Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Fülbevaló

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Nekem 6 luk van a fülemben, ebből 3-mat használok Én szeretem a fülbevalót...
    Ha valakinek ki van lukasztva, de nem hordja, az hogyhogy nem bántja a reflexpontokat?
    Rebaba blog

    email: hellorebaba@gmail.com

    Comment


      #17
      Nem tudom, talán nem ingerli azokat, nem? Én nem érzem jól magam, ha van a fülemben, de ha nincs, akkor semmi gond. És nem hajlandó benőni...
      Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
      "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

      Comment


        #18
        érdekes mindenesetre, szívesen hallanám egy ilyen szurkálós szaki véleményét (tudjátok, ilyen orvosét). Furcsa, hogy nem nő be...
        És mi van azzal, aki teljesen szét van mindenhol luggatva, nyelv, száj, szemöldök... ? És ilyenkor reménykedik az ember: Istenkém, ugye az én gyerekem nem akarja majd kilukasztgatni az arcát...?
        Elgondolkodtam ezen a tű-belövés különbségen, de arra jutottam, hogy ez nem hiszem el, hogy a belövés kiszakít egy darabot a fülből. Ugyanúgy lukasztja át, mint a tű, csak gyorsabban. Éles a hegye, hogy tépne ki egy darabot?
        Rebaba blog

        email: hellorebaba@gmail.com

        Comment


          #19
          Nővérem kozmetikus, ő csinál(t?) ilyen belövést, majd megkérdezem.
          Móni, Jázmin és Kincső anyája

          Comment


            #20
            Hédi, én is fémallergiás vagyok. Most nyáron akartam fülbevalót, mert megláttam egyet és belehabarodtam. Azt a felvilágosítást kaptam, (ami nem tudom, hogy igaz-e, de részben biztos, a többit nem hiszem el), hogy többnyire csak 14farátost készítenek. Nekem csak 24 karátos jó, abban van a legtöbb arany. Viszont állítólag az arany annyira puha, hogy nikkel-lel keményítik, hogy jobban bírja a strapát. Na ez az amit nem akarok elhinni. Mert régen a nagyik "hagyatékaiban" , meg antik ékszerek sok mindent kibírtak, pedig akkor nem kevertek hozzá ennyi segédanyagot. Mégse került ilyen horror összegbe.
            Olyan fülbevalót viszont nem találok errefelé, aminek ekkora a karátja.

            Hédi, használtok valamit?Nekem az orvosi arany sem vált be, meg hasonló házipatika sem.

            Ja, a lánynak én szerettem volna a fülét lukasztani, szerintem kevésbé viselte volna meg, mint később. De a párom nem engedte, szerinte majd ha vállalja magától a fájdalmat, akkor szabad. Igy hát nincs, pedig nagyon édesek vele.
            Lottika 2007.09.17.
            Lázár 2010.jan.25. anyukája
            ERGO-val , Bohém-mamával hordozok,

            Comment


              #21
              duracellnyusza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hédi, használtok valamit?Nekem az orvosi arany sem vált be, meg hasonló házipatika sem.
              Nem használtunk semmit, egyszerűen millió füllbevalót vettek nekem, mire egy jó lett. Addig meg szenvedés volt (én nem emlékszem) begyulladt a fülem, stb. Mai napig nem nagyon hordok ékszert, sem fülbevalót, pedig mára már nem csak az aranyat bírom (valahogy kinőttem ezt az allergiát, én sem értem).
              Ezért is félek, hogy ilyen lesz.
              Valaki, nagyon okosan megjegyezte (talán a háziorvosunk, mikor rákérdeztem), hogy akkor jön el a fülbevaló ideje, mikor a gyerek kéri. És ez oviskorban lesz (előreláthatólag).
              Talán akkor mi is maradunk ennél a verziónál (főleg én a reflexpontokra nemis gondoltam még jó, hogy említettétek, lehet benne valami).

