Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, mit írhatnék erre, milyen dilemmázásra gondolsz Az ominózus hsz-ban anno áradozott a S...creme-ről, most meg azt kérdezi, hogy tényleg olyan jó-e a S....creme, mint ahogy a reklámban mondják.... Talán nem klasszikus, definíció szerinti spam, de nem is életszerű így, ebben a sorrendben a két hsz tartalma, finoman szólva. Ha ittlétének egyetlen célja, hogy a kenőcs neve minél többször felbukkanjon ezen a fórumon, akkor gondolom, a modik lépni fognak.

    Marketing: nem is olyan rossz húzás, ha belegondolunk. Hogy a TV reklámok túloznak, azt mindenki tudja. De ha tapasztalt anyukák egy fórumon dicsérnek egy terméket, akkor még a legtudatosabban választó fogyasztó is könnyebben megfogható.
    Pontosan! Tudom mennyibe kerül egy tv reklám. Milliós nagyságrend 30 másodperc és ahogy mondod semmi de semmi nem meggyőzőbb a felhasználói tapasztalatnál. Erre mondom azt, hogy marketing szempontból nagyon is okos húzás az ilyen fórumokra való írogatás. Nem, nekem sem tetszik, idegesít ha belefutok stb. De szakmai szemmel nézve nagyon is van értelme.
    ez van ez a világ amiben élünk. minél többet beszélünk róla annál jobb, hiszen a reklám elsődleges célja ez. Az is tudja mi az a s-docrem aki életében nem nyitott ki egyetlen tégelyt sem.

    Comment


      köszi
      eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
      és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

      Comment


        Van olyan MAGYAR oktatóvideó (kenguru, elöl zsebes keresztezett kéne leginkább), ahol magyarázzák is a kötést?
        Esetleg angol még oké. Tesóm nem tud németül, én meg messze vagyok.
        Még egy kicsivel jobb. A négyszögletű kerek erdő lakói: Csenge (2004. október), Hunor (2006. október), Hanga (2011. szeptember), Medárd (2014. augusztus)

        Comment


          zomborykati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Van olyan MAGYAR oktatóvideó (kenguru, elöl zsebes keresztezett kéne leginkább), ahol magyarázzák is a kötést?
          Esetleg angol még oké. Tesóm nem tud németül, én meg messze vagyok.
          Babba Mia-t biztosan ismered, nem magyaráz részletesen, de néhány megjegyzéssel segít. Szerintem a Storchenwiege magyar nyelvű fényképes írásos útmutatója a videókkal együtt már lényegi segítség lehet.
          Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

          Comment


            SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Babba Mia-t biztosan ismered, nem magyaráz részletesen, de néhány megjegyzéssel segít. Szerintem a Storchenwiege magyar nyelvű fényképes írásos útmutatója a videókkal együtt már lényegi segítség lehet.
            Nem, tényleg nem magyaráz részletesen.
            Nem teljesen értem, minek csinálni olyan magyar videókat, amin nem beszélnek... Idegen nyelvűből van egy csomó, tök profik is, mit ad hozzá az, hogy egy magyar nő köt? (Jó, persze, értem, hogy van, akinek ez vagy az az arc vagy név megbízható, szívesebben ajánlja, mint mást.)

            Fényképes útmutató + szöveg nélküli videó = szükségmegoldás. Egy kezdőnek, aki most lát először kendőt, és mondjuk nem teljesen eltökélt, érthető, hogy nincs kedve még ezzel is vacakolni.

            Nagyon elcsodálkoztam most, hogy a mai világban, amikor minden fent van a jutyúbon, nem készült még olyan magyar videó, amiben el is mondják, hogy éppen mit csinálnak és miért, mire kell figyelni, stb.
            Pedig annyi ügyes anyuka van, aki csinálhatna ilyet.
            Még egy kicsivel jobb. A négyszögletű kerek erdő lakói: Csenge (2004. október), Hunor (2006. október), Hanga (2011. szeptember), Medárd (2014. augusztus)

            Comment


              zomborykati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nem, tényleg nem magyaráz részletesen.
              Nem teljesen értem, minek csinálni olyan magyar videókat, amin nem beszélnek... Idegen nyelvűből van egy csomó, tök profik is, mit ad hozzá az, hogy egy magyar nő köt? (Jó, persze, értem, hogy van, akinek ez vagy az az arc vagy név megbízható, szívesebben ajánlja, mint mást.)

