Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Fülbevaló

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Én sem szuratnám ki a lányom fülét most, csak majd ha kéri és együtt választunk.
    Nekem már 6 hetes koromban kiszúrták, de az hamar összenőtt, így 4-5 éves koromban anyukám tűzzel fertőtlenített sichereistűvel szúrta ki otthon, miközben a testvéreim lefogtak. A mai napig emlékszem rá és bár elég szörnyen hangzik, nem ez viselt meg az életben a legjobban, jó vicc elmesélni.

    A lényeg, hogy van, hogy 2-3 évig nem viselek fülbevalót, és mégsem nőtt azóta sem össze. Pl. 2 éve nem viseltem, mégis tudnék akár most is beletenni fülbevalót. és nem vagyok fémallergiás sem.

    Ebből én csak azt szűrtem le, hogy tűvel fogom csináltatni, és szakemberrel, mert én azért a fentiekre képtelen vagyok, és jobban aggódok a sterilitárért. Amúgy szerintem is picik még ehhez a babák, kapkodnak mindenfelé, a reflexpontokért pedig nem aggódom, eddig eszembe sem jutott, de valószínűleg azt a kettőt még elviseli, majd pótólja valhonnan.

    Comment


      #32
      habara eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Utolsó nap megtörtént a nagy dolog, ott lógott a tar kopasz kislány fülében az arany. Jött értük az apuka és mikor meglátta a kislányát, csak ennyt mondott: "lányom, úgy nézel ki, mint 1 kidobófiú, a diszkóban"..

      HÉDI
      Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

      Comment


        #33
        Zsófinak 6 évesen lett fülbevalója, az ő rimánkodására. Egy kozmetikus barátném lőtte. Semmi gond nem volt vele addig, míg el nem hagyta az egyikből a fülit. Másnapra benőtt a lyuk! (újra kellett lőni.)
        Tetkója is lesz, ez tisztán látszik már most. (Őőőőő, mondjuk nekem is van.)
        Lexi picasa

        blog

        Comment


          #34
          Nekem nincs tetkóm, soha nem is volt (bár gimis korom óta foglalkoztatott a gondolat) de egy ízléses tetoválásnak én sem vagyok ellenére.

          HÉDI
          Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

          Comment


            #35
            Én Pannira bízom az ügyet. Ha majd akar annyira fülbevalót, hogy vállalja érte a "kínját" is, akkor legyen. Nem állok majd az útjába. Addig meg maradunk a csajos kiegészítőknél
            Zsu
            www.tudatosszules.hostoi.com

            Comment


              #36
              Mi sem furattuk ki Bogi fülét. Nekem sem volt, ha jól emlékszem, másodikos voltam, amikor kértem, hogy lehessen fülbevalóm. Nekem jó volt így, én is azt gondoltam, majd ő eldönti, hogy szeretne-e, és hogy mikor.
              Aranyos sztori:
              Barátaink 4,5 éves kislánya megkérdi:
              - Bogika kisfiú? (nagyon jól tudja persze, hogy nem)
              - Nem.
              - De hát akkor miért nincs fülbevalója?
              Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

              Comment


                #37
                Először nem akartam kifuratni Eszter fülét,de Karácsonyra a nagyszülőktől kapott fülbevalót,és kiderült,hogy a páromnak is tetszik az ötlet.Így 2hósan visszavittem a csecsemőosztályra ahol született(védőnők nem vállalnak ilyen véres munkát...),és 5 perc alatt túl voltunk rajta.
                Az tény,ha megengedték volna,hogy bemenjek vele az újszülöttosztályra,féloldalas lenne a füle,mert tuti nem engedtem volna kilyukasztani a másikat,ha látom mennyire sír
                Mindegy most már,túl vagyunk rajta,be se gyulladt,és szép.
                Jucus
                Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

                Comment


                  #38
                  Nekem ugyan tele van a fülem fülbevalókkal (na jó, ha nem is tele, de 2+5 azért van), de Csengének nem volt szívem kiszúratni, pedig jött pár megjegyzés, hogy egy kislánynak kell hogy legyen fülbevalója... (Mi van???!!!...) Szóval majd csak akkor lesz neki, ha ő kéri.
                  Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                  Zita mama oldala
                  Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                  Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                  Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                  Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                  Comment


