Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Állítsátok meg a kendőfetisisztát-avagy utikalauz halmozás elkerülésére

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Állítsátok meg a kendőfetisisztát-avagy utikalauz halmozás elkerülésére

    Kedves Olvasó!

    Előszó

    Nem egészen egy éve kezdődött a kendőséletem és egyben a mamamin való tagságom.
    Nem tudtam idáig fogok jutni, de lassan álmaim főszereplője nem szőke herceg lovon(minek is, a férjem jó), nem is családiház kiskerttel, de még nem is tengerparti nyaralás hatalmas kacajokkal, futkározással, játszással...hanem a kendő.
    Minden mennyiségben. Beteg vagyok Bevallom.
    Kezdhetném úgy is felállva.
    Helló, Brigi vagyok, kendőfetisiszta!
    Helló Brigi!-köszönt a többi beteg.
    Kicsi...nagy....indio...szivárványos...csíkos...zs ákárd...lana...rugalmas....jaj, létezik mt is?....jaj, nyár van, most vékony kell...ajajj, jön a tél,ugye kell vennem egy gyapjast, ugye?ugye?ugye?? Mi az a kapok?...és a ramie?
    Zsong a fejem, de még fel kell mennem az ebay-re, a piacra, ki mit árul???? Ugye nem maradok le vmiről???

    Mi a topik célja???
    Lebeszélés? Nem! Megértés? nem igazán!(Megértjük mi magunkat) Önkritika gyakorlása? Talán. Hülyék vagyunk? Igen.
    Valóban szükségünk van rájuk? Hol az érdemi határ? Nők vagyunk, igen, de valóban ennyi gaytánk is van otthon? Vagy felsőnk, vagy cipőnk?
    Nevetve, pozitívan beszéljük ki, mit is akarunk a sok kendővel kezdeni. Van helyük? Életképesek ezek a használati tárgyak, ha már túl sok van? Mennyi az abszolút kihasználható mennyiség?
    Egy könnyed beszélgetést szeretnék, gyónást, ha úgy érzed. Én úgy érzem.
    Beszéljünk róla? Beszéljünk!
    Brigi
    LRB

    #2
    Brigi!
    Van egy hasonlo topik http://www.mamami.hu/forum/showthrea...gyan+v%C1ljunk vagy lehet, h nem egeszen ugyanarra gondoltatok? Ha nem, akkor bocs.
    Judit, Noémie (2007), Ábel (2010) és Sacha (2014) mamája

    Comment


      #3
      Igaz! Töröltetem is!

      Módosítok, ha van rá igény, h kibeszéljük és ne rábeszéljük magunkat, meghagyom, ha a serifek is úgy látják, jó h van iylen topik.
      Utoljára szerkesztette hbdzs; 2009.10.08., 17:16.
      Brigi
      LRB

      Comment


        #4
        De az a lebeszélős topik inkább rábeszélős lett...
        Brigi, tök jó volt ez a szöveg, köszi! (És szerintem abszolút pótcselekvésről van szó... én is súlyos eset vagyok: mindent nézegetek folyton, pedig nem is akarok semmit venni)
        Emma
        R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
        gemmamamami@gmail.com

        Comment


          #5
          Emma! Valóban ennek a topiknak inkább a filozófikus része a fontos. POntosan, pótcselekvés-nálam is. Hordozom én a gyerekem kőkeményen, de egy háttal csak egy lovat...akarom mondani anyát lehet megülni, és ehhez elég egy "nyereg" is.
          Akkor miért is csináljuk??? Már régen megállhattam volna, de nem tettem, lettek egyre szebb, jobb kendők, nem is igazán a szerelem miatt-az csak egy van a sok között, és az a JPMBB-csak beléjük zúgtam. És mint rendes felnőttek, tudjuk, a kettő nem egyenlő
          Brigi
          LRB

          Comment


            #6
            Hát, ha tényleg pótcselekvés, akkor valami hiányzik az életünkből. Megfejelve internetfüggőséggel.
            Emma
            R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
            gemmamamami@gmail.com

