Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Állítsátok meg a kendőfetisisztát-avagy utikalauz halmozás elkerülésére

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #76
    SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hehe

    Igen, ez úgy van tényleg, hogy abban a pillanatban, hogy az ember azért vesz meg egy újabb kendőt, mert 1. kíváncsi a szokatlan összetételére 2. különleges a szövése 3. csak mert tetszik 4. kihagyhatatlan áron van, elindult a lejtőn. Mindegyiknél van különlegesebb összetételű, szövésű és szebb is, és persze jobb ár/érték arányú is
    Azért az hogy kihagyhatatlan áron van, az egy dolog. De a márka rajta van a kívánság listámon, és a szín is. Már sok dolgot tanultam, hogy miért ne vegyek kendőt pl. ha fájt egy régen eladott kendő. Azt az érzést, azokat a pillanatokat, azokat az időket nem hozza vissza semmi ami akkor volt, mikor az eladott kendő még megvolt. Ez a tudás húszezer forintba került.
    De egyébként megunom a kendőket, és kell egy új. Valamint vannak évszakoknak domináns színei nálam, mindent mindig nem tudok viselni, ezért kell mindenféle kendő.
    Volt két pirosas kendő, amit azért repítettem, mert nem illett a stesszbe
    "Azé a világ, aki teleszüli"
    2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

    Comment


      #77
      kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azért az hogy kihagyhatatlan áron van, az egy dolog. De a márka rajta van a kívánság listámon, és a szín is. Már sok dolgot tanultam, hogy miért ne vegyek kendőt pl. ha fájt egy régen eladott kendő. Azt az érzést, azokat a pillanatokat, azokat az időket nem hozza vissza semmi ami akkor volt, mikor az eladott kendő még megvolt. Ez a tudás húszezer forintba került.
      De egyébként megunom a kendőket, és kell egy új. Valamint vannak évszakoknak domináns színei nálam, mindent mindig nem tudok viselni, ezért kell mindenféle kendő.
      Volt két pirosas kendő, amit azért repítettem, mert nem illett a stesszbe
      Volt kendőm, aminek a hossza nem volt ideális, szabdalni nem akartam, eladtam, de imástam a kötési tulajdonságai miatt, ezért a kislányomnál vette, belőle eg ymásikat. És továbbra is szuper jó kendő volt, nem sok hozá hasonlóm volt azóta sem, viszont a színe a lányomhoz már egyáltalán nem illett, vagy inkább hozzám, mint lányos anyukához már nem, míg fiús anyukaként nagyon is. Ilyen is van.

      De igen, a legfőbb oka a halmozásnak nálam is az, hogy mgunom akár a sokáig vágyottat is. Aztán a fiamnál végül eljött a pillanat, amikor már olyan nehéz volt, hogy igazából csak az számított, hogy kényelmes legyen egy kendő, és pikk-pakk meg tudjam jól jkötni, és onnan nem is vadásztam többre, így az utolsó hordozós évben csak egy kendőt használtam, egy bordó leót.
      Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

      Comment


        #78
        SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Volt kendőm, aminek a hossza nem volt ideális, szabdalni nem akartam, eladtam, de imástam a kötési tulajdonságai miatt, ezért a kislányomnál vette, belőle eg ymásikat. És továbbra is szuper jó kendő volt, nem sok hozá hasonlóm volt azóta sem, viszont a színe a lányomhoz már egyáltalán nem illett, vagy inkább hozzám, mint lányos anyukához már nem, míg fiús anyukaként nagyon is. Ilyen is van.

        De igen, a legfőbb oka a halmozásnak nálam is az, hogy mgunom akár a sokáig vágyottat is. Aztán a fiamnál végül eljött a pillanat, amikor már olyan nehéz volt, hogy igazából csak az számított, hogy kényelmes legyen egy kendő, és pikk-pakk meg tudjam jól jkötni, és onnan nem is vadásztam többre, így az utolsó hordozós évben csak egy kendőt használtam, egy bordó leót.
        Nekem is a fiammal volt egy halmozós időszak, abból maradt még meg három kendőm, ahhoz jött hozzá a mostani, tehát ezzel a babával még a tűrhető 3 kendős állapot lenne, ha nem örökölt volna párat.. szóval tudom hogy elmúlik a halmozás csak valahogy bánt mégis a kendőre költött pénz, még akkor is ha ennek itt és most van a helye és ideje, és élvezni kéne hogy hordozok és megtehetem hogy ilyen szép rongyokba.
        "Azé a világ, aki teleszüli"
        2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

        Comment


          #79
          Szerintem a halmozas nem mulik en kb tavaly marcius ota mondom ez lesz az utolso kendom de mar iszonyu valogatos vagyok csak ugy impulzusra semmit nem veszek meg kell hogy legyen valami plusz benne most eleg elegedett vagyok a privat stashemmel, ilyenkor jon az, hogy elkezdem fejleszteni a tanacsadosat sosincs vege es mar ferjt sem akarom meggyozni, mert mar en is elrohogom magamat a krealt erveim miatt
          Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
          van soproni klub!