                    #39
                    sziasztok!
                    nekem is úgy lett, hogy én dönthettem azt el, mikor szeretnék. Végül 12 éves koromban kértem fülbevalót.
                    Szerencsés vagyok, az én fülem a nikkel meneteset(bizsukat) is bírja, aranyat még nem is próbáltam, mert nem szeretem az arany ékszereket.
                    Volt az ovimban egy olyan eset, hogy egy barátnő kislánynak kitépték a fülbe valóját és elég durva sérülést okoztak neki Bennem ez annyira megmaradt, hogy ha kislányom lett volna, én az ilyen balesetek veszélye miatt, nem engedtem volna kicsiként a fülbevalót neki, csak ha már ő is elég nagy hozzá és maga kéri.
                    Amíg nem volt babám, én szinte mindig viseltem kiegészítőként bizsukat magamon így fülbevalókat is.
                    De amióta kisfiam megszületett, a kis keze mindenbe beletalál és ilyenkor, mint tudjuk, a gyerek győz (és most jobb híján a hajamat tépi) így egyelőre semmit sem hordok, már karórát sem, eleinte nekem ez a "meztelenség" nagyon fura volt, most már megszoktam.
                    Ági

                    Comment


                      #40
                      kamcsatka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Elgondolkodtam ezen a tű-belövés különbségen, de arra jutottam, hogy ez nem hiszem el, hogy a belövés kiszakít egy darabot a fülből. Ugyanúgy lukasztja át, mint a tű, csak gyorsabban. Éles a hegye, hogy tépne ki egy darabot?
                      Megkérdeztem a nővéremet, ugyanezt mondta, amit gondoltál Orsi, hogy gyors tű és nem szakít ki semmilyen darabot.
                      Móni, Jázmin és Kincső anyája

                      Comment


                        #41
                        Én is megkérdeztem, mi a különbség lövés és szúrás között. A tesóm eü-s, rendszeresen szokott szúrni az ismerőseinek, sőt Csengének is felajánlotta, de mondtam, hogy majd később. Sokkal-sokkal később...

                        Upsz, bocs a hosszú felvezetésért... Szóval a lényeg az, hogy a lövés tényleg gyorsabb, ezért kevésbé fájdalmas, viszont pont a gyorsasága, valamint a tű másféle kialakítása miatt nem vág, hanem roncsol. Persze egészen mikroméretekről van szó, és azt én sem hinném, hogy bármekkorát is kiszakítana. Ezzel szemben a tű talán fájdalmasabb, de szebben szúr. Biztos láttátok már egy injekciós tű hegyét, ilyen pengeszerű, ezért nem üt, hanem vág, szabályosabbak a sebszélek, ezért szebben és gyorsabban gyógyulnak.

                        Persze mindettől függetlenül én inkább a lövést választanám. Mondom ezt azok után, hogy a két eredeti (mármint csecsemőkori) fülbevalómon kívül a többi 5-öt magamnak szúrtam steril tűvel... (Ja a dolog 15-16 éves koromban történt, azóta már kinőttem...)
                        Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                        Zita mama oldala
                        Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                        Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                        Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                        Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                        Comment


                          #42
                          nekem igaz, hogy fiam van(eddig),de muszáj írnom ide is
                          az első attrocitás pár napos koromban történt, azóta átestem +4-en...
                          nem is gondoltam, hogy gond lehet belőle(mivel nem lövettem), sőt az egyik a porcban van, viszont voltam akupunktúrán, és ott mondta a doki, hogy nem túl jó, ha fülbevaló van, mert azokat a pontokat állandóan ingerli amik épp ott vannak..
                          erre megkérdeztem és melyek azok, nem tudott válaszolni->NEM AZ Ő SZAKTERÜLETE
                          lehet, hogy én nem értek hozzá, de ez nekem elég volt, hogy hiúsági kérdést csináljak a dologból:mind a 6 köszöni szépen jól van...
                          Bogi
                          Marci és Emma anyája
                          mesevirágokat tessék

                          Comment


                            #43
                            Hűha, komoly egy szakember lehetett.

                            HÉDI
                            Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                            Comment


                              #44
                              Boglilarki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              nekem igaz, hogy fiam van(eddig),de muszáj írnom ide is
                              az első attrocitás pár napos koromban történt, azóta átestem +4-en...
                              nem is gondoltam, hogy gond lehet belőle(mivel nem lövettem), sőt az egyik a porcban van, viszont voltam akupunktúrán, és ott mondta a doki, hogy nem túl jó, ha fülbevaló van, mert azokat a pontokat állandóan ingerli amik épp ott vannak..
                              erre megkérdeztem és melyek azok, nem tudott válaszolni->NEM AZ Ő SZAKTERÜLETE
                              lehet, hogy én nem értek hozzá, de ez nekem elég volt, hogy hiúsági kérdést csináljak a dologból:mind a 6 köszöni szépen jól van...
                              ööööö,mert azokat a pontokat ingerli,amik épp ott vannak....ez aztán a szakember
                              Jucus
                              Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

                              Comment


                                #45
                                Bogi
                                Marci és Emma anyája
                                mesevirágokat tessék

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X