Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Jol ertem,hogy a kendo kozvetlenul a.kampora van csomozva? Nem kopik? En is szeretnem felhasznalni hasonlokepp az egyik kendomet,de gondoltam egy.karikat beraknek kozejuk

    Comment


      Őszintén szólva nem néztem
      de volt már másik fölrakva,azt levettem,kölcsönadtam,nem volt baja.azt is mondta valaki,hogy csepphintát is varrnak belőle...
      "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
      Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

      Comment


        Igen en.csepphintanak.szanom! Dejó,koszi az infot

        Comment


          gkop eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Igen en.csepphintanak.szanom! Dejó,koszi az infot
          Akkor most megnézem,mi az a csepphinta....
          Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

          Comment


            gkop eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Megint kérdeznék
            Mit gondoltok arról, hogy csomó helyett karikaval fejezzük be a kötést? mi a "hivatalos" allaspont?
            Pl erre gondolok https://anyalanyagubanc.wordpress.co...kas-befejezes/
            Köszi
            Próbáltam 290 gsm-es kendővel, M-es karikával, 6 kilós gyerekkel. Nekem tartott, jól meg tudtam húzni (sávról sávra, mint a karikás kendőnél), és szép lapos volt.

            Kéziszövött kendő: szerintem ne add fel. Előbb-utóbb meglesz a gazdája, mert egyedi, kéziszövött, és ritka. Nekem tetszik egyébként (kékmániás vagyok ), de kendőstop van, mert megtaláltam az álom-batyukendőm, aminél jobb már nem lesz. És amúgy is olyan keveset kendőzöm mostanában, hogy arra a kis időre pazarlás sok kendőt tartani.
            Krisztina
            4, 6, 8 és egy csecsemő
            Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

            Comment


              zsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nálunk hintának van fölakasztva a már nem használt kendőnk.varrni se kell,csak két csomóval a kampókra kötni.ott lóg minden nap az orrom előtt,gira amitola.hintáznak is benne sokat.
              Neee, egy amitola hintának? Évekig szerettem volna olyat! Volt baja azért? Nincs egy batyunyi belőle?
              Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
              hordozási tanácsadó (ClauWi)
              KreaTúra blog
              "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

              Comment


                anyatigris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Próbáltam 290 gsm-es kendővel, M-es karikával, 6 kilós gyerekkel. Nekem tartott, jól meg tudtam húzni (sávról sávra, mint a karikás kendőnél), és szép lapos volt.

                Kéziszövött kendő: szerintem ne add fel. Előbb-utóbb meglesz a gazdája, mert egyedi, kéziszövött, és ritka. Nekem tetszik egyébként (kékmániás vagyok ), de kendőstop van, mert megtaláltam az álom-batyukendőm, aminél jobb már nem lesz. És amúgy is olyan keveset kendőzöm mostanában, hogy arra a kis időre pazarlás sok kendőt tartani.
                Krisztina, ez a csepphinta-dolog lenyűgözött, már rég kellet volna nekünk egy ilyen, ha húsvétig nem megy el a kendő, akkor ebben fogja megtalálni kendőélete ölelő-megnyugtató-gyógyító célját Ha belefér ebbe a topikba, akkor megköszönöm,ha tippet is adnátok, kihez-hová fordulhatok csepphinta-varratás ügyében

                El kell árulnod, mi az álom-batyukendőd, az is Baie? Picurkád is lábnyújtogatós, azért nem kendőzöl annyit?
                Utoljára szerkesztette SwankyDoodle; 2017.04.08., 21:58.
                Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                Comment


                  anyatigris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Próbáltam 290 gsm-es kendővel, M-es karikával, 6 kilós gyerekkel. Nekem tartott, jól meg tudtam húzni (sávról sávra, mint a karikás kendőnél), és szép lapos volt.

                  Kéziszövött kendő: szerintem ne add fel. Előbb-utóbb meglesz a gazdája, mert egyedi, kéziszövött, és ritka. Nekem tetszik egyébként (kékmániás vagyok ), de kendőstop van, mert megtaláltam az álom-batyukendőm, aminél jobb már nem lesz. És amúgy is olyan keveset kendőzöm mostanában, hogy arra a kis időre pazarlás sok kendőt tartani.
                  Köszi a tapasztalatot! nemsokara en.is.kiprobalhatom,de az csak.proba lesz a 15 kilossal,azt.hiszem

                  Comment


                    SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                    El kell árulnod, mi az álom-batyukendőd, az is Baie? Picurkád is lábnyújtogatós, azért nem kendőzöl annyit?
                    Az álomkendőm most egy Baie Andante Harmony (igen, az is kék ). Itt még hosszúkendő formájában, de azóta vágódott batyukendővé.