            Comment


              #7
              De mit is akarok pótolni??? Ilyenkor a válasz valóban nagy fejtörst okoz, hiszen mindenem megvan. Van családom, szeretnek, én is őket, van otthonom, vannak barátaim. Igaz, nem dolgozok most, de nem hiszem, h a krónikus kendőgyűjtésem ezt pótolná.
              Igazából jókat szoktam beszélgetni a mamamin-de lettek olyan problémák, témák, amiket nem tudtam már le,-kezelni. Túl sok időm vette el, így maradt a gyors "piackutatás", h maradjak a mamamin, és ezzel kitárult a világ. Milyen gyönyörű kendők is vannak. Időről időre meggyőzőm magam, h ez jár nekem, hiszen nem veszek (szinte) semmit magamnak ezen kívül, akkor meg nem jár??? De jár, de ennyi? :önmagamonkuncogószmájli:
              Brigi
              LRB

              Comment


                #8
                Brigi! Én a magam részéről el tudom képzelni, hogy mi az, amit pótolni akarok. Amúgy voltak az életemben korábbi (rövidebb) pótcselekvős időszakok is, azokhoz is tudok hasonlítani. De én félig off vagyok, mert nem halmozok, csak az időmet cs.szem el súlyosan kendőnézegetéssel. Hátha más is jön vallani
                Emma
                R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
                gemmamamami@gmail.com

                Comment


                  #9
                  Igazából nem a mennyiség a fontos, hanem a vele való foglalkozás. (ismerek én olyanokat, akiknek semmi bajuk attól, h sok kendőjük van-nem csinálnak belőle ügyet, én igen )Számomra ez más! Én nagyon beleéltem magam. Nem kéne.
                  Brigi
                  LRB

                  Comment


                    #10
                    sziasztok

                    hát én még talán gyógyítható vagyok, 2 napja vettem a giramat, most adnám el a rugalmasomat, és van 2 MT, egy kisebb vékonyabb és egy nagy vastag.

                    nem szándékozom minden fajta, szinű, szövésű kendőt venni, de a Te kendőddel nagyon szemezek, nagyon szép És még Te is erőszakos vagy
                    beo - kisfiam, Bazsa (2009.04.28)

                    Comment


                      #11
                      Beo! Gyógyulok! De ehhez mást bele kell rángatnom Vicc volt!
                      Brigi
                      LRB

                      Comment


                        #12
                        hogyne beszéljük meg, valljunk színt talán jobb lesz
                        beo - kisfiam, Bazsa (2009.04.28)

                        Comment


                          #13
                          hbdzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Igazából nem a mennyiség a fontos, hanem a vele való foglalkozás. (ismerek én olyanokat, akiknek semmi bajuk attól, h sok kendőjük van-nem csinálnak belőle ügyet, én igen )Számomra ez más! Én nagyon beleéltem magam. Nem kéne.
                          Ezt alairnam. Potcselekves az biztos. Tudom is, hogy mit potol csak megoldast nem tudok ra. Remenykedem, hogy szepen lassan azert leallok.
                          Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                          Comment


                            #14
                            Brigi, szuper a kezdő hozzászólásod!
                            Én meg voltam győződve, hogy nem lesz több kendőm, mielőtt a mamamira nem vetődtem volna. Aztán beszélgettünk a belvárosi mamamikkal, és rájöttem, hogy tulajdonképpen mindig is ezt csináltam: amíg egyetemre jártam, majd a phd-ra, mindig antikváriumokat bújtam, hátha rálelek valami olcsó ritkaságra. Meg persze a vizsgákhoz is kellettek a könyvek. Aztán megszületett Szonja, aki egy tündérlány volt, és a tündérlányokat szép ruhákba kell öltöztetni. Akkor meg turkálókba jártam, és tündibündi ruhákat vettem neki fillérekért. A jelent nem kell ecsetelnem, s bár nincs is sok kendőm, de valóban, ahogy Emma is írta, sok idő megy el kendő a piactér nézegetésével.
                            Az okot sejtem, csak egyelőre nem tudok változtatni rajta. Mindenesetre kikapcsolódás része is van a dolognak.

                            Comment


                              #15
                              Én még nem értem el a gödör alját, attól tartok, de már rosszul érzem magam,, az is valami (egy gira, egy lana, jön egy rövid storchen, van egy karikás, egy ergo és egy nandu. Ja, és egy erszény.de nagyon szeretnék még egy dolcinót és egy hoppe nairobit.most már csak jól kéne tudni kötni )
                              Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                              ÁLOMJÁRÓ CD
                              születésnaptár
                              babahordozási tanácsadó vagyok

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X