              Fényképes útmutató + szöveg nélküli videó = szükségmegoldás. Egy kezdőnek, aki most lát először kendőt, és mondjuk nem teljesen eltökélt, érthető, hogy nincs kedve még ezzel is vacakolni.

              Nagyon elcsodálkoztam most, hogy a mai világban, amikor minden fent van a jutyúbon, nem készült még olyan magyar videó, amiben el is mondják, hogy éppen mit csinálnak és miért, mire kell figyelni, stb.
              Pedig annyi ügyes anyuka van, aki csinálhatna ilyet.
              Nem tudom, csak gyanítom: ennek az is oka lehet, hogy az itthoni hordozós iskolák alapelve, hogy a kötéseket hordozási tanácsadótól jó megtanulni, a videó arra való, hogy a tanfolyamon vagy egyéni tanácsadáson tanultakat frissítse, felelevenítse. Ezzel lehet nem egyetérteni persze De szerintem éppen a nagyon-nagyon kezdőknél fontos ez így, mert minden baba és anyuka is más, mások a preferenciáik, egészségi állapotuk, életvitelük, stb. Utána már, aki profin köti az alapkötéseket, bátrabban kísérletezhet jó videók alapján.

              A vacak dolog az, hogy egyáltalán nem elérhető mindenki számára a hordozási tanácsadás, pici baba mellett nem mindeneki elég mobilis hozzá, hoyg a legközelebbi klubig utazzon, ha helyben nincs rá elehetőség
              Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

              Comment


                SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nem tudom, csak gyanítom: ennek az is oka lehet, hogy az itthoni hordozós iskolák alapelve, hogy a kötéseket hordozási tanácsadótól jó megtanulni, a videó arra való, hogy a tanfolyamon vagy egyéni tanácsadáson tanultakat frissítse, felelevenítse. Ezzel lehet nem egyetérteni persze De szerintem éppen a nagyon-nagyon kezdőknél fontos ez így, mert minden baba és anyuka is más, mások a preferenciáik, egészségi állapotuk, életvitelük, stb. Utána már, aki profin köti az alapkötéseket, bátrabban kísérletezhet jó videók alapján.

                A vacak dolog az, hogy egyáltalán nem elérhető mindenki számára a hordozási tanácsadás, pici baba mellett nem mindeneki elég mobilis hozzá, hoyg a legközelebbi klubig utazzon, ha helyben nincs rá elehetőség
                Igazad van, tényleg van ez az alapelv, és ez valóban lehet ok. Bár szerintem visszafelé sül el a jó szándék...
                Eddig egy ezt az elvet valló iskola (magyar) oldalára irányítottam az érdeklődőket, ahol németül magyarázós videók vannak fent. Csak hát most jött a tesómtól a visszajelzés, hogy kb. magától kellett kitapasztalnia, hogy mit miért csavar meg húz a néni, mert egy kukkot sem értett. Mondtam neki, hogy mindjárt keresek egy magyar videót, ahol elmagyarázzák... aztán hoppá.

                Az általad ajánlott videó is tök szuper, de igazán hasznos akkor lenne, ha el is mondaná benne közben a miérteket-hogyanokat. Mert azzal, hogy fent van egy videó, de magyarázat nélkül, lehet, hogy többet árt... Aki csak az alapján próbálkozik, nem fogja tudni jól megkötni. És nem is biztos, hogy tisztában lesz azzal, hogy nem kötötte meg jól.