                    Két okból nem kendőzöm most olyan sokat. Az egyik a gyerek: negyedjére nagyon türelmes babát dobott a gép. Eszik, alszik, kakil (robbantósakat ), és NEM ORDÍT. Türelmesen megvárja, amíg megeszem az ebédemet, altatható babakocsiban is a teraszon, de többnyire egyszerűen szépen belealszik a szopiba a családi ágyban. Szóval bent házban a kendőzés nem létkérdés, mint volt az örökké ordító másodiknál, aki szó szerint letehetetlen volt, mellette egy tányér levest sem lehetett megenni. Az élethelyzetünk is változott: így a negyedik gyerekre végre sikerült autót vennünk, így nem vagyok kénytelen mindenhová gyalog vagy tömegközlekedéssel eljutni, ami értelemszerűen napi szintű és kiadós mennyiségű hordozást jelentett. Most annyit hordozok rendszeresen, amíg a nagyokat leadom meg felveszem az oviban, azt is karikással abszolválom. Idehaza is főleg karikásozom, mert gyors le is, föl is. (Isten áldja meg bőségesen, aki a karikás kendőt feltalálta! )
                    Mellékletek
                    Krisztina
                    4, 6, 8 és egy csecsemő
                    Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                    Comment


                      anyatigris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Az álomkendőm most egy Baie Andante Harmony (igen, az is kék ). Itt még hosszúkendő formájában, de azóta vágódott batyukendővé.

                      Két okból nem kendőzöm most olyan sokat. Az egyik a gyerek: negyedjére nagyon türelmes babát dobott a gép. Eszik, alszik, kakil (robbantósakat ), és NEM ORDÍT. Türelmesen megvárja, amíg megeszem az ebédemet, altatható babakocsiban is a teraszon, de többnyire egyszerűen szépen belealszik a szopiba a családi ágyban. Szóval bent házban a kendőzés nem létkérdés, mint volt az örökké ordító másodiknál, aki szó szerint letehetetlen volt, mellette egy tányér levest sem lehetett megenni. Az élethelyzetünk is változott: így a negyedik gyerekre végre sikerült autót vennünk, így nem vagyok kénytelen mindenhová gyalog vagy tömegközlekedéssel eljutni, ami értelemszerűen napi szintű és kiadós mennyiségű hordozást jelentett. Most annyit hordozok rendszeresen, amíg a nagyokat leadom meg felveszem az oviban, azt is karikással abszolválom. Idehaza is főleg karikásozom, mert gyors le is, föl is. (Isten áldja meg bőségesen, aki a karikás kendőt feltalálta! )
                      Jaj, degyönyörűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűű Én anno azöld verziójátnézegettem nagyon, denagyon
                      Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                      Comment


                        Verus,nincs elvágva,megvarrva hintának vagy ilyesmi.egy batyukendő lóg két kampón,ha leveszem,kendő marad,csak nem hordozok benne,nem használom máshogy.

                        Krisztinalemaradtam.gratuláloooook!!nagyon nagyon
                        "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                        Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                        Comment


                          Áruljátok el milyen hosszú kendő kell a batyu kötéshez? Tényleg zöldfülű vagyok. Nekem a számok se nagyin mondanak valamit.
                          Nekem nandu XL-esem van. Anno elnéztem nagyobbat akartam, mert ezzel nem lehet rendesen dupla csomóval kengurut kötni (de en akkor is). A keresztezetthez meh hosszú.
                          Csybe

                          Comment


                            Négyes (3,6-os) vagy ötös (4,10-es) kendő szokott szerintem batyu méret lenni, de főleg négyes.
                            "Azé a világ, aki teleszüli"
                            2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                            Comment


                              Ági a keziszovottedhez: én is nagyon sajnálnám ha csepphintava változna, mindenesetre mielőtt bármi készül belőle érdemes megkerdezni valakit aki ért a kezikhez, hogy vajon birja-e azt a megterhelést egy kézi. Ill. A varratashoz: szerintem érdemes olyan valakit megbízni, aki már dolgozott kendoanyaggal...
                              Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
                              van soproni klub!

                              Comment


                                Vagy érdemes betenni pár hónapra a szekrénybe, és aludni rá 50-et
                                "Azé a világ, aki teleszüli"
                                2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X