              HÉDI
              Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

              Comment


                #22
                kamcsatka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                érdekes mindenesetre, szívesen hallanám egy ilyen szurkálós szaki véleményét (tudjátok, ilyen orvosét). Furcsa, hogy nem nő be...
                És mi van azzal, aki teljesen szét van mindenhol luggatva, nyelv, száj, szemöldök... ? És ilyenkor reménykedik az ember: Istenkém, ugye az én gyerekem nem akarja majd kilukasztgatni az arcát...?
                Elgondolkodtam ezen a tű-belövés különbségen, de arra jutottam, hogy ez nem hiszem el, hogy a belövés kiszakít egy darabot a fülből. Ugyanúgy lukasztja át, mint a tű, csak gyorsabban. Éles a hegye, hogy tépne ki egy darabot?
                Picilivi és a férje természetgyógyász, hátha tudna valami okosat mondani erről. Remélem ide talál.
                Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                Comment


                  #23
                  Sziasztok!
                  Nálunk Zizu 2,5 hónapos volt mikor átszúradtuk a fülét.Én semmi pénzért nem lövettem volna!!!Nekem volt lőve és szúrva is és sokkal barátságosabb a szúrás.
                  Egyébként anno utánna jártunk,hogy miért gyulladt be állandóan a fülem az "orvosi aranytól". Erre azt mondták,hogy abban a fülbevalóban semmi arany és semmi orvosi nincs. Orvosi az orvosi fém,mint pl a piercingek amik olyan fémből készülnek amit a testbe is "raknak".AMi jó egy fülbevaló berakásnál az vagy a tiszta arany vagy az orvosi fém. Továbbá az alkoholos kezeláés sem a legjobb.Semmi nem kezel olyan jól mint a kamilla. Én mindegyik piercingemet kamillával kezeltem és hihetetlen gyorsan meggyógyultak és nem is volt velük semmi baj.
                  Orsival egyetértek,a lövés nem szakít ki a fülből.Hiszen az is tű. Nekem kivan tágítva a fülem (nem olyan nagyra),csak 6mm-re és ot sem szakítanak,vágnak ki a fülből.
                  De persze minden egyénfüggő!!!Csak én tapasztalatból mondom,hogy vagy arany vagy orvosi fém!De ezekre is lehet valaki allergiás,csak ugye jóval kevesebb százalékban.

                  Bocsánat,hogy hosszú lettem,és remélem nem leszek "kinézve" a piercingjeim miatt
                  Olga: Zita 08', Huba '09, Koppány '12,
                  Villő '16 és Ötöske várható '18

                  Comment


                    #24
                    Olga, ne haragudj, ítélkeztem megint Nem vagyok barátja a piercingeknek és a tetoválásoknak, bevallom... Ezt úgy kell érteni, hogy máson nem zavar, nem bámulom rosszallóan, miért is zavarna, de nem szertném, ha a kislányom egy nap szemöldökpiercinggel térne haza
                    Rebaba blog

                    email: hellorebaba@gmail.com

                    Comment


                      #25
                      Nekem is volt piercingem, a köldökömben, a nyelvemben és az orromban (nem olyan pici, pötty, hanem mint a teheneknek, szép nagy karika, de hegyes végű). A köldökömet 3x szúrták, a nyelvemet 2x, az orromat csak 1x, de azt vettem ki legelőször, mert állandóan be volt gyulladva. A köldökömből a szervezetem dobta ki mindig (egyre vékonyabb lett ott a bőr, de nem hittem el, hogy ez nem kell nekem), a nyelvemen meg az elsőnél másnapra belenőtt az alsó gömb...(Még szerencse, hogy a piercinges csajszi mesélt egy rémtörténetet egy másik lányról, akivel ugyanez történt, de nem ment el dokihoz, így egy héttel később már ketté kellett vágni a nyelvét...) Szóval, én szaladtam hozzá, és kb másfél óra alatt megmentett. Másodszorra (2 hónappal később) betartottam minden utasítást és nem volt gond. Utána egy műtét miatt kivettem a nyelvemből és az orromból, és műtét után már nem tudtam visszarakni. Nekem nagyon hamar benőtt az összes lyuk, kb 10 éve vettem ki őket, viszont a mai napig látszik mindegyik. (A fülemen is.)
                      Kata
                      Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                      Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