                Az a vicces, hogy amikor én először találkoztam a hordozással, fel sem merült bennem, hogy ezt valakik pénzért tanítják. Azt hittem, ezt egymástól tanulják az anyukák, meg videókról. A hozzám hasonló alulinformált népeknek azért jól jönne egy-két informatívabb oktatóanyag. És azokban többek között azt is el lehetne mondani, hogy léteznek tanácsadók és tanfolyamok.
                Még egy kicsivel jobb. A négyszögletű kerek erdő lakói: Csenge (2004. október), Hunor (2006. október), Hanga (2011. szeptember), Medárd (2014. augusztus)

                Comment


                  zomborykati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Igazad van, tényleg van ez az alapelv, és ez valóban lehet ok. Bár szerintem visszafelé sül el a jó szándék...
                  Eddig egy ezt az elvet valló iskola (magyar) oldalára irányítottam az érdeklődőket, ahol németül magyarázós videók vannak fent. Csak hát most jött a tesómtól a visszajelzés, hogy kb. magától kellett kitapasztalnia, hogy mit miért csavar meg húz a néni, mert egy kukkot sem értett. Mondtam neki, hogy mindjárt keresek egy magyar videót, ahol elmagyarázzák... aztán hoppá.

                  Az általad ajánlott videó is tök szuper, de igazán hasznos akkor lenne, ha el is mondaná benne közben a miérteket-hogyanokat. Mert azzal, hogy fent van egy videó, de magyarázat nélkül, lehet, hogy többet árt... Aki csak az alapján próbálkozik, nem fogja tudni jól megkötni. És nem is biztos, hogy tisztában lesz azzal, hogy nem kötötte meg jól.

                  Az a vicces, hogy amikor én először találkoztam a hordozással, fel sem merült bennem, hogy ezt valakik pénzért tanítják. Azt hittem, ezt egymástól tanulják az anyukák, meg videókról. A hozzám hasonló alulinformált népeknek azért jól jönne egy-két informatívabb oktatóanyag. És azokban többek között azt is el lehetne mondani, hogy léteznek tanácsadók és tanfolyamok.
                  Érelek, megértelek. Az elöl zsebest én is német videó alapján tanultam meg, nem teljesen rosszul, de nem is jól, mint utóbb kiderült, mert tény és való, hogy a szövegben volt a lényeg, a pici részletek, amik igazán fontosak. Angolul jól tudok, viszont az angol nyelvű videók meg, akármilyen részletesen magyaráz az ( sokszor önjelölt) oktató, nem feltétlenül annyira jók, mert magyarázhatom én centiről centire hogy mit miért és hogyan csinálok, ha - bocsánat - , magam sem kötök igazán jól.
                  Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                  Comment


                    Kati, én tanácsadóként mondom (6 éve) hogy egy ilyen videóban iszonyat felelősség van. Tudok olyat, aki így próbált kötni és kiesett a babája. A személyes tanácsadáskor is mindenkinek más apró hiábája lehet, ami miatt nem lesz jó a kötés. Olyan aprók, hogy sokszor csak pár kötés után lehet észrevenni. Én sosem vállakoznék videóra
                    Enikő egy férjjel és négy törpével
                    ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                    Vega hét menü
                    Kihívás (okt.1-14)

                    Comment


                      En nem vagyok tanacsado de egyetertek Agival es Enikovel. Szerintem kb lehetetlen olyan videot kesziteni ami "garantalja" hogy mindent elmondott minden szuper hajra. Ez szerintem olyan mint mondjuk interneten keresztul videok alapjan vezetni talnulni. Lehet de nem ajanlott. Ezer meg ezer olyan apro mozdulat van amit szemelyesen kell mutatni igazitani. Egy kedves baratnomnek osszel szuletett babaja kert videokat elmondtam hogy hat ize kuldok de varjon meg a probalgatassal (a kovetkezo hetre terveztem latogatast hozzajuk) persze nem birta ki megprobalta es irta buszken hogy hu hat ez a hordozas tokjo. Csatolt fotot a kesz kotesrol. Aztan atmentem megmutattam magyaraztam igazitottam ahol kellett es teljesen magatol az en velemenyemtol fuggetlenul mondta hu hat a video alapjan nagyon nem igy gondoltam...