          Comment


            #80
            Fiunak/lanynak kendot venni dolgot lanyos anyakent nem ertem meg, mert valahogy a lanyoknak 'mehet minden szin' el a fejekben, fiukkal kapcsolatban meg rengeteg tiltas (WTF!) ugyhogy nekem mikor kendot veszek az soha nem jut eszembe ervkent, hogy lany fog benne utazni, a lenyeg, hogy rajtam mutassson jol kulonben szerintem a stash fotomat latvan mindenki fiu toltelekre tippelne
            Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
            van soproni klub!

            Comment


              #81
              csillaging eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szerintem a halmozas nem mulik en kb tavaly marcius ota mondom ez lesz az utolso kendom de mar iszonyu valogatos vagyok csak ugy impulzusra semmit nem veszek meg kell hogy legyen valami plusz benne most eleg elegedett vagyok a privat stashemmel, ilyenkor jon az, hogy elkezdem fejleszteni a tanacsadosat sosincs vege es mar ferjt sem akarom meggyozni, mert mar en is elrohogom magamat a krealt erveim miatt
              Nem múlik el a halmozás, az tuti, de nem lesz olyan intenzív. Illetve tudok belőle eladni gondolom, most ezt tuti nem csinálnám meg.
              csillaging eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Fiunak/lanynak kendot venni dolgot lanyos anyakent nem ertem meg, mert valahogy a lanyoknak 'mehet minden szin' el a fejekben, fiukkal kapcsolatban meg rengeteg tiltas (WTF!) ugyhogy nekem mikor kendot veszek az soha nem jut eszembe ervkent, hogy lany fog benne utazni, a lenyeg, hogy rajtam mutassson jol kulonben szerintem a stash fotomat latvan mindenki fiu toltelekre tippelne
              Én mindig lányos kendőket veszek, vagy lányosabbat. (Na jó, volt nálam már türkiz kendő is) De egyszer régen olvastam a fórumon hogy a kendő minket öltöztet elsősorban, nem a babát, elgondolkodtam, és én is így látom jónak, hogy nekem tetszőben hordozzam.
              "Azé a világ, aki teleszüli"
              2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

              Comment


                #82
                Egy kedves mamamis ismerosom mondta egyszer hogy ok fiam van de EN lany vagyok tole vettem egy csodaszep rozsaszin kendot. Szoval ha valaki fius anyuka akkor csak keket hordjon ruhabanis pl? Hat nyilvan nem. A kendo is oltoztet ahogy irtak is elottem. Ha hozzam passzol egy arnyalat akkor total mindegy a kendoben utazo baba neme. Szerintem

                Comment


                  #83
                  Nem a neme szamit,hanem,hogy passzoljon hozza is. A babahoz. Ahogy hozzank is.. mar nagyon picinek is erezni ezt. En mikor a fiamat vartam,nem birkoztam meg sehogy a nevvel,de a "szineit" egyertelmuen ereztem. Szoval valamit a szemelyisegebol. Persze a kendoje is olyan lett utana ,de egyertelmu volt. Es egy.masikrol is ,h mennyire idegen tole.

                  Comment


                    #84
                    Tegnap nemet mondtam egy kendőre!!!! Életemben először láttam be hogy semmi szükség rá, van más amire költsek, amit jobban szeretnék!
                    "Azé a világ, aki teleszüli"
                    2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                    Comment


                      #85
                      kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Tegnap nemet mondtam egy kendőre!!!! Életemben először láttam be hogy semmi szükség rá, van más amire költsek, amit jobban szeretnék!
                      Nekem nem tudom mikor fog ez bekövetkezni. Az igazság, hogy én most kezdek belesüllyedni a mocsárba. De persze megvan rá a magyarázat.
                      Marcsi - Regina (2014. január) és Dávid (2016 szeptember)

                      Comment


                        #86
                        Marcsi89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nekem nem tudom mikor fog ez bekövetkezni. Az igazság, hogy én most kezdek belesüllyedni a mocsárba. De persze megvan rá a magyarázat.
                        Szerintem nálam sincs vége, csatost kell vennünk majd, ennek tényleg van oka, és tényleg szükséges. Tuti lesz második hullám, de most nem bírok ránézni sem kendőkre, vagy csatos.
                        "Azé a világ, aki teleszüli"
                        2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                        Comment

                        Mamami portál footer

                        Összecsuk

                        Friss bejegyzések

                        Összecsuk

                        Cikk a mamami portálról

                        Összecsuk

                        szivárvány
                        Betöltés...
                        X