Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Felfüggesztett oltatás megtagadásért

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Vicababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    húúúúúúúúúúúú nagyon felhúztam magam ezen a témán pedig csak bele bele olvasgattam...

    Baszki üljön le mindenki olvasson ek egy IMMUNOLOGIA könyvet és utána majd elkezdi talán átlátni hogy mi van miért és egyáltalán...

    aki pedig nem oltat legyen szíves csendben maradni akkor is ha a gyereke elkap olyan fertőzést ami ellen védett lehetne és lesz olyan szövődménye...

    a másik fele: nem adni húst a gyereknek is ez a téma....tessék szépen tanulmányozni az emberi test felépítését és hogy mi miből miért van volt lesz bennünk... és miből kerülhet be...

    ennyi.
    hát azon felűl, h ez igy kevés érvelésnek és még a stilus is érdekes.Hogy jőn az oltás nem beadása a hús nem adáshoz?Szerintem amihez te se értesz, ahoz ne kommentálj.
    Én vega vagyok jelenleg, elötte vegán voltam,majd ha nem fogok szoptatni akkor újra vegan leszek,a 17 hónapos fiam soha nem kapott húst és nem is fog, igen az emberi testnek szüksége van a fehérjére meg a vasra de ezt nem csak húsból lehet nyerni,sokkal jobban hasznosúl a szervezet tszámára a növényi fehérje.Hallottál már egyátalán fehérje komplettálásról?a vas meg amugy is csak c vitamin kiséretébe szivodik fel, ugyh ehetsz amennyi húst gondolsz, de ha nem iszol rá 1 pohár frissen facsart narancslévet, semmit nem ér, mellesleg a vas nem is minden hús félébe van egyforma arányban.
    Tudnék még erről oldalakat irni, mert én igen is kimüvelődtem ezen a téren és nem poénból nem adok húst a gyerekemnek hanem azért mert jót akarok neki és meg akarom kimélni mind azoktól a káros anyagtól amik az állati eredetű termékekbe van,ami a legtőbb betegség okozoja
    ugyan igy nem látom értelmét az oltásoknak,elavultak és kockázatosak.
    Vivienne-Denis Bene (2010.05.03) aki 4 hónapos kora óta mammanak hiv+Noel Floris (2012.10.24) a 4600 grammos Vbac baba aki szintén 4 hónapos kora óta mammanak hiv
    olasz fordítás,lektoralas,tanítás

    Comment


      ez az! elolvastam parszor (immunologiai konyvet), sot vizsgaztam is belole!!!!! pont azert szeretnek kikerulni, amit csak lehet!

      BCG oltas - meg 74ben bebizonyitottak, hogy tok felelsleges, tobb kart okoz, mint hasznot... sajnos a Mo egy ritka orszag, ahol meg kotelezo....





      Vicababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      húúúúúúúúúúúú nagyon felhúztam magam ezen a témán pedig csak bele bele olvasgattam...

      Baszki üljön le mindenki olvasson ek egy IMMUNOLOGIA könyvet és utána majd elkezdi talán átlátni hogy mi van miért és egyáltalán...

      aki pedig nem oltat legyen szíves csendben maradni akkor is ha a gyereke elkap olyan fertőzést ami ellen védett lehetne és lesz olyan szövődménye...

      a másik fele: nem adni húst a gyereknek is ez a téma....tessék szépen tanulmányozni az emberi test felépítését és hogy mi miből miért van volt lesz bennünk... és miből kerülhet be...

      ennyi.
      .mia.+3m

      Comment


        Vicababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        a másik fele: nem adni húst a gyereknek is ez a téma....tessék szépen tanulmányozni az emberi test felépítését és hogy mi miből miért van volt lesz bennünk... és miből kerülhet be...

        ennyi.
        Az indiaiak elég rég nem esznek húst és köszönik jól vannak. Sőt, sokan vannak.

