendom atnezem mi az ami mehet.

                                En amugy nem is merek mar olyat mondani hogy ez a marka ilyen az meg olyan mert markan belul is lehetnek hatalmas kulonbsegek. Ha kezdo szovott kendozo vagy mindenkeppen hasznalt betort kendot javaslok vagy ha ujat vennel akkor add oda valakinek aki nagyobb babaval tori neked mire megerkezik a pici. A vekony hudepuha kendok becsaposak lehetnek valoban van ami jo nagyobb babahoz de altalaban a kisbabas kendo az kisbabas kendo. Gyakran tapasztalom hogy a kismamak egy kendot szeretnenek ami ujszulott kortol jo egeszen a hordozos kor vegeig. En inkabb azt szoktam javasolni hogy ne feljenek lecserelni vagy ha tehetik kettot venni. A harmadik babamat hordozom es van olelos omloan puha kicsi babas kendom es erosebb jobban tarto "igaslo" tipus a totyogoknak. Persze mindegyikkel lehet hordozni vegig hiszen ezert jo a szovott kendo. De foleg kezdo kendozokent szerintem fontos hogy tudj banni vele konnyen kezelheto puha betort kendo legyen. De lehet hogy ez a kendo mar vagni fog egy nagyobb sulyosabb babaval kesobb.

                                En most egy olyan kendot javaslok neked amelyik jol turi az esetleges pontatlansagot akkor sem vag egyikotoket sem. A regi markak kozul hoppediz didymos (ezeket latom mar irtak) DE en a helyedben megneznek egy Oschat vagy egy Baie t is. Nem a legolcsobb arfekves de akcioban vagy hasznaltan jokat lehet kifogni es ezek altalaban tenyleg jok. Mindenkeppen 100% pamut legyen a bambusz len es tarsai meg szerintem bosszusagot okoznanak.
                                Hossznal szamit hogy milyen kotesekkel szeretnel majd hordozni illetve hogy te fogsz csak kendozni vagy a ferjed is. Eltero e a testalkatotok magassagotok. Egy hatos kendobol minden kijon amire szukseged lehet de ha pl csak batyuzni szeretnel arra eleg egy 4es 5 os is.Arra is figyelj hogy pl a 4 es kendo az egyik markanal 3.6m # masiknal 4. nagyok az elteresek. a hordozohaz jo otlet biztos tudnak tanacsot adni! Nem tudom Budapesten belul merre vagy de ha gondolod en is szivesen segitek. Nem vagyok tanacsado csak 6 eve kendozok es van khm par kendom amiket ki tudsz probalni. Gyereket is tudok adni a gyakorlashoz de azt hiszem nem megfelelo a meret masfel eves es 11 kilo

                                most latom hogy regenyt irtam bocsanat de remelem segitettem kicsit

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X