                      Comment


                        #26
                        És ennek ellenére (vagy emiatt) én sem szeretném, ha a gyermekeim piercinggel állítanának haza...(A tetoválás nem zavarna rajtuk.)
                        Kata
                        Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                        Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

                        Comment


                          #27
                          Orsi!Semmi gond!Nem gondoltam,hogy itt bárki is olyan lenne,hogy "lenézi" a másika illetve "ítélkezik.
                          Érdekes dolog,mert nekem is van piercingem (orr,nyelv, száj,a jobb fülemen a kis porcba és van a 2 tágító a fülembe) azt meg már fel sem sorom mennyi tattoo és hol,de ehhez képest én megőrülnék ha Zizu csak hipp-hopp beállítana majd velük.Elvégre ő az én gyermekem!!(Nem mintha én nem lennék az anyum gyermeke )Úgyvagyok vele,hogy nem vagyok "semmi jó elrontója",de beszélje majd meg velünk előre,ne titkolózzon.Ja és megfontolt legyen legalábbis ami a tetkót illeti.Mi sem egyik pillanatról a másikra döntöttük el,hogy tetováltatunk,jól átgondolt döntés volt mindig és semmi hummbukk minta.Ja és persze nem 14 évesen
                          Az ékszer meg beforr ha megunja

                          De visszatérve a fülbevalóra és az ékszerekre:Szerintem arany vagy orvosi fém,szigorúan kamillával kezelve!Ja és szakemberrel végeztetni a szúrást.
                          Olga: Zita 08', Huba '09, Koppány '12,
                          Villő '16 és Ötöske várható '18

                          Comment


                            #28
                            Sziasztok!

                            Bár nekem fiam van elolvastam a topicot..
                            Bár off lesz, de van 1 vicces történetem. A kórházban egy szobában voltam egy lnyos anyukával, aki mindenképp ki akarta szúratni a lánya fülét. Kaptak s anyóstól 1 lógós arany fülbevalót a kicsinek. Utolsó nap megtörtént a nagy dolog, ott lógott a tar kopasz kislány fülében az arany. Jött értük az apuka és mikor meglátta a kislányát, csak ennyt mondott: "lányom, úgy nézel ki, mint 1 kidobófiú, a diszkóban"..
                            bocsi
                            [COLOR="Green"]Andi és a fiúk: Beni és Barni

                            Comment


                              #29
                              Én anyatejjel kezelgettem Árven köldökét és a füleit is. Semmiképpen nem akartam alkoholt használni. A kórházban sem engedtem alkoholt kenegenti rá. A fülszúrás után egy sapkát kapott, két anyatejes vattabucival éjszakára. Úgy nézett ki mint egy kis pilóta
                              "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
                              Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

                              Comment


                                #30
                                Én is azon galád anyák sorába tartozom akik már fülbevalóval hozták haza a dedet a kórházból. Mind a két lány igy járt. Egyiknél se okozott problémát a füli, mert valahogy hozzászoktak, hogy a fülükben van. És valahogy jobban bíztam a csecsemősök "szakértelmében" mint 1. a védőbanyáéban, 2. fülbelővőséban.

                                Nagyobbik lány az én kis lencse fülimet kapta - hozzáteszem amikor bevittem a csecsemősökhöz akkor csak annyit mondtak, hogy "na végre egy helyes babafülbevaló" és mutatták a sok lógós nagy fukszot
                                Sajna a kisebbiknek nem jutott családi örökség igy kellett venni neki egyet, ami viszont feketedik?! Szerintetek az miért van?? Rossz minőségű az arany??

                                R

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X