        Azt gondolom, hogy aki meggyőződésből nem oltat, az kellően utánanézett a témának és ezt választotta, mert a hiteles forrásból származó információk meggyőzték az oltások általános ártalmairól és nem találják hasznosnak, vagy nélkülözhetetlennek őket.
        Javaslom, olvass te is a témában, a www.nebancs.hu oldalon találsz ajánlott irodalmat.
        Lexi picasa

        blog

        Comment


          Vicababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          húúúúúúúúúúúú nagyon felhúztam magam ezen a témán pedig csak bele bele olvasgattam...

          Baszki üljön le mindenki olvasson ek egy IMMUNOLOGIA könyvet és utána majd elkezdi talán átlátni hogy mi van miért és egyáltalán...

          aki pedig nem oltat legyen szíves csendben maradni akkor is ha a gyereke elkap olyan fertőzést ami ellen védett lehetne és lesz olyan szövődménye...

          a másik fele: nem adni húst a gyereknek is ez a téma....tessék szépen tanulmányozni az emberi test felépítését és hogy mi miből miért van volt lesz bennünk... és miből kerülhet be...

          ennyi.

          Micsoda épületes hsz

          Vicababa a stílusod

          Egyébként pont az immunológiával kapcs. szakirodalom megismerése nyitja fel az ember szemét.

          Aki nem oltat annak ne járjon a szája ha a gyerek ezt-azt elkap? Miért volt itt vki akinek ilyen jellegű problémája volt?

          A húsevés/nemevés mondatodból meg süt a Kismama magazin színvonala, már bocs
          "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
          Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

          Comment


            Oltás - nem oltás téren én azt hiszem, nagyjából középen vagyok, de a bcg-ről a gyerekdokink is azt mondta, hogyha nem lenne kötelező, bizony be nem adatná.
            Zuzu múlt héten kapta (1.) de a védőnő nálunk is parázott, hogy jujj, azt 6 hetes korig kell. A területi tüdőszűrőben viszont (szerencsére) nyáron nem oltottak

            És nyilván egy oltás sem nyújt 100%-os védettséget, Hannóm a védőoltás ellenére lett mumpszos, a szintén oltott öccse pedig nem kapta el.
            Ritkábban vagyok már, de a privi megtalál. Gyerekem még mindig három, de már egyre kevesebbet háton.

            Comment


              Sziasztok!

              Mi az USA-ban elunk es az 5 eves lanyom nincs oltva. Aki egy korabbi hozzaszolasban azt irta, hogy a nem oltott gyerekek itt nem mehetnek iskolaba, az feligazsagot mondott. Igen van nehany olyan allam, ahol nem lehet alairni a papirt, amiben te, mint szulo kijelneteted, hogy szemelyes meggyozodesed miatt, vagy vallasi okok miatt te nem adatod be a gyereknek az oltast/oltasokat. De a legtobb allamban erre van lehetoseg, es ezt az iskolak elfogadjak. Kisfiam masfel honap mulva erkezik. Mint kiderult, itt a legtobb anyuka nem keri a Hepatitis oltast a babanak a szules utan (jo helyre koltoztunk )

              Nem oltott gyerekek es betegsegek: azok, akik nem oltatjak a gyerekuket megprobalnak mindent megtenni, hogy
              1. a gyerekek kapjak el a termeszetes betegseget es igy legyenek immunisak. manapsag ezt eleg nehez megtenni - mi mar 2 eve varunk a baranyhimlore hiaba..
              2. A nem oltott gyerekeknek nagyon eros immunrendszeruk van es a szulok mindent meg is tesznek ezert. Hozzateszem, hogy szerintem az is segit, ha az oltasokat kitoljak, illetve nem egyszerre adjak be oket.
              3. Meglepo modon a kaliforniaban mostanaban elofordulo szamarkohogest foleg az oltott gyerekek kapjak el. Ha egy nem oltott gyerek kapja meg, nagy esellyel hamarabb meggyogyul, mint az oltott tarsa.

              En meg soha nem hallottam anyukat panaszkodni, mert a gyerek elkapott egy betegseget, ami ellen oltatni lehet.

              Akit erdekel a tema, itt egy nagyon jo angol nyelvu site:
              http://drtenpenny.com/default.aspx

              Ja, es egy zarogondolat egy nagyon jo konyvbol, ami a mai vilag 4 A betus "jarvanyarol" beszel (ADHD, Autizmus, Asztma es Allergia)
              http://www.amazon.com/Healing-New-Ch...7578621&sr=8-2

              "Genetics & Environment Load The Gun..... Vaccines Pull The Trigger"

              Comment


                tetanuszrol kinek mi a velemenye? Ha valaszthatna itthon azt beadatna vagy kulfoldon? Hirte szerint az tenyleg fontos,de nem astam bele magam nagyon es messze meg a valasztas szabadsaga.
                Iskolás óvodás Waldorf

                Comment


                  "Genetics & Environment Load The Gun..... Vaccines Pull The Trigger" - van benne valami!

                  ahogy mar irtam a lanyom mar 5 honapja szenved a baranyhimlo oltas utani szovodmenyekbe! (az egyik - durva csalankiutesek - es erre mint mond az orvos - hogy a kiuteseket kennyem steroidos kremekkel...hmmmm... mit kennyek, amikor az a kiutes 5 perc utan mar nincs ott, mert elvandorol!!!!!!!!!!!!!! tudnek meselni... 5 honapja jarunk kulonbozo orvosokhoz.... persze mindenki tagadja, hogy az oltastol lenne... de konyorgom, gyereknek addig SOHA SEMMI baja nem volt!!!!!- azota nem tudjuk osszeszedni...40 fokos lazzal kezdodot, amit SEMMIVEL nem tuduk lenyomni....stbstbstb...)
                  .mia.+3m

                  Comment


                    Olyan, hogy kulon tetanusz oltas nincs, max a DiTe (amibol hianyzik a szamarkohoges elleni). Mi ezt sem adtuk, be de ha valaha adnank valamit, azt hiszem ez lenne az. Szerintem a szulonek nagyon nagy felelossege van ebben az esetben es tudnia kell, hogy miket kell tennie, ha "baleset" tortenik.

                    Comment


                      noncso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      tetanuszrol kinek mi a velemenye? Ha valaszthatna itthon azt beadatna vagy kulfoldon? Hirte szerint az tenyleg fontos,de nem astam bele magam nagyon es messze meg a valasztas szabadsaga.
                      Volt h úgy gondoltam az az egy tényleg kell (mondjuk nem 2-3-5 hósan), de ez csak átmeneti állapot volt.
                      "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
                      Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

                      Comment


                        De van külön tetanusz, Tetanol Pur
                        "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
                        Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

                        Comment


                          TBrigi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Volt h úgy gondoltam az az egy tényleg kell (mondjuk nem 2-3-5 hósan), de ez csak átmeneti állapot volt.
                          Nálam is hasonlóan zajlott!
                          Lexi picasa

                          blog

                          Comment


                            Igen, erről én is így gondolkodtam, ma már nem.
                            Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

                            Comment


                              És tetanusz ellen nem oltott gyerek esetében milyen fokú "baleset" lenne az, ami esetén esetleg utólag beadatnátok az oltást? Vagy milyen más módszerrel védekeznétek az esetleges megbetegedés ellen?
                              Másállapot(ot) a szülészetben! Március 20. 15:00 Nyugati tér https://www.facebook.com/events/1532862387043803/

                              Comment


                                TBrigi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Volt h úgy gondoltam az az egy tényleg kell (mondjuk nem 2-3-5 hósan), de ez csak átmeneti állapot volt.
                                nálunk is oltatlan az 1 éves gyerek és most gondolkozunk a tetanuszon, azt az itteni orvos is ajánlotta, meg a Védőoltások pro és kontra is. de nem tudom valóban kell-e egy olyan városban, ahol porszívózzák az utcákat... szerinted mi alapján nem kell? Szerencsére mi is jó helyre költöztünk, itt se kötelező semmi, dönthetünk
                                Ildikó
                                Adél a dalosmadár (2010, osz.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X