                      Ne ertsetek felre van az az elethelyzet amikor a tanacsado vagy egy tapasztalt anyuka nem elerheto es valoban jo megoldasnak tunik egy video de en magamtol nem ajanlanam

                      Comment


                        Én sem vagyok tanácsadó, csak elvégeztem a képzést, és klubban segítettem sokat. A videókat úgy ajánlottam, hogy mellette elmondtam, hogy a személyes segítség blablabla. De engem is hívott anyuka azzal, hogy kiesett a baba, mert klubban látta a kötést, és megpróbálta otthon...
                        Szerintem mindenki a maga felelősségére hordoz - persze tudom, ez ennél sokkal bonyolultabb. De egy szöveg nélküli videót, amiben még ezt sem mondják el, én "rosszabbnak" érzek, mint egy részletesen magyarázót.

                        Azon tűnődöm, mi lehet az oka annak, hogy a hordozást tényleg felelősségteljesen oktató német iskolák szöveges videókat tesznek fel?

                        Viszont lehet, hogy rossz topikban vagyok.
                        Még egy kicsivel jobb. A négyszögletű kerek erdő lakói: Csenge (2004. október), Hunor (2006. október), Hanga (2011. szeptember), Medárd (2014. augusztus)

                        Comment


                          zomborykati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én sem vagyok tanácsadó, csak elvégeztem a képzést, és klubban segítettem sokat. A videókat úgy ajánlottam, hogy mellette elmondtam, hogy a személyes segítség blablabla. De engem is hívott anyuka azzal, hogy kiesett a baba, mert klubban látta a kötést, és megpróbálta otthon...
                          Szerintem mindenki a maga felelősségére hordoz - persze tudom, ez ennél sokkal bonyolultabb. De egy szöveg nélküli videót, amiben még ezt sem mondják el, én "rosszabbnak" érzek, mint egy részletesen magyarázót.

                          Azon tűnődöm, mi lehet az oka annak, hogy a hordozást tényleg felelősségteljesen oktató német iskolák szöveges videókat tesznek fel?

                          Viszont lehet, hogy rossz topikban vagyok.
                          Kati, szerintem ugyanarról beszélünk ám Klubban látni a kötést (amikor más anyuka csinálja éppen vagy másik anyukának mutatja be szakember) kb. ugyanaz, mint videót nézni, ugyanolyan messze van attól, mintha a tanácsadó szorosan figyelné minden mozdulatomat és javítaná azonnal, ha szükséges. De hát akkor ezt te nálunk sokkal jobban is tudod.

                          Talán pont azért is készülnek kezdők számára nem igazán használható videók, hogy a kezdőket ne bátorítsák arra, hogy onnan tanuljanak. Mert ha az én videóm alapján tanul valaki, akkor azért én vagyok a felelős (jogilag nem feltétlenül, de én mégis azt érezném). És ezért így felelősséget nem lehet vállalni.
                          Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                          Comment


                            Na, de azért találtam egy videót, ami a másiknál többet magyaráz, ha nem is szóban, de feliratosan:

                            https://www.youtube.com/watch?v=hMeNu_ip8rw
                            Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                            Comment


                              Ó, köszönöm, ezt nem is láttam!
                              Szerintem ez segítség lesz neki! (Azt meg én megsúgom neki, hogy hányadik percnél kapcsolja ki. )
                              Két hét múlva találkozunk, addig is legalább valami alapján el tud indulni. Köszi!

                              Igen, szerintem sem lehet felelősséget vállalni.
                              Enikő, te nem látsz bele jobban, hogy a németek miért gondolják ezt másképp? Vagy azok az oktatóvideók, amik fent vannak, nem "hivatalosak", nem a hordozóiskolák készítették őket?
                              Még egy kicsivel jobb. A négyszögletű kerek erdő lakói: Csenge (2004. október), Hunor (2006. október), Hanga (2011. szeptember), Medárd (2014. augusztus)

                              Comment


                                Nagyon sok videó van fent a neten, szerintem ez simán csak habitus és magabiztosság kérdése.
                                Enikő egy férjjel és négy törpével
                                ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                                Vega hét menü
                                Kihívás (okt.1